Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 1:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Rachunek sumienia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 29, 2004 12:36
Posty: 427
Post Rachunek sumienia
Chrystus powiedział o sobie, że "przyszedł wzywać grzeszników" i odpuszczał grzechy tym, którzy żałowali swojego postępowania. Znając Boże miłosierdzie chrześcijanie przystępują do sakramentu pokuty i pojednania. Ten sakrament pozwala nam wyzbyć się grzechów i ciągle na nowo rozpoczynać życie według Bożych wskazówek. Zanim jednak nasze występki zostanął nam wybaczone musimy się do tego odpowiednio przygotować. Nie możemy na spotkanie z miłosiernym Chrystusem iść tak po prostu z "biegu". Dlatego jest coś takiego jak warunki dobrej spowiedzi:
1.rachunek sumienia
2.żal za grzechy
3.postanowienie poprawy
4.spowiedź
5.zadośćuczynienie.
Ja chciałam bliżej przyjrzeć się pierwszemu z pięciu warunków dobrej spowiedzi, a mianowiecie rachunkowi sumienia. Ja osobiście przystępuję do niego w ciszy i po modlitwie do Ducha św. abym lepiej przypomniała sobie wszystkie moje grzechy. Przeglądam skarbczyk lub inne publikacje dotyczące dekalogu, a które pozwalają mi lepiej "przejrzeć" moje sumienie. Zdarza mi się także że wypisuję swoje grzechy na małej karteczce i zabieram je ze sobą do konfesjonału aby mieć pewność że o niczym nie zapomnę.
A jak to u was wygląda??
Czy rachunek sumienia to dla was ważny element spowiedzi??

_________________
Wiara jest to pewność bez dowodu.
Obrazek


Pn maja 31, 2004 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4102
Post 
:)

Chmurko, ten temacik już został poruszony na tym forum:)

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=723


:)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn maja 31, 2004 14:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL