Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat. 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Wątek wydzielony: viewtopic.php?f=27&t=37247

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 09, 2015 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 13:30
Posty: 174
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
ok :) wracamy więc do tematu ;)


Śr wrz 09, 2015 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
medieval_man napisał:
Cytuj:
Czego dowiedziałeś się o sprawie Galileusza poza bredniami pseudo-racjonalistycznych broszurek propagandowych?

Cały świat nauki myli się i publikuje "pseudo-racjonalistyczne broszurki propagandowe".
To medieval_man odkrył prawdę. To Jego upierdliwe tupanie nóżką ma być jedyną racją.

Czy medieval_man zauważył, że kościołowi potrzeba było aż 359 lat, aby stwierdzić że to nie Galileusz głosił herezje, a kościół. Że Ziemia nie jest centrum świata, a kościół rzymsko-chrześcijański jej pępkiem?
Papież JPII zrehabilitował Galileusza 1992 roku, 350 lat po jego śmierci.
Czy ten fakt to też brednie pseudo-racjonalistycznych broszurek propagandowych?

Pewnie tyle samo lat będzie potrzeba kościołowi aby coś racjonalnego powiedzieć o metodzie in vitro.
To, że istnieją takie malutkie żyjątka, nazywane przez naukowców na całym świecie bakteriami, kościół odkryje pewnie za jakieś dwieście lat.
Jaki nasuwa się wniosek?
To proste - kościół to średniowiecze.


Cz wrz 10, 2015 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
niewiarek napisał(a):
medieval_man napisał:
Cytuj:
Czego dowiedziałeś się o sprawie Galileusza poza bredniami pseudo-racjonalistycznych broszurek propagandowych?

Cały świat nauki myli się i publikuje "pseudo-racjonalistyczne broszurki propagandowe".
To medieval_man odkrył prawdę. To Jego (censored) tupanie nóżką ma być jedyną racją.

Czy medieval_man zauważył, że kościołowi potrzeba było aż 359 lat, aby stwierdzić że to nie Galileusz głosił herezje, a kościół. Że Ziemia nie jest centrum świata, a kościół rzymsko-chrześcijański jej pępkiem?
Papież JPII zrehabilitował Galileusza 1992 roku, 350 lat po jego śmierci.
Czy ten fakt to też brednie pseudo-racjonalistycznych broszurek propagandowych?

Pewnie tyle samo lat będzie potrzeba kościołowi aby coś racjonalnego powiedzieć o metodzie in vitro.
To, że istnieją takie malutkie żyjątka, nazywane przez naukowców na całym świecie bakteriami, kościół odkryje pewnie za jakieś dwieście lat.
Jaki nasuwa się wniosek?
To proste - kościół to średniowiecze.


To czy ziemia się kręci wokół słońca, czy słońce wokół ziemi to pikuś, przy tym jak człowiek majstruje w dziele stworzenia jakim jest człowiek. To jest wyłącznym PRAWEM DOBREGO BOGA, który życie stworzył.
Dlatego Kościół jest ZA naprotechnologią co najwyżej, a nie za in vitro.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz wrz 10, 2015 7:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Jak można podchodzić do zdobyczy nauki w tak ignorancki sposób. Gdyby nie cały szereg naukowców, m. in. Kopernik, Galileusz to nie cieszylibyśmy się zdobyczami współczesnej cywilizacji, ebola siałaby spustoszenie zabijając dziesiątki, a może setki milionów ludzi.
To dzięki ciekawości i logice człowieka wielu z nas żyje.
To medycynie, a nie klepaniu zdrowasiek wielu z nas zawdzięcza swoje życie.
Chcesz to zawierz swoje życie Bogu, ale nie wciskaj innym kitu.


Cz wrz 10, 2015 8:10
Zobacz profil
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
niewiarek napisał(a):
Galileusz głosił herezje [...]
Papież JPII zrehabilitował Galileusza 1992 roku
Poglądy Galileusza zostały oficjalnie uznane za sprzeczne z wiarą katolicką, heretyckie. Oficjalnymi dokumentami Kościoła wydanymi przez uprawnione, kompetentne do tego organa kościelne. Oficjalne odwołanie tego orzeczenia nigdy nie nastąpiło. Tzw. "rehabilitacja" przez JPII to było ustne wystąpienie w zamkniętym gronie. W którym, swoją drogą, papież głównie zajmował się wybielaniem tych, którzy się przyczynili do skazania Galileusza. Nie ma żadnego oficjalnego dokumentu kościelnego odwołującego zarzuty herezji.


Cz wrz 10, 2015 8:22

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Do akruk-a:
Nie napisałem, że Galileusz głosił herezje. Chyba zbytnio sróciłeś moją wypowiedz.
Napisałem:
Cytuj:
...kościołowi potrzeba było aż 359 lat, aby stwierdzić że to nie Galileusz głosił herezje
.


Cz wrz 10, 2015 8:57
Zobacz profil
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
niewiarek napisał(a):
Do akruk-a:
Nie napisałem, że Galileusz głosił herezje.
Według orzeczenia Kościoła właśnie tak było. Głosił, że Ziemia się porusza, co jest herezją.

niewiarek napisał(a):
Chyba zbytnio skróciłeś moją wypowiedz.
Napisałem:
Cytuj:
...kościołowi potrzeba było aż 359 lat, aby stwierdzić że to nie Galileusz głosił herezje
Masz na myśli, że ogłoszono, iż herezje głosili oskarżyciele Galileusza? Kościół czegoś podobnego nie stwierdził. No jakże mógłby zarzucać głoszenie herezji Świętemu Oficjum i papieżom, oficjalne głoszenie herezji trwające całymi pokoleniami?


Cz wrz 10, 2015 9:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
O aferze Galileusza więcej.
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=33794

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz wrz 10, 2015 9:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
No tak. Chyba zagalopowałem się. Jakżesz przeszło przez moją klawiaturę stwierdzenie, że kościół głosi herezję? Toż to ja głoszę herezję używając takiego określenia w stosunku do kościoła.
O ja niegodny przyjęcia komunii. Nie wiem ile dni będę musiał leżeć krzyżem na chłodnej kościelnej posadzce, aby choć w części odpokutować za me godne potępienia myśli.

Toż każde dziecko pobierające "nauki" od panów w czerni doskonale wie, że to Ziemia jest środkiem świata. A ja gdzieś się zagubiłem. Zaufałem Galileuszom, Einsteinom, Feynmanom.
Jak mogłem tak zbłądzić i zaufać tym
Cytuj:
bredniom pseudo-racjonalistycznych broszurek propagandowych
.

Może trzeba zastanowić się nad spaleniem tych pseudo-racjonalistycznych periodyków jak "Science", "Nature", "Science et Vie", "Świat Nauki"?
Podręczniki do fizyki, medycyny przemielić jak najdrobniej tylko można.

Przecież one tylko mieszają w głowach rozsądnych i racjonalnych wierzących.
Czyż nie warto zrobić referendum nad zwiększeniem nakładu gazety Tatusia Rydzyka?
W zasadzie powinna być tylko jedna głosząca prawdę księga. Ta święta.

Polacy! Ocknijcie się!


Cz wrz 10, 2015 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 23:48
Posty: 5
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Ja zauważyłam to ostatnio kiedy na ten temat rozmawiałam w szkole, podczas rozeznania i spotkania z rodzicami. W szkole u mojej córki wynika to z tego, że uczniowie nie mają dobrych kontaktów z nauczycielem katechezy, jednocześnie wpływa na to też fakt, iż po prostu można z takich lekcji, zajęć zrezygnować. Myślę, że gdyby nie można było to nie byłoby takiego problemu, bo przynajmniej połowa osób nie chodzi na takie zajęcia właśnie ze względu na to, że może sobie na to pozwolić.


Cz kwi 14, 2016 23:59
Zobacz profil
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
annan napisał(a):
Myślę, że gdyby nie można było to nie byłoby takiego problemu, bo przynajmniej połowa osób nie chodzi na takie zajęcia właśnie ze względu na to, że może sobie na to pozwolić.
Gdyby katecheza była przymusowa, to problem byłby ogromny. A wyobrażasz sobie jak opresyjny byłby wizerunek Kościoła gdyby można było repetować z powodu katechezy?
A jak do tego m się. wolność sumienia (ktoś moze zmienic zdanie), czy rozdzielność Kościoła od państwa?
No i w konsekwencji takiego rozwiązania nie można by było zrezygnować z zadnych zajęć fakultatywnych, co przyniosłoby straty edukacyjne (trzy razy by się ludzie zastanawiali czy zapisac się na takie zajęcia).

Znacznie lepszym rozwiązaniem byłby program wychodzący na przeciw młodzieży i częściej nawiązujący do Ewangelii. Gimnazjalista, niedługo licealista, powiedział mi, że chodzi bardzo niechętnie, bo już dwa lata nie było na katechezie Ewangelii, a o sprawach damsko-męskich, relacjach pojawiających się w gimnazjum jest mowa tylko na zasadzie zakazów.

Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby wymienić wszystkich biskupów katolickich w Polsce (czego katolikom z całego serca życzę), bo bardzo odstają od rzeczywistości, nie rozumieją współczesności.


Pt kwi 15, 2016 6:36
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Oj tam, oj tam.
Od katechety (szczegolnie jesli jest nim ksiadz) tez duzo zalezy.
Ja sie tylko pytam, czy tych paru mlodych ksiezy, ktorych ostatnio sluchalam, jest tak oderwanych od zycia przez formacje seminaryjna, czy to bylo juz wczesniej?

I jakim cudem sp ks. Kaczkowki byl tak szczery i zwyczajny?


Pt kwi 15, 2016 6:59
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Kael napisał(a):
Oj tam, oj tam.
Od katechety (szczegolnie jesli jest nim ksiadz) tez duzo zalezy.

Może zbyt wiele zależy i może zbyt mało nadaje księży/katechetów się do tego.
Kael napisał(a):
I jakim cudem sp ks. Kaczkowki byl tak szczery i zwyczajny?
Był bardzo pod prąd, taki błąd systemu ;)


Pt kwi 15, 2016 7:06

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 15:37
Posty: 11
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Dramatyczny spadek frekwencji na lekcjach religii kat.
Moim zdaniem też sam program nauczania nie jest dobrze opracowany. Nie wiem jak teraz ale gdy chodziłem do liceum jakieś 9 lat temu to co drugie zajęcia były o czystości.


Pn maja 16, 2016 20:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL