Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 14:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pomocy, PROSZE !!!!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 16, 2006 17:19
Posty: 2
Post Pomocy, PROSZE !!!!!!
Witam

Dostałem niesamowicie trunde zadanie domowe (dla mnie trudne) i nie mam pojęcia jak sobie z nim poradzić. Zupełnie go nie rozumiem :/

Mam sporządzić schemat z uczynkami miłosierdzia z katechizmu kościoła katolickiego 2447 oraz podac przykład do każdego z nich.

Dla mnie to zadanie bez czyjejś pomocy jest nie wykonalne. Bardzo prosze o pomoc :( :cry:


Cz lis 16, 2006 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 12:46
Posty: 96
Post 
Katechizm Kościoła Katolickiego napisał(a):
2447 Uczynkami miłosierdzia są dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy. Pouczać, radzić, pocieszać, umacniać, jak również przebaczać i krzywdy cierpliwie znosić - to uczynki miłosierdzia co do duszy. Uczynki miłosierdzia co do ciała polegają zwłaszcza na tym, by głodnych nakarmić, bezdomnym dać dach nad głową, nagich przyodziać, chorych i więźniów nawiedzać, umarłych grzebać . Spośród tych czynów jałmużna dana ubogim jest jednym z podstawowych świadectw miłości braterskiej; jest ona także praktykowaniem sprawiedliwości, która podoba się Bogu:

Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni (Łk 3,11). Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste (Łk 11, 41). Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: "Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!" - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? (Jk 2, 15-16) 198 .


Tyle katechizm. Ja radze zrobić to po prostu w formie "słoneczka" :D I na każdym "promyczku" napisać jeden uczynek miłosierdzia np. głodnych nakarmić. A potem podac przykład, jak można to wykonac w naszym zyciu. ja bym tak to zrobiła :)


Cz lis 16, 2006 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 16, 2006 17:19
Posty: 2
Post 
bardzo dziekuje :)


Cz lis 16, 2006 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 18:50
Posty: 12
Post 
Dla mnie to zadanie też trudne...

_________________
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne."


So lip 07, 2007 21:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL