Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kto rządzi tym światem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kto rządzi tym światem?
@ SemenBedryszko

Muszę przyznać Ci rację co do tego, że "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" z Jan10,30 nie świadczy w sposób oczywisty o boskości Jezusa.
Weźmy jednak inny fragment z Jan18,6 :
Cytuj:
Skoro więc rzekł do nich: <<Ja jestem>>, cofnęli się i upadli na ziemię.

Dlaczego strażnicy świątynni tak postąpili?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So kwi 10, 2021 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Kto rządzi tym światem?
To nie ma znaczenia kto rządzi światem, ważne czy mi rządzimy sami sobą!!!

Świat jest materialny, nasze ciało jest materialne, zmieniając siebie zmieniamy świat.

Na ile jesteśmy w stanie ucieleśnić ducha, na tyle duch rządzi naszym materialnym ciałem.

Powiedział Jezus - "Bogu co boskie, Cesarzowi co cesarskie", a nasze materialne ciało, to jest nasze Westerplatte, oby bez kapitulacji, jak mawiał Jan Paweł II.


So kwi 10, 2021 20:44
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Dowiar napisał(a):
Świat jest materialny, nasze ciało jest materialne, zmieniając siebie zmieniamy świat.

Zmieniasz świat, czy swój świat?


N kwi 11, 2021 8:09

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Mój świat to pułapka. Oby nie był iluzoryczny, ale adekwatny do rzeczywistości. O taką zmianę mi chodzi. Zmieniać zgodnie z zasadami rzeczywistości, a nie "róbta co chceta"! Zmieniając siebie zmieniasz świat, to nie ja powiedziałem, ale Mędrcy starożytni. jesteśmy częścią świata, zmieniając siebie zmieniamy tę część, a to ma wpływ na cały świat. Istnieje pewna całość jako system, każdy element ma znaczenie w tym systemie. Ludzkość to jeden organizm, niezależnie od wyznawanej religii czyn ideologii, czy tego chcemy czy nie, to tak jest. Każdy element ma wpływ na ten cały organizm, oczywiście widzę różnicę między mną a Jezusem jaki miał wpływ na ten cały organizm. Gdyby każdy z osobna brał to pod uwagę w swoich decyzjach, ludzkość jestem pewien, byłaby w innym miejscu niż jest teraz obecnie!


N kwi 11, 2021 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Aluś pisze
Cytuj:
Aby stanowili jedno - jak Ty we mnie a ja w Tobie - czyli aby trwali wszyscy w miłości.

Czyli aby trwali…? Czyli twoim zdaniem w Jana 10:30 Jezus mówi o jedności substancji, a w 17 rozdziale mówiąc o jedności ma na myśli tylko miłość? A ty czy andryszczak macie jedyną prawdziwą wykładnie słów i myśli Jezusa? To jest już spekulacja, naciąganie wypowiedzi ewangelisty i szycie ich grubymi nićmi. Nic nie upoważnia ciebie ani andryszczaka do stawiania takich wniosków jako jedynej słusznej wykładni słów Jezus. Z kontekstu czyli całej modlitwy Jezusa którą zanotował Jan nie wynika że Jezus ma na myśli miłość mówiąc o jedności. Rozdział 17 ewangelii Jana nie jest długi i sam możesz go sobie przeczytać. W wersetach 22 i 23.

Jana 17: Biblia Lubelska (22) Ja zaś dałem im chwałę, którą Mi dałeś, aby byli jednością, jak i My jesteśmy jednością. (23) Ja w nich, a Ty we Mnie. Niech stanowią doskonałą jedność, aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i że umiłowałeś ich tak jak Mnie.
W tym tłumaczeniu jest mowa o "doskonałej jedności" między Jezusem, jego uczniami i Bogiem Ojcem. I na pewno nie chodzi tylko o miłość

Cytuj:
Bóg jest Miłością - czyli JA JESTEM jest niepodzielne, jak niepodzielna jest Miłość. Bo Miłości sie nie stopniuje.

Może jest niepodzielne, może się nie stopniuje? Ja bym z tym dyskutował. Ale to jest tylko twoja teza -czy raczej autora tego tekstu - bez uzasadnienia.


Cytuj:
Aby stanowili jedność - co ewangelista tłumaczy Kto trwa w miłości, trwa w Bogu(1 I 4,16) - TRWA W BOGU, przy czym
żaden wierzący nie powie o sobie Ja jestem w Bogu, a tym samym uzurpując sobie naturę Boga Stworzyciela. Stworzenie z samej wiary nie staje sie Stworzycielem.

Trwać w Bogu nie koniecznie należy radykalnie tłumaczyć na "uzurpowanie sobie natury Boga Stwórcy" trwać w Bogu może oznaczać takie same poglądy, podporządkowanie się Bogu, przestrzeganie jego przykazań, kochanie tego co dobre, nienawidzenie zła, stanie po stronie Boga, uległość wobec Boga, miłość do Boga, i wszystko co tylko człowiek może zdziałać dobrego -co podoba się Bogu- jako niedoskonała istota


Wt kwi 27, 2021 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Oczywiście, że Miłość się stopniuje!

Miłość jest jak lekarstwo, może zabić w zbyt dużej dawce. Miłość przedawkowana szkodzi.


Wt kwi 27, 2021 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Wybawiony napisał(a):
@ SemenBedryszko

Muszę przyznać Ci rację co do tego, że "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" z Jan10,30 nie świadczy w sposób oczywisty o boskości Jezusa.
Weźmy jednak inny fragment z Jan18,6 :
Cytuj:
Skoro więc rzekł do nich: <<Ja jestem>>, cofnęli się i upadli na ziemię.

Dlaczego strażnicy świątynni tak postąpili?


żeby nie spekulować i nie tworzyć własnych wniosków można powiedzieć że sytuacja, miejsce, pora, i to w jaki sposób Jezus to powiedział zrobiło na nich tak wielkie warzenie że ludzie ci odczuli moc Bożą w osobie Jezusa. Była w tedy pełnia księżyca tak jak dzisiaj i Jezus w jego świetle mógł sprawiać wrażenie samego Boga. ale chwilkę później ci sami ludzie rzucili się na Jezusa i go związali. Gdyby faktycznie uznali że to Bóg czy podnieśli by na niego ręce?


Wt kwi 27, 2021 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Za tym że Jezus nie jest Bogiem wszechmocnym świadczy jeden bardzo mocny argument. W nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma takiej nauki o Jezusie Bogu czy o Trójcy świętej. A to jest bardzo dziwne zwarzywszy że w nauczaniu apostołów są tak prozaiczne nauki jak to jak się ubierać, jakiej długości nosić włosy. Skoro o tak nieistotnych naukach rozpisywali się apostołowie dlaczego nie pisali nic o najważniejszej, największej, fundamentalnej, nauce chrześcijaństwa? Nie ma o niej ani słowa w ich nauczaniu.


Wt kwi 27, 2021 23:16
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
Za tym że Jezus nie jest Bogiem wszechmocnym świadczy jeden bardzo mocny argument. W nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma takiej nauki o Jezusie Bogu czy o Trójcy świętej. A to jest bardzo dziwne zwarzywszy że w nauczaniu apostołów są tak prozaiczne nauki jak to jak się ubierać, jakiej długości nosić włosy. Skoro o tak nieistotnych naukach rozpisywali się apostołowie dlaczego nie pisali nic o najważniejszej, największej, fundamentalnej, nauce chrześcijaństwa? Nie ma o niej ani słowa w ich nauczaniu.

A przekaz Jezusa nie wystarcza?
Św Paweł w (1 Kor 2,10) wymienia Ducha św, który jest z Boga i Chrystusa - czyli de facto trzy osoby Boskie.


Śr kwi 28, 2021 7:00

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Alus napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Za tym że Jezus nie jest Bogiem wszechmocnym świadczy jeden bardzo mocny argument. W nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma takiej nauki o Jezusie Bogu czy o Trójcy świętej. A to jest bardzo dziwne zwarzywszy że w nauczaniu apostołów są tak prozaiczne nauki jak to jak się ubierać, jakiej długości nosić włosy. Skoro o tak nieistotnych naukach rozpisywali się apostołowie dlaczego nie pisali nic o najważniejszej, największej, fundamentalnej, nauce chrześcijaństwa? Nie ma o niej ani słowa w ich nauczaniu.

A przekaz Jezusa nie wystarcza?
Św Paweł w (1 Kor 2,10) wymienia Ducha św, który jest z Boga i Chrystusa - czyli de facto trzy osoby Boskie.




1 Kor 2:(10) Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.

nie rozumiem gdzie w tych słowach widzisz naukę o Jezusie Bogu lub o Trójcy?


Śr kwi 28, 2021 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kto rządzi tym światem?
@Alus, a co powiesz na ten fragment Ewangelii wg św. Marka?

Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. (...) (Mk 10,17-18)


Śr kwi 28, 2021 23:54
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
@Alus, a co powiesz na ten fragment Ewangelii wg św. Marka?

Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. (...) (Mk 10,17-18)

Apostołowie 3 lata z Nim chodzili, słuchali, oglądali uzdrowienia, wskrzeszenie, cudowne rozmnożenie chleba, a i tak nie byli w stanie pojąć bóstwa Jezusa. Po ukrzyżowaniu kryli sie, uciekali z Jerozolimy, dopiero po zmartwychwstaniu i ujrzeniu Go żywych zrozumieli.
A zwykły jakiś człowiek miał zrozumieć słowa Jezusa "Ja jestem Bogiem"????


Cz kwi 29, 2021 6:34

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Alus napisał(a):
A zwykły jakiś człowiek miał zrozumieć słowa Jezusa "Ja jestem Bogiem"????
Przecież Jezus do zwykłego człowieka tutaj nie mówi "Ja jestem Bogiem", ale mówi coś wręcz przeciwnego: nie mów do mnie "dobry", bo tylko Bóg jest dobry.


Cz kwi 29, 2021 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto rządzi tym światem?
On mówił "dobry" nie wiedząc że Jezus jest Bogiem, mówił tak tylko do proroka w jego mniemaniu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 29, 2021 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kto rządzi tym światem?
To czemu Jezus jest wyraźnie niezadowolony z tego, że nazywa go dobrym? Niezadowolenie wyraźnie widać w sformułowaniu: "Czemu nazywasz mnie dobrym?"


Cz kwi 29, 2021 14:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL