Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Koniec religii w szkołach? 
Autor Wiadomość
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
formalnie Kościół o tym nie decyduje, ale to pod jego naciskiem włączono religię do średniej.

Rozumiem, że możesz tutaj przedstawić konkretne dowody nacisku Kościoła na MEN w tej kwestii?

Cytuj:
Pod jego naciskiem złamano też pierwotne obietnice, że to zainteresowany indoktrynacją młodzieży kler będzie finansował tzw. katechezę, a lekcje tejże będą się odbywały na początku lub na końcu zajęć, by niezainteresowani uczniowie mogli dłużej pospać lub wcześniej iść do domu, a nie marnować czas na okienka.

Tutaj też będę szczęśliwy jeżeli zamiast przedstawiać oskarżenie większą ilością słów zaprezentujesz nam dowody, które potwierdzą tę tezę.


N gru 14, 2014 7:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Słyszałeś kiedyś o Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu? Oni tam takie rzeczy ustalali i chyba łatwo się domyślić, która strona naciskała na którą nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 11:35
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
Słyszałeś kiedyś o Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu? Oni tam takie rzeczy ustalali i chyba łatwo się domyślić, która strona naciskała na którą nie?

Ja cię nie proszę o to, czego się "domyślasz", tylko o dowody, że takie naciski miały miejsce. Potrafisz udowodnić swoje tezy, że Kościół naciskał na MEN w kwestii wliczenia oceny z katechezy do średniej, a także umiejscowienia katechez w planie lekcji i ponoszenia kosztów tych zajęć?


N gru 14, 2014 11:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Chciałbyś nagrań jak z "Sowa i przyjaciele"?? Przecież takie naciski nie odbywają się w świetle kamer.

Można za to sporo poczytać o histerycznej reakcji Episkopatu na pomysł niewliczania oceny z religii do średniej.
http://info.wiara.pl/doc/168682.Media-p ... o-sredniej

O tym pomyśle wypowiedział się mój ulubiony purpurat o twarzy wskazującej na spożycie:



"Nowy minister edukacji rozpoczyna swoje urzędowanie od konfliktu z Kościołem" - ostrzega arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu w kolejnych słowach rysuje wizję wojny rządowo-kościelnej, jaka ma wybuchnąć wskutek decyzji ministra Legutki:

"Jeżeli minister Legutko chce konfliktu i dysharmonii społecznej, to będzie ją miał. Zapowiedź zniesienia religii z listy przedmiotów wliczanych do średniej bez konsultacji z Kościołem uważam za arogancję. Episkopat za kilka dni zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie. Religia nie jest polem do eksperymentów, a Kościół manekinem, na którym można sobie prowadzić badania".

Dlaczego arcybiskup nie krzyczał o eksperymencie, gdy Roman Giertych religię do średniej dopisywał, artykuł nie wyjaśnia.

http://www.pardon.pl/artykul/2289

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 12:09
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
Chciałbyś nagrań jak z "Sowa i przyjaciele"?? Przecież takie naciski nie odbywają się w świetle kamer.

To już Twoja sprawa jaki dowód dostarczysz. Na ten moment mamy jedynie kolejne gołosłowne oskarżenie z Twojej strony.


N gru 14, 2014 12:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
No przecież masz wyżej cytat, gdy padł pomysł wycofania się z wliczania religii do średniej. Czy to nie jest nacisk?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 12:55
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Czyli nie masz żadnych dowodów. Chyba zamieszczę w podpisie licznik Twoich bezpodstawnych oskarżeń pod adresem Kościoła i katolików.


N gru 14, 2014 13:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Nie umiesz czytać? Przecież wyżej zamieściłem wyraźny nacisk. A tu, zważ jakim miły, kolejny:

http://info.wiara.pl/doc/168682.Media-p ... o-sredniej


A może inaczej definiujesz "naciski"?
Poza tym czego byś oczekiwał? Nagrań, jak z "Sowa i przyjaciele"?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 14:10
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
Nie umiesz czytać?

Umiem i dlatego doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że te podlinkowane artykuły nie dotyczą kwestii podjęcia przez MEN decyzji o wliczaniu oceny z religii do średniej, a także położenia tych zajęć w planie lekcji i ich finansowania przez państwo. Niestety, ale tutaj nic nie zmieni faktu, że Twoje teksty, iż te decyzje podjęto pod naciskiem Kościoła, nie mają żadnego potwierdzenia w faktach.


N gru 14, 2014 14:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Poniekąd masz rację. Te teksty dowodzą że Kościół naciskał zaraz po wprowadzeniu ocen z religii do średniej, jak padł pomysł zmiany tego stanu. Dowodów nacisków wcześniejszych rzeczywiście nie nie bardzo mogę odnaleźć. To było niemal 10 lat temu...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 15:02
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
Dowodów nacisków wcześniejszych rzeczywiście nie nie bardzo mogę odnaleźć. To było niemal 10 lat temu...

Czyli nie masz dowodów, a cała historia to Twój wymysł. :D


N gru 14, 2014 15:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Ech Yarpen, ty i Twoje niskie kwantyfikatory. Nie ma śladów, nie ma (znaczącego) wpływu, nie znalazłeś dowodów. A potem ktoś się postara bardziej niż Jajko i będzie głupio.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N gru 14, 2014 18:16
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
To jak znajdzie dowody, to przyznam mu rację, że takie naciski były. Na ten moment, przy absolutnym braku dowodów, nie widzę powodu aby nie uznać, że Jajko głosi nam tutaj swoje wymysły.


N gru 14, 2014 18:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Znalazłem NAPRAWDĘ CIEKAWĄ stronę do poczytania w temacie. Chyba nie pozostawia wiele wątpliwości? Ciekawe czy Yarpen przyzna mi rację?

Niektóre cytaty są wyjątkowo interesujące, np. ten że rząd zobowiązał się przesyłać Kościołowi projekty ustaw! Widać, że kler chciał mieć wpływ nie tylko na sprawy religii w szkole...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Uj, tak zająłem się lekturą, że linka nie wstawiłem :D
http://annadryjanska.natemat.pl/62633,o ... u-biskupow

Bezczelność i arogancja z jednej, a potulność i lizusostwo z drugiej strony biją po oczach, że aż strach.
Niestety, tego co się działo w Komisji po 2010 roku Wydawnictwo Sejmowe już nie publikuje. Czyżby biskupi zażyczyli sobie utajnienia obrad?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 19:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL