Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Prośba o tłumaczenie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 15:14
Posty: 71
Post Prośba o tłumaczenie
Czy mógłby mi ktoś to przetłumaczyć? Mam w poniedziałek konkurs i jest mi to potrzebne. A sam raczej na pewno;P nie dam rady. Tym bardziej, że jutro Lednica...

1. Dat figuris terminum
2. Laboriosus quidam baptismus
3. amoris officium
4. fidei donum
5. Figura transit in veritatem
6. In persona Christi capitis
7. Lex orandi
8. Lex credendi
9. intellectus fidei
10. veritatis splendor
11. Christus totus in capite et in corpore.
12. fractio panis
13. ars celebrandi
14. Ite, missa est.
15. Sacrosanctum Concilium
16. actuosa participatio

Bardzo proszę o pomoc ;)

_________________
Panie, naucz nas się modlić.
Łk 11,1


Nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi.
Apokalipsa wg św. Jana 3,17


Pt cze 01, 2007 7:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
No mój drogi to musisz wybrać co dla Ciebie ważniejsze, czy przygotowanie do konkursu czy harce na lednickim polu... niestety w życiu nie ma nic darmo. Nie uważasz, że to nie do końca byłoby sprawiedliwe gdybyśmy za Ciebie to przetłumaczyli?

Tak więc jedyną pomoc jaką mogę zaoferować, to (ok, nie wpisze, że google.pl ;) ), to DICTA > http://www.jezuici.krakow.pl/bibl/dictadb.htm? z tego co widzę wszystkie te terminy spokojnie tam znajdziesz.

Pozdrawiam.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt cze 01, 2007 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 15:14
Posty: 71
Post 
dzięki :P znalazłem kilka... :d

_________________
Panie, naucz nas się modlić.
Łk 11,1


Nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi.
Apokalipsa wg św. Jana 3,17


Pt cze 01, 2007 10:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
7. Lex orandi
8. Lex credendi

Lex orandi, lex credendi - to starożytna zasada mówiąca o zależności doktryny i modlitwy

Cytuj:
veritatis splendor

"Blask prawdy" - tytuł encykliki Jana Pawła II

Cytuj:
Ite, missa est

"Idźcie, ofiara skończona" - łacińskie zakończenie Mszy Świętej

Cytuj:
Sacrosanctum Concilium

Tytuł Konstytucji Dogmatycznej o Liturgii Soboru Watykańskiego II


Pt cze 01, 2007 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 15:14
Posty: 71
Post 
Dzięki Ci! Szczególnie za 7, 8 i 15 :)

_________________
Panie, naucz nas się modlić.
Łk 11,1


Nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi.
Apokalipsa wg św. Jana 3,17


Pt cze 01, 2007 10:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
No mój drogi to musisz wybrać co dla Ciebie ważniejsze, czy przygotowanie do konkursu czy harce na lednickim polu... niestety w życiu nie ma nic darmo. Nie uważasz, że to nie do końca byłoby sprawiedliwe gdybyśmy za Ciebie to przetłumaczyli?

Tak więc jedyną pomoc jaką mogę zaoferować, to (ok, nie wpisze, że google.pl ;) ), to DICTA > http://www.jezuici.krakow.pl/bibl/dictadb.htm? z tego co widzę wszystkie te terminy spokojnie tam znajdziesz.

Pozdrawiam.


czy to naprawde po chrzesciansku odmawiac komus pomocy?
czyzbym dopatrzyl sie zazdrosci w twym wpisie mrowka? zazdroscisz, ze ktos potrafi sobie ulatwic zycie?


Pt cze 08, 2007 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Nie wiem czy to jest istotą tego wątku, ale wybacz odrabianie za kogoś "pracy domowej" to jednak oszustwo i chyba po chrześcijańsku nie jest pomagać w takim procederze. Jeśli tutaj chodzi o konkurs to chyba tym bardziej - popieram współzawodnictwo ale uczciwe. Za darmo na tacy nie podam odpowiedzi bo osoba chcąca wygrać niech naprawdę włoży w to wiele pracy, ale zawsze mogę nakierować do miejsc gdzie szukać i to właśnie zrobiłam.

Ech... te belki w oczach...

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt cze 08, 2007 13:48
Zobacz profil
Post 
a zielona mrówka sądzi że jaka była praca?
dowiedzieć się co znaczą te wyrażenia czy wyczytać to z książek??? na taki internet to pyta jego prawo. a ty masz prawo odpowiedzieć lub nie ale nie masz prawa mi tego perswadować ani nikomu. każdy ma swoje sumienie i nie potrzebuje drugiego na sznurku.


Cz cze 14, 2007 19:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post 
Tzn. że zielona mrówka nie ma prawa do wypowiedzenia swojego poglądu? Albo powiedzenia komuś, że wg niej źle postępuje?

Sam zainteresowany nie miał pretensji, tylko "życzliwi"...


Cz cze 14, 2007 22:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 15:14
Posty: 71
Post 
Jakbym wiedział, że taka awantura z tego wyniknie to był w ogóle o tym nie pisał.
Dzięki, że się za mną wstawiacie.
Ale zielona_mrowka i tak zrobiła dużo... dała mi link do strony na której znalazłem kilka potrzebnych sentencji.
Wspomniane sentencje nie były same w sobie częścią konkursu... nie należało do mnie nauczenie się ich. Występowały one w trakcie Adhortacji Apostolskiej Sacramentum Caritatis.
Poprosiłem o ich przetłumaczenie, ponieważ w tedy czytanie tego tekstu poszłoby łatwiej...
Jak już wspomniałem nie mam pretensji do zielonej_mrowki, razem z Kamykiem zrobili dla mnie bardzo wiele! Już po konkursie zająłem niestety tylko 7 miejsce w etapie diecezjalnym... No cóż... Mogłem się przygotować lepiej, nie zrobiłem tego moja wina.

Proszę Moderatora o zamknięcie tematu ponieważ:
1. Jest już nie aktualny
2. Schodzi na złe drogi.

dziękuję raz jeszcze.

_________________
Panie, naucz nas się modlić.
Łk 11,1


Nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi.
Apokalipsa wg św. Jana 3,17


Pt cze 15, 2007 19:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Gratuluje tego 7. miejsca! :) i nie sądzę żeby na etapie diecezjalnym było tylko kilku uczestników ;)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt cze 15, 2007 21:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL