Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Komunia. 
Autor Wiadomość
Post Re: Komunia.
No to chyba dobrze, ze ktos probuje u dzieci te patologie nieco naprostowac, podsuwajac pomysl podzielenia sie z potrzebujacymi?

Koziol napisał(a):
Cytuj:
Kael napisał(a):
Czyli wykorzystuja ludzie emocje, nastroj i okazje plus trzynastke. Tu sie nie oburzasz. a na mozliwosc pozytywnego (robimy cos dla innych) skierowania emocji dzieci, obdarowanych duchowo i materialnie, masz pretensje.
To bardzo nie uczciwe postawienie sprawy. Trzynastka? Szczęśliwy, kto ma taka pracę. Zbiórka jest uczciwie postawiona sprawą. "Skierowanie emocji" już nie.

Alez oczywiscie, ze WOSP to emocje: pomagamy dzieciom, pomagamy noworodkom (o ktore panstwo sie nie troszczy wystarczjaco). A jezeli tego nie zalapales, to jest to wrecz ukryta manipulacja. Tyle, ze tobie sie podoba (i nie robi tego Kosciol katolicki), wiec jest ok.

Koziol napisał(a):
Cytuj:
Kael napisał(a):
Pewnie, niech jak w bajce o kwiecie paproci, nalezy im mowic: Twoje, nie dziel sie!

Daruj sobie takie niskie chwyty.

Napisal Koziol, ktory ma alergie na KK

Koziol napisał(a):
Cytuj:
Kael napisał(a):
A powiazanie bliskosci Boga i dzielenia sie z potrzebujacymi jest sluszne..


Na zasadzie: jesteś blisko Boga, więc oczekuje się od ciebie aby zapłacić? (lekkie przerysowanie, wiem).
Cyniczne wykorzystywanie patologi (wielkie przyjęcia, wielka feta, drogie prezenty, nacisk na wymiar materialny), to tak jak w niej uczestniczenie..

Wiesz ze nie tylko lekko przegiales?
Tobie Kosciol katolicki kojarzy sie tylko z kasa. Rozumiem, ze metodysci nie utrzymaja w zaden sposob swojej denominacji, prezentow nie daja nikomu a juz bron Boze z okazji chrztu, konfirmacji, slubow , zeby wiary i pieniedzy nijak nie laczyc. Dziela sie z innymi tylko duchowo (kiedy pieniadze maja) a materialnie, tylko kiedy sa w nedzy i oddaja ostatni grosz?
Masz kompletnie spaczone pojecie o Kosciele.

Dzieci nie maja zaplacic za sakrament, ktory juz otrzymaly. Dzieci dostaly Cialo i Krew Jezusa za darmo, zostaly za darmo obdarowane przez Boga Jego bliskoscia. Poniewaz jest to szczegolne wydarzenie (i powinno byc), jest to takze specjalna uroczystosc rodzinna. W ostatnich latach rozwinela sie do pewnej przesady, ale jest to (na razie) faktem. Efektem sa prezenty z tej okazji. I chodzi o to, zeby dziecko otrzymujac prezenty potrafilo sie dzielic swoja radoscia z innymi, nie takimi szczesciarzami jak on. A "wiecej szczescia jest w dawaniu niz braniu" (jezeli wiesz kto to powiedzial), wiec jezeli tylko otrzymalo, to niech uczy sie tez, ze dzielenie sie z innymi jest takze radoscia. I taka szanse mozna mu dac. Przymusu nie ma. To, co tredje wypisuje swiadczy o glebokiej ignorancji cioci i prawdopodobnie rodzicow.
Jezeli tego nie potrafisz zrozumiec, to nie ma co dalej tlumaczyc.


Pt lis 08, 2013 10:19
Post Re: Komunia.
Kael napisał(a):
Dzieci dziela die PO 1. Komunii sw, kiedy otrzymaly niezasluznie dar duchowy bliskosci Jezusa i, rownie niezasluzenie, zostaly obrzucone prezentami, ktorymi moga sie teraz podzielic. Zeby podzielic sie z kims radoscia.

Miałem tego nie podnosić ale bardzo mnie to frapuje:
czy ty na prawdę dając dziecku prezent podkreślasz, że na niego nie zasłużył ? Czy wg ciebie dzieci powinny patrzeć na prezenty w kategorii : zasłużył/nie zasłużył?


Pt lis 08, 2013 10:22
Post Re: Komunia.
A ty dajesz prezenty za cos?
Kazdy prezent jest niezasluzony. Jest darem milosci. Jezeli jest zasluzony to jest nagroda. Nie prezentem.


Pt lis 08, 2013 10:24
Post Re: Komunia.
Na początek:
Cytuj:
Koziol napisał(a):
Cytuj:
Kael napisał(a):
Pewnie, niech jak w bajce o kwiecie paproci, nalezy im mowic: Twoje, nie dziel sie!

Daruj sobie takie niskie chwyty.

Napisal Koziol, ktory ma alergie na KK

Ataki personalne sobie podaruj podobnie jak wmawianie poglądów których nikt nie wyraził.


Kael napisał(a):
No to chyba dobrze, ze ktos probuje u dzieci te patologie nieco naprostowac, podsuwajac pomysl podzielenia sie z potrzebujacymi?
Prostuje, czy wykorzystuje? Prostowanie to byłby apel do umiaru, podkreslenie duchowego wymiaru i nie zmienianie całego wydarzenia w wielkie przedstawienie dla dorosłych (kilkugodzinna oprawę poprzedzona wieloma godzinami prób). Kontrast do tego samego wydarzenia np. w Holandii jest tak ogromny, ze brak mi wręcz słów.

Kael napisał(a):
Wiesz ze nie tylko lekko przegiales?
Tobie Kosciol katolicki kojarzy sie tylko z kasa. Rozumiem, ze metodysci nie utrzymaja w zaden sposob swojej denominacji, prezentow nie daja nikomu a juz bron Boze z okazji chrztu, konfirmacji, slubow , zeby wiary i pieniedzy nijak nie laczyc. Dziela sie z innymi tylko duchowo (kiedy pieniadze maja) a materialnie, tylko kiedy sa w nedzy i oddaja ostatni grosz?
Masz kompletnie spaczone pojecie o Kosciele.
Nawet nie wiem jak to skomentować. To skrajnie nieuczciwe.
Kael napisał(a):
Dzieci nie maja zaplacic za sakrament, ktory juz otrzymaly. Dzieci dostaly Cialo i Krew Jezusa za darmo, zostaly za darmo obdarowane przez Boga Jego bliskoscia.
Niestety ludzie tworza dodatkowe powiazania.


Ostatnio edytowano Pt lis 08, 2013 10:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 08, 2013 10:33
Post Re: Komunia.
Kael napisał(a):
A ty dajesz prezenty za cos?
Kazdy prezent jest niezasluzony. Jest darem milosci. Jezeli jest zasluzony to jest nagroda. Nie prezentem.

Czyli prezent, to taka niezasłuzona nagroda? Czy to absurdalne postawienie sprawy?


Pt lis 08, 2013 10:35
Post Re: Komunia.
Kozioł napisał(a):
Na początek:
Cytuj:
Daruj sobie takie niskie chwyty.

Cytuj:
Napisal Koziol, ktory ma alergie na KK

Ataki personalne sobie podaruj podobnie jak wmawianie poglądów których nikt nie wyraził.

I vive versa. Nie podoba ci sie moj przyklad? Widac go nie rozumiesz. Nie oznacza to automatycznie, ze jest to "niski chwyt". To twoje opinie o Kosciele sa stronnicze i jednostronne. Moze tak byc?

Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
No to chyba dobrze, ze ktos probuje u dzieci te patologie nieco naprostowac, podsuwajac pomysl podzielenia sie z potrzebujacymi?
Prostuje, czy wykorzystuje? Prostowanie to byłby apel do umiaru, podkreslenie duchowego umiaru i nie zmienianie całego wydarzenia w wielkie przedstawienie dla dorosłych (kilkugodzinna oprawę poprzedzona wieloma godzinami prób). Kontrast do tego samego wydarzenia np. w Holandii jest tak ogromny, ze brak mi wręcz słów.


No to niech ci brakuje.
Kosciol w Polsce, to Kosciol w Polsce i ma swoje specyficzne cechy. Moze sie innowiercom nie podobac, ale to jego wewnetrzna sprawa, jakie ma przepisy i zwyczaje. Jezeli wierni nie protestuja, to znaczy ze sa zadowoleni. A jezeli nie sa zadowoleni, to glos maja i zamiast wyrzekac po katach, niech powiedza to odpowiedzialnym.
Kaplani czesto mowia o przegieciu swieckiej oprawy, nawoluja do umiaru i do podkreslenia strony duchowej. A ze nie bywasz w kosciolach katolickich, to i tego nie slyszysz.

Akurat Holandia niekoniecznie musi byc dobrym przykladem. Mala ilosc prob, niekoniecznie poglebia wymiar duchowy.

Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
Wiesz ze nie tylko lekko przegiales?
Tobie Kosciol katolicki kojarzy sie tylko z kasa. Rozumiem, ze metodysci nie utrzymaja w zaden sposob swojej denominacji, prezentow nie daja nikomu a juz bron Boze z okazji chrztu, konfirmacji, slubow , zeby wiary i pieniedzy nijak nie laczyc. Dziela sie z innymi tylko duchowo (kiedy pieniadze maja) a materialnie, tylko kiedy sa w nedzy i oddaja ostatni grosz?
Masz kompletnie spaczone pojecie o Kosciele.
Nawet nie wiem jak to skomentować. To skrajnie nieuczciwe..


Ach, nieuczciwe? A prywatna opinia Kozla o katolikach i ich patologiach, to jak najbardziej uczciwa prawda?
To jak metodysci robia? Dziela sie tylko w niedostatku i prezenty daja, czy nie?
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
Dzieci nie maja zaplacic za sakrament, ktory juz otrzymaly. Dzieci dostaly Cialo i Krew Jezusa za darmo, zostaly za darmo obdarowane przez Boga Jego bliskoscia.
Niestety ludzie tworza dodatkowe powiazania.

No to ludzie tworza. Niekoniecznie ksieza. Raczej ci, ktorzy sobie to w dziwny sposob tlumacza.


Pt lis 08, 2013 11:05
Post Re: Komunia.
Proszę, nie wylewaj swoich frustracji na mnie. Musisz mieć trudny poranek :(
Przepraszam, że tak ciebie zdenerwowałem.

Porozmawiamy spokojnie jak troszkę ochłoniesz. Może jutro.


Pt lis 08, 2013 11:24
Post Re: Komunia.
@Koziol, nie badz teraz taki wyrozumialy. To ty zaczales wylewac swoje frustracje
Kozioł napisał(a):
Ale ma to jednak co najmniej mocny posmak manipulacji. Nawet gdy jest to "dobrowolny datek", a właściwie pomimo tego.
Mocno podejrzewam, podejrzenie moje wręcz graniczy z pewnością, ze gdyby o taki "dobrowolny datek" poproszono kilka miesięcy później, to składki byłyby symboliczne. Wykorzystuje się osobistą chwilę, chwilowe uniesienie religijne i nagły przypływ gotówki u dzieci (znacznie przewyższający ich chwilowe codzienne potrzeby). Dla mnie jest to brudna manipulacja.



Warto, zebys sie zastanowil, dlaczego ciebie tak kluja zwyczaje katolikow. Moje pytania, jak widac, uderzyly w czuly punkt, bo bys tak gwaltownie nie reagowal. Zastanow sie na spokojnie, czego ty wlasciwie chcesz, czego sie czepiasz a przede wszystkim dlaczego?

Nasze tlumaczenia, jak katolicy rozumieja akcje dzielenia sie prezentami do ciebie nie trafiaja, bo ty jako metodysta uwazasz to za brudna manipulacje. Odpowiedzi na pytania pomocnicze (jak robia to metodysci i dlaczego), oraz na przyklady z zycia (wychowanie dzieci) unikasz jak ognia.

Nie podobaja ci sie zwyczaje katolickie? Twoj problem.
Nie chcesz zrozumiec i dowiedziec sie jak jest naprawde, ale osadzasz? To tez twoj problem. Jezeli jednak wmawiasz nam, ze my tak myslimy, jak tobie sie wydaje, to mamy prawo powiedziec, jak jest naprawde.
Metodysci nie dziela sie prezentami z potrzebujacymi? To wasz problem i zwyczaj. Mi nic do tego.


Pt lis 08, 2013 11:40

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Komunia.
Kael
Cytuj:
Na marginesie tej rozmowy zapomniałem zwrócić na to twoją uwagę: czy nie obciachem i przegięciem było darowanie dziewczynce siodła? Ktoś inny kucyka podarował?

czemu ma sluzyc taki osobisty przytyk? Wiesz, czemu nie podarowalam kucyka? Po pierwsze, zwierzat nie daje sie w prezencie- pod choinke czy cos. Po drugie, dziewczyna juz jezdzila na tzw, malych koniach, ale okazyjnie i na folblucie.
Matka dziecka o niczym nie wiedziala, bo skad? W poniedzialek po komunii zostalo dzieciom powiedziane, ze maja przyniesc do kosciola to, co dostaly w prezencie. W szkole, nawet nie wiem, czy na lekcjii religii. Szkola jest przez plot z kosciolem.


So lis 09, 2013 9:19
Zobacz profil
Post Re: Komunia.
@tredje, mowiac nieco nieuprzejmie: przeczytaj jeszcze raz, kto to napisal i miej pretensje do wlasciwej osoby.


So lis 09, 2013 16:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Komunia.
Ja się z Tobą Kozioł akurat tu całkiem nie zgadzam i całkiem inaczej to odbieram. My stale albo prawie stale pomagamy biedniejszym od nas, i dzieci wiedzą że np w tym miesiącu jest oszczędniej, bo rodzina którą wspieramy potrzebowała większej pomocy. Nie wyobrażam sobie chrześcijaństwa bez jałmużny jak to jest w Biblii nazywane:) Można i jak najbardziej jest dobre przeznaczyć jakiś "ekstra wpływ" choć częściowo na pomoc komuś. Znam np taki pozytywny przykład, że człowiek który jest radnym a poza tym pracuje normalnie, wszystko co dostaje w ramach tych chyba tzw diet, przekazuje na konkretny cel żeby pomóc innym. Moim zdaniem nie ma nic złego w propozycji dowolnej i nieprzymusowej jałmużny dzieci. U nas w szkole była też zbiórka drobnych do puszek na upominki świąteczne dla biednych, i dzieci wrzucały małe pieniążki- idea była taka- wrzuć to co miałeś wydać na słodycze dzisiaj:) Oczywiście kto chciał. Ja zapytałam syna czy chce pieniążkami które dostał podzielić się dziećmi w Afryce, on na to że tak i sam ustalił kwotę.

_________________
Ania


Wt lis 12, 2013 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Komunia.
W tym roku przemysł "komunistyczny" załamuje ręce, bo Komunia została przesunięta


Krawcowe, restauratorzy, fotografowie i sprzedawcy smartfonów załamują ręce. W kilku diecezjach po raz pierwszy od lat nie będzie pierwszej komunii
Choć potężne lobby okołokomunijne psioczy na hierarchię, faktycznie winni są rządzący.

A dokładnie: Katarzyna Hall, poprzednia minister edukacji narodowej, która chciała, by od września 2012 r. do szkoły podstawowej obowiązkowo poszły sześciolatki. Gdyby tak się stało, dzieci idące do Pierwszej Komunii Świętej w drugiej klasie (czyli tak jak w ostatnich latach) miałyby zaledwie siedem lat. Zdaniem Episkopatu to za mało na należyte przygotowanie się do przyjęcia sakramentu. Biskupi zdecydowali więc, że dzieci będą przystępowały do pierwszej komunii dopiero w klasie trzeciej, czyli w wieku 8-9 lat.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,15880563,Nie ... yskow.html


Rozumiem rozgoryczenie żyjących z tego przemysłu, ale popieram episkopat, choć i tak uważam, że dzieciaki niewiele z tego rozumieją.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 30, 2014 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Komunia.
:roll: jak są głupie to nie rozumieją, będę już złośliwa. Jak dziecko inteligentne a rodzice żyją wiara to wszystko co trzeba rozumieją.

_________________
Ania


Cz maja 01, 2014 7:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL