Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:46



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Kto rządzi tym światem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
szczerze mówiąc miałem nadzieję że po moim przed ostatnim poście posypią się argumenty przeczące mojej tezie iż w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma takiej nauki jak Jezus Bóg czy Trójca i będziecie przytacza liczne "dowody" na to że w Biblii jest wiele dowodów na to że Jezus jest Bogiem. A tu nic :? Widać że dobrze sobie zdajecie z tego sprawę że ja mam racje i nie ma co tu dyskutować ;)


Pt kwi 30, 2021 2:26
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Cytuj:
Przecież Jezus do zwykłego człowieka tutaj nie mówi "Ja jestem Bogiem", ale mówi coś wręcz przeciwnego: nie mów do mnie "dobry", bo tylko Bóg jest dobry.

Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga (J 10,33) - współcześni Jezusowi pojęli, że Jezus poprzez swoją mowę i czyny, ujawnia swoje bóstwo, ale 2 tys lat później, ponoć chrześcijanie to negują.

SemenBedryszko napisał(a):
szczerze mówiąc miałem nadzieję że po moim przed ostatnim poście posypią się argumenty przeczące mojej tezie iż w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma takiej nauki jak Jezus Bóg czy Trójca i będziecie przytacza liczne "dowody" na to że w Biblii jest wiele dowodów na to że Jezus jest Bogiem. A tu nic :? Widać że dobrze sobie zdajecie z tego sprawę że ja mam racje i nie ma co tu dyskutować ;)

Ludzie sobie zdają, to fanatycy usiłują przeforsować swoje zdanie, udając, że nie znają Pan mój i Bóg mój (J 20,28).


Pt kwi 30, 2021 7:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
A tu nic Widać że dobrze sobie zdajecie z tego sprawę że ja mam racje i nie ma co tu dyskutować

Nie, chrześcijanie dokładnie zdają sobie sprawę, ze nie dyskutuje się o rzeczach oczywistych.
Nie jesteś chrześcijaninem, wierzysz tak jak wierzysz i to jest Twoja sprawa, ja to szanuję ale nie próbuj tutaj przestawiać nam mebli bo grzecznie i stanowczo będę musiał pokazać Ci drzwi.

_________________
ksiądz


Pt kwi 30, 2021 7:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Alus napisał(a):
Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga (J 10,33) - współcześni Jezusowi pojęli, że Jezus poprzez swoją mowę i czyny, ujawnia swoje bóstwo, ale 2 tys lat później, ponoć chrześcijanie to negują.
Ewangelia wg św. Jana jest ponoć ahistoryczna, jest bardziej traktatem teologicznym niż relacją historyczną. Przytaczasz z niej fragment, a nie odnosisz się do wskazanego przeze mnie fragmentu Ewangelii wg św. Marka. Ta Ewangelia jest najstarsza, nie zdążyły w niej jeszcze przejawić się późne koncepcje o bóstwie Jezusa.


Pt kwi 30, 2021 12:25
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Cytuj:
Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga (J 10,33) - współcześni Jezusowi pojęli, że Jezus poprzez swoją mowę i czyny, ujawnia swoje bóstwo, ale 2 tys lat później, ponoć chrześcijanie to negują.

Cytuj:
Ewangelia wg św. Jana jest ponoć ahistoryczna, jest bardziej traktatem teologicznym niż relacją historyczną. Przytaczasz z niej fragment, a nie odnosisz się do wskazanego przeze mnie fragmentu Ewangelii wg św. Marka. Ta Ewangelia jest najstarsza, nie zdążyły w niej jeszcze przejawić się późne koncepcje o bóstwie Jezusa.

O swoim bóstwie Jezus mówił wiele razy, młodzieńcowi odpowiedział "tylko Bóg jest dobry" i wiele razy mówi "Jam jest pasterz dobry"...dobry, czy deklaracja - jestem Bogiem.
Owszem Ewangelia św Jana jest teologiczna, przy czym zawiera wydarzenia z 3 letniej działalności Chrystusa, które ukazują pozostali ewangeliści.
Powstanie Ewangelii Marka datowane jest na 65r, Ewangelii Jana na lata 90-te. Według Ciebie przez 25 lat namnożyły sie rzesze teologów wpływających na charakter Ewangelii Jan...cud zaisty, zwłaszcza, że nauka Chrystusa głoszona była wtedy pośród najniższych warstw społeczeństw.


So maja 01, 2021 7:15
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Tak mężczyzna, jak i kobieta nie stworzyli się sami, stworzył ich Bóg, zatem oboje na równi pochodzą od Boga .


Wt maja 04, 2021 7:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko: uwagi do moderacji pisz w odpowiednim dziale, jak dublujesz posty możesz poprosić moderację o wykasowanie, nie rob OT oraz nie wciskaj swoich poglądów jako chrześcijańskich bo one nie są w żaden sposób chrześcijańskie.

_________________
ksiądz


Wt maja 04, 2021 12:12
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
białogłowa napisał(a):
Robek napisał(a):

Pieniądze żądzą światem, jak mam kase to mogę wszystko 8)


Pieniądze nie zaspokoją potrzeb wyższego rzędu, co wszyscy wiedzą i nie trzeba tego dowodzić, ale też wystarczy nieszczęśliwy splot wydarzeń i nie zaspokoisz nimi nawet zwykłych potrzeb fizjologicznych. Nie najesz się nimi, nie napoisz i nie wyśpisz (dzięki nim). Mogą dać chwilowo poczucie władzy, czy kontroli nad własnym życiem i to wszystko. Może to jest ten rodzaj nauki, którego się nie przyswoi od innych ;)
Może trzeba dać się wciągnąć w kierat hedoniczny księciu tego świata, żeby zrozumieć, że to jest droga donikąd.


Bez pieniędzy rez się nie najesz i nie napoisz. Mało tego, bez pieniędzy wyciągnie się kopyta z głodu. Ja bym chciał żeby było tak ze przynajmniej każdy obywatel ma zapewnione jakieś minimum czegoś do żarcia. Skoro rozdaje się pieniądze to lepiej tak by je spożytkować. Miastowi zresztą i tak mają dobrze, bo zawsze mogą znaleźć sobie jakąś pracę, a na wsi to jak się trafi jedna czy dwie oferty to jest dobrze


Cz maja 13, 2021 18:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Quinque,

Ja się odniosłam do robienia bożka z pieniądza, a Ty nadajesz na fali, że są potrzebne na co dzień. No są potrzebne, pretensje zgłaszaj do Fenicjan. Dach nad głową też jest potrzebny i samochód, jak się mieszka na wsi. Chodzi o to, żeby nie robić z tych rzeczy głównej zasady życia.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt maja 14, 2021 13:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Quinque napisał(a):
Bez pieniędzy rez się nie najesz i nie napoisz. Mało tego, bez pieniędzy wyciągnie się kopyta z głodu. Ja bym chciał żeby było tak ze przynajmniej każdy obywatel ma zapewnione jakieś minimum czegoś do żarcia. Skoro rozdaje się pieniądze to lepiej tak by je spożytkować. Miastowi zresztą i tak mają dobrze, bo zawsze mogą znaleźć sobie jakąś pracę, a na wsi to jak się trafi jedna czy dwie oferty to jest dobrze

Zawsze można zastąpić pieniądze w klasycznym znaczeniu na kryptowaluty, czy też wymianę barterową. Miastowi nie założą minigospodarstwa, a na wsi większość ma spore ogródki, które można wygospodarować pod uprawę warzyw, a także miejsce dla zwierząt gospodarskich. Można żyć jak amisz, hodując zwierzęta, zajmując się uprawą ziemi, czy zakładając plantację owoców. Miastowy o tym może zapomnieć, a Ty możesz kupić kury i sobie dorabiać, sprzedając jajka czy też mleko od krowy. Fanów ekożywności jest pod dostatkiem ;).

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N maja 16, 2021 15:07
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Krowa kosztuje ze dwa albo trzy tysiące. Jedna kura z 10-12 zł, a świnia nie pamiętam ale chyba z 600 zł za małego prosiaka


N maja 16, 2021 15:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Jak widać temat się wyczerpał i dryfuje w stronę aktualnych cen skupu żywca i agroturystyki.
Zamykam temat.

_________________
ksiądz


Wt maja 18, 2021 7:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL