Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Kult Maryi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2004 8:55
Posty: 26
Post 
Pierwszy Jana"Wszelki duch,który wyznaje,że Jezus Chrystus przyszedł w ciele z Boga jest".Jezus był w 100% Bogiem i w w 100% człowiekiem.Dlatego urodził sie z kobiety i z Boga.Maria urodziła Jezusa człowieka.Dlaczego Pismo tak mało o Niej mówi/?Dlaczego w Listach Paweł każe kobietom nasladować Sare a nie Marie???Z całym szacunkiem."Tak Sara posłuszna była mężowi nazywając go panem.Jej córkami stałyście sie i Wy...."/z pamięci/.


Śr maja 19, 2004 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Belizariusz napisał(a):
Motku

Nie rozumiem co maja do rzeczy tytuly audycji RM do naszej dyskusji?Starasz sie zmieniac temat?

Nie. Chciałem się upewnić, czy faktycznie słuchasz RM, bo nie zwykłem zarzucać innym mówienia nieprawdy bez upewnienia się...

Cytuj:
Kolejny raz prosze cie bys odniosl sie do cytatow, ktore w jasny sposob wykazuja, ze Maryja jest Matka Boga (wcielonego, ale ...Boga)

nie ma sprawy (ze mną jak z dzieckiem :D ) kolejny raz sie odnoszę:

pozwalają owe fragmenty uznać tytuł Theotokos za logicznie poprawny.

dobrej nocy

P.S. Jesli chcesz, to jutro się mogę znowu odnieść, ale dopiero pod wieczór, bo przedpołudnie bedę miał zajęte. :D


Śr maja 19, 2004 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 18, 2003 23:09
Posty: 199
Post 
Motek,

teraz to juz kompletnie nie rozumiem. Jesli tytul "Theotokos" jest logicznie poprawny, to oznacza, ze Maria byla matką odwiecznego Boga?

Przeciez Jezus powiedzial, ze Ojciec wiekszy jest od Niego i ze jedynie Bog jest dobry. Podobnie Pawel napisal, ze glowa Chrystusa jest Bog Ojciec.


Cz maja 20, 2004 8:42
Zobacz profil
Post 
Mechatron napisał(a):
Podobnie Pawel napisal, ze glowa Chrystusa jest Bog Ojciec.

Mechatronie to nie złośliwość z mojej strony, że ośmielam się Ciebi prosić o to byś mi wskazał miejsce w Piśmie, gdzie to Pawel napisal? Mam nadzieję, że wskażesz mi to miejsce i nic poza tym, bo nie interesuję mnie, co Ty na tentemat masz do powiedzenia. Spełnisz moją prośbę?


Cz maja 20, 2004 10:22

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg.
(1 Kor 11:3)


Cz maja 20, 2004 10:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Mechatron - że przypomnę kawałek swojego postu:
Cytuj:
Jezus Chrystus jest Bogiem (...) Nie kawałkiem Boga, nie Jego 1/3, tylko Bogiem - współistotnym Ojcu. Maryja jest ziemską - ludzką matką Jezusa Chrystusa - Boga.

Dodam jeszcze - Boga, który stał się w pełni człowiekiem, a zatem jako człowiek potrzebował matki.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz maja 20, 2004 13:04
Zobacz profil
Post 
motek napisał(a):
Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg.
(1 Kor 11:3)

Mechatronie i motku, macie rację, tak istotnie Paweł napisał w swoim pierwszym liście do Koryntian. Mam jednak do was pytanie: czy Wasze żony, córki matki i nne Wam bliskie niewiasty noszą spodnie? Pytam dlatego, bo słowa św Pawła nie mają kontekstu doktrynalnego a jedynie obyczajowy a prawie jestem pewien, że Wasze niewiasty tej nauki św. Pawła nie przestrzegają. Katoliczki zresztą także nie. Nie ładnie Mechatronie! - tak pokrętnie uzasadniać swoje racje.


Cz maja 20, 2004 15:16

Dołączył(a): Cz gru 18, 2003 23:09
Posty: 199
Post 
Teofil,

nie wiem co miales na mysli piszac o spodniach mojej żony.

Jeżeli chodziło Ci o to jak wyglada to w mojej rodzinie, to
zapewniam cie, ze nie jest to matriarchat, ktory tak czesto
spotykany jest na Slasku.

Staramy sie (wszyscy) aby bylo tak, jak napisal Pawel:

Chrystus -> maz -> zona -> dzieci.

I to nie jest tylko kwestia obyczaju.

Czy nie spotkales sie z tym wczesniej, ze o to pytasz?


Cz maja 20, 2004 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2004 8:55
Posty: 26
Post 
panie Teofilu,nie mozna tak przesiewac Słowa Boga.To miało takie tło a tamto owakie.Słowa boga sa ponadczasowe.jestem kobieta i..tak...uznaje wszystko co Bóg powiedział/ale o spodniach to chyba nic nie powiedział :-D .Ponadto w tamtych czasach meżczyzni chodzili w sukniach.czy spodnie sa złe??paweł pisał o włosach i nakrywaniu głowy w czasie nabożeństwa.


Cz maja 20, 2004 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
...słowa św Pawła nie mają kontekstu doktrynalnego a jedynie obyczajowy....


cokolwiek Paweł miał na myśli piszac: głową Chrystusa - Bóg, to nie sądze, żeby uległo to zmianie w związku z przemianami obyczajowymi.


Cz maja 20, 2004 19:11
Zobacz profil
Post 
Przykro mi, ale kończę z Wami już ten spór, ponieważ dyskutujecie na poziomie dziatek z szkoły podstawowej i to tych najniższych klas. Nie mogę inaczej Was potraktować, skoro nie rozumiecie co czytacie.
Zyczę zdrowia, bo na rozum chyba za późno.
Saksonie przepraszam, ale ja szanuję ludzi poważnych a nie tych którzy sobie kpiny czynią z Pisma, które na dobrą sprawę powinni z uszanowanie całować ilekroć Je otwierają.


Cz maja 20, 2004 19:47

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2004 8:55
Posty: 26
Post 
szkoda.Mnie tez jest przykro.Naprawdę. Ale kazdy ma prawo do własnego zdania a tylko Bóg ma racje.


Cz maja 20, 2004 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
...szanuję ludzi poważnych a nie tych którzy sobie kpiny czynią z Pisma


tak,
wmawiane, że sens Pisma zmienia sie wraz z każdą zmianą obyczaju i mody jest bardzo poważnym podejściem....

Cytuj:
...na rozum chyba za późno...

acha...
...rozumiem, że kiedy Jezus potepiał tych, którzy wyzywaja bliźnich od "pustych głów", to też były zupełnie "inne czasy"...?


Cz maja 20, 2004 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 18, 2003 23:09
Posty: 199
Post 
Oświadczam, że nie kpiłem z Pisma Św.

Dziwne, ale drugi raz musze to tutaj oświadczać. W domu i w pracy rozmawiamy bardzo często na tematy takie jak na tym forum i nigdy nie zostałem posądzony o to, ze kpię.

Zazartowalem jedynie w pytaniu o spodnie mojej żony, ale jak zauważyła Rebeka, nie ma to chyba nic wspólnego z Pismem.


Cz maja 20, 2004 23:03
Zobacz profil
Post 
jo_tka napisał(a):
No i sam napisałeś :) "wymawie pod adresem tego człowieka" - nie figury ;)


Że się wtrącę...
Mam dla Ciebie 3 proste pytania w formie quizu.
Zanim jednak odpowiesz przeczytaj modlitwę, która przepastowałam z:
http://www.matka.alleluja.pl/tekst.php?numer=7886
(mam nadzieję, że strona nie ma nic współnego z PAN i Wilnem)

___________________________________

Matko Boska Wejherowska

1.Matko Boska Wejherowska - pozdrawiamy Cię
Rzewną pieśnią co wyciska z naszych oczu łzę
Do swych dzieci przychodzących tu od dawna
Po Twą łaskę w utrapieniu
O, Przesławna, racz uśmiechnąć się.

2.Matko Boska Wejherowska - gdy przygniata krzyż
Utul jęki, co się wznoszą z serc zbolałych wzwyż.
Gdy przed Obraz z łask słynący, ślemy prośby,
Ty od naszej cierpień doli
Karań groźby serce Swoje zbliż.

__________________________________
A teraz pytania:

1. Kogo wierni pozdrawiają i ślą prośby?
a) Maryję
b) obraz zwany "MB Wejcherowską"

2. Gdzie prośby są składane?
a) do Boga za posrednictwem Maryi
b) "przed Obraz"

3. Kto jest źródłem ewentualnej łaski?
a) Bóg
b) "Obraz z łask słynący"


Pt maja 21, 2004 5:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL