Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:37



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Prawdziwa jedność w Chrystusie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Prawdziwa jedność w Chrystusie.
J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. 27 Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!


No właśnie. Czy można służyć Bogu, jeśli nie robi się tego, co uważamy za słuszne ale robi się to, co drugi człowiek nam każe? No bo w nauczaniu Jezusa jest tak, że Jezus daje każdemu swojemu uczniowi swojego Ducha, który poucza człowieka, co ma robić i jak postępować. Jeśli się nie słuchamy tego wewnętrznego głosu to nie jest możliwe służenie Bogu, bo Bóg właśnie poprzesz ten wewnętrzny głos do nas mówi. Ten wewnętrzny głos może też pochodzić od złego ducha ale Jezus zostawił nam dość wskazówek żebyśmy mogli te dwa głosy rozróżnić. Pierwsza sprawa, to musimy zadbać o to żeby tego Bożego Ducha w sobie mieć, bo dopiero On obnaży kłamstwa złego, który też do nas mówi. To dopiero ten Boży Duch, którego każdy z nas będzie miał, to On może nas doprowadzić do prawdziwej braterskiej jedności. Skoro jest pomiędzy nami tyle kłótni, sporów i nieporozumień, to znaczy, że nie słuchamy Bożego Ducha ale powoduje nami duch tego świata. To on jest duchem kłamstwa i zbrodni. To jego uczniowie chcą zawładnąć drugim człowiekiem i go zniewolić. No a kto ze strachu nie robi tego, co uważa za słuszne ale wypełnia to, co duch tego świata mu każe poprzez swoje sługi, ten staje się niewolnikiem. Czasami posłuszeństwo temu Bożemu Duchowi może nas sporo kosztować ale przecież Jezus nie bał się tej ceny zapłacić i powiedział do nas żeby Go naśladować.

J 15
12 To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. 13 Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. 14 Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. 15 Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.


No właśnie. Żeby naśladować Jezusa, to trzeba trochę zaryzykować i robić to, co uważamy za słuszne. Tylko człowiek wewnętrznie wolny ma odwagę robić to, co uważa za słuszne. Do takiej wolności wyzwolił nas Jezus.
No więc się Was pytam. Czy robicie to, co uważacie za słuszne, czy też robicie to, do czego Was zmuszają poprzez różne techniki współczesnego świata. Czy jesteście wolni, czy też jesteście niewolnikami?


Pt maja 07, 2021 11:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwa jedność w Chrystusie.
@Krzysiekniepieklo
To jest forum dyskusyjne, a nie konfesjonał/sala rozpraw/leżanka u psychologa ani tworzenie drzewa decyzyjnego czy też ambona. ZAMYKAM.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 07, 2021 13:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL