Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Kto rządzi tym światem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Kto rządzi tym światem?
witam ponownie.
Dawno mnie tu nie było. Wiem że tęskniliście :-D Ale zauważyłem że nie ma już tu Zefcia - chyba że źle zauważyłem. On czy też ona była główną przyczyną zniechęcającą mnie do pisania na tym forum. Ale teraz chcę zapytać was o zdanie jak w temacie, kto rządzi tym światem? Są w tym temacie dwie grupy, zwolennicy teorii że to Bóg rządzi tym światem, i ci -do których ja należę- że tym światem rządzi szatan.
Jezus nigdy nie wątpił, że władcą tego świata jest Szatan. Pewnego razu Diabeł w jakiś niezwykły sposób pokazał mu „wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę”. Potem obiecał: „Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć” (Mateusza 4:8, 9; Łukasza 4:5, 6). Pomyśl: Czy ta propozycja byłaby dla Jezusa autentyczną pokusą, gdyby Szatan nie panował nad tymi królestwami? Jezus nie zaprzeczył, że rządy światowe należą do Szatana, a z pewnością by to zrobił, gdyby nie podlegały jego wpływom.”

Fragmenty z książki: WATCHTOWER. „Czego uczy Biblia? (bh-P)”. Apple Books.


Pt mar 19, 2021 4:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Jezus powiedział, że Królestwo Jego nie jest z tego świata. Tym samym chyba nie zarządza tym, co nie jest Jego.


Pt mar 19, 2021 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Bog stworzył świat i nim rządzi.
Szatan jest stworzeniem a nie Stwórcą wiec nie może być równorzędnym partnerem dla Boga.

Gdyby Jezus tak myślał, nie wyrzucałby złych duchów i nie przegoniłby kusiciela kiedy był kuszony na pustyni.
Dla chrześcijan Jezus jest synem Bożym. Jest Bogiem i człowiekiem. Jego odpowiedz w tej scenie kuszenia jest jednoznaczna.

_________________
ksiądz


Pt mar 19, 2021 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Proponuje trzecia teorie - nikt nie rzadzi.


Pt mar 19, 2021 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
bramin napisał(a):
Bog stworzył świat i nim rządzi.

Wyobraź sobie taką scenkę;

JEST niedzielny poranek. Wiele osób zrywa się z łóżek, ubiera się, zjada śniadanie i śpieszy do kościoła. Tam wysłuchuje kazania o tym, że Bóg sprawuje zwierzchnictwo nad ziemią i nie ma równego Mu władcy. Pada zdanie, iż Bóg troskliwie dba o ludzi. Jest też wspominane imię Jezusa Chrystusa. Niejednokrotnie nazywa się go Królem królów, przed którym posłusznie zgina się wszelkie kolano.

Wróciwszy z kościoła, ci sami ludzie włączają telewizor i oglądają dziennik. Słyszą o głodzie, przestępczości, narkomanii, ubóstwie. Są wstrząśnięci widokiem chorych i umierających.

Osoby takie mogą zacząć się zastanawiać nad tym, czego dowiedziały się w kościele, a zwłaszcza nad kwestiami, których tam nigdy nie wyjaśniono. Skoro Bóg jest kochający, a przy tym wszechmocny, to czemu dochodzi do takich tragedii? A co z Jezusem Chrystusem? Przecież widać wyraźnie, że wiele ludzi nie zgina przed nim kolan i wcale mu się nie podporządkowuje.


Jeżeli światem rządzi Bóg, to dlaczego jest tyle cierpień i zamętu?


Cytuj:
Gdyby Jezus tak myślał, nie wyrzucałby złych duchów i nie przegoniłby kusiciela kiedy był kuszony na pustyni.
Dla chrześcijan Jezus jest synem Bożym. Jest Bogiem i człowiekiem. Jego odpowiedz w tej scenie kuszenia jest jednoznaczna.

Ale jak już wspomniałem w tej scenie z kuszeniem Jezusa szatan proponował mu wszystkie królestwa tego świata za oddanie mu czci.

Łuk 4:5-7(5) Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata (6) i rzekł diabeł do Niego: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. (7) Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje.

gdyby to nie była prawda to nie było by to dla Jezus pokusą. Zatem prawdą jest że wszystkie królestwa [dziś państwa] czyli cały świat ludzki jest w posiadaniu szatana. To on sprawuje nad nimi władzę czyli nimi rządzi. Potwierdzają to inne fragmenty Biblii;

1Jana 5:19 Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego.

2Kor 4:4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.

według tych słów Pawła kto jest bogiem tego świata?

Jan 14:30 [Jezus mówi] Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.


So mar 20, 2021 5:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Szatan rządzi na tyle, na ile pozwolimy mu sobą rządzić.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 20, 2021 6:24
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
subadam napisał(a):
Proponuje trzecia teorie - nikt nie rzadzi.

Nikt - czyli chaos, a chaos to zniszczenie, destrukcja, przy tej koncepcji kilka tysięcy lat temu ludzkość by wyginęła.
Szatan z woli Boga "rządzi" w przyznanym mu zakresie, ale to człowiek wybiera czy kieruje się miłością - Bóg jest Miłością - czy skłania się ku złu.


So mar 20, 2021 7:24

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Moja wizja wydaje się wypośrodkowana.

Uważam, że wciąż Bóg rządzi światem, ale jest zajęty, zapracowany. Może jest w trakcie tworzenia kolejnego wszechświata. Może udoskonala raj, Eden, Nowe Jeruzalem, hades, Olimp, miejsca wiecznego błogiego spoczynku dla kolejnych pokoleń. W wolnych chwilach komunikujący się ze swoimi „wtykami” tu na ziemi, prorokami, swoimi sługami, aniołami stróżami, itp.

Bóg dał nam ten świat w dzierżawę. Jesteśmy na tym świecie tylko pielgrzymami.
Ludzkość żyje poprzez pokolenia.
Postęp technologiczny, gonitwa za zyskiem, wyzyskiem ludzi klasy średniej, niższej, postępował po upadki feudalizmu po rewolucji francuskiej i wylania się bolszewizmu po rewolucji październikowej.
Niestety, od od ponad dwustu lat trwa postęp w zatruwaniu matki ziemi. Zatruwaniu siebie wzajemnie przez smog i spaliny. Żywienie się żywnością, zastąpioną żywnością sztuczną, modyfikowaną genetycznie. Przestaje nam przeszkadzać to, że m.in. mięso z drobiu pochodzi z nowoczesnych farm, gdzie drób nigdy na oczy nie widział światła dziennego.

Mimo to ludzkość dąży do komuny. Co można zaobserwować przez rewolucję cyfrową, która przekracza kolejne granicę. Jednak komuna ma swoje wady. Co zaobserwował SB kard. Stefan Wyszyński („Zapiski więzienne”, „Zapiski milenijne”), wyznaczając cele i zadania kolejnemu pokoleniu („Idzie nowych ludzi plemię”). Kard. Wyszyński miał za zadanie wprowadzić kościół w nowe tysiąclecie.

Szatan, jako przeciwnik Boga, też ma swoje dzieła na ziemi. Jego królestwo widziałbym jako sektę (nie nazywającą tak siebie) oferującą dobrobyt, konkurencyjny raj tu na ziemi, bez perspektyw przyszłości.


So mar 20, 2021 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Nie Alus, w mojej teorii oprocz tego ze nikt nie rzadzi to stale trwa walka dobrego ze zlem. A chaos to nie tylko niszczenie ale rowniez budowanie i tak wlasnie wyglada historia czlowieka. Razem wziawszy glownie chaos, ktory staramy sie z wiekszym lub raczej mniejszym skutkiem kontrolowac.


So mar 20, 2021 21:25
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
subadam napisał(a):
Nie Alus, w mojej teorii oprocz tego ze nikt nie rzadzi to stale trwa walka dobrego ze zlem. A chaos to nie tylko niszczenie ale rowniez budowanie i tak wlasnie wyglada historia czlowieka. Razem wziawszy glownie chaos, ktory staramy sie z wiekszym lub raczej mniejszym skutkiem kontrolowac.

Historia XXw jaskrawo dowodzi, że gdyby Bóg nie wyznaczył granice złu, ludzie wzajem wymordowaliby się do cna.


N mar 21, 2021 8:12
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Te granice to około 100 milionów istnień ludzkich. Trzeba przyznać, że jest litościwy, przecież mógłby granicę ustawić nam na miliardzie istnień, albo kilku miliardów.
Jaką metodą ustalił tą granicę, matematyczną, na podstawie jakiejś wyliczanki, a może porostu zdrzemnął się i nie zauważył jak co się dzieje na ziemi?


N mar 21, 2021 8:57

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Jaka była szacunkowa depopulacja podczas potopu?


N mar 21, 2021 9:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Kto rządzi tym światem?
subadam napisał(a):
w mojej teorii oprocz tego ze nikt nie rzadzi

Taa... szyba sie sama potlukla. Dziecinna ta teoria bo powszechnie wiadomo ze swiatem fizycznym rzadza prawa przyrody. A tymi prawami i cala rzeczywistoscia widzialna i niewidzialna rzadzi Bog.


N mar 21, 2021 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kto rządzi tym światem?
robaczek2 napisał(a):
(...)prawa przyrody. A tymi prawami i cala rzeczywistoscia widzialna i niewidzialna rzadzi Bog.
To Bóg rządzi prawami przyrody? A nie jest czasem tak, że ustanowił te prawa i one są, i dalej już je zostawia samym sobie?


N mar 21, 2021 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
Jezus nigdy nie wątpił, że władcą tego świata jest Szatan.

"Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie»." (J 12)


N mar 21, 2021 15:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL