Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zasady rezygnacji z lekcji religii? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Zasady rezygnacji z lekcji religii?
Znacie jakieś przepisy w tym temacie? Kto to reguluje? Słyszałem, że w każdej chwili można się zapisać i wypisać, ale jak to się ma potem do oceny? Czy można się wypisać tuż przed ostateczną klasyfikacją, jak się okaże że ocena z religii zaniża średnią? Proszę o pomoc ze wskazaniem na jakiś tekst źródłowy.
Dziękuję

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So kwi 18, 2009 14:47
Zobacz profil
Post 
Ja wypisałem się w trzeciej klasie liceum i to w drugim semestrze. Myślę, że póki nie mają wydrukowanych świadectw, to nie powinien być problem.

Ale oczywiście miałem "pogadankę" z wychowawczynią i katechetą ;]


So kwi 18, 2009 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Możesz się wypisać w każdej chwili, ale wypisanie będzie obowiązywać dopiero od początku następnego semstru. Nie będziesz miał oceny z tego okresu. czyli, jeżeli ty w czasie lekcji religii idziesz sobie do domu, bo się wypisałeś, ale nie rozpoczą się nowy semstr odpowiada za ciebie nauczyciel. chyba że dyrekcja porozmawia z twoimi rodzicami w tej sprawie.

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


So kwi 18, 2009 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post 
Czyli do końca danego semestru trzeba chodzić i otrzymuje się ocenę na jego koniec czy nie? I jeśli tak to co z oceną na koniec roku?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So kwi 18, 2009 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
nie dostajesz oceny. Np. cchodzisz na religięod września do grudnia. rezygnujesz 21. Do końca tego semestru musisz chodzić na religię, chyba że ustalisz inaczej z wychowawcą. na koniec semestru nie masz oceny z religi. na koniec roku w rubryce religia masz kreskę.

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


N kwi 19, 2009 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 20:06
Posty: 99
Post 
Otóż takowe przepisy są :)
Tutaj można je znaleźć: http://www.katecheza.episkopat.pl/zasady.htm
A oto punkty o których mówicie:

§ 7. 1. Rezygnację z uczestniczenia w nauce religii składają rodzice (prawni opiekunowie) lub – w przypadku ucznia pełnoletniego – on sam, u dyrektora szkoły. Rezygnacja z uczestniczenia w zajęciach z religii może nastąpić w każdym czasie i traktowana jest jako zmiana oświadczenia, o której mowa w § 1 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. Nr 36 poz. 155 ze zm.).

2. W przypadku zwolnienia ucznia z zajęć z religii na podstawie zmiany oświadczenia, o której mowa w ust. 1, uczniowi nie ustala się odpowiednio ocen śródrocznych i rocznych, a w dokumentacji przebiegu nauczania nie dokonuje się żadnych wpisów.

Jeżeli by się komuś potem odwidziało, tak np. przed bierzmowaniem:
3. Ocenę pozytywną z poprzedniego roku nauczania może uzyskać, o ile będzie uzupełniać braki w sposób uzgodniony z nauczycielem religii. W takim przypadku, przy ustalaniu ocen śródrocznych i rocznych, nauczyciel uwzględnia również te oceny bieżące, które uczeń uzyskał w wyniku uzupełniania braków. Gdy uzupełnienie braków nie jest możliwe, uczeń może być objęty nauką religii w kolejnym roku szkolnym, po przystąpieniu do egzaminu klasyfikacyjnego wyznaczonego przez dyrektora szkoły.

Pozdrawiam

_________________
Nie wiem jak jest w Niebie, mam tylko nadzieję tam dotrzeć


Wt kwi 21, 2009 23:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post 
Dzięki. Z tego nie wynika jednak, że do końca danego semestru należy chodzić na religię, jak pisał Sareneth (co w mojej opinii było bez sensu).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 22, 2009 7:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 20:06
Posty: 99
Post 
Jajko napisał(a):
Dzięki. Z tego nie wynika jednak, że do końca danego semestru należy chodzić na religię, jak pisał Sareneth (co w mojej opinii było bez sensu).


A ja nigdy tego nie mówiłem :)

_________________
Nie wiem jak jest w Niebie, mam tylko nadzieję tam dotrzeć


Śr kwi 22, 2009 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 10:22
Posty: 6
Post Re: Zasady rezygnacji z lekcji religii?
Jajko napisał(a):
Czy można się wypisać tuż przed ostateczną klasyfikacją, jak się okaże że ocena z religii zaniża średnią?

Pewnie wyjdę na ignorantkę, no ale - ocena z religii jest brana pod uwagę podczas obliczania średniej ocen? (za moich czasów nie była, a nie jestem znowu taka stara) ;)


Wt maja 05, 2009 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
oczywiście, że jest :)

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Śr maja 06, 2009 6:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 20:06
Posty: 99
Post Re: Zasady rezygnacji z lekcji religii?
anegdota napisał(a):
Jajko napisał(a):
Czy można się wypisać tuż przed ostateczną klasyfikacją, jak się okaże że ocena z religii zaniża średnią?

Pewnie wyjdę na ignorantkę, no ale - ocena z religii jest brana pod uwagę podczas obliczania średniej ocen? (za moich czasów nie była, a nie jestem znowu taka stara) ;)


Ocena z religii podobnie jak inne przedmioty jest brana pod uwagę przy liczeniu średniej z ocen. Jednak nie ma wpływu na promocję do następnej klasy. Gdy ktoś zrezygnuje z uczestnictwa w religii choćby na 2 dni przed wystawianiem ocen, nie pisze się mu oceny, która mu "wychodziła", a średnią z ocen liczy się ze wszystkich przedmiotów (z których liczy się normalnie) prócz religii.

Gdyby taki "odstępca" chciał wrócić na religię w przyszłym roku, musi zaliczyć materiał w formie egzaminu po ustaleniu terminu i zakresu materiału z katechetą i dyrekcją szkoły.

_________________
Nie wiem jak jest w Niebie, mam tylko nadzieję tam dotrzeć


Śr maja 06, 2009 6:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post 
To ciekawe co się dzieje jak nie zaliczy? Nie może chodzić na relę??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So maja 09, 2009 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 19:39
Posty: 227
Post 
Jajko wystarczyło wejść na podany wcześniej link, doczytać i już byś wiedział. http://www.katecheza.episkopat.pl/zasady.htm

_________________
Obróć twarz ku słońcu-a cień zostanie z tyłu


Pn maja 11, 2009 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
ja zaniosłam przewielebnemu karteczkę, że nie będę na to chodzić i już. Jako, że wtedy mieszkałam w małym miasteczku (teraz to dla mnie istny Kaff), to wszyscy się bali przewielebnego. Moja wychowawczyni powiedziała tylko, że mam to jeszcze przemyśleć. "Dobrze", powiedziałam i chwilę później karteczka leżała na biurku przewielebnego. Ten się zmieszał, bo nie wiedział, co zrobić, ale w końcu podpisał. Już więcej na religii nie byłam, a zrobiłam to na początku 2. semestru.

To nie boli.

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


N lip 05, 2009 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zasady rezygnacji z lekcji religii?
W klasie mojego syna po niemal powszechnej komunizacji, z usług kapłana zrezygnowało ok. 25% dzieci. Ciekawe co będzie w kolejnym roku. Doświadczenie pokazuje, że po komunizacji następuje z reguły spadek zainteresowania sprawami duchowymi, ale sądzę że wobec tak szybkiego spadku (w rónoległej klasie zrezygnowała zaledwie 1 osoba) tendencja ta zostanie wyhamowana i nie będzie tak, że za rok połowa będzie wolała mieć wolne. Ciekawe.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz mar 07, 2013 0:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL