Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rzeczywistość Nieba 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Rzeczywistość Nieba
Zastanawialiście się kiedykolwiek jaka jest rzeczywistość Królestwa Niebieskiego ? Co ludzie tak naprawdę tam robią, jak ono wygląda ? Z tego co mi wiadomo to jest ono tak przepastne, wielkie, że każdy czuje się tam komfortowo, tak jak mówił Jezus " W Królestwie Ojca mego jest mieszkań wiele". Ludzie pracują tam na tzw Niniwie Bożej i praca ta sprawia tylko i wyłącznie przyjemność.
Jest tam bezpośrednie można powiedzieć oko w oko obcowanie z Bogiem. Może Bóg organizuje dla mieszkańców Nieba jakieś wycieczki po wszechświecie ? Kto to wie. Myślę, że ten temat jest ważny, bo czymże jest życie na Ziemi wobec wieczności w Niebie ? Niczym .


N cze 14, 2020 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Tekst wycięty. Nie podajemy całego cytatu przedmówcy kiedy odnosimy sie do całej jego wypowiedzi. Nie odpowiadamy jednozdaniowa wstawka oraz piszemy na temat.bramin

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 15, 2020 7:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Rzeczywistość Nieba
W Krolestwie Niebieskim będzie można napić się z Panem Jezusem wina. Informacja z pierwszej ręki, wypowiedziana niestety w smutnych okolicznosciach:
Cytuj:
Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami nowy, w królestwie Ojca mojego»

Mt 26,29


Pn cze 15, 2020 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rzeczywistość Nieba
To mogę nie cytować, i powiedzieć że rzeczywistość Nieba, jest czyś mizernym i ubogim, musiałbym być niespełna rozumu, żeby się na siłę pchać do takiego miejsca.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 15, 2020 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Rzeczywistość Nieba
"Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują" Ten fragment wypowiedzi Jezusa mówi o Niebie.
Po takich słowach można śmiało przypuszczać, że to co tam jest w Niebie musi być czymś naprawdę niezwykłym co nawet się nie równa do tego co możemy doświadczać na Ziemi .


Wt cze 16, 2020 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Kapral135 napisał(a):
"Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują" Ten fragment wypowiedzi Jezusa mówi o Niebie.
Po takich słowach można śmiało przypuszczać, że to co tam jest w Niebie musi być czymś naprawdę niezwykłym co nawet się nie równa do tego co możemy doświadczać na Ziemi .


Wielkie rzeczy? to może całodobowa msza święta, w Niebiańskim kościele? niekończąca się wszechcudowna modlitwa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 16, 2020 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Nikt stamtąd nie wrócił więc trudno dywagować na ten temat, ale Królestwo Niebieskie według słów Jezusa na pewno nie jest miejscem gdzie człowiekowi będzie źle, jest to nie możliwe, bo tam nie ma cierpienia na żadnej z płaszczyzn, ono tam w ogóle nie występuje, czyli już jest dobrze choćby nawet z tego względu. Bóg doskonale zdaje sobie sprawę co jest człowiekowi do szczęścia potrzebne, także przypuszczam, że są tam jakieś niezwykłe odczucia, rzeczy których jeszcze nie znamy.


Wt cze 16, 2020 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Rzeczywistość Nieba
To nie słowa Jezusa, tylko św. Pawła.


Śr cze 17, 2020 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Kapral135 napisał(a):
Nikt stamtąd nie wrócił więc trudno dywagować na ten temat, ale Królestwo Niebieskie według słów Jezusa na pewno nie jest miejscem gdzie człowiekowi będzie źle, jest to nie możliwe, bo tam nie ma cierpienia na żadnej z płaszczyzn, ono tam w ogóle nie występuje, czyli już jest dobrze choćby nawet z tego względu. Bóg doskonale zdaje sobie sprawę co jest człowiekowi do szczęścia potrzebne, także przypuszczam, że są tam jakieś niezwykłe odczucia, rzeczy których jeszcze nie znamy.


Świat bez cierpienia? to nawet w piłkę tam nie będę mógł zagrać, nie mówiąc o całej reszcie sportów.
A sytuacja w której ludzie, będą musieli być w tym Niebie obowiązkowo szczęśliwi, i to przez całą dobę, wydaje mi się bardzo dziwna, źle mi się takie coś kojarzy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 17, 2020 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Robek napisał(a):
Świat bez cierpienia? to nawet w piłkę tam nie będę mógł zagrać, nie mówiąc o całej reszcie sportów.

Będziesz mógł zagrać w piłkę, ale bez cierpienia. :-)


Śr cze 17, 2020 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Rzeczywistość Nieba
A to czasem nie ma znaczenia to co dla kogo znaczy słowo cierpienie? Może w grę wchodzi właśnie uwzględnienie indywidualnego podejścia, bo przecież dokładnie to samo dla jednego jest koszmarem a dla innego czystą rozkoszą...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 17, 2020 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Swołocz napisał(a):
Robek napisał(a):
Świat bez cierpienia? to nawet w piłkę tam nie będę mógł zagrać, nie mówiąc o całej reszcie sportów.

Będziesz mógł zagrać w piłkę, ale bez cierpienia. :-)


Wydaje mi sie że nie rozumiesz na czym polega granie w piłkę, czym jest rywalizacja, bo tylko jak jest rywalizacja, to granie w piłkę ma jakikolwiek sens, bo w innym wypadku byłoby to bezsensowne bieganie po boisku, za jakąś tam piłką.
A rywalizacja polega na tym, że ktoś taki mecz wygra i jest szczęśliwy, ktoś go przegra i wtedy z tego powodu cierpi, i tutaj kolejna ważna kwestia jest taka, że piłka to gra kontaktowa, w każdej chwili może się zdarzyć, że w trakcie gry ktoś ci niechcący wślizgiem połamie nogi, i takie coś musi boleć, bo jeśli by tego nie było, tego całego bólu/cierpienia, to już by nie było to samo, już by nie było tych emocji, to by była jakaś atrapa piłki nożnej.
Cierpienie to bul, a jak ktoś przegra mecz, to może być z tego powodu nieszczęśliwy, to może go zaboleć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 17, 2020 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Robek napisał(a):
Wydaje mi sie że nie rozumiesz na czym polega granie w piłkę, czym jest rywalizacja,

Masz rację, Robek, jestem głupi i niczego nie rozumiem.


Śr cze 17, 2020 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Swołocz napisał(a):
Robek napisał(a):
Wydaje mi sie że nie rozumiesz na czym polega granie w piłkę, czym jest rywalizacja,

Masz rację, Robek, jestem głupi i niczego nie rozumiem.


Żeby wygrany mecz, przyniósł prawdziwą radość, to wcześniej musi być wiele bolesnych przegranych spotkań, więc nie rozumiem jaka by była twoja wersja? każdy bez wyjątku zawsze wygrywa? komu by się chciało grać, skoro by wiedział że bez względu co zrobi, to i tak wygra.
I w innych kwestiach jest podobnie, bo żeby jedzenie smakowało, to trzeba najpierw czuć prawdziwie mocny głód, a jakoś nie widzę sytuacji w której, po Niebie chodzą głodni ludzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 17, 2020 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Rzeczywistość Nieba
Robek napisał(a):
I w innych kwestiach jest podobnie, bo żeby jedzenie smakowało, to trzeba najpierw czuć prawdziwie mocny głód, a jakoś nie widzę sytuacji w której, po Niebie chodzą głodni ludzie.

No i nie wiem po co pić wino w Niebie, na ziemi wypiję, pośpiewam z towarzystwem, wezmę dziewczynę pod rękę, pójdziemy w blasku księżyca ...


Cz cze 18, 2020 8:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL