Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:56



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 729 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 49  Następna strona
 Nowy koronawirus 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
Bierze się wirusa (na który jest lek)
Czyli jakiego?
Cytuj:
i grzebie w kodzie DNA
Jak się grzebie? Na jakiej zasadzie? Pomijam już fakt, że CoViD-19 jest RNA-wirusem.
Cytuj:
(to taki program - jakby komputerowy
A jednak inny. Dane w kwasie nukleinowym nie odpowiadają temu, co nazywamy programowaniem w żadnym znanym paradygmacie.
Cytuj:
w którym Bóg zaprogramował istoty z materii Einsteinowej
Co to jest „materia Einsteinowa”? Pierwsze słyszę taki termin. Czym się różni materia Einsteinowa od materii nie-Einsteinowej?
Cytuj:
Ten co grzebie to wie co poprawić, by przywrócić normę.
Skąd wie?
Cytuj:
To banalne.
Nie. To nie jest banalne. Gdybyś miał zielone pojęcie o biologii molekularnej, o tym jak złożonym zjawiskiem jest fałdowanie białek i jak nieprzewidywalne skutki może mieć punktowa mutacja, to byś takich bredni nie głosił.
Cytuj:
Tak się robi jednostkowe antidotum.
Znamy dokładną sekwencję RNA wirusa CoViD-19. Więc weź dokonaj banalnej rzeczy i zrób to „jednostkowe antidotum”. Albo przestań chrzanić od rzeczy na tematy, o których nie masz pojęcia, powtarzając słowa, których znaczenia nie rozumiesz.


Pn kwi 06, 2020 11:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
Zefciu ja z tym wirusem nie mam nic wspólnego. :)
A materia Einsteinowa to E=mc2 - wyprowadź sobie materię.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn kwi 06, 2020 12:12
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
Zefciu ja z tym wirusem nie mam nic wspólnego. :)
A kto twierdzi, że masz? Nie rozumiem tej strategii – jak ktoś Ci wykaże, że bredzisz, to piszesz byle co.
Cytuj:
A materia Einsteinowa to E=mc2
Nie. E = mc² to wzór na zależność energii od masy. Co to jest „materia Einsteinowa” i czym się różni od nie-Einsteinowej, nadal nie wyjaśniłeś. Przestań zatem bredzić i pogłębiać stan dezinformacji.


Pn kwi 06, 2020 12:15

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowy koronawirus
Kael napisał(a):
Kiedy bedzie w Polsce robionych 50000 testow dziennie, to wtedy mozna to porownac z reszta Europy.

No to sobie znajdz te kraje o podobnej liczbie testów do Polski.
Belgia prawie taka sama liczba, a nie tak dużo więcej jest obecnie we Francji i w Wielkiej Brytanii. Różnica na korzyść Polski jest ogromna dzięki szybko wprowadzonym restrykcjom.
https://www.euractiv.pl/section/bezpiec ... stawienie/
Skoro we Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii liczba testów w porównaniu do Hiszpanii i Włoch jest znacząco niższa to jak rozumiem w tych krajach jest już armagedon. Rozumiem że rządy mają celowo ograniczać liczbę testów aby zadbać o stronę psychiczną obywateli, a brutalną prawdę jest przecież bardzo łatwo ukryć. Mało testów - mało zarażeń a rosnącą liczbę trupów wyjaśni się innymi chorobami.
No jakież to proste.


Pn kwi 06, 2020 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
@Zefciu
Mogę z Tobą rozmawiać na neutralnym forum na wszystkie tematy. Tu jesteś moderatorem i to omylnym :).
Z ego dyktatora.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyktator_ ... Cytny_Rzym)

Tu mogę z Tobą rozmawiać, ale w ograniczonym zakresie.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn kwi 06, 2020 12:33
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
Tu jesteś moderatorem i to omylnym.
A jednak nie wywaliłem Twoich bredni do śmieci, tylko się do nich odniosłem. Więc się nie zasłaniaj faktem, że jestem moderatorem, tylko albo broń swoich wypowiedzi, albo przyznaj, że bredziłeś od rzeczy.


Pn kwi 06, 2020 12:42

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nowy koronawirus
Zefciu, czy naprawde uwazasz ze jakakolwiek dyskusja z pom jest konieczna?
I pozyteczna dla kogokolwiek?


Pn kwi 06, 2020 16:17
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
katon napisał(a):
Kael napisał(a):
Kiedy bedzie w Polsce robionych 50000 testow dziennie, to wtedy mozna to porownac z reszta Europy.

No to sobie znajdz te kraje o podobnej liczbie testów do Polski.
Belgia prawie taka sama liczba, a nie tak dużo więcej jest obecnie we Francji i w Wielkiej Brytanii. Różnica na korzyść Polski jest ogromna dzięki szybko wprowadzonym restrykcjom.
https://www.euractiv.pl/section/bezpiec ... stawienie/
Skoro we Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii liczba testów w porównaniu do Hiszpanii i Włoch jest znacząco niższa to jak rozumiem w tych krajach jest już armagedon. Rozumiem że rządy mają celowo ograniczać liczbę testów aby zadbać o stronę psychiczną obywateli, a brutalną prawdę jest przecież bardzo łatwo ukryć. Mało testów - mało zarażeń a rosnącą liczbę trupów wyjaśni się innymi chorobami.
No jakież to proste.

Z podanego zestawienia w linku, mniej od Polski testów wykonała jedynie Rumunia. Istotą jest ilość testów na milion obywateli.
Łączną ilość testów uzależniona jest liczbą mieszkańców danego kraju.


Pn kwi 06, 2020 17:47

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowy koronawirus
No i co z tego?
Przecież pisząc to:
"Belgia prawie taka sama liczba, a nie tak dużo więcej jest obecnie we Francji i w Wielkiej Brytanii. Różnica na korzyść Polski jest ogromna dzięki szybko wprowadzonym restrykcjom".

Brałem właśnie pod uwagę ilość testów na million mieszkańców dla danego kraju. Poza tym liczba testów rośnie wraz z rozwojem epidemii. U nas epidemia wybuchła pózniej niż w tych krajach które wymieniłem.


Pn kwi 06, 2020 18:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2008
Post Re: Nowy koronawirus
katon napisał(a):
Brałem właśnie pod uwagę ilość testów na million mieszkańców dla danego kraju. Poza tym liczba testów rośnie wraz z rozwojem epidemii. U nas epidemia wybuchła pózniej niż w tych krajach które wymieniłem.

Owszem, trudno robić porównania do Chin czy Korei, gdzie epidemia zaczęła się wcześniej i skumulowana liczba testów jest imponująca. Tam też od wykrycia pierwszego przypadku nie wykonywano tyle testów, co miesiąc później, więc dopiero po czasie będzie można ocenić, jak ta ilość testów przełoży się na skuteczność w spłaszczeniu krzywej zachorowań, póki co najważniejsza jest prewencja #zostańwdomu. Bardzo fajne opracowanie statystyczne zrobił Michał Rogalski: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1400401584
każdego dnia są aktualizowane dane dotyczące liczby przeprowadzanych testów u nas i w wybranych krajach świata, liczba zachorowań, zgony, podział na województwa, są tam też aktualne dane dotyczące liczby testów na milion mieszkańców oraz zestawienie z poszczególnymi krajami licząc od 100 przypadku zarażonego, ale nie tylko, polecam.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn kwi 06, 2020 19:35
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
subadam napisał(a):
Zefciu, czy naprawde uwazasz ze jakakolwiek dyskusja z pom jest konieczna?
I pozyteczna dla kogokolwiek?
Pożyteczna nie jest. Lepiej, gdyby w ogóle jej nie było. Ale jest konieczna, bo to z dwojga złego lepsze, niż gdyby te brednie pozostały nieskonfrontowane. Być może subadamie wychodzisz z założenia, że tylko szury kupują takie fake-newsy. Ale to nieprawda. Teorię, że SARS-Cov-2 został wyinżynierowany w laboratorium słyszałem od wielu osób, które uważałem za rozsądne. Z drugiej strony, skąd nawet rozsądna osoba, ale niedysponująca wiedzą z zakresu biologii molekularnej ma wiedzieć, że to bzdury?


Wt kwi 07, 2020 6:58
Post Re: Nowy koronawirus
katon napisał(a):
No i co z tego?
Przecież pisząc to:
"Belgia prawie taka sama liczba, a nie tak dużo więcej jest obecnie we Francji i w Wielkiej Brytanii. Różnica na korzyść Polski jest ogromna dzięki szybko wprowadzonym restrykcjom".

Brałem właśnie pod uwagę ilość testów na million mieszkańców dla danego kraju. Poza tym liczba testów rośnie wraz z rozwojem epidemii. U nas epidemia wybuchła pózniej niż w tych krajach które wymieniłem.

Poza tym nie doczytałeś - przy Polsce jest zaznaczone stan na 5 kwietnia.
Belgia 3947 na 1 milion, Francja 2914 na milion, Polska 2126 na milion.
"Później" to porównaj z Czechami, oni zarządzili restrykcje ochronne dzień wcześniej niż Polska, a testów wykonali 7540 na milion, czyli 3 razy więcej.


Wt kwi 07, 2020 7:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Nowy koronawirus
Alus napisał(a):

Poza tym nie doczytałeś - przy Polsce jest zaznaczone stan na 5 kwietnia.
Belgia 3947 na 1 milion, Francja 2914 na milion, Polska 2126 na milion.
"Później" to porównaj z Czechami, oni zarządzili restrykcje ochronne dzień wcześniej niż Polska, a testów wykonali 7540 na milion, czyli 3 razy więcej.

W końcu dogonimy średnią europejską - tylko kiedy? Fajnie wypadamy w tych statystykach w porównaniu do reszty Europy ( dużo mniej zachorowań i zgonów) - oby to nie był wynik zaniżany prez małą liczbę testow, ale rzeczywisty sukces Polski i Pisu.


Wt kwi 07, 2020 7:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowy koronawirus
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
No i co z tego?
Przecież pisząc to:
"Belgia prawie taka sama liczba, a nie tak dużo więcej jest obecnie we Francji i w Wielkiej Brytanii. Różnica na korzyść Polski jest ogromna dzięki szybko wprowadzonym restrykcjom".

Brałem właśnie pod uwagę ilość testów na million mieszkańców dla danego kraju. Poza tym liczba testów rośnie wraz z rozwojem epidemii. U nas epidemia wybuchła pózniej niż w tych krajach które wymieniłem.

Poza tym nie doczytałeś - przy Polsce jest zaznaczone stan na 5 kwietnia.
Belgia 3947 na 1 milion, Francja 2914 na milion, Polska 2126 na milion.
"Później" to porównaj z Czechami, oni zarządzili restrykcje ochronne dzień wcześniej niż Polska, a testów wykonali 7540 na milion, czyli 3 razy więcej.

Okazuje się że link jest codziennie uaktualniany i wtedy było dokładnie tak jak pisałem. Poza tym zapoznaj się z tym co napisała Mrs_Hadley.


Wt kwi 07, 2020 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowy koronawirus
proteom napisał(a):
W końcu dogonimy średnią europejską - tylko kiedy? Fajnie wypadamy w tych statystykach w porównaniu do reszty Europy ( dużo mniej zachorowań i zgonów) - oby to nie był wynik zaniżany prez małą liczbę testow, ale rzeczywisty sukces Polski i Pisu.

Na podstawie czego jesteś taki pewny że dogonimy średnią europejską?
Może odniósłbyś się do argumentacji zefcia czy też innych użytkowników.


Wt kwi 07, 2020 8:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 729 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 49  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL