Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 16:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy świątynia Opatrzności jest nam potrzebna? 
Autor Wiadomość
Post 
Belizariusz napisał(a):
Moje pieniadze.....moja sprawa, nic nikomu do tego.


A czyj teren pod budowę?


Cz cze 10, 2004 12:30
Post 
Cytuj:
A czyj teren pod budowę?


Tego co kupil.
Wlasnosc Prywatna - mowi ci to cos?

a....soryyy zapomnialem, czerwoni nie uznawali czegos takiego :D
U nich zawsze bylo rowno
Wladzom wszystko - ludowi g.....

pozdrowka :D


Cz cze 10, 2004 12:38
Post 
Zaciekawił mnie ten wątek; pozwólcie ze odpowiem Wam zbiorowu - cytaty daję kursywą:

Saxon:
Cytat:
Wszelkiego typu budowle sakralne...
- No więc wychodzi jednak, że nie


Saxon, żądasz rzeczy niemożliwej; przeciez nie przedstawi ci dokumentów z całej Polski?
Fakt, że Godunow wyraził się niezręcznie, mówiąc: "wszystkie" - byłam pewna, ze ktoś go za kijem przez grzbiet... Niestety, myślę, że miał rację. Nie sadze, by w Polsce znalazł się choc jeden kościół Krk, który od 1989 nie otrzymałby jakiejś dotacji, ulgi itp.

Jotka:
1. ustawa nie umożliwia finansowania budowy nowych światyń

Umożliwia, choć w sposób pośredni. Np.
- zwolnienie z podatku (patrz niżej o bursztynie)
- wzięcie z budżetu gminy pożyczki, która później będzie umorzona.
- finansować może nie gmina, ale jakaś firma, dodam że państwowa lub z udziałem państwa - czyli de facto budżet
- finansowanie może być zakamuflowane, np. ogrzewanie kościoła zostanie wpisane w ekologię a nie w budowę światyni,
- albo teren pod i dookoła świątyni zostanie wyremontowany i uzbrojony w ramach budowy infrestruktury miasta.

lecz chyba największe przekręty, polegają na
- oddawaniu ziemi pod budowę, za zwykle 1-5% rzeczywistej wartości
- zamiana, mało wartościowych działek na obrzeżu miasta należących do Krk, na wartościowe działki w centrum.
- sprzedaż kościołowi terenu rekreacyjnego a następnie przekwalifikowanie na teren pod zabudowę

Jotka:
Mam ochotę zapytać, co mają Twoje pieniądze do budżetu gminy Strzelce kujawskie

To tak jak z pielgrzymkami papieża... gmina zaciąga dług na budżecie państwa, który potem jest umarzany; ewentualnie w banku, a później negocjowany i spłacany przez budzet państwa.

Jotka:
Zaskakuje mnie, że to właśnie premier Leszek Miller tak dofinansowuje KK, ale to w sumie nie argument.

A mnie nie zaskakuje. Zawsze twierdziłam, że "komuchy" i Krk w PRL wzajemnie sobie rece myły. Czasy się zmieniły - stare układy pozostały.

Jotka o bursztynie prałata:
Nie znalazłam informacji - że miałaby to byc koncesja bezpłatna, ani jakie było oficjalne uzasadnienie tej decyzji - jakies być w końcu musiało?
Skoro znasz sprawę - zechciałbyś je podać?


Ja podam:
Nie powiem ci dokładnie, bo to w sumie mała sprawa i nie chce mi się szukac. Z tego co pamiętam, chodzi o wydobycie 15-20 ton bursztynu spod dna morskiego. Jankowski dostał za darmo koncesję od Millera, a firma która to wykona jest zwolniona przez państwo z podatku od zysku z wykonanych robót.
Jesli cię to bardzo interesi, to poszukam, ale jak możesz.... to daruj...

Godunow:
Daj sobie luz z tym funduszem kościelnym, bo to mała sprawa - niecałe 100 mln. zł rocznie. TYLKO ze wspomnianej wyzej "ekologi" Krk czerpie wiele, wiele więcej. mam dane z woj. śląskiego z 2002-03 r. wyciągnęli 16 mln.


Na końcu Belizariusz (spoko Beli - ostani będą pierwszymi więc dla ciebie po znajomości mam coś EXTRA:
Cytat:
A czyj teren pod budowę?
- Tego co kupil.


mówisz: "kupił" - weźmy powojskowy park w Puławach, wojsko się rozleciało trza coś z tym zrobić... oczywiście dac klerowi, radni ustalili, że sprzedadzą teren za 1 zł...
Spytasz, i co z tego? Toz to normalka...
Gdzie tu to EXTRA?

A to, że jeden z radnych (chyba ZChN) wściekł się, ze to za drogo, zrobił burzę w gminie i Kościół park - jak wspomniałeś - kupił z zero zł.


Cz cze 10, 2004 14:13
Post 
Cytuj:
A to, że jeden z radnych (chyba ZChN) wściekł się, ze to za drogo, zrobił burzę w gminie i Kościół park - jak wspomniałeś - kupił z zero zł.


agni.....a czy ja odpowiadam za czyny wszystkich radnych ?
Po pierwsze nie znam sytuacji, zeby cos na ten temat powiedziec musialbym przy tym byc, lub slyszec to z ust osob bedacych bezposrednimi swiadkami.
Wiesz....ja bardzo sceptycznie patrze na wszelkie prasowe doniesienia. Tymbardziej gdy nosza one miano "sensacji". Baaa wiekszosc z nich opiera sie na plotkach w stylu "jadna pani w kolejce po mieso, powiedziala, ze sasiadka slyszala....itp"

Tak dla rozluznienia atmosfery:
Podczas Igrzysk w starozytnym Rzymie. Cesarz Neron zawolal:
- Wpuscic lwy!
Po chwili:
- Wpuscic chrzescijan!
Po 10 minutach wszystkie lwy lezaly martwe, a Neron rwac wlosy z glowy krzyczal:
- Mowilem CHRZESCIJAN, a nie ZCHN!

pozdrowka :D


Cz cze 10, 2004 15:47

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
techtavaniekatholiptica napisał(a):

Saxon:
Cytat:
Wszelkiego typu budowle sakralne...
- No więc wychodzi jednak, że nie


Saxon, żądasz rzeczy niemożliwej; przeciez nie przedstawi ci dokumentów z całej Polski?
Fakt, że Godunow wyraził się niezręcznie, mówiąc: "wszystkie" - byłam pewna, ze ktoś go za kijem przez grzbiet... Niestety, myślę, że miał rację. Nie sadze, by w Polsce znalazł się choc jeden kościół Krk, który od 1989 nie otrzymałby jakiejś dotacji, ulgi itp.


Nie żądam rzeczy niemożliwej. Żądam natomiast rzetelności i uczciwości w wypowiedziach - jeśli ktoś twierdzi coś kategorycznie - żądam dowodów. Jeśli ich nie ma, a zrobił to świadomie - jest zwyczajnym kłamcą - jeśli wyraził się niezręcznie to niech ma cywilną odwagę do tego się przyznać i sprostować wypowiedź.

Skoro sama punktujesz nieścisłe wypowiedzi u innych, to czemu moje upomnienie się o precyzję w wypowiedzi godunowa komentujesz w taki sposób?

Cytuj:
byłam pewna, ze ktoś go za kijem przez grzbiet...


Czyżby było to dopuszczalne tylko wtedy kiedy odpowiada to Twoim poglądom? Równi i równiejsi?...

Odnośnie tego co "myślisz" i czego "nie sądzisz" - masz oczywiście prawo, tak jak i ja i każdy inny ma prawo do "myślenia" i "nie sądzenia" o czymkolwiek bez udowodnienia tego...


Cz cze 10, 2004 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz napisał
Cytuj:
Jakos dziwnie, ze wszystkie KONCESJE wydaje Mibnisterstwo Ochrony Srodowiska.....a nie Wyzszy Urzad Gorniczy.

A kiedy ja pisałem że wydaje ?????
Ja napisałem Że nadzór nad wydawaniem koncesji Wysłany: Sro Cze 09, 2004 11:20
Pisalem też Wysłany: Sro Cze 09, 2004 14:52 W myśl przepisów górniczych nie jest to zgoda n wydobycie którą musi wydać zgodnie z Prawem Górniczy wyższy Urząd Górniczy..
Rozróżniamy pojecie Nadzór nad wydaniem koncesjiA Wydanie Koncesji .
Zgoda na wydobycie Osobie fizycznej Czy osoby prawnej( Belizariusz łapisz o co chodzi..?)
A może nienawiść do protestantów Ci już całkowicie mózg wyżarła..?[
Belizariusz napisał
Cytuj:
Tak a propos....zdales ty ten egzamin?
Tak w ogole to moze skonczmy ten temat, bo godunow jeszcze bardziej sie skompromituje.


Mam szczęście nie wykazywałem się taką głupotą Jak Ty ,I taka umiejętnością czytania jak tu tu wykazujesz..
Takich Bredni co Ty wypisuj nie strawiłby nawet woźny W Urzędzie Górniczym . Bo By ciebie wyrzucił na zbity pysk w try miga..
O kompromitacji może kiedy twojej napiszemy innym razem
J
A z tego co napisał jaśnie oświecony Beluzariusz [b] to też wynika to Miler nie miał prawa wydawania koncesji w żadnym wypadku.. Nikomu nawet Tobie..

Pozdrówka


Cz cze 10, 2004 19:16
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
A może nienawiść do protestantów Ci już całkowicie mózg wyżarła




Cytuj:
Mam szczęście nie wykazywałem się taką głupotą Jak Ty ,I taka umiejętnością czytania jak tu tu wykazujesz..
Takich Bredni co Ty wypisuj nie strawiłby nawet woźny W Urzędzie Górniczym . Bo By ciebie wyrzucił na zbity pysk w try miga..
O kompromitacji może kiedy twojej napiszemy innym razem


No no no godunow....jak ochloniesz i co nieco wykazesz inteligenscji to wtedy porozmawiamy.
Jak na razie to sie kompromitujesz totalnie....i to Twoja ogromna nienawisc do katolikow przeslania ci jasnosc widzenia.
Tak to jest najczesciej w wypadku "neofitow"

Panie wozny...skad pan wiesz, ze dalbym sie wyrzucic?

Jezeli ktos sie podpiera gazetowymi doniesieniami o wydaniu koncesji na wydobycie kopalin przez premiera.....to wiesz co...godunow, wroc do gazet i czytaj je dalej.
Bo naprawde szkoda czasu na rozmowe z Toba.

nikle pozdrowka


Cz cze 10, 2004 19:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz wykazał się wiedzą i napisał
Cytuj:
Tego co kupil.
Wlasnosc Prywatna - mowi ci to cos?

a....soryyy zapomnialem, czerwoni nie uznawali czegos takiego
U nich zawsze bylo rowno
Wladzom wszystko - ludowi g.....


Kto kupił własność to pod jego własnością znaleziony np.. węgiel jest własnością państwa.. stosownie z Prawem Górniczym

W Rozdziale 2
Art. 7. 1. Złoża kopalin nie stanowiące części składowych nieruchomości gruntowej są własnością Skarbu Państwa


Pare postów wyżej o tym pisałem .
Czyli kojena kompromitacja..!
Co do gazetowych informacji..
To kto ta koncesje podpisał ???
Chyba masz zły dzień dzisiaj
Saxonie podaj mi z łaski swojej które budowle Tobie znane po roku 1991 były budowane bez dotacji kogo kolwiek
Pozdrawiam


Cz cze 10, 2004 19:28
Zobacz profil
Post 
Echhh

Dalej to samo
Koncesje (jak juz udowodnilem) wydaje Minister Srodowiska.......w sklad tegoz ministerstwa wchodzi m.in. Glowny Geolog Kraju (obecnie jest nim Krzysztof Szamalek).

Nie wiem kto podpisal te koncesje, bo jej nie widzialem...domyslam sie jednak, ze podpisal ja wlasnie Minister Srodowiska.

Chcialbym rowniez dodac, ze MŚ wchodzi w sklad Rady Ministrow, ktora jest wladza administracyjna, wladna udzielac wszelkich koncesji.
Osoba reprezentujaca RM jest Prezes Rady Ministrow.....itd.itp.
To wiadomosci o ktorych uczy sie juz w gimnazjum.

Urzad Gorniczy, podlega RM.

Dlatego, moze bys tak przestal doszukiwac sie tutaj jakichs przekretow, tylko zapoznaj sie najpierw ze strukturami wladzy w naszym kraju.

Koncesja - zezwolenie wladz administracyjnych na prowadzenie dzialalnosci gospodarczej.

Wystarczy........to nie miejsce na robienie wykladu dla gimnazjalistow.

Godunow pomysl czasem co piszesz i zapoznaj sie z tematem.

pozdrowka

P.S.
...a kolejny post o moim "wyzartym mozgu", zostanie bezzwlocznie usuniety.............to styl woznych


Cz cze 10, 2004 20:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz napisał
Cytuj:
Chcialbym rowniez dodac, ze MŚ wchodzi w sklad Rady Ministrow


Dobrze żeś mnie uświadomił.!! Ja myślałem że MŚ wchodzi w skład Kółka różańcowego.
Belizariusz napisał wykazał się wiedzą i napisał
Cytuj:
Koncesja - zezwolenie wladz administracyjnych na prowadzenie dzialalnosci gospodarczej.



Koncesja, zezwolenie władz administracyjnych na prowadzenie działalności gospodarczej, która wg obowiązującego w danym kraju ustawodawstwa nie może być prowadzona bez takiego zezwolenia. Celem wprowadzenia przymusu koncesyjnego może być dążenie do niedopuszczenia wykonywania określonej działalności przez osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji, zastrzeżenie określonej działalności dla osób posiadających zasługi wobec państwa itp.

Koncesja, stanowiąc jeden z elementów reglamentowania działalności gospodarczej, wymaga bardzo ograniczonego stosowania, szczególnie w warunkach gospodarki rynkowej.

Działalność gospodarcza, wykreowana przez system prawny każdego państwa forma organizacyjno-prawna umożliwiająca zespolenie podmiotów uczestniczących w procesie gospodarczym (właścicieli, zarządzających i pracowników) oraz materialnych czynników produkcji (środki i przedmioty pracy).

Prowadzona jest najczęściej w postaci przedsiębiorstwa (obok zakładów budżetowych, jednostek gospodarczych, organizacji społecznych itp.), w którym dokonuje się wytworzenie produktów lub świadczenie usług w celach zasadniczo zarobkowych.

Nie wiem czy zrozumiesz sens tej informacji ale to Twój problem !!

Belizariusz napisał
Cytuj:
Godunow pomysl czasem co piszesz i zapoznaj sie z tematem.

Staram Się brać przykład z takiego mistrza jak ty !!!
Belizariusz napisał
Cytuj:
koncesje (jak juz udowodnilem) wydaje Minister Środowiska


Gratuluję dla siebie dowodu.!!!!

Belizariusz
Cytuj:
P.S.
...a kolejny post o moim "wyzartym mozgu", zostanie bezzwlocznie usuniety.............to styl woznych


Sorry poniosło mnie na Twój elokwentny styl poprzedniego Twojego postu..!!

A co do wycinania faktycznie tylko to dobrze potrafisz robić
Belizariusz napisał
Cytuj:
pozdrowka


Również Pozdrawiam


Pt cze 11, 2004 7:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
godunow napisał(a):
Saxonie podaj mi z łaski swojej które budowle Tobie znane po roku 1991 były budowane bez dotacji kogo kolwiek


wybacz godunow, ale to jest "odwracanie kota ogonem" - napisales zarzut, a teraz ja mam udowadniac "niewinnosc" ?

Troche to postawione na glowie - nie sadzisz? :)


Pt cze 11, 2004 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Poza tym bardzo proszę szanownych dyskutantów o zaprzestanie wzajemnych złośliwości - naprawdę zaczyna to być przykre. Dajcie więc Panowie spokój i argumentujcie, a nie "kopcie się " wzajemnie.


Pt cze 11, 2004 8:06
Zobacz profil
Post 
saxon

Niestety musze ci przyznac racje......ta dyskusja stracila juz jakikolwiek sens.
Jako, ze jestem moderatorem tego dzialu, oraz ze poza wycinaniem niczego wiecej nie potrafie (chyle czola przed "inteligentniejszym" ). Podjalem decyzje o ZAMKNIECIU tego topicu.
Dyskusja juz wystarczajaca odbiegla od tematu i stala sie zbedna.


pozdrowka


Pt cze 11, 2004 8:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL