Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Matura z religii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Matura z religii
Kozioł napisał(a):
I teraz sobie wyobraź, jak kilkoro dzieci z całej Polski musi odbyć kilkuset kilometrową podróż aby się zebrac i zdac maturę.


Przecież nikt by ich nie zmuszał. Zresztą dla ich wiary byłoby to z pewnością wspaniałe doświadczenie.

Poza tym nieprawda. Miałem kolegę, który jako jedyny z całej szkoły zdawał na maturze fizykę. I nigdzie nie musiał jechać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 13, 2013 19:53
Zobacz profil
Post Re: Matura z religii
Johnny99 napisał(a):
Poza tym nieprawda. Miałem kolegę, który jako jedyny z całej szkoły zdawał na maturze fizykę. I nigdzie nie musiał jechać.
Bo fizyków jest na pęczki, w kazdej szkole co najmniej jeden. spokojnie mozna zorganizować ustny egzamin.

Pozostałą część postu litościwie pominę.


Cz cze 13, 2013 21:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Matura z religii
Czyli nie uważasz, że dla dzieci mogłoby to być ciekawe, religijne doświadczenie? Chociaż wy pewnie nie macie czegoś takiego, jak np. "pielgrzymka", to możecie nie rozumieć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 14, 2013 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Czyli teraz MEN powinno jeszcze brać udział w organizacji "religijnych doświadczeń" i pielgrzymek? Coraz lepiej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt cze 14, 2013 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Matura z religii
Ja nie mam nic przeciwko, tak BTW. Aczkolwiek przypominam, że jestem osobiście przeciwnikiem lekcji religii w szkołach w ogóle (ciekawe ile jeszcze razy będę musiał to napisać), więc biorę udział w dyskusji z powodu czysto pragmatycznego - nie widzę jak na razie żadnych powodów do nieorganizowania matury z religii, poza tymi, które mają charakter dyskryminacyjny.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 14, 2013 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Ja z kolei nie widzę żadnych powodów, by matura z religii miała być przez MEN organizowana, poza powtarzanym w kółko "argumentem": "bo religia jest w szkole".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt cze 14, 2013 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 26, 2012 18:23
Posty: 131
Post Re: Matura z religii
Można zadawać kolejne pytania: Po co na maturze można zdawać filozofię skoro "jej nie ma w szkole" ?
Po co nam religia na maturze? Po co nam filozofia na maturze? Po co wiedza o tańcu na maturze?
Po co WOS na maturze? Po co w ogóle przedmioty dodatkowe na maturze? P co w ogóle matura?

Chcemy mieć wszechstronnie wykształcone społeczeństwo. Każdy chce mieć to co lubi.

Ciekawym jest to, że ludzie po maturze tak naprawdę czasem mają marną wiedzę.
Kiedyś w pewnym programie śledzącym wiedzę napotkanych na drodze maturzystów zadano pytanie: Jak nazywali się rodzice Jezusa? Odpowiedź pewnego Pana po krótkim zastanowieniu: Maryja i Chrystus.


So cze 15, 2013 11:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Matura z religii
Johnny99 napisał(a):
Czyli nie uważasz, że dla dzieci mogłoby to być ciekawe, religijne doświadczenie? Chociaż wy pewnie nie macie czegoś takiego, jak np. "pielgrzymka", to możecie nie rozumieć.

Sprawdzian z formułek i modlitw, aby popisac się świadectwem to nie religijne uniesienie. To kupczenie wiarą.

Cytuj:
Kiedyś w pewnym programie śledzącym wiedzę napotkanych na drodze maturzystów zadano pytanie: Jak nazywali się rodzice Jezusa? Odpowiedź pewnego Pana po krótkim zastanowieniu: Maryja i Chrystus.

No i ... ? Co to ma wspólnego z maturą?
A jak miała na imię córka Mahometa?


So cze 15, 2013 12:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 08, 2013 18:53
Posty: 34
Post Re: Matura z religii
Moim zdaniem wiara to cos osobistego. Jestem przeciwny temu, ze zostala wprowadzona jako przedmiot w szkole na rowni z matematyka, fizyka czy jezykiem polskim, ot - kolejny przedmiot. Wiara to cos wiecej, zajecia powinny odbywac sie w kosciele lub w salkach katechetycznych. Matura z religii - czemu nie, ale po co? Jakie uczelnie bralyby wyniki z matury z religii pod uwage?


N cze 16, 2013 19:04
Zobacz profil
Post Re: Matura z religii
Uczelnie katolickie, na ktorych studiuje sie teologie.
W szkole nie jest nauczana "wiara", ale wiedza o religii. Katecheza powinna byc dalej w parafiach, ale nasi biskupi jeszcze do tego nie dojrzeli. No i ciagle im sie wydaje, ze ilosc (zajec) przejdzie w jakosc (swiadomosci chrzescijanskiej). ale to inny temat.


N cze 16, 2013 19:36

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Matura z religii
MEN wypowiedział się negatywnie, nie będzie matury z religii


N cze 16, 2013 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 22, 2013 14:51
Posty: 4
Post Re: Matura z religii
mareta napisał(a):
MEN wypowiedział się negatywnie, nie będzie matury z religii


Też to słyszałem, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji. Mogę prosić o linka?

EDIT: o już mam, sorry :D


Pt lip 05, 2013 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 01, 2013 13:06
Posty: 4
Post Re: Matura z religii
Szkoda, że wypowiedział się negatywnie. A co by im szkodziło zrobić maturę z religii skoro jest o wiedzy o tańcu, wiedzy o muzyce itd. Przecież te dodatkowe przedmioty są tylko pisemne a nie ma z tego ustnych, jedynie ustne są z polskiego i języków obcych, z reszty przedmiotów nie ma. Zatem realizowanie matury pisemnej z religii nie byłoby problemem, bo do tego nie potrzeba egzaminatora. Jedynie trzeba stworzyć komisję z dowolnie wybranych nauczycieli wśród których nie będzie księży i katechetów. To nie takie trudne. Podejrzewam, że znalazłby się ksiądz w Polsce, który zająłby się kontrolą takich matur. Więc nie rozumiem takiej decyzji Menu, czy ktoś zna argumenty MENu?


Wt lip 09, 2013 17:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Matura z religii
Towarzysz Gogol wszystko wie: https://www.google.pl/search?q=men+nie+ ... +z+religii

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt lip 09, 2013 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Drixer napisał(a):
Zatem realizowanie matury pisemnej z religii nie byłoby problemem


Byłoby, choćby dlatego, że trzeba by pod nazwą "matura z religii" przygotowywać co najmniej kilka różnych egzaminów - sytuacja bez precedensu.

Rozsądna decyzja, sensownie uargumentowana.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lip 10, 2013 7:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL