Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Następna strona
 Nowe dokumenty TW Bolek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
R27 napisał(a):
Trzeba być niespełna rozumu by w kontekście dokumentów, relacji itd twierdzić że Bolek to nie Wałęsa... ..

Z kim ty ten bój toczysz ? Czy jest tu ktoś, kto uważa Wałęsę za postać nieskazitelną ?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz paź 31, 2019 8:11
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Cytuj:
Nie wiem dlaczego ludzie boją się spojrzeć oczami Boga dla którego nie ma znaczenia kto jak się nazywa i z czym jest kojarzony.

Bóg patrząc na papiery Wałęsy nie dorabiałby do nich bajeczek w rodzaju Wałęsa został przywieziony motorówką, a patrząc na zdjęcie Kaczyńskiego po pochodzie 1 maja z czerwoną kokardą, nie mówiłby "fotomontaż".
Czemu to jedynie teczka Bolka ma być wyjaśnieniem działalności wszystkich TW, aktywnych PZPR-owców funkcjonujących w szeregach wszystkich partii, przecież ci ludzie nie byli ubezwłasnowolnieni i działali/ają pod przemożnym wpływem Wałęsy.
Zasadnicza kwestia - Bóg wybacza, znając sytuację każdego człowieka, jego upadki, jego żal i skruchę.
Człowiek niestety nie potrafi i żąda odwetu w imię sprawiedliwości.

Dlaczego jest temat polityczny - zapominasz, że to własnie Kościół wskazuje katolikom powinność czynnego uczestnictwa w życiu politycznym swego kraju, nie wymigiwanie się od udziału w wyborach. A jakich wyborów może dokonać człowiek analfabeta polityczny - kierując się bałamutnymi obietnicami, czy fizjonomią kandydata?


Cz paź 31, 2019 8:18

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
zepp napisał(a):
R27 napisał(a):
Trzeba być niespełna rozumu by w kontekście dokumentów, relacji itd twierdzić że Bolek to nie Wałęsa... ..

Z kim ty ten bój toczysz ? Czy jest tu ktoś, kto uważa Wałęsę za postać nieskazitelną ?


Alus twierdzi że te dokumenty są fałszywe


Cz paź 31, 2019 8:56
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
R27 napisał(a):
zepp napisał(a):
R27 napisał(a):
Trzeba być niespełna rozumu by w kontekście dokumentów, relacji itd twierdzić że Bolek to nie Wałęsa... ..

Z kim ty ten bój toczysz ? Czy jest tu ktoś, kto uważa Wałęsę za postać nieskazitelną ?


Alus twierdzi że te dokumenty są fałszywe

Ot i zrozumiał co piszę :D


Cz paź 31, 2019 9:10

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Alus napisał(a):
Nie wiem dlaczego ludzie boją się spojrzeć oczami Boga dla którego nie ma znaczenia kto jak się nazywa i z czym jest kojarzony.
Bóg patrząc na papiery Wałęsy nie dorabiałby do nich bajeczek w rodzaju Wałęsa został przywieziony motorówką, a patrząc na zdjęcie Kaczyńskiego po pochodzie 1 maja z czerwoną kokardą, nie mówiłby "fotomontaż".
Czemu to jedynie teczka Bolka ma być wyjaśnieniem działalności wszystkich TW, aktywnych PZPR-owców funkcjonujących w szeregach wszystkich partii, przecież ci ludzie nie byli ubezwłasnowolnieni i działali/ają pod przemożnym wpływem Wałęsy.
Zasadnicza kwestia - Bóg wybacza, znając sytuację każdego człowieka, jego upadki, jego żal i skruchę.
Człowiek niestety nie potrafi i żąda odwetu w imię sprawiedliwości.

A skąd ta pewność że to bajeczki? Twardych dowodów nie ma, ale świadkowie są. Więc pewna jesteś że to kłamstwa? A tego typu zdjęcia mnie nie interesują, ale jakby one wyszły jakiś czas temu gdy jeszcze nie było tak dobrych technik fotomontażu to co innego.
Oceniamy czy Wałęsa był TW, a nie czy trafi do nieba czy piekła. Życzę mu żeby się nawrócił. Nikt tu przecież nie mówi żeby się mścić na Wałęsie i karać go za to że był TW. W tamtych czasach łatwo było zbłądzić zwłaszcza jak było się młodym człowiekiem i rodzina na utrzymaniu.
Szukanie prawdy i próba odpowiedzi na różne pytania to nie jakaś zemsta.
Postawa wielu z nas jest taka że stoimy murem za tymi których cenimy i lubimy i mocno przeciwko tym którzy nam podpadli, a fakty to żadnego znaczenia tu nie mają.
Dla Boga to nie istnieje. Sprawiedliwość boska jest niezależna od sympatii i antypatii.
Chrześcijanin powinien starać się patrzeć na człowieka i różne kwestie w sposób bezstronny.

Alus napisał(a):
Dlaczego jest temat polityczny - zapominasz, że to własnie Kościół wskazuje katolikom powinność czynnego uczestnictwa w życiu politycznym swego kraju, nie wymigiwanie się od udziału w wyborach. A jakich wyborów może dokonać człowiek analfabeta polityczny - kierując się bałamutnymi obietnicami, czy fizjonomią kandydata?

Jakąś postawą wyższościową tu zajeżdża i pogardą wobec innych wyborców którzy myślą inaczej niż Alus bo przecież wiadomo że to analfabeci polityczni- ci gorsi, tępi.
A poza tym zeszłaś z tematu.


Cz paź 31, 2019 9:54
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Ciekawostka
R27 napisał(a):
zepp napisał(a):
R27 napisał(a):
Trzeba być niespełna rozumu by w kontekście dokumentów, relacji itd twierdzić że Bolek to nie Wałęsa... ..

Z kim ty ten bój toczysz ? Czy jest tu ktoś, kto uważa Wałęsę za postać nieskazitelną ?


Alus twierdzi że te dokumenty są fałszywe

A Alus na to:
Alus napisał(a):
Ot i zrozumiał co piszę :D

A tymczasem:
Alus napisał(a):
Owe "statystyki" zrobił Cenckiewicz, ponoć bazując na dokumentach SB, podobnie jak w dokumentach SB wyczytał ile razy Wałęsa nasikał do kropielnicy.
Z dokumentów SB, albo dokumentów dziadka Mieczysława, oficera UB.


Alus napisał(a):
Jockey napisał(a):
Skoro dokumenty w IPN są niewiarygodne dla was.
To każdy dowód na nieskazitelność LW będzie odrzucany. Jednak WZZW już w 1981 mówili ze Wałęsa to Bolek. To samo w 1989 pisała Solidarność Walczącą.

Może uznasz za wiarygodne "dokumenty" paszkwile na Wałęsę spreparowanie i przez SB przesłane do Norweskiego Komitetu Noblowskiego.
Albo "dokumenty" paszkwile produkcji SB, na kard Wojtyłę wrabiające go w ojcostwo nieślubnego syna sekretarki redakcji TP. Tylko alkoholizm Piotrowskiego sprawił, że pijany wioząc fałszywki do podrzucenia nie dojechał do celu, bo po drodze napatoczył mu się słup, na którym rozwalił samochód, a sam wylądował w szpitalu.


Cz paź 31, 2019 13:03

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
To ewidentne esbeckie fałszywki uznajecie za dokumenty?
Fakt, w pewnym sensie są świadectwem epoki...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz paź 31, 2019 13:44
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Jockey tradycyjnie "nie dostrzega" podanych przeze mnie linków z ocenami historyków kontaktów Wałęsy z SB, daty rozpoczęcia, daty zakończenia...fakty nie pasują, tym gorzej dla faktów.
Historyków, nie fanatyków opisujących durnoty w rodzaju: ile to razy mały Lesio nasikał do kropielnicy.


Cz paź 31, 2019 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Małgosiaa napisał(a):
To dlaczego nie zareagowałeś na artykuły prasowe mówiące o mafii VAT-owskiej współpracowników Banasia


Bo mialem taki kaprys Szanowna Pani Moderator.

Małgosiaa napisał(a):
a wcześniej też podąłam kilka ciekawostek bezprawia i niesprawiedliwości i cisza

Bylo to dla mnie zbyt nudne.

Małgosiaa napisał(a):
a odezwałeś się w temacie TW?


A to nie wolno wypowiadac sie na temat TW? Mam takie hobby.

Małgosiaa napisał(a):
Na marginesie: chrześcijanina powinien interesować rozwój kraju i nie powinien spokojnie patrzeć na jego rujnowanie.


Ja jestem prosty mnich i juz sie pogubilem. "Tamci" mowia, ze kraj jest rujnowany, dyktatura i takie rozne straszne rzeczy i "otua", "ci" mowia,ze "tamci" to wszystko schrzanili. "Ci nowi" z kolei tak kochaja Ojczyzne, ze na pewno wszystko odkreca i wszyscy beda zyc dlugo i szczesliwie.

Nie ogarniam tego ale domyslam sie, ze forum katolickie (w tym Moderatory) bardzo by sie ucieszylo gdyby"tamci" rzadzili a nie "ci".

Bardzo mnie tez niepokoi sprawa tego pana o ksywie "Bolek". Ile sie musial chlop nameczyc z tymi papierami i teczkami i jego wspolpracownicy tez. Bo co to za sens, podpisywac a potem niszczyc?
I wcale mu sie nie dziwie, ze tak sie denerwuje. Tyle sie napracowal z tymi papierami, zdjeciami, mikrofilmami a tu ciagle cos mu pod nos podsuwaja i pytaja czy to jego. Jedynie co mu zazdroszcze to gry w totolotka. Mial wielkie szczescie trzeba przyznac.

Pozdrawia Moderacje (pania Alus tez) analfabeta polityczny. Dziekuje za uwage.


Cz paź 31, 2019 18:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
bramin napisał(a):
Bo mialem taki kaprys Szanowna Pani Moderator.
bramin napisał(a):
Nie ogarniam tego ale domyslam sie, ze forum katolickie (w tym Moderatory) bardzo by sie ucieszylo gdyby"tamci" rzadzili a nie "ci".
bramin napisał(a):
Pozdrawia Moderacje (pania Alus tez) analfabeta polityczny. Dziekuje za uwage.

Ubodło? Najwyraźniej moje pytanie o brak wcześniejszych reakcji w tematach politycznych trafiło w czuły punkt. A może zabrakło argumentów?
Nie spodziewałam się takiej reakcji, a jest ona, delikatnie rzecz ujmując, niestosowna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 31, 2019 18:40
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
zepp napisał(a):
To ewidentne esbeckie fałszywki uznajecie za dokumenty?
Fakt, w pewnym sensie są świadectwem epoki...

No proszę a historycy maja inne zdanie. Nikt z powiązanych badaczy nie ma złudzenia co do pracy Wałęsy.

Alus napisał(a):
Jockey tradycyjnie "nie dostrzega" podanych przeze mnie linków z ocenami historyków kontaktów Wałęsy z SB, daty rozpoczęcia, daty zakończenia...fakty nie pasują, tym gorzej dla faktów.
Historyków, nie fanatyków opisujących durnoty w rodzaju: ile to razy mały Lesio nasikał do kropielnicy.

Zacytowałem tylko twoje manipulacje. Nie ma tam żadnego mojego komentarza. Pokazałem na podstawie tylko twoich wypowiedzi ze wbijesz się jak piskorz. Gdy ktoś pokazał co napisałaś ty idziesz w zaparte. A jak ci się zacytuje twoje własne wypowiedzi to idzie tradycyjnie ...
Cóż jakie poglądy taka obrona.


Cz paź 31, 2019 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Małgosiaa napisał(a):
Ubodło? Najwyraźniej moje pytanie o brak wcześniejszych reakcji w tematach politycznych trafiło w czuły punkt.


Musze Cie rozczarowac, nie ubodlo. Napisalem to w innej formie bo ile mam powtarzac, ze po pierwsze na tym forum nie interesuja mnie tematy polityczne (mialabys racje gdybym pisal wczesniej na tematy polityczne ale nigdy nie popelnilem tu zadnego posta na temat polityki) a po drugie temat TW Bolek jest tematem historycznym, a nie politycznym ani jurydycznym.

Po trzecie Walesa byl prezydentem, jest czescia historii naszego kraju wiec kazdy, obojetnie czy jest historykiem czy politycznym analfabeta, jak to napisala nasz forumowiczka, ma prawo dociekac prawdy.

Nie jest tak calkiem w porzadku podejrzewanie kogos kto dyskutuje na ten temat o chec zemsty lub chec przykrywania afer obecnie rzadzacych. Na to forum prawdopodobnie nie wchodza przeciez politycy i nie pisza postow.

Skoro administracja i moderacja forum uwaza, ze tematy polityczne sa ok to dlaczego Ty jako moderator oburzasz sie i podejrzewasz, ze ktos mialby tu politykowac i forowac swoich pupilkow politycznych? To nie jest argument w dyskusji.

Małgosiaa napisał(a):
A może zabrakło argumentów?


Argumenty, ktore mialem przedstawilem w dyskusji. Kto chce, moze je przyjac, kto nie, jego sprawa.

Małgosiaa napisał(a):
Nie spodziewałam się takiej reakcji, a jest ona, delikatnie rzecz ujmując, niestosowna.

A coz jest niestosownego w stwierdzeniu, ze niektore tematy sa nudne? Wchodzac na to forum zabieram glos w sprawach, na ktorych sie mniej lub bardziej znam lub ktore mnie interesuja. Inne moge uwazac za nudne lub nieinteresujace.
Wybor tematow zawsze bedzie kaprysem, spontaniczna reakcja.

Uszczypliwoscia z mojej strony byla tytulatura, to przyznaje.


Cz paź 31, 2019 21:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
bramin napisał(a):
A coz jest niestosownego w stwierdzeniu, ze niektore tematy sa nudne?

Kompletnie nie o tym mówiłam, ale o:
bramin napisał(a):
Uszczypliwoscia z mojej strony byla tytulatura, to przyznaje.

czym poświadczasz moje przypuszczenia. Wcześniejsze odpowiedzi w tym poście to tylko wykręty, ale mniejsza o to. Koniec tematu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 31, 2019 21:29
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Cytuj:
Zacytowałem tylko twoje manipulacje. Nie ma tam żadnego mojego komentarza. Pokazałem na podstawie tylko twoich wypowiedzi ze wbijesz się jak piskorz. Gdy ktoś pokazał co napisałaś ty idziesz w zaparte. A jak ci się zacytuje twoje własne wypowiedzi to idzie tradycyjnie ...
Cóż jakie poglądy taka obrona.

Tiaa...i w ramach tej obrony podaję link do artykułu historyka P. Osęki, dowodzącego kontakty Wałęsy z SB od 1971r-do 1976r

https://www.newsweek.pl/polska/spor-o-t ... sy/0df8jk9

Ale dla Ciebie to mało, nie wiłabym się? - czy wbiłabym się? - gdybym przyznała rację "historykom" opisującym jak to Wałęsa sikał do kropielnicy, albo relację załogi motorówki, która to ponoć podwiozła Wałęsę pod płot stoczni i panowie przerzucili go przez płot...zapewne w kieszeni miał także sporządzone przez SB 21 postulatów.
Zapewne dostał także deklarację pomocy w kampanii prezydenckiej i uzyskaniu statusu pokrzywdzonego.
I przyznałabym, że internowany Wałęsa chlał na umór - niemal 1 flaszka na 1 dzień - i po miesiącach chlania wyszedł trzeźwiutki bez symptomów choroby alkoholowej.
Podpisał zobowiązanie, ano podpisał - chłopak z ubogiej wsi, gdzie w latach 50-60 XXw często w szkołach podstawowych w 1 izbie lekcyjnej uczyły sie równolegle dwie klasy, skończył później 2 letnią zawodówkę - miał być później w wielkim mieście herosem stającym jak równy z równym naprzeciw wyszkolonych esbeków.
Ba powinien jeszcze władać piękną polszczyzną.

bramin - dociekanie prawdy nigdy nie może bazować na opowieściach ludzi skonfliktowanych, gdy poza ich relacjami brak innych relacji/dowodów.
Niektórzy "historycy" tak dociekliwie wszędzie szukają "prawdy", że kilka lat po śmierci ks Tischnera tryumfalnie głoszą był TW.


Pt lis 01, 2019 8:40

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Alus napisał(a):
- gdybym przyznała rację "historykom" opisującym jak to Wałęsa sikał do kropielnicy, albo relację załogi motorówki, która to ponoć podwiozła Wałęsę pod płot stoczni i panowie przerzucili go przez płot...zapewne w kieszeni miał także sporządzone przez SB 21 postulatów.

A którzy to historycy poza mgr Zyzakiem tak twierdzą? I naprawdę tylko relacja załogi? Skąd masz pewność co i jak było?
Alus napisał(a):
Niektórzy "historycy" tak dociekliwie wszędzie szukają "prawdy", że kilka lat po śmierci ks Tischnera tryumfalnie głoszą [i]był TW.

No i co z tego że był gdzieś w kartotece jako TW? I co z tego że historycy to pokazują? Ma być jakaś cenzura ich pracy? Samo to że widniał gdzieś w jakiejś kartotece SB nie oznancza że współpracował.


Pt lis 01, 2019 14:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL