Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:12



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kolejny problem 
Autor Wiadomość
Post Re: Odnośnie nałogów, uzależnień...
Pielgrzym. napisał(a):
"elka" - tym razem w dużej mierze się z Tobą zgadzam. Nie twierdzę, że wypicie wina (co bodaj nawet Papież czynił) zaraz musi być grzechem śmiertelnym. Jednak uważam, że (zwłaszcza w Polsce) ze względu na tych, którzy znacznie nadużywają spożycia alkoholu, ci którzy go nie nadużywają mogliby się wstrzymać. Właśnie taka gotowość do wstrzemięźliwości może świadczyć o braku uzależnienia od alkoholu u danego człowieka.
Warto jednak znać opinie lekarzy dotczące omawianych w niniejszym temacie kwestii.
Jeśli chodzi o bulimię, czy anoreksję to chyba źle trafiłaś, bo te rzeczy są raczej uważane za choroby, a poza tym dotyczą bardziej problemu nie-jedzenia niż jedzenia.

Jockey - czy Ty wiesz co piszesz? Zdaję sobie sprawę, że analfabetyzm jest plagą, ale żeby od razu rzucać oszczerstwami?... Wstyd! W którym miescu napisałem, że napisałeś, że "nikotyna jest OK"? Wyrażaj się nieco precyzyjniej, bracie, bo rzeczywiście możemy nie znaleźć wspólnej płaszczyzny dialogu (albo ją utracić). Proszę Cię, abyś tym razem Ty udowodnił kłamstwo i manipulację, lub odpowiednio się do tych swoich słów w najbliższej możliwie wypowiedzi ustosunkował.
Iluż to już zaglądało na forum takich "gadających głów": nagada się, nagada, rzuci inwektywą raz czy drugi, fanatycznie przekonany co do swoich racji (a może i swojej rzekomej "nieomylności"), a w końcu ślad o nim zaginie...
Przeczytaj może raz jeszcze to, po czym napisałeś o kłamstwie i manipulacji, bo chyba nie zrozumiałeś tekstu. Gwoli ścisłości przedstawię rzecz może jeszcze jaśniej: skoro stwierdziłeś: "dorośli mają swój rozum i wolną wolę", to dlaczego również stwierdziłeś: "jestem przeciwnikiem legalizacji narkotyków"? Przecież skoro dorosły człowiek ma rozum i wolną wolę, to ma również świadome prawo wyboru, za który to wybór staje się w chwili jego dokonania odpowiedzialny. A zatem jeśli posiada prawo wyboru może również na przykład zdecydować czy będzie brał narkotyki czy też nie. Jeżeli natomiast ogranicza mu się dostęp do narkotyków, to w pewnym sensie ingeruje się w jego wolność, bądź ją ogranicza. Takim ograniczeniem zdaje się być właśnie brak legalizacji narkotyków, względnie brak łatwego do nich dostępu. I w tym leży problem, w związku z którym było mi dane napisać, że nie za bardzo rozumiem Twojego sprzeciwu wobec legalizacji rozprowadzania narkotyków (czy, dosłownie cytując: legalizacji narkotyków). A Ty stwierdziłeś, że kłamię i manipuluję? Człowieku! Opanuj się z takimi tekstami!
A te końcowe wnioski, to chyba jakaś kpina! Znowu niejako skoczyłeś z "kwiatka na kwiatek". Proponuję przejść na bardziej neutralny temat pytaniem: czy słuszną rzeczą jest wprowadzenie prohibicji na wyroby tytoniowe?

Poza tym nie przedstawiłeś ze swej strony jakiegoś sposobu "walki z nałogami". Dlaczego?

O ile zechcesz odpowiedzieć na niniejszy post, to zajrzyj przed tą odpowiedzią do tematu "Kultura osobista człowieka." (dział: "Różności"/"Kultura").

Pharisee - lekarstwa na bazie alkoholu to nie to samo co alkoholizm i uzależnienie od alkoholu...

pielgrzymie! prosilam o nie zacietrzewianie sie - jesli nie umiesz pisac do jockey'a nie obrażajac go, to nie rozmawiaj z nim - inaczej bede zmuszona prywatne wasze inwektywy wycinac i zostawiac tylko zdania dotyczace maritum tematu
elka

napisałem posta odpowiadającego i żądającego przeprosin ze strony pielgrzyma za nazywanie mnie alkoholikiem wrogiem Boga i analfabetą ale moderatorka uznała że Jockey nie ma prawa do dobrego imienia i nie ma prawa publicznie się bronić gdy jest publicznie atakowany i wykasowała mojego posta o czym poinformowała mnie na privie
niniejszym PROTESTUJĘ PRRZECIWKO TAKIEMU NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU USERÓW
albo kasuje sie wszystkie rzeczy które są niezgodne albo nikomu sie nie kasuje
ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ
i to publicznie a nie na privie[/b]


N sty 25, 2004 9:32

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Jockey

Moim zdaniem elka postąpiła słusznie. Zauważ, że przynajmniej część postu Pielgrzyma zawiera merytoryczne treści odnoszące się do omawianego tematu - stąd post pozostał, ale z naniesioną uwagą moderatorki.
Twój post natomiast niczego do rozmowy nie wnosił - był jedynie początkiem "pyskówki" z Pielgrzymem - i na to, jak uważam, moderator nie owinien pozwolić.
Chcesz wyjaśnić sobie z tę sprawę z Pielgrzymem - to zrób to na PW albo załóż osobny temat - natomiast nie mąć tego tematu osobistymi wycieczkami.
Pielgrzymowi uwagi nie zwracam - zrobiła to już elka

Pozdrawiam


N sty 25, 2004 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
I jeszcze jedno - wycięty post Jockey'a brzmiał następująco:

Cytuj:
najlepiej ubezwłasnowolnić wszystkich
to byłby raj dla ciebie i tobie podobnych
a kto rzuca inwektywani to może nie ty będziesz oceniać bo
nazwałeś mnie alkoholikiem bez jakichkolwiek do tego podstaw a przynajmniej osobą uzależniona od alkoholu
następnie określiłeś mnie jako wroga Boga
i ty się mnienisz chrześcijaninem?
zapomniałem nazwałeś mnie jeszcze analfabetą
to zapewne z miłości chrześcijańskiej wypływa

a prawda jest taka że ścierpieć nie możesz że nie masz racji i że ktoś wykazuje dziury w twoim dowodzeniu faktów
przeczytaj dokładnie text własnego postu a znajdziesz wszystko to co napisałem
_________________
Pozdrawiam Jockey


N sty 25, 2004 10:30
Zobacz profil
Post 
saxon OK tak brzmiał mój post a był odpowiedzią na:
Cytuj:
Na podstawie tego, co napisałeś można odnieść wrażenie, że rzeczywiście lubisz sobie "wypić" (co w pewnym sensie sam stwierdziłeś). Alkoholik tym się różni od pijaka, że ten pierwszy nie potrafi zaprzestać spożywania alkoholu, a drugi korzysta z niemal każdej nadarzającej się po temu okazji (nie potrafi odmówić). Obydwaj są w pewnym sensie uzależnieni.
Właściwie to, co napisałeś, to bardziej chyba zachęta do "picia" niż abstynencji. Dlaczego?

i dalej
Cytuj:
Faktycznie buntować się wobec wprowadzenia tejże prohibicji mogą chyba tylko osoby - co tu dużo mówić - mniej lub bardziej uzależnione od alkoholu. Jeżeli jakiś człowiek nie jest uzależniony i rzeczywiście nie tyle pije, co degustuje, to powinno mu być niemal obojętne, czy alkohol będzie czy nie.

oraz
Cytuj:
Do końcowego stwierdzenia z Twojej strony odniosę się może w ten sposób: urzeczywistnienie idei inspirowanych tchnieniem Ducha Świętego zależy od Boga oraz ludzi przez Niego wybranych jako narzędzia. Jeśli Bóg coś postanowi, to Jego przeciwnicy niewiele mają w tym względzie do powiedzenia...

i
Cytuj:
Jockey - czy Ty wiesz co piszesz? Zdaję sobie sprawę, że analfabetyzm jest plagą, ale żeby od razu rzucać oszczerstwami?...

i prawda jest taka że mój post został wymoderowany natomiast te perełki dalej są i straszą...
to o co mi chodzi i mój główny zarzut do moderacji jest taki że wycięty został mój post a pozostawiono wszelkie pielgrzyma wypisy
jeśli to co ja napisałem było złe nie twierdze że było OK to należałoby usunąć kość niezgody czyli wszystkie wpisy obrażające


N sty 25, 2004 13:51

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Post przeniesiony - na wniosek autora

Jockey napisał(a):
widzę że sąd kapturowy nad moja osobą sie już odbył
mój post został wycięty a to przeciw czemu występowałem nadal wisi
tak jakby moderator nie miał nożyczek i nie mógł usunąć obraźliwych dla mnie textów
efekt jest taki że jeśli ja następnym razem zmieszam kogoś z błotem ale zawrę też merytoryczne wnioski to całość będzie wisieć chociaż będzie to kogoś obrażać? przecież to jest śmieszne i niesprawiedliwe bo wniosek jest prosty Pielgrzym może Jockeya obrażać natomiast Jockey nie ma prawa się bronić
Saxon to nie ja pierwszy napisałem obraźliwego posta na kogoś
fakt porównałem jego tok myślenia do talibów
ale w zamian nazwano mnie przeciwnikiem Boga cos jakby bezbożnik(ciekawe co o czymś takim pisze BIBLIIA)
oraz że jestem uzalezniony od alkoholu
a tylko dlatego że nie potrafił zbić moich argumentów
o analfabecie nie wspomnę bo wydaje się to normal dla pielgrzyma....

Wściekły Jockey


dla zainteresowanych sprawa jockey-a - saxon podal link, gdzie jest cała sprawa opisana
i prosze tutaj! wrocic do tematu
elka


N sty 25, 2004 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
mam pytanie - dlaczego dopiero dzisiaj zaczęło cie to obrażac, skoro cytowane przez ciebie slowa pielgrzyma zawarte byly w poprzednich postach - i je wyśmiales...

pielgrzym tylko ostatni twoj cytat - o analfabetyzmie- umiescil w swoim poscie ostatnim - i na ten post odpowiedziales w taki sposob, ze go wycielam

wiec jak? wczesniej obrazanie przez pielgrzyma ci nie przeszkadzalo? a moze po prostu - wczesniej sam go tez obrazales i wszystko bylo ok? tylko ze wtedy jeszcze pisales tez o tym, jak widzisz uzaleznienia, a ten ostatni post byl TYLKO zarzutami personalnymi wzgledem pielgrzyma - i DLATEGO go usunęłam

nie uwazam was za dzieci - ani ciebie, ani pielgrzyma - dlatego, poki obrazacie sie w swoich postach wzajemnie - i poki nie sa to slowa wulgarne czy obelzywie napisane - nie bede ich usuwala - bo czasem ktos pisze cos neutralnego według niego, a to odbiorca stwierdza, ze go to obraza - wiec jest to ocena bardzo subiektywna - i dlatego poki oprocz takiego wzajemnego "dogryzania" sobie piszecie tez o meritum - nie usuwam - tylko ostrzegam
usune lub potne tylko wtedy, gdy moje oskarzenia nie pomagaja - i gdy bede czula/widziala, ze osoba zaatakowana nie potrafi sie bronic - i jest "niszczona"

owszem, moze ci sie to nie podobac jockey - ale wtedy pisz do admina, najwyzej uzna, ze jestem za łagodna/zbyt ostra i mnie usunie z funkcji moderatorki :)

osobnym zagadnieniem jest to, co poruszyles:

JAK CHRZESCIJANIN MOZE OBRAZAC INNA OSOBE SLOWAMI?

przyznam sie, ze sama czesto sie nad tym zastanawiam, czytając niektorych piszących :( tym bardziej, ze to obrazanie mozna pieknie zakamuflowac :(


N sty 25, 2004 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Smaczku tu dodaje fakt,że moderator forum pl wycina moderatorowi z forum katolik.pl posty..!!!

A może lepiej nie byc moderatorem nigdzie..?
Jockey ja myślałem co Ty tylko z protestantami wojenki prowadzisz..
Ale ci ostani mają dość Twojego miłosierdzia do bliźnich i unikają z Tobą polemiki..
Widocznie po przez wojenki ... miłośc do bliźniego u Ciebie zwrasta..
Czyli z braku laku dobry i.......

Pozdrawiam !!!


N sty 25, 2004 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
godunow napisał(a):
A może lepiej nie byc moderatorem nigdzie..?

Tia przynajmniej na mie zarzutów nie ma gdyż mnie nie chcieli za moderatora, choć tu było pare dni tylko, zresztą wiele osób co jest tutaj moderatorami na to sie nie nadaje bo i tak każdy z nch czyni to co im pasuje. Wymagają od innych tego co od siebie niepotrafia wymagać.


N sty 25, 2004 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Z małej chmury duży deszcz...
Jockey, jak zapewne sam możesz przyznać, stwierdzenia: "nazwałeś mnie alkoholikiem", "określiłeś mnie jako wroga Boga", "nazwałeś mnie jeszcze analfabetą", jakich pod zapewne moim adresem użyłeś są po prostu bezpodstawne. To, co uważasz za obrazę - według mnie (a zapewne i przynajmniej niektórych moderatorów) - jest dopuszczalną formą krytyki. Nie wiem czy choćby w jednym poście, jaki było mi dane na tym forum zamieścić znajdziesz autorytatywne stwierdzenia (i w dodatku oszczercze) skierowane personalnie do któregokolwiek z forumowiczów. Nie przeczę, że niektóre słowa mogą zostać odebrane jako "mocne" (albo po prostu takimi są). Ale nie mam też czegoś przeciwko stosowania takich z Twojej strony. Jednak nawet wówczas emocje nie powinny wziąć góry nad uczciwością i miłością bliźniego.
Przyznam, że chyba trudno byłoby mi się zdobyć na usunięcie Twojego postu (zamieszczonego zresztą w tym temacie przez "saxona"), jak to uczyniła elka. Zważ jednak, że niewiasty posiadają zupełnie inną psychikę od mężczyzn i wielu rzeczy z pewnością nie rozumieją w ten sam sposób co mężczyźni, a do wielu - mówiąc trywialnie - po prostu się "nie nadają".
Wypowiedź elki, jaką tutaj zamieściła uważam za dosyć logiczną i to Ty powinieneś starać się ją zrozumieć w duchu dobrej woli. Kontrowersyjne wydają się jedynie słowa: "poki obrazacie sie w swoich postach wzajemnie". To, elka, co według Ciebie może zostać uznane za zwrot obraźliwy, intencjonalnie takowym być nie musi. I wtedy rzeczywiście bardziej dotknięty może poczuć się ktoś, komu "obcięto", czy usunięto post, niż ten, kogo miałyby słowa w nim zawarte dotyczyć.
Dlaczego stwierdziłaś: "obrażacie się"? Wypowiedzi "Jockeya" należałoby chyba rozpatrywać w kategorii niezrozumienia bądź niewłaściwego odczytania (zinterpretowania) określonych zwrotów. I w takim też sensie wspomniałem o analfabetyźmie. To również nie powinno być odbierane jako zwrot obraźliwy, a raczej jako przesłanka do stwierdzenia faktu. Może na marginesie dodam, że, z tego co mi wiadomo, w Polsce ilość analfabetów stanowi circa 30% populacji.
Przyznam, że ów usunięty (czy przeniesiony) post "Jockeya" rzeczywiście można by zaliczyć do "osobistych porachunków". Ale z drugiej strony, gdyby pozostał nienaruszony, to szum wokól całej sprawy nie miałby zapewne racji bytu. Nie zwykłem bowiem odpowiadać (rozjątrzając problem) na tego typu insynuacje, jakie zostały we wspomnianym poście zawarte... Takie rzeczy mogą (a może nawet: powinny) spłynąć jak przysłowiowa woda po kaczce...


N sty 25, 2004 17:03
Zobacz profil
Post 
może zacznę od eli

Cytuj:
mam pytanie - dlaczego dopiero dzisiaj zaczęło cie to obrażac, skoro cytowane przez ciebie slowa pielgrzyma zawarte byly w poprzednich postach - i je wyśmiales...

a czy sposób wyśmiania nic ci nie powiedział?
zresztą juz wczesniej apelowałas aby uspoko nerwy i jak widzisz nie poskutkowało jeśli chodzi o Pielgrzyma
Cytuj:
pielgrzym tylko ostatni twoj cytat - o analfabetyzmie- umiescil w swoim poscie ostatnim - i na ten post odpowiedziales w taki sposob, ze go wycielam
a jak myślisz dlaczego tak odpowiedziałem... może wlasnie dlatego ze nazwał mnie analfabetą a dzień wcześniej alkoholikiem i to moderatorce się podobało bo nie wymoderowała postu pielgrzyma tylko mój
jaki wniosek ... Pielgrzymowi wolno obrażać Jockeya a Jockey nie może czegoś ostrzej napisać bo jest to wycinane
Cytuj:
wiec jak? wczesniej obrazanie przez pielgrzyma ci nie przeszkadzalo? a moze po prostu - wczesniej sam go tez obrazales i wszystko bylo ok? tylko ze wtedy jeszcze pisales tez o tym, jak widzisz uzaleznienia, a ten ostatni post byl TYLKO zarzutami personalnymi wzgledem pielgrzyma - i DLATEGO go usunęłam

jak wyżej
Cytuj:
nie uwazam was za dzieci - ani ciebie, ani pielgrzyma - dlatego, poki obrazacie sie w swoich postach wzajemnie - i poki nie sa to slowa wulgarne czy obelzywie napisane - nie bede ich usuwala - bo czasem ktos pisze cos neutralnego według niego, a to odbiorca stwierdza, ze go to obraza - wiec jest to ocena bardzo subiektywna - i dlatego poki oprocz takiego wzajemnego "dogryzania" sobie piszecie tez o meritum - nie usuwam - tylko ostrzegam
jak mam to rozumieć
czy to znaczy że ja użyłem słów wulgarnych
no proszę proszę ciekawych rzeczy sie dowiaduje ....

godunow mam prośbe czy mógłbys nie poruszać spraw w które nie sa zamieszani obecni userzy tego 4um? mieliśmy w histori parę spięć i chyba wyjaśniliśmy sobie pewne rzeczy czy zawsze musisz wracać do tego?

Pielgrzymie
Cytuj:
Jockey, jak zapewne sam możesz przyznać, stwierdzenia: "nazwałeś mnie alkoholikiem", "określiłeś mnie jako wroga Boga", "nazwałeś mnie jeszcze analfabetą", jakich pod zapewne moim adresem użyłeś są po prostu bezpodstawne. To, co uważasz za obrazę - według mnie (a zapewne i przynajmniej niektórych moderatorów) - jest dopuszczalną formą krytyki.

podstwnie a podstwę zacytowałem więc sorki ale chyba zostało to udowodnione
powiem tak w myśl tego co pisal ddv wybaczam ci to ale nie mam zamiaru więcej z tobą polemizować
reszty komentowł nie będę
jedno pytanie dlaczego to ja mam zrozumieć elkę a nie elka mnie


N sty 25, 2004 22:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Jockey łostow sam już to w spokoju bo i tak sie tego niydowiysz


N sty 25, 2004 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
dzieci.....

urażona ambicja własna...

"słow ich słuchajcie, lecz czynów nie naśladujcie..."

to tak do przemyślenia.....


N sty 25, 2004 22:20
Zobacz profil
Post 
Cóż - obydwaj Panowie przyznali się do popełnienia błędów - więc ja zatem nie mam nic do dodania...
A fakt, jest faktem, iż mężczyźni czasem na siebie wybuchną, po czym - dla zgody - idą razem na piwo ;-)
(Oczywiście - w rosądnych dawkach, by nie popaść w alkoholizm :) :) :)) !!!

Zatem- jest chyba szansa, że Panowie spotkają się kiedyś razem "na piwie" ???
Oczywiście - beazlkoholowym !!!


N sty 25, 2004 23:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Jockey napisał :
Cytuj:
godunow mam prośbe czy mógłbys nie poruszać spraw w które nie sa zamieszani obecni userzy tego 4um? mieliśmy w histori parę spięć i chyba wyjaśniliśmy sobie pewne rzeczy czy zawsze musisz wracać do tego?

Z wielką przyjemnością zastosuję się do Twojej prośby Tylko wtedy Jak Ty zmienisz styl i dryl wobec innych usserów.. na wszystkich forach ..
Nie widzę żadnych powodów aby Twój zaczepny styl pisania akceptować

Pozdrawiam !!


N sty 25, 2004 23:44
Zobacz profil
Post 
saxon napisał(a):
dzieci.....

urażona ambicja własna...

"słow ich słuchajcie, lecz czynów nie naśladujcie..."

to tak do przemyślenia.....

saxon to do mnie
no od całkiem ciekawej strony poznają zarządców tego miejsca bardzo ciekawej
a wiesz może saxon co to jest elementarna sprawiedliwość??


Pn sty 26, 2004 8:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL