Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Czy w niebie bedzie seks??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Robek napisał(a):
Nic nie przetrwa.
Ludzie nie będą wspominać tego co było za czasów życia doczesnego, więc i nie będą wspominać, na temat sowich małżeństw, czy innych romansów.
Ogólnie mówiąc w Niebie będziesz miał nowe życie, całkowicie duchowe, pozbawione wspomnieć z życia doczesnego, więc nawet nie będziesz pamiętał że miałeś żonę, no chyba że zostaniesz o tym poinformowany.


Przetrwa to co było doznawane duchowo i zapisuje się w duszy jako organizmie duchowym człowieka, a to co było przeżywane tylko materialnie, pozostanie w zwojach mózgowych 2 metry pod ziemią, albo rozsypie się po kremacji w proch. kto żyje tylko dla ciała i materii temu tak się dzieje!


Cz kwi 29, 2021 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2021 17:13
Posty: 11
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Z tego co pamiętam, Jezus mówił że małżeństwa są tylko doczesne.
W Niebie nikt nie będzie potrzebował małżeństw, bo wszyscy będą tak jakby w małżeństiwe, ale duchowym.
Pytanie: co po zmartwychwstaniu ciała? Co to będzie za cielesność? Czy to będzie ciało astralne czy po prostu lepsze ciało materialne np: na bazie krzemu?


Cz kwi 29, 2021 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Astral jest światem pośrednim między materialnym i duchowy. Nikomu po śmierci nie życzę utknięcia w ciele astralnym w pośrednim świecie. Życzę każdemu aby trafił do świata duchowego. Wg ezoteryki Astral to tylko "klisze".


Cz kwi 29, 2021 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Dowiar napisał(a):
Przetrwa to co było doznawane duchowo i zapisuje się w duszy jako organizmie duchowym człowieka,


Czyli ateizm, bo w końcu świadomość umrze, a to że przetrwa coś duchowego nie ma znaczenia, bo to już nie będę ja.


politeista napisał(a):
Z tego co pamiętam, Jezus mówił że małżeństwa są tylko doczesne.
W Niebie nikt nie będzie potrzebował małżeństw, bo wszyscy będą tak jakby w małżeństiwe, ale duchowym.


Tutaj sam sobie przeczysz, co to za jakieś dziwaczne określenia? skoro są doczesne to są doczesne, a to co tutaj próbujesz zrobić jest czymś nie poważnym, to w Niebie nie można mordować, ale mordować duchowo już można?

politeista napisał(a):
Pytanie: co po zmartwychwstaniu ciała? Co to będzie za cielesność? Czy to będzie ciało astralne czy po prostu lepsze ciało materialne np: na bazie krzemu?


Po co ci ciało, skoro z twoich wypowiedzi wynika, że chcesz w Niebie mieć wszystko duchowe?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 30, 2021 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Co do wypowiedzi ze nic nie bedziemy pamietali to chodzi o to ze wszystkie przykre wspomnienia pojda w zapomnienie a te pozytywne zostana...


Pt kwi 30, 2021 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Tomkris napisał(a):
Co do wypowiedzi ze nic nie bedziemy pamietali to chodzi o to ze wszystkie przykre wspomnienia pojda w zapomnienie a te pozytywne zostana...


To tylko Twoje życzenie - iluzja! Obyś nie miał odwrotnie, czego Ci nie życzę!


Pt kwi 30, 2021 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Dowiar napisał(a):
Tomkris napisał(a):
Co do wypowiedzi ze nic nie bedziemy pamietali to chodzi o to ze wszystkie przykre wspomnienia pojda w zapomnienie a te pozytywne zostana...


To tylko Twoje życzenie - iluzja! Obyś nie miał odwrotnie, czego Ci nie życzę!



No wlasnie to nie iluzja bo nawet tak jest w Biblii napisane ze wszystko co zle zostanie wymazane z pamieci a pozostanie tylko to co bylo dobre. Nie pamietam ktory to werset ale chyba ksiega rodzaju tak pisze.


Pt kwi 30, 2021 10:43
Zobacz profil
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
O chciałem się odniesc do małżeństwa. Jak to nie będzie małżeństw w niebie. Trochę to dla mnie bez sensu. Wolałbym zeby były nawet jak ja bym się nie żenił


Pt kwi 30, 2021 10:45

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Tomkris napisał(a):
Dowiar napisał(a):
Tomkris napisał(a):
Co do wypowiedzi ze nic nie bedziemy pamietali to chodzi o to ze wszystkie przykre wspomnienia pojda w zapomnienie a te pozytywne zostana...


To tylko Twoje życzenie - iluzja! Obyś nie miał odwrotnie, czego Ci nie życzę!



No wlasnie to nie iluzja bo nawet tak jest w Biblii napisane ze wszystko co zle zostanie wymazane z pamieci a pozostanie tylko to co bylo dobre. Nie pamietam ktory to werset ale chyba ksiega rodzaju tak pisze.



Jezus wiele zanegował z tego co było napisane w Biblii!


Pt kwi 30, 2021 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
szach900 napisał(a):
O chciałem się odniesc do małżeństwa. Jak to nie będzie małżeństw w niebie. Trochę to dla mnie bez sensu. Wolałbym zeby były nawet jak ja bym się nie żenił


Zapewniam, nie martw się będą małżeństwa, wolna wola jest ponad wszelkimi bytami, po odejściu z tego padołu nikt jej nie unieważnia, nadal obowiązuje. Bóg byłby niespójny gdyby, zabrał ludziom wolna wole po ich śmierci ziemskiej. To od Ciebie zależy czy będziesz w małżeństwie, czy też nie.


Pt kwi 30, 2021 14:41
Zobacz profil
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Cytuj:
Zapewniam, nie martw się będą małżeństwa, wolna wola jest ponad wszelkimi bytami, po odejściu z tego padołu nikt jej nie unieważnia, nadal obowiązuje. Bóg byłby niespójny gdyby, zabrał ludziom wolna wole po ich śmierci ziemskiej. To od Ciebie zależy czy będziesz w małżeństwie, czy też nie.

Czyli ważne co try sądzisz, a nie to co odpowiedział Jezus na pytanie sadyceuszy o kobiecie, która miała 7 mężów i którego z nich będzie żoną po zmartwychwstaniu - "Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie" (Mk 12,24).
Jak aniołowie w niebie - czyli także w niebie będą bezżenni.
Wolna wola to czas życia doczesnego, zbawieni w niebie nie będą szukać jakiejś ułomnej ludzkiej miłości, skoro będą w centrum miłości Boga.
Potworzyłeś sobie Boga i ewangelie na własną modłę.


So maja 01, 2021 7:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
A co z "Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.")Łk20, 34-35)?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 01, 2021 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Tomkris napisał(a):
Co do wypowiedzi ze nic nie bedziemy pamietali to chodzi o to ze wszystkie przykre wspomnienia pojda w zapomnienie a te pozytywne zostana...


Skąd taki pomysł? przecież powiedziałem że nikt nie będzie nic wspominał z życia doczesnego.

szach900 napisał(a):
O chciałem się odniesc do małżeństwa. Jak to nie będzie małżeństw w niebie. Trochę to dla mnie bez sensu. Wolałbym zeby były nawet jak ja bym się nie żenił


Tym co teraz mówisz, negujesz to co jest napisane w Biblii.

Dowiar napisał(a):
Zapewniam, nie martw się będą małżeństwa, wolna wola jest ponad wszelkimi bytami, po odejściu z tego padołu nikt jej nie unieważnia, nadal obowiązuje. Bóg byłby niespójny gdyby, zabrał ludziom wolna wole po ich śmierci ziemskiej. To od Ciebie zależy czy będziesz w małżeństwie, czy też nie.


Tutaj idziemy w dość duże teoretyzowanie, ale :mrgreen: :mrgreen: nawet jak przyjąć że będą te małżeństwa w Niebie, to przy założeniu że każdy zostanie zbawiony, i wszyscy szczęśliwie trafią do Nieba, to przecież mężczyzn zawsze rodziło sie więcej niż dziewczyn, tutaj będzie nadpodaż mężczyzn liczona być może nawet w miliardach, więc nie dla każdego tych kobiet starczy.
I to co opowiadasz nieco przeczy chrześcijaństwu, bo za życia doczesnego, to małżeństwa są po to żeby mieć dzieci, a w Niebie, na co te małżeństwa by tam były? do czego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 01, 2021 7:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
Robek napisał(a):
Tutaj idziemy w dość duże teoretyzowanie, ale :mrgreen: :mrgreen: nawet jak przyjąć że będą te małżeństwa w Niebie, to przy założeniu że każdy zostanie zbawiony, i wszyscy szczęśliwie trafią do Nieba, to przecież mężczyzn zawsze rodziło sie więcej niż dziewczyn, tutaj będzie nadpodaż mężczyzn liczona być może nawet w miliardach, więc nie dla każdego tych kobiet starczy.
I to co opowiadasz nieco przeczy chrześcijaństwu, bo za życia doczesnego, to małżeństwa są po to żeby mieć dzieci, a w Niebie, na co te małżeństwa by tam były? do czego?


Jeżeli to żart to doskonały, jeżeli piszesz to na poważnie, to się nie martw już Bóg Ci zabezpieczy partnerkę, dla niego to pstryknąć palcami boskimi i już masz ja przy boku, jeżeli oczywiście naprawdę na to zasługujesz! :brawo: :brawo: :D


So maja 01, 2021 12:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy w niebie bedzie seks???
@Dowiar
Proszę zaprzestać głoszenia herezji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 01, 2021 12:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL