Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:10



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
 Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 07, 2019 19:46
Posty: 7
Post Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
„A odszedłszy trochę dalej, upadł na twarz i modlił się, mówiąc: Mój Ojcze, jeśli to możliwe, niech mnie ominie ten kielich. Jednak niech się stanie nie jak ja chcę, ale jak ty(Mt 26:39)”.
„Znowu, po raz drugi odszedł i modlił się, mówiąc: Mój Ojcze, jeśli ten kielich nie może mnie minąć, tylko abym go wypił, niech się stanie twoja wola(Mt 26:42)”.
„I zostawiwszy ich, odszedł znowu i modlił się po raz trzeci tymi samymi słowami(Mt 26:44)”.


N cze 09, 2019 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
wychwalajbogo napisał(a):
„A odszedłszy trochę dalej, upadł na twarz i modlił się, mówiąc: Mój Ojcze, jeśli to możliwe, niech mnie ominie ten kielich. Jednak niech się stanie nie jak ja chcę, ale jak ty(Mt 26:39)”.
„Znowu, po raz drugi odszedł i modlił się, mówiąc: Mój Ojcze, jeśli ten kielich nie może mnie minąć, tylko abym go wypił, niech się stanie twoja wola(Mt 26:42)”.
„I zostawiwszy ich, odszedł znowu i modlił się po raz trzeci tymi samymi słowami(Mt 26:44)”.


Bo w tamtym momencie, Jezus miał status człowieka, a Bogiem był jedynie w minimalnym stopniu, i to było konieczne, bo niby jak inaczej mogłaby nastąpić śmierć na krzyżu? przecież Bóg jest nieśmiertelny, więc i sytuacja w której umiera, jest niemożliwa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 09, 2019 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 07, 2019 19:46
Posty: 7
Post Re: Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
„Wcielony Bóg nazywany jest Chrystusem, a Chrystus jest ciałem przywdzianym przez Ducha Bożego. Ciało to nie przypomina żadnego cielesnego człowieka. Różnica polega na tym, że Chrystus nie jest z krwi i kości, lecz jest inkarnacją Ducha. Ma w sobie zarówno zwykłe człowieczeństwo, jak i całkowitą boskość. Jego boskości nie posiada żaden człowiek. Jego zwykłe człowieczeństwo podtrzymuje wszystkie Jego zwykłe działania podejmowane w ciele, podczas gdy Jego boskość wykonuje dzieło Samego Boga. Czy to Jego człowieczeństwo, czy boskość, jedno i drugie poddaje się woli Ojca Niebieskiego. Istotą Chrystusa jest Duch, to znaczy boskość. Dlatego też Jego istotą jest Sam Bóg; ta istota nie udaremni swojego własnego dzieła, a On nie może uczynić nic, co zniszczyłoby Jego własne dzieło, ani też nigdy nie wypowie żadnych słów, które są niezgodne z Jego własną wolą. Dlatego wcielony Bóg z pewnością nigdy nie wykona żadnego działania, które udaremniłoby Jego własne zarządzanie. To wszystko powinien zrozumieć każdy człowiek. Istotą dzieła Ducha Świętego jest zbawianie człowieka i działanie przez wzgląd na Boże zarządzanie. Podobnie dzieło Chrystusa to zbawianie ludzi i działanie przez wzgląd na wolę Bożą. Zważywszy, że Bóg staje się ciałem, wypełnia On swoją istotę w swoim ciele, tak że Jego ciało wystarcza do wykonania Jego dzieła. Dlatego całe dzieło Ducha Bożego zostało zastąpione przez dzieło Chrystusa w chwili wcielenia i sednem całego dzieła w czasie wcielenia jest dzieło Chrystusa. Nie można go łączyć z dziełem z jakiegokolwiek innego wieku. A ponieważ Bóg staje się ciałem, działa w ramach tożsamości swojego ciała; jako że przychodzi w ciele, później w ciele kończy dzieło, które powinien wykonać. Czy to Duch Boży czy Chrystus, obaj są Samym Bogiem i On wykonuje dzieło, które powinien wykonać, i wykonuje posługę, którą powinien wykonać”.
z rozdziału „Istotą Chrystusa jest posłuszeństwo woli Ojca Niebieskiego”


N cze 09, 2019 23:11
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
@Robek – Chrystus był Bogiem w pełni, a nie w żadnym „minimalnym stopniu”
wychwalajbogo – jak cytujesz, to wskaż, skąd.


Pn cze 10, 2019 5:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
wychwalajbogo napisał(a):
„Wcielony Bóg nazywany jest Chrystusem,
z rozdziału „Istotą Chrystusa jest posłuszeństwo woli Ojca Niebieskiego”


Jezus jako wszechmogący Bóg, jest posłuszny swojemu Ojcu?
To w trójcy świętej Bóg ojciec, jest ważniejszy od Jezusa?


zefciu napisał(a):
@Robek – Chrystus był Bogiem w pełni, a nie w żadnym „minimalnym stopniu”


Skoro Jezus był w pełni Bogiem, to był/jest wszechwiedzący, więc Jezus wie kiedy nastąpi koniec świata? w Biblii jest napisane, jak Jezus mówi kiedy będzie koniec świata?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 10, 2019 14:13
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
Mam wrażenie, że wychwalajboga nie chce dyskutować, tylko wbić nam do głowy jakieś wklejki ze swoich ulubiobych zźródeł. Ot, kolejny pouczacz się pojawił.


Pn cze 10, 2019 14:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Dlaczego Pan Jezus modlił się do Ojca niebieskiego?
Autora wątku proszę o kontakt z moderacją w sprawie wskazania ram dyskusji, zgodnie z regulaminem, każdy cytat powinien być skomentowany, zatem copy-paste jako sztuka dla sztuki mija się z formułą forum. Temat zamykam do czasu wyjaśnienia sprawy.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn cze 10, 2019 17:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL