Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Świątynia Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Byłem dzisiaj w Pasymiu na Mszy, no i ksiądz wygłosił taką naukę:
„”Spożywając Ciało Chrystusa uświęcamy nasze ciała.””
Nawet wiem, skąd takie nauki się biorą. To na podstawie nauk Pawła z listu do Koryntian:
1 Kor 6
18 Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. 19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga,


No ale Jezus dał taką naukę:
J 6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

Skoro Jezus powiedział, że ciało na nic się nie przyda, to i uświęcanie naszego ciała też na nic się nam nie przyda. No i takie myślenie Pawła z Tarsu jest wprost zakłamywaniem nauki Jezusa. Z nauki Jezusa można wnioskować, że spożywanie Ciała i Krwi Jego uświęca nasze dusze, a nie ciała. To Duch Boży zamieszkuje naszą duszę, a przez to nasza dusza staje się świątynią Ducha Świętego i dlatego choćbyśmy umarli (umarło nasze ciało) to Żyć będziemy. Duch Święty opuszcza swoją świątynię (naszą duszę) tylko na skutek naszego grzechu, bo karą za grzech jest śmierć.
Jeśli nasze ciało było by świątynią Ducha, to dlaczego Duch Świety miał by opuszczać swoją świątynię z powodu śmierci ciała? Chyba nie sądzicie, że że Duch Święty zamieszkuje nasze ciało po śmierci tego ciała?
Ja tak widzę ten problem, a jakie zdanie na ten temat macie Wy?


Śr sie 25, 2021 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świątynia Boga
Człowiek składa się z ciała, duszy i ducha.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sie 25, 2021 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
Andy72 napisał(a):
Człowiek składa się z ciała, duszy i ducha.


A jaka jest różnica według Ciebie pomiędzy duchem a duszą?


Śr sie 25, 2021 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świątynia Boga
Ja tak rozumiem:
dusza to psychika, popędy a nawet wyżej, to o czym uczy psychologia
duch, pochodzi o d Boga
ciało u św. Pawła i innych to raczej ciało + dusza, a nawet bardziej dusza niż ciało jako mięso, materia, bo od ciała pochodzi nierząd a nawet spory czy zazdrość. Owoce ducha to cnoty jak miłość, radość, pokój
Raczej trudno zrozumieć czym jest duch, świadomość to dusza. Czy po śmierci przed zmartwychwstaniem ciał będzie duch, dusza czy duch + dssza, nie wiem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sie 25, 2021 23:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Świątynia Boga
No ale skoro Jezus powiedział, że ciało na nic się nie przyda, to chyba miał na myśli samo ciało, a nie ciało i duszę? To jeśli Paweł pod pojęciem ciała rozumie ciało + duszę, to zakłamuje naukę Jezusa, czy nie zakłamuje?


Cz sie 26, 2021 9:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świątynia Boga
@krzysiekniepieklo
Hydre Park zniesie wiele, ale to także nie jest ambona do głoszenia Twoich wymysłów. ZAMYKAM.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 26, 2021 12:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL