Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:41



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Przed ślubem. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2018 22:28
Posty: 28
Post Przed ślubem.
Co można przed ślubem?
Pewna dziewczyna zawrocila mi w głowie...
Czy gdyby doszło do pocałunku a przy nim do podniecenia to czy jest to grzech? Co gdy ono przychodzi za każdym razem mimo, że ja go na prawdę nie chce!? Czy nie mogę okazywać dziewczynie żadnej czułości? Przecież to może doprowadzić do kłótni, podejrzeń i itp..

Czy złapanie za tylek (w formie takiego dogryzania sobie, drodze is żartu) jest czymś złym ? Jeśli dziewczyna nie ma nic przeciwko to czemu musi być to grzechem.


N cze 30, 2019 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przed ślubem.
Krystian157 napisał(a):
Co można przed ślubem?
Pewna dziewczyna zawrocila mi w głowie...
Czy gdyby doszło do pocałunku a przy nim do podniecenia to czy jest to grzech? Co gdy ono przychodzi za każdym razem mimo, że ja go na prawdę nie chce!? Czy nie mogę okazywać dziewczynie żadnej czułości? Przecież to może doprowadzić do kłótni, podejrzeń i itp..

Czy złapanie za tylek (w formie takiego dogryzania sobie, drodze is żartu) jest czymś złym ? Jeśli dziewczyna nie ma nic przeciwko to czemu musi być to grzechem.



Mam znajome co nie mają nic przeciwko romansowaniu, a jednak to jest grzech, no i przedewszystkim nie ty "Krystian157" będziesz ustalał co jest a co nie jest grzechem, to Bóg ustalił według swojego zamysłu co ma być grzechem, a co ma nim nie być, ty masz sie jedynie do tego dostosować, bo chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że pruba przestrzegania tych wszystkich nakazów i zaleceń,(dzwiganie krzyża)o których mówi Kościół, jest czymś bardzo trudnym, a jeśli postanowiłeś że będziesz dzwigał ten krzyż, to o co ci tutaj chodzi? bo jak nie wiesz czy coś można czy jednak nie, to idź na spowiedź, tam ci ksiądz wszystko wytłumaczy.

No i mówiąc "pruba przestrzegania tych wszystkich nakazów i zaleceń" miałem na myśli to, że można jedynie próbować, bo gdyby ci sie udało nie popełniać żadnych grzechów, to byś nie musiał sie spowiadać, a przecież takie coś, nie jest możliwe.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 30, 2019 22:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przed ślubem.
Krystianie, otrzymałeś wiele rad dotyczących radzenia sobie ze skrupułami, zatem proszę zacznij się do nich stosować, bo nie chodzi o to, byś robił sondę wypytując 100 osób, zadając im pytanie: "czy grzechem jest, jeżeli ja (tu opis osobistej sytuacji)..."
Masz sam rozeznawać we własnym sumieniu na podstawie wskazówek, które podał Ci ksiądz. Jeżeli będziesz się zwalniał z konieczności myślenia, zrzucając ten nieprzyjemny obowiązek na innych, skrupuły będą przez Ciebie "karmione", a nie o to chodzi. Zatem we własnym sercu rozważ swoje wątpliwości, ale nie wałkuj tego tematu tutaj, ani na PW. TEMAT ZAMYKAM.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lip 02, 2019 16:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL