Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Egzorcyzmy, czy nie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 05, 2020 9:01
Posty: 1
Post Egzorcyzmy, czy nie?
W sumie nie wiem od czego zacząć. Prosiłbym o rady. Od razu napiszę, że leczę się od kilkunastu lat na Schizofrenię Paranoidalną. Więc duże prawdopodobieństwo, że to właśnie w chorobie leży problem. Mimo wszystko opiszę swoją sytuację. Od bardzo dawna miewam natrętne i nie przyjemne myśli. Jakby były narzucone na siłę do mojej głowy. Ja bym bardzo chciał, żeby zniknęły. Są to myśli negatywne. Nie przyjemne i ciężko się od nich uwolnić. Ciągle się czegoś boję, ale bez powodu. Odczuwam spore lęki. Nawet wyjście z domu, żeby pojechać gdzieś dalej jest problemem, bo się boję. Natrętne myśli, to są to myśli których się boję i które dotyczą moich największych lęków. Nie mam nad nimi panowania. Nie chcę opisywać publicznie tego bardziej dokładnie. Po prostu są momenty, że mam te złe i natrętne myśli, ale zdarza się że to się uspokaja. Ale pojawia się i znika w różnych sytuacjach. Niestety pojawia się często. Chciałbym jeszcze napisać o swoich snach. Niestety nie miewam dobrych snów. Wszystkie są pełne zła i śmierci. Zawsze śnią mi się koszmary. Nie mam wesołych snów. W sumie odkąd pamiętam, to śniły mi się koszmary senne. Nie wiem od czego to zależy. Lekarstwa od Psychiatry zażywam regularnie. Jak również jestem pod stałą kontrolą Psychiatry.
Pytałem się Pani Doktor czy może by spróbować egzorcyzmy, ale powiedziała że to nie ma nic wspólnego z egzorcyzmami. Że to tylko choroba. Może Wy mi coś podpowiecie.
Bardzo bym prosił o rady co to może być. Czy to po prostu choroba, czy coś innego? Możliwe, że to choroba tylko i trzeba z tym żyć. Ewentualnie dalej się leczyć u lekarza.
Z góry dziękuję za wszystkie rady.


N lip 05, 2020 9:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Egzorcyzmy, czy nie?
To co opisujesz jest bardzo typowe w chorobie którą masz, być może warto porozmawiać z lekarzem o skali problemu i np zmodyfikować leczenie dokładając leki skierowane na działanie przeciwko natrętnym myślom i przeciwlękowe, ale tu wszystko zależy od lekarza prowadzącego. Warto też poprosić o skierowanie na psychoterapię, gdyż bywa to bardzo pomocne czy o bezpiecznych dla Ciebie technikach relaksacyjnych.

Dalsze leczenie to nie kwestia 'ewentualnie dalej się leczyć', bo zaprzestanie, jak zapewne lekarz poinformował, raczej dobrze się nie kończy...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lip 05, 2020 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Egzorcyzmy, czy nie?
Vampi, nie zrozum mnie złe.

Nikt tu nie jest psychiatrą ani egzorcystą, a nawet gdyby był nie jest Ci w stanie pomóc bez osobistej rozmowy w realu.

Skoro cierpisz na schizofrenię paranoidalną to trudno abyś miał kolorowe sny i pozytywne myśli, dlatego potrzebujesz terapii.
To jest choroba a nie opętanie. Rzadko zdarza sie, ze mamy do czynienia z opętaniem. Kiedy psychiatria jest bezsilna, nie można wytłumaczyć pewnych fenomenów, wtedy wkroczyć może egzorcysta. Ale tez egzorcysta musi być pewien, ze to nie jest klasyczna choroba.

Temat zamykam ponieważ porady, nawet udzielone w dobrej wierze mogą Ci zaszkodzić.
Zawsze istnieje możliwość pogadania, wygadania sie na PW, jeśli użytkownicy do Ciebie napiszą. Te rozmowy nie zastąpia nigdy profesjonalnej terapii.


_________________
ksiądz


N lip 05, 2020 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL