Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:23



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Denominacje chrześcijaństwa dowodem na jego fałszywość 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Denominacje chrześcijaństwa dowodem na jego fałszywość
PeterW napisał(a):
Bo pstro ;-)
Jako ateista nie potrafisz czytać Biblii i tyle.

Ateizm wpływa negatywnie na umiejętność czytania? To bądź łaskaw nie odpisywać bo dyskusja z Tobą niea sensu, jeśli podwazasz moje zdolności czytania. Ale jest inaczej. Jako bezstronny potrafię czytać w szerszym kontekście kulturowym i hstorycznym a nie jedynie godnie z wykładnią KK.

Cytuj:
Skąd wiesz że są one nieistotne? I dlaczego wg Ciebie nieprawdziwe? Uwaga, powtarzam się - nie potrafisz czytać Biblii.

Ponawiam pytanie. Czy przeczytałeś Biblię od deski do deski?

Cytuj:
Golono - strzyżono. Jeszcze raz - bo zostało to zapisane w Ewangelii by czytelnik mógł przeczytać i jakoś zastosować.
jeśli po to żeby dać mi argument na to że wola Jezusa nie została spełniona to efekt uzyskany. W innym wypadku to nie.

Cytuj:
Powiedzmy że przez analogię. Nie wnikam dokładnie jak wierzą i w co wierzą hindusi, mam ogólny pogląd, ale wśród nich też są jakieś odłamy, szkoły, które akcentują to czy tamto. Dla nich samych jest to pewnie dosyć istotne, dla mnie niekoniecznie.
piękny Dowo arogancji i ignorancji.

Cytuj:
Muzułmanie chrześcijanami? Jeśli tak w Wikipedii napisano, to znaczy że ktoś nie dopilnował wpisów i jest to źródło niewiarygodne. Serio.
nie muzułmanie tylko arianie, Świadkowie Jehowy, unitarianie, bracia polscy, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego


Pt paź 01, 2021 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Denominacje chrześcijaństwa dowodem na jego fałszywość
nolda napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Konkrety poproszę.

Poczytaj tu:
https://apologetyka.katolik.pl/wszechwi ... -swietego/

Od razu powiem że apologetyka tu przedstawiona jest żałosna. W cytacie wyraźnie jest napisane.
„A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam (monos) Ojciec” (Mt 24,36 – BW).
W cytatach które mają być niby analogiczne niewiedza innych jest w domyśle a nie wskazana wprost.

Inne cytaty na to że Jezus nie jest tym samym co Ojciec są w moim pierwszym poście czy w poście TS7
"Marek 14
36 I mówił: «Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!»"


Pt paź 01, 2021 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Denominacje chrześcijaństwa dowodem na jego fałszywość
afilatelista napisał(a):
PeterW napisał(a):
Bo pstro ;-)
Jako ateista nie potrafisz czytać Biblii i tyle.

Ateizm wpływa negatywnie na umiejętność czytania? To bądź łaskaw nie odpisywać bo dyskusja z Tobą niea sensu, jeśli podwazasz moje zdolności czytania. Ale jest inaczej. Jako bezstronny potrafię czytać w szerszym kontekście kulturowym i hstorycznym a nie jedynie godnie z wykładnią KK.


Ateizm może nie wpływa, ale nieumiejętność czytania wpływa na ateizm (w każdym razie jest to jednym z czynników). Nie chodzi że nie umiesz czytać słów, zdań, nawet całych akapitów. Właśnie ta "bezstronność" nie pomaga w czytaniu. Dowcip polega na tym, że Biblia nie zawsze jest dosłowna i nie zawsze linearna, często zawiera w sobie ukryte przekazy (nie - nie chodzi o przekazy podprogowe, hipnozę itp), hiperbole i aluzje.

Cytuj:
Cytuj:
Golono - strzyżono. Jeszcze raz - bo zostało to zapisane w Ewangelii by czytelnik mógł przeczytać i jakoś zastosować.
jeśli po to żeby dać mi argument na to że wola Jezusa nie została spełniona to efekt uzyskany. W innym wypadku to nie.


O tym właśnie mówię - patrz wyżej. Usiłujesz czytać tekst dosłownie i linearnie, a co za tym bezrefleksyjnie.

Cytuj:
Cytuj:
Powiedzmy że przez analogię. Nie wnikam dokładnie jak wierzą i w co wierzą hindusi, mam ogólny pogląd, ale wśród nich też są jakieś odłamy, szkoły, które akcentują to czy tamto. Dla nich samych jest to pewnie dosyć istotne, dla mnie niekoniecznie.
piękny Dowo arogancji i ignorancji.


Jaaaasne. Bo Ty to jesteś taki pokorny i rozumiejący, czego przykładem jest ten wątek...
Cytuj:
Cytuj:
Muzułmanie chrześcijanami? Jeśli tak w Wikipedii napisano, to znaczy że ktoś nie dopilnował wpisów i jest to źródło niewiarygodne. Serio.
nie muzułmanie tylko arianie, Świadkowie Jehowy, unitarianie, bracia polscy, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego


Większość jest egzotyczna, za wyjątkiem popularnych dość Świadków Jehowy, ale owszem - nie są chrześcijanami. Wyznacznikiem chrześcijaństwa jest właśnie wiara w Trójcę Św.

Cytuj:
Miłość jest uczuciem co oznaczałoby że Bóg w całości jest uczuciem. Nie mógłby mieć zatem pozostałych cech które mu przypisujesz.


Hm.. A kto Ci Dobry Człowieku powiedział, że miłość jest uczuciem (zwłaszcza w ujęciu chrześcijańskim)???? :o

Cytuj:
Inne cytaty na to że Jezus nie jest tym samym co Ojciec są w moim pierwszym poście czy w poście


Wszystko piękne i ładne, ale nikt nie twierdzi że Jezus (Syn) jest Ojcem!!! O co kruszysz kopie?
To są dwie Osoby, a nie jedna.


Pt paź 01, 2021 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Denominacje chrześcijaństwa dowodem na jego fałszywość
PeterW napisał(a):
Ateizm może nie wpływa, ale nieumiejętność czytania wpływa na ateizm (w każdym razie jest to jednym z czynników). Nie chodzi że nie umiesz czytać słów, zdań, nawet całych akapitów. Właśnie ta "bezstronność" nie pomaga w czytaniu. Dowcip polega na tym, że Biblia nie zawsze jest dosłowna i nie zawsze linearna, często zawiera w sobie ukryte przekazy.

Próbujesz sugerować że z ateistami jest coś nie tak? Bo badania wskazują że tym czymś jest wyższy poziom inteligencji, wyższe wykształcenie i umiejętność logicznego myślenia. Dziwne co? Że bardziej inteligentni mają mniejsze szanse na zbawienie.

I jeszcze jedno. Główny problem z czytaniem Biblii jest taki że katolicy jej nie czytają. Znają fragmenty z mszy, podane bez kontekstu i z natychmiastowym komentarzem mającym ukierunkować myślenie. A kiedy czyta się od deski do deski to od razu widać kiedy literalne czytanie jest uzasadnione a kiedy nie.

Cytuj:
O tym właśnie mówię - patrz wyżej. Usiłujesz czytać tekst dosłownie i linearnie, a co za tym bezrefleksyjnie.
czytam w kontekście, zarówno samego tekstu jak i kontekście historycznym. A kontekst historyczny jest taki że ewangelię spisali anonimowi autorzy ( niebędący naocznymi swiadkami) dekady po wydarzeniach. Więc zdaje sobie sprawę że nie są to dosłowne słowa Jezusa tylko przekaz który ci autorzy chcieli przekazać. Oceniam natomiast tekst takim jaki jest. Tak samo jakbym oceniał wypowiedzi Harrego Pottera. Jeśli Harry Potter prosi Dumbledora o pomoc a ten mu nie pomaga to znaczy że Dumbledor nie wysłuchał prośby Harrego. Kamujesz?

Cytuj:
Jaaaasne. Bo Ty to jesteś taki pokorny i rozumiejący, czego przykładem jest ten wątek...

Ja przynajmniej nie twierdzę że nam Ciebie lepiej niż Ty sam.

Cytuj:
Większość jest egzotyczna, za wyjątkiem popularnych dość Świadków Jehowy, ale owszem - nie są chrześcijanami. Wyznacznikiem chrześcijaństwa jest właśnie wiara w Trójcę Św.

Bo Ty tak twierdzisz? Początkowe chrześcijaństwo było jeszcze bardziej różnorodne niż obecne. A Świadkowie Jehowy ( miło że uważam ich za destruktywną sektę)
W tej kwestii mają bardziej logiczne argumenty niż katolicy.

Cytuj:
Hm.. A kto Ci Dobry Człowieku powiedział, że miłość jest uczuciem (zwłaszcza w ujęciu chrześcijańskim)???? :o

A czym jest miłość? Poproszę o taką definicję miłości w której zdanie Bóg jest miłością miało by sens.

Cytuj:
Wszystko piękne i ładne, ale nikt nie twierdzi że Jezus (Syn) jest Ojcem!!! O co kruszysz kopie?
To są dwie Osoby, a nie jedna.
Ale kolega twierdził że mają taką samą wiedzę i taką samą wolę. To by czyniło ich jedną osobą. Jeśli natomiast mają odrębną wiedzę lub wolę to czyni ich dwoma odrębnymi bogami.


So paź 02, 2021 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Denominacje chrześcijaństwa dowodem na jego fałszywość
afilatelista napisał(a):
Bo badania wskazują że tym czymś jest wyższy poziom inteligencji, wyższe wykształcenie i umiejętność logicznego myślenia.

Jakie badania na to wskazują i jaką metodą posłużono się aby udowodnić, ze ateiści mają wyższy poziom inteligencji, wyższe wyksztalcenie i i umiejętność logicznego myślenia?

Z Twojej definicji osoby wynika, ze nie jest osobą człowiek będący w śpiączce, ciężko upośledzony umysłowo, ciężko chory, umierający czy dziecko itp. Takie poglądy na katolickim forum są nie do przyjęcia.
Nie do przyjęcia jest tez sam tytuł tego wątku. Chcesz nam udowodnić, ze chrześcijanie są idiotami bo to co nazywamy chrześcijaństwem jest czymś fałszywym?
Takim stwierdzeniem już na samym początku zamykasz dyskusję i dialog.

Po raz kolejny zadaję Ci pytanie: po co przychodzisz na to forum, czy dyskutować, czy nawracać chrześcijan, którzy tkwią w czymś błędnym, oszukańczym?

Cytuj:
Serio? Czytałeś całość? Tam jest całe mnóstwo powtórzeń, nieistotnych informacji także ewidentnie nieprawdziwe informacje. Po co?


No nie, to jest cos niepojętego, ze ktoś przeczytał całą Biblię.
Wbij to sobie do głowy Drogi Użytkowniku, zapisz sobie w kajeciku lub w komputerku, ze dla chrześcijan Biblia jest Słowem Bożym.
Biblię się czyta, medytuje nad nią, modli się tekstami Biblii itd.

Temat zamykam. Jeśli chcesz na ten temat dyskutować to proszę inaczej sformułować temat wątku. Ja później mogę większość postów z tego wątku przenieść do nowego.

_________________
ksiądz


So paź 02, 2021 12:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL