Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Uczniowie rezygnują z religii w szkole 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 17:34
Posty: 81
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
W moim przypadku niechęć do kościoła leży trochę gdzie indziej. Mianowicie uważam, że księża nie przestrzegają zasad które sami głoszą. Z Pisma Świętego korzystają wybiurczo, czytają tylko fragmenty które pasują do ich ideologii. Przez dwa tysiące lat aż do dzisiaj nie potrafią pojąć co oznacza najważniejsze piąte przykazanie. I nie widzę żadnej konsekwencji ani logiki, DOSŁOWNIE ZERO w tym co wmawiają ludziom. Na przykłąd uczą by wierzyć w Boga ale wstydzą się jego imienia, choć jest ono w Biblii wyraźnie podane. Jak więc masz poznać Boga? Gdy kogoś poznajesz to pierwsza rzecz jaką słyszysz to imię poznanej osoby. Bóg się nam przedstawił, a dzięki kościołowi nawet o tym nie wiemy.

_________________
Pod przykrywką wiary fanatyzm różnych szaleńców nazywa się wolą bożą. Pod przykrywką wiary widziałem zbyt wielu morderców. To czego pragnie Bóg jest w Twoim sercu i tylko Ty możesz zdecydować, że będziesz dobrym człowiekiem... lub złym.


Cz lis 17, 2011 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 11:29
Posty: 42
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
janusz2526 napisał(a):
Generalizujesz, a to źle o Tobie świadczy. Jestem katechetą i poczułem się dotknięty... Wszystko zależy od człowieka i jego zaangażowania. Nieładnie...


w ekonomii nie ma miejsca na emocje, albo ty albo ja. Oboje wakatu nie dostaniemy.

ps. nie bierzcie tak tego do serca, lubię czasem pobawić się słowem. Ale faktem jest, że wolałbym abym to ja uczył etyki, a nie ksiądz albo katecheta religii, a już nie daj Boże etyki.


Pt lis 18, 2011 0:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 11:29
Posty: 42
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
anmara napisał(a):
tomasq napisał(a):
Prawda! Zwalczać, karać, tępić, niszczyć! Nie może być religii w szkole!

Chciałbyś żeby ulica wychowywała. Gdzie się dowiesz całej prawdy o Bogu, tylko w szkole od księdza katechety.


religia nie wychowuje tylko uczy formułek nt Boga.


Pt lis 18, 2011 0:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
Wiary nie można się nauczyć - wiarę należy przyjąć.

Początek wierze zawsze dawało przepowiadanie kerygmatu. Przykładem jest początkowy okres chrześcijaństwa po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i Jego Wniebowstąpieniu, w którym to okresie (I-IV wiek) znaczącym był dla przyszłych chrześcijan - po przyjęciu kerygmatu - katechumenat.

W szkole można przekazać wiedzę chociaż i z tym są trudności ... Wiary... z tym jest dzisiaj trudno... szczególnie w szkole.

Myślę, że w dzisiejszych czasach warto powrócić do pierwotnych form życia Kościoła..., należy w dzisiejszej dobie wtajemniczać w chrześcijaństwo już ludzi ochrzczonych proponując w parafiach (neo)katechumenat...

Sam doświadczyłem w Kościele tego pierwotnego przepowiadania Dobrej Nowiny... (ciekawe, że Słowo Boże głosili w parafii za zgodą proboszcza świeccy). Doświadczyłem tego, że wiara rodzi się ze słuchania a także ze świadectwa ludzi, którzy przepowiadali..., podjąłem wyzwanie i rozpocząłem okres wtajemniczenia chrześcijańskiego w Kościele. Oczywiście nie sam ale z innymi (również także z młodymi ludźmi), którzy usłyszeli i przyjęli zaproszenie w parafii do drogi odkrywania na nowo wartości płynących z otrzymanego w dzieciństwie sakramentu chrztu św.

Zrozumiałem, że katechumenat, to droga w czasie nie tylko dla dorosłych (starych), prowadząca do życia chrześcijańskiego bardzo poważnego - takiego, którego na pierwszy rzut oka w dzisiejszym, przeżywającym kryzys wiary Kościele, nie dostrzega się...

I uwierzcie, że życie chrześcijańskie w Kościele zawsze istnieje. Są zawsze ludzie w parafii (młodzi, starzy, zdrowi, chorzy, samotni i żyjący w rodzinach, bezdzietni i ludzie wezwani do specjalnych posług-np. biskupi, prezbiterzy, żyjący we wspólnocie Słowem Bożym i liturgią), którzy są tą ewangeliczną solą, zaczynem... Dzięki nim Kościół ciągle będzie istniał mimo przeżywanego aktualnie kryzysu wiary wśród głównej liczby nieświadomych (niewtajemniczonych) chrześcijan, gdyż sól i zaczyn mają tendencję do rozpuszczania się (zużywania się) i odradzania się (tworzenia się) na nowo...

Niech nie cieszą się niektórzy, że jak uczniowie rezygnują z religii w szkole to Kościół przestanie istnieć. On będzie istniał do końca świata "a bramy piekielne nie przemogą Go".

Pozdrawiam dyskutantów...
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
zsoborniki

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


N gru 18, 2011 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 06, 2012 10:56
Posty: 5
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
A dlaczego w szkole księża nie uczą religioznastwa tylko jednej religii, sami sobie strzelają w kolano, bo gdyby ten orzedmiot nazywany był relioznastwem, zgdyby zgodnie z eumienizmem uczono dzieci jak funkcjonują inne religie, że kościół się ich nie boi to napewno więcej rodziców godziłoby się puszczać swoje dzieci na religię, a teraz jak to wygląda każdy wie.


Cz sty 12, 2012 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
palma napisał(a):
A dlaczego w szkole księża nie uczą religioznastwa tylko jednej religii
Dlatego, że lekcja religii nie ma i nie powinna (wg Kościoła) spełniać takiego zadania:
viewtopic.php?p=640070#p640070

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz sty 12, 2012 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
Moim zdaniem lepiej niech chodzi ich mniej, za to ci którzy tego pragną. Unikniemy wtedy wielu frustracji i złości z obu stron.Inaczej nadal Sakrament Bierzmowania będzie dla wielu pożegnaniem z Kościołem. Czasami trzeba zatęsknić i odczuć brak aby coś lub Kogoś docenić. Pozdrawiam


Cz sty 12, 2012 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 25, 2011 11:45
Posty: 13
Post Re: Uczniowie rezygnują z religii w szkole
to lepiej, że chodzi mniej
gorzej jest, gdy niby chodzi cała klasa, a tak na prawdę jak już są obecni na zajęciach to większość przeszkadza, nie są zainteresowani lekcją
chyba nie powinno chodzić o ilość uczniów, a o jakość katechezy, która na pewno wzrośnie, gdy nie będą na nią chodziły osoby niezainteresowane


N sty 22, 2012 13:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL