Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Witam, jestem nowy 
Autor Wiadomość
Post Witam, jestem nowy
Cześć wszystkim jestem nowy na tym forum, założyłem je w chwili przypływu potrzeby na odpowiedz na pytanie które mnie męczy, nie jestem chrześcijaninem lecz Poganem. Nachodzi mnie pytanie na które nikt nie wie jak odpowiedzieć jeśli chodzi o logikę chrześcijan. Z tego co rozumiem Bóg był od zawsze moje pytania brzmią;

1. Co robił samotny Bóg przed stworzeniem wszystkiego i gdzie przebywał ?
2. Czy być może niższe byty od niego również przy nim istniały od zawsze ?
3. Skoro jest absolutem to po co mu potrzeby skoro zna przyszłość ponieważ sam ją stworzył?
4. Jaka jest pewność ze Bóg nie unicestwi dusz ludzi ?
Oraz ostatnie dosyć ciężkie czy to prawda ze zwierzęta nie mogą do Nieba ?


Pt paź 08, 2021 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Witam, jestem nowy
tomgolos napisał(a):
1. Co robił samotny Bóg przed stworzeniem wszystkiego i gdzie przebywał ?


Według wersji katolickiej, to przed stworzeniem świata, niebyło czasu, więc Bóg(jeżeli to ma jakikolwiek sens)był poza czasem.

tomgolos napisał(a):
2. Czy być może niższe byty od niego również przy nim istniały od zawsze ?


Nie.

tomgolos napisał(a):
3. Skoro jest absolutem to po co mu potrzeby skoro zna przyszłość ponieważ sam ją stworzył?


Skąd wież że ma jakieś potrzeby?

tomgolos napisał(a):
Oraz ostatnie dosyć ciężkie czy to prawda ze zwierzęta nie mogą do Nieba ?


Niebo jest tylko dla wybranych ludzi, zwierzęta tam nie trafią, gdzie ty niby słyszałeś o zmartwychwstaniu zwierząt? :-D a cierpienie zwierząt które ma miejsce na świecie, jest jednym z największych dowodów na to, że Bóg jest zły.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 08, 2021 17:52
Zobacz profil
Post Re: Witam, jestem nowy
Skąd wie ze ma potrzeby jeśli istnieje jeden absolutny Bóg samo stworzenie nas było potrzeba z logicznego punktu widzenia, Było by to okrutne z jego strony gdyby zwierzęta nie miały duszy która idzie do nieba, ponieważ jest mnóstwo zwierząt które cierpią. Według Prawosławia Bóg jest bardziej panteistyczny w porównaniu do Katolicyzmu. Napisze szczerze ale Katolicyzm jest nie logiczny


Pt paź 08, 2021 17:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Witam, jestem nowy
Witamy również tylko tematem wątku nie jest "Witam jestem nowy" tylko pytania dotyczące Boga. Proszę sformułować konkretny temat i założyć nowy wątek, jak to zrobisz wtedy dołączę te posty do nowego wątku. Tymczasem ten watek zamykam.

_________________
ksiądz


Pt paź 08, 2021 18:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL