Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:03



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Świątynia Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Świątynia Boga
1 Kor 6
19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!


No i to, co Paweł tutaj napisał, prawdą nie może być. No bo jeśli nasze ciało jest świątynią Ducha, to dlaczego niby Duch Święty miałby opuszczać swoją świątynię? Czy starość albo jakiś wypadek mógłby być dostatecznym powodem do tego żeby Duch Święty opuszczał swoją świątynię? To grzech skutkuje śmiercią. No ale nie ten, którego zabijają, popełnia grzech ale ten, który zabija. Skoro grzech powoduje śmierć, to ten, który zabija umiera, a nie ten, którego zabijają.
No więc ta śmierć nie może dotyczyć ciała ale dotyczy duszy człowieka. No a stąd tylko jeden wniosek jest. To nasza dusza jest świątynią Boga, a nie nasze ciało.
A na jakiej podstawie Paweł doszedł do takich wniosków, to nie wiem. No, może z Was ktoś wie?


Pn sty 18, 2021 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świątynia Boga
Czyli można bezcześcić nasze ciała rozpustą, bo nie jest to Świątynia?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 19, 2021 9:34
Zobacz profil
Post Re: Świątynia Boga
Pan Jezus byl po Zmartwychwstaniu cielesny, czy nie?
Czlowiek jest istota duchowo-cielesna.

Czy twoje hobby to niszczenie autorytetow autorow Pisma Sw, bo ci do twoich wymyslow nie pasuja?


Wt sty 19, 2021 10:35

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Andy72 napisał(a):
Czyli można bezcześcić nasze ciała rozpustą, bo nie jest to Świątynia?


No a skąd taki wniosek Andy? Czy Dekalog nie wystarczy żeby nie robić tego, co jest niegodziwe?

Kael napisał(a):
Pan Jezus byl po Zmartwychwstaniu cielesny, czy nie?
Czlowiek jest istota duchowo-cielesna.

Czy twoje hobby to niszczenie autorytetow autorow Pisma Sw, bo ci do twoich wymyslow nie pasuja?


W żaden sposób nie odnosisz się do problemu, który przedstawiłem. Przedstawiłem uzasadnienie do tego, dlaczego z opinią Pawła się nie zgadzam. Masz jakieś logiczne uzasadnienie opinii Pawła? Masz coś przeciwko logiczności moich argumentów?

Ga 5

16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.


No i tutaj Paweł pisze co innego, że ciało dąży do czego innego niż duch. Bo duch jest świątynią Ducha Świętego, a nie ciało. Był w stanie to zaobserwować ale wniosków z tego w przypadku swojej wypowiedzi o świątyni Ducha to nie potrafił wyciągnąć.


Wt sty 19, 2021 11:04
Zobacz profil
Post Re: Świątynia Boga
Twoj wywod jest logiczny? Mozliwe, ale nie odnosi sie nijak (logicznie) do przytoczonego przez Ciebie tekstu sw Pawla. On cos o opuszczaniu nas pezez Ducha sw pisal?

Odpowiedzi na moje bardzo proste pytanie tez unikasz. Nie pasuje ci do Twojej teorii?


Wt sty 19, 2021 11:11

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świątynia Boga
A co na to Twój spowiednik, że odrzucasz nauki świętego Pawła i jeszcze usiłujesz tak nauczać innych?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 19, 2021 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Kael napisał(a):
Twoj wywod jest logiczny? Mozliwe, ale nie odnosi sie nijak (logicznie) do przytoczonego przez Ciebie tekstu sw Pawla. On cos o opuszczaniu nas pezez Ducha sw pisal?

No właśnie Paweł zapomniał napisać, co się dzieje z Duchem w chwili śmierci ciała. Czy Duch Święty opuszcza swoją świątynię, czy też nie? No a jak opuszcza, to z jakiego powodu? Pewnie dlatego nie napisał, że się nad tym wcale nie zastanawiał, a ten duch, z którego natchnienia pisał, to mu tego nie powiedział. No i teraz się zastanawiam, czy tylko Paweł jest dla Ciebie autorytetem, czy też to, co Jezus mówił, też jest dla Ciebie dostatecznym argumentem.?

Kael napisał(a):
Odpowiedzi na moje bardzo proste pytanie tez unikasz. Nie pasuje ci do Twojej teorii?


Odpowiedź na Twoje pytanie nie posunie nas do przodu. Z Ewangelii wynika, że ciało po zmartwychwstaniu jest trochę inne od obecnego, więc już z tego powodu ta odpowiedź nie może mieć znaczenia w rozpatrywanym przypadku.


Wt sty 19, 2021 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Andy72 napisał(a):
A co na to Twój spowiednik, że odrzucasz nauki świętego Pawła i jeszcze usiłujesz tak nauczać innych?


Wiesz Andy, Paweł nie jest Bogiem i nie widzę żadnego powodu do tego żeby jego nauki traktować jako słowo Boga. To, co powiedział Jezus jest Słowem Boga. W związku z tym, że podczas spowiedzi wyznaję swoje grzechy, a tego akurat nie traktuję jako grzech, to podczas spowiedzi nie przedstawiam spowiednikowi swoich przemyśleń na temat listów Pawła. Byłem z tym problemem u proboszcza ale nie wyraził ochoty rozmawiania ze mną na tematy teologiczne. No ale już nie raz dawałem mu do zrozumienia, że w wielu kwestiach nie zgadzam się z nauczaniem KRK i dobrze o tym wie.


Wt sty 19, 2021 11:37
Zobacz profil
Post Re: Świątynia Boga
A wiesz co sie stalo z Panem Jezusem miedzy smiercia i zmartwychwstaniem?
To samodzieje sie z kazdym umarlym, tyle ze zmartwychwstanie bedzie na Sadzie Ostatecznym.


Wt sty 19, 2021 12:31

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Kael napisał(a):
A wiesz co sie stalo z Panem Jezusem miedzy smiercia i zmartwychwstaniem?
To samodzieje sie z kazdym umarlym, tyle ze zmartwychwstanie bedzie na Sadzie Ostatecznym.


To przedstaw to, co działo się z Panem Jezusem między śmiercią i zmartwychwstaniem na podstawie pisma i wskaż argumenty z tego wynikające, że nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, no bo chyba się nie zgadzasz z moimi zastrzeżeniami do twierdzeń Pawła.


Wt sty 19, 2021 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świątynia Boga
Tyle że nauczanie Kościoła Katolickiego opiera się m.in. na listach świętego Pawła a nie na listach Krzysztofa. Chyba żebyś poszedł drogą Lutra ogłaszając swe tezy ;-) ale w porównaniu z Lutrem masz to szczęście że za Tobą nikt nie pójdzie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 19, 2021 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Andy72 napisał(a):
Tyle że nauczanie Kościoła Katolickiego opiera się m.in. na listach świętego Pawła a nie na listach Krzysztofa. Chyba żebyś poszedł drogą Lutra ogłaszając swe tezy ;-) ale w porównaniu z Lutrem masz to szczęście że za Tobą nikt nie pójdzie.


No właśnie Andy. Dlatego że Kościół katolicki opiera się na listach Pawła, to został nazwany Kościołem. Kości...ół. i pewnie to nie jest przypadek, bo kościom przewodzi. Jak by się opierał na nauce Jezusa, to by się nie podzielił na katolików i protestantów. To nauki fałszywych nauczycieli powodują podziały. No a bez wątpienia budują na listach Pawła i to jest przyczyną podziałów.


Wt sty 19, 2021 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świątynia Boga
Znasz historię Ananiasza i Safiry. Jednak ich próba oszustwa byłaby małym pikusiem w porównaniu z jakoby szatańskim, wręcz lucyferycznym planem Szawła który to z nienawiści do chrześcijaństwa udałby nawrócenie, bo to by wniknąć do środka, potem dawałby się kamieniować zamiast kamieniować, dawał uwięzić zamiast więzić, i na koniec oddał życie by uwiarygodnic swój spisek? I jeśli Duch Święty udaremnił oszustwo Ananiasza i Safiry, to dlaczego nie udaremnił spisku Szawła w rodzącym się młodym Kościele, omadlanym przez Maryję i Apostołów? Krzysztofie - Logika!

Po wiekach pojawiali się tacy jak Luter, którzy zaczęli głosić swoją naukę odrywając ludzi od Koscioła a sami dzieląc się na tysiące odłamów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 19, 2021 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
No a dlaczego wierzysz w ten opis Łukasza z dziejów Apostolskich? Czy Jezus kogoś w ten sposób potraktował? No, jak by Judasz padł u nóg Jezusa martwy z powodu tego, co zrobił, to pewnie wtedy bym w taki opis miał podstawy wierzyć. Chyba zdrada skutkująca śmiercią jest zdecydowanie większym łajdactwem od oszustwa majątkowego. No a dlaczego tamci zostali oskarżeni, że skłamali Duchowi Świętemu, to trudno mi zrozumieć, skoro kłamali Piotrowi.

A co do Pawła, to uważam, że historycznie nie było takiego człowieka. Ta cała historia (Ewangelia Łukasza, Dzieje Apostolskie i listy Pawła) były napisane dużo później (nawet około sto lat po Chrystusie) No i to miało zakłamać naukę Jezusa. Ewangelia Łukasza nie była w powszechnym obiegu i wprowadzano ją jako odnaleziony list do niejakiego Teofila. Tak samo dzieje Apostolskie. Na początku nikt tego jako Ewangelii, a tym bardziej jako Słowo Boga nie traktował.
Od pewnego czasu podważam nauki Pawła zawarte w listach ale na poważnie nikt nad tymi zarzutami nie chce się zastanowić. No a jak brak Wam argumentów, to staracie się mnie dyskredytować. No ale wtedy, to dyskusja przestaje być poważna. Jeszcze raz przypomnę. Prawda kłamstwa się nie boi i Prawda sama potrafi się obronić. No, jeśli nie potraficie obronić tego, co uważacie za prawdę, to ta Wasza prawda jest jakaś kulawa.


Wt sty 19, 2021 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Świątynia Boga
krzysiekniepieklo

Cytuj:
A co do Pawła, to uważam, że historycznie nie było takiego człowieka.

:o Żartujesz, czy kpisz?
Cytuj:
Ta cała historia (Ewangelia Łukasza, Dzieje Apostolskie i listy Pawła) były napisane dużo później (nawet około sto lat po Chrystusie)

Ewangelia Łukasza, Listy pawłowe to 2 wiek? Św. Paweł jest autorem trzynastu listów zamieszczonych w Nowym Testamencie. Co do siedmiu z nich egzegeci są zupełnie pewni autorstwa – nazywamy je zatem protopawłowymi (Rz, 1-2 Kor, Ga, Flm, Flp, 1 Tes). Musiały więc powstać w 1 wieku.

Cytuj:
Od pewnego czasu podważam nauki Pawła zawarte w listach ale na poważnie nikt nad tymi zarzutami nie chce się zastanowić. No a jak brak Wam argumentów, to staracie się mnie dyskredytować. No ale wtedy, to dyskusja przestaje być poważna. Jeszcze raz przypomnę. Prawda kłamstwa się nie boi i Prawda sama potrafi się obronić. No, jeśli nie potraficie obronić tego, co uważacie za prawdę, to ta Wasza prawda jest jakaś kulawa.
Moze używasz kiepskich argumentów?


Wt sty 19, 2021 21:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL