Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 7:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Lekcewarzenie Religii nie tylko jako przedmiotu! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 18:45
Posty: 7
Post ale.
ja mam o tyle szczęście że mam świetnego księdza.
Zauważyłam że nastawienie niektórych klas do tego przedmiotu zależy właśnie od katechety. Nasz ksiądz podołał temu zadaniu. Wszyscy od razu go pokochali. Udowodnił nam, że ksiądz to człowiek z którym można pożartować, porozumieć się i przede wszystkim człowiek któremu można zaufać. Wiem, że dzięki to głownie niemu cała moja klasa zjawia się na religii i zostaje do końca. Na naszej religii tak wiele się dzieje! Jeżeli ktoś opuszcza lekcję to często potem tego żałuje. Może to brzmi troche niewiarygodnie ale to prawda. A sprawdziany polegają głównie na myśleniu. Jeśli ktoś przedstawi swoje zdanie i odpowiednio je poprze, ma szansę na szóstkę.
Wiem, że nie w każdej szkole jest taki katecheta jak nasz ksiądz, ale jeśli taka religia nie sprawdza się, zawsze można udać się na oazę w ramach rekompensaty;)

_________________
"Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie." 1 Kor 10,31


So lip 21, 2007 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 12:59
Posty: 197
Post 
Cytuj:
sadze ze deklaracje dotyczace uczestniczenia na lekcjach religii powinno podpisac dziecko i rodzic!!

Popieram.
Cytuj:
Moja klasa to gowniaze nie umiejace sie zachowac!Wykrzyknik

Taki wiek.
Cytuj:
to nie oni na przekur jedza bulki pija cole(podczas modlitwy)

Zwróć uwagę na to, że podczas gdy ktoś się modli Ty np. grasz na komputerze. Albo pijesz Colę i jesz kanapki.
Cytuj:
Czasem dochodzi nawet do sytuacji w ktorej gdy siostra jest odwrocona do klasy plecami 2chlopkow zaczyna po niej ploc i po lekcji sa z tego zadowoleni!Wykrzyknik

Tak już jest. U mnie w gimnazjum katecheta został kopnięty w tylną część ciała i afery nikt nie robił.
Cytuj:
Po co oni przychodza na ta lekcje?PytajnikPytajnikPytajnikPytajnikPytajnik

Ktoś wcześniej napisał - bo muszą.
Cytuj:
przeciez w gimnazjum na religi z nauczycielem mozna porozmawiac na najciekawsze tematy(przynajmniej u nas)

U Was tak, ale gdzie indziej - nie.
Cytuj:
Czy u was na lekcjach tez jest taki lub podobny paradoks?Pytajnik

U mnie było gorzej (pozdrawiam pana Zbyszka :papa:)
Cytuj:
Moze macie pomysl jak podobnym sytuacjom zapobiegac??

Wycofać religię ze szkół.


Cz lip 26, 2007 1:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Myślę, że każdemunauczycielowi należy się szacunek. Nie ważne czy to nauczyciel chemii, biologii, fizyki czy religii. Choćby za to, że poświęca czas, aby uczyć uczni, a jeśli ktoś nie chce, to nie musi chodzić na religię. Zawsze można się wypisać z tych zajęć. Po co chodzą tam takie osoby? Żeby przeszkadzać innym? To jest bardzo prostackie i chamskie.


Cz lip 26, 2007 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Co więcej - szacunek nalezy się każdemu człowiekowi, w ogóle.

Ale inna rzecz - jak się ma szacunek do podejścia człowieka do drugiego człowieka, który powinien przekazywać wiedzę, zachęcać do przedmiotu, starać się nim zainteresować - a nie robi tego, tylko odwala fuszerkę na lekcjach :?: Tak katecheta jak nauczyciel każdego innego przedmiotu.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lip 28, 2007 16:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL