Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 22:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 wyznanie wiary w Jezusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 30, 2006 13:23
Posty: 31
Post wyznanie wiary w Jezusa
Siema, potrzeba mi ułożyć wyznanie wiary w Jezusa, co to trzeba napisać? nie kapuje o co chodzi, ma być na około pół strony...
proszę o radę :biggrin:


Pn lut 04, 2008 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 9:39
Posty: 163
Post Re: wyznanie wiary w Jezusa
sowek napisał(a):
Siema, potrzeba mi ułożyć wyznanie wiary w Jezusa, co to trzeba napisać?


Napisz kim jest dla ciebie Jezus Chrystus.
Napisz to, co chcesz mu powiedzieć rozmawiając z Nim.
Napisz co o Nim myslisz, co do Niego czujesz, czego pragniesz.

_________________
[color=#8000FF][b]Zawsze gdy wygrywałem dyskusję, traciłem jedną duszę[/b][/color]


Śr lut 06, 2008 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
W wyznaniu wiary chyba chodzi o to kim jest Jezus Chrystus zwiastowany w Ewangelii,
a nie o "wyznawanie" swoich takich czy innych, nie wiadomo na czym opartych, odczuć na temat Jezusa.

Treść chrzescijańskiego, ortodoksyjnego wyznania wiary określają jasno starokościelne Symbole: Apostolski, Nicejsko-kaonstantynopolitański czy Atanazego. Jezeli ktoś chciałby "ukladać" chrześcijańskie wyznanie wiary, musi być przede wszystkim zgodne z powyższymi.

Pytanie po co "ukladać" wyznanie wiary?????? Pomysł dość idiotyczny, wiarę się otrzymuje a nie "wymyśla".


Cz lut 07, 2008 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Wyznanie wiary to zaświadczenie o Jezusie. Zaświadczenie to inaczej bycie świadkiem. Bycie świadkiem to zeznawanie tego, co się widziało. Zatem być świadkiem Chrystusa to po prostu wyznanie tego, co Jezus zdziałał w życiu. Zatem wyznanie wiary to nie są jakieś tam odczucia, ale stwierdzenie faktów. Obiektywnych faktów, a więc nie opisanie jakiegoś tam "obrazu Boga" czy jak to się zwie... Zatem jeśli ktoś nie widzi Jezusa w swoim życiu to wyznania wiary nie napisze, bo jest do tego po prostu niezdolny. A to, że się jest ochrzczonym lub że się chodziło na religię 10 lat, niestety w niczym nie pomoże. Można chodzić do kościoła kilkadziesiąt lat i nie zobaczyć Chrystusa. Przykre, ale prawdziwe.


Cz lut 07, 2008 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
W temacie chyba nie jest o eseju o "wyznawaniu wiary" w życiu tylko o ułożeniu "wyznania wiary" czyli symbolu.

Słowo μάρτυς w chrzescijańskim znaczeniu nie oznaczało kogoś kto sobie coś "obiektywnego" opowiada, tylko męczennika (a nie żadno tam zeznawanie). Opisem "obiektywnych" faktów zajmują się nauki ścisłe; wiara nie jest w tym sensie "obiektywna" bo wymaga wejścia w osobową, najściślejszą relację, zespolenia się z żródłem i celem wiary.

Samo w sobie "spotykanie" i 'ogladanie' Jezusa tez nic nie da, trzeba pójśc za Nim, ba, chodzi o coś znacznie większego, o to by żyć w Nim, a On żeby zył w nas. "A tak już żyję nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus". Nikt zas nie pójdzie za Chrystusem, jezeli go wczesiej On sam nie dosięgnie; ani go nie zobaczy, jezeli Ewangelia nie bedzie mu zwiastowana. Na ogół po to chodzi się do kościoła, oczywiście jeżeli chodzi ktos w innych celach (by przykładowo podziwiać sklepienia krzyżowe) to nic mu nie pomoże.

Ale pytanie poczatkowe, jak pisałem, dotyczyło czego innego, tak więc po excursusie wróćmy do rzeczy....


Cz lut 07, 2008 12:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL