Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:41



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Jestem Bogiem 

Ircia jest
Chora psychicznie 3%  3%  [ 1 ]
Pogubioną na maxa istotą 6%  6%  [ 2 ]
Mitomanką 12%  12%  [ 4 ]
Bogiem tak samo jak każdy z nas 15%  15%  [ 5 ]
Opętana przez złego ducha 3%  3%  [ 1 ]
Wytworem chorej wyobraźni 6%  6%  [ 2 ]
Trollem 6%  6%  [ 2 ]
Człowiekiem 30%  30%  [ 10 ]
Sobą 15%  15%  [ 5 ]
Wszystkim i niczym 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 33

 Jestem Bogiem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Jestem Bogiem
Czy [współczesny] człowiek może być bogiem?


So maja 16, 2020 7:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
A dlaczego nie? Kto i w jaki sposób tego zakazuje?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 16, 2020 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Jestem Bogiem
To co nie jest zabronione, jest dozwolone.


So maja 16, 2020 8:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Cytuj:
A dlaczego nie? Kto i w jaki sposób tego zakazuje?

Nikt niczego nie zakazuje, po prostu jesteś człowiekiem natomiast Bogiem to jest Trójca Święta. I to wszystko na ten temat.
Bóg nie jest na nasze rozkazy, hierarchia którą ustanowił pozostanie już na zawsze.


So maja 16, 2020 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
A skąd pomysł, że jeden Bóg ma prawo rozkazywać drugiemu? Szczególnie, że każdy Bóg wie, że podział jest iluzją i stanowią jedność?
Wolność leży pomiędzy zniewalaniem a byciem zniewolonym. To co robi Bóg czy jakikolwiek byt nie jest dobre ze względu na to kto to robi, ale dlatego, że jest to dobre... Jeśli chcesz być bytem decydującym co jest dobre a co złe po prostu doświadczysz konsekwencji swojej ignoracji i wcale nie będziesz jak Bóg, Bóg wie co jest dobre a co złe, ale nie decyduje o tym co jest dobre a co złe. Bóg wybiera dobro, bo wie że jest dobre, ale nijak nie narzuca nikomu swojej woli, ale pragnie Wolności dla każdego. Prawdziwej Wolności, która wymaga odpowiedzialności oraz wyrzeczenia się zniewalania kogokolwiek w jakikolwiek sposób... To jest problem Szatana- odmowa akceptacji nienaruszalnego prawa duchowego, przekonanie, że Bóg może sprawić, że zniewalanie, poniżanie i krzywdzenie na jakikolwiek sposób stanie się dobre... W sumie by mógł, ale wybrał bycie dobrym...

Bóg jest przyjacielem, choć jeśli serio chcesz aby był szefem jakiejś hierarchii to jako przyjaciel zagra z Tobą w tą grę...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 16, 2020 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
ga1robe napisał(a):
To co nie jest zabronione, jest dozwolone.


A co jest autentycznie zabronione? Czyli, że nie da się tego nijak obejść, coś co obowiązuje zawsze i wszędzie niezależnie od czegokolwiek?

Czy da się łamać prawa natury? Nie naginać czy z nich korzystać, ale je złamać? Czy są wszędzie i zawsze takie same?
Co z prawami duchowymi?
Prawa których nie da się obejść są doskonale sprawiedliwe, nie potrzeba kar i nagród, bo prawo przyczyny i skutku zrobi swoje...
Nieznajomość prawa potrafi zaszkodzić, a wiedza o tym jak bardzo ziemskie przepisy je olewają zwyczajnie wkurzyć.
Prawda Was wyzwoli, ale wcześniej poważne zirytuje, bo nie ma ochoty być taka jak się nam podoba.

Bóg daje Wolność i tego nie zmienia nawet gdy jego dzieci kombinują jak tu się zniewalać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 16, 2020 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Cytuj:
A skąd pomysł, że jeden Bóg ma prawo rozkazywać drugiemu? Szczególnie, że każdy Bóg wie, że podział jest iluzją i stanowią jedność?

Nie ma drugiego Boga, jest jeden Bóg w trzech osobach.
Cytuj:
Jeśli chcesz być bytem decydującym co jest dobre a co złe po prostu doświadczysz konsekwencji swojej ignoracji i wcale nie będziesz jak Bóg, Bóg wie co jest dobre a co złe, ale nie decyduje o tym co jest dobre a co złe.

Nigdy nie będę jak Bóg, bo jestem tylko stworzeniem, Bogiem jest Jezus Chrystus król wszechświata w którym obecnie żyjemy.
Owszem Bóg decyduje co jest dobre a co złe, na sądzie szczegółowym zobaczysz swoje życie w świetle doskonałej, bo boskiej sprawiedliwości i wtedy ujrzysz całe swoje życie co robiłaś dobrze a co źle.


So maja 16, 2020 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jestem Bogiem
Kapral135 napisał(a):
Owszem Bóg decyduje co jest dobre a co złe, na sądzie szczegółowym zobaczysz swoje życie w świetle doskonałej, bo boskiej sprawiedliwości.

Jednak już teraz wiadomo że Ircia do nieba nie trafi. Ukarana za to że zdecydowała się nie być chrześcijanką. Trochę to okrutne bo niby dlaczego? Chrześcijanin co zle czynił trafi do czyśćca a jak już sobie dostatecznie pocierpi to niebo stanie przed nim otworem, a niewierzący w Jezusa choć nawet przez całe życie był dobrym człowiekiem nie będzie mógł się cieszyć z niebiańskich klimatów.


So maja 16, 2020 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Nie wiadomo gdzie Ircia trafi, bo o tym zdecyduje Bóg na sądzie nad jej duszą.
Właśnie o to chodzi, że jeżeli w oczach Boga ktoś był dobry to może trafić nawet od razu bezpośrednio do Nieba. I wcale nie musi być chrześcijaninem.


So maja 16, 2020 13:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jestem Bogiem
„Ja jestem drogą i prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.”
(Ew. Jana 14,6)

„Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.” (Ew. Mateusza 7,13-14)
Po co komuś robić złudne nadzieje? Więc tylko nieliczni trafią do nieba. A co z resztą?


So maja 16, 2020 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jestem Bogiem
I jeszcze to:

"Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim".

Myślę że niewielu jest takich którzy potrafią się stać takimi dziećmi.


So maja 16, 2020 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Jestem Bogiem
katon napisał(a):
„Ja jestem drogą i prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.”
(Ew. Jana 14,6)

„Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.” (Ew. Mateusza 7,13-14)
Co to ma wspólnego z wątkiem? Z którą opcją ankiety?


So maja 16, 2020 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jestem Bogiem
Nie ja zacząłem ten temat. Poza tym uważam że dobrze jest sprostować jak ktoś wypisuje coś co jest sprzeczne z Ewangelią.


So maja 16, 2020 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2019 11:19
Posty: 65
Post Re: Jestem Bogiem
ga1robe napisał(a):
Czy [współczesny] człowiek może być bogiem?

Może trwać w Bogu, a Bóg w nim.


So maja 16, 2020 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Jestem Bogiem
Django napisał(a):
ga1robe napisał(a):
Czy [współczesny] człowiek może być bogiem?

Może trwać w Bogu, a Bóg w nim.
Czyli która to opcja ankiety?


So maja 16, 2020 18:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL