Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadkowie Jehowy
DżiVi napisał(a):
Wciąż nie potrafisz podać źródła dowodzącego, że C. T. Russell dokonał przekładu Biblii z angielskiego na angielski. Zasłaniasz się, że niby chodziło Ci o opracowania do Biblii jego autorstwa, które mimo, że uważano w pewnym momencie za wazneniejsze od dostępnych przekładów ze względu na ich jakość, to jednak nadal pozostawały tylko opracowaniami. Więc kiedy Russell dokonał przekładu Biblii? Czy może jednak się pomyliłaś (zdarza się przecież)?

Nie, nie pomyliłam się. Raczej wyraziłam się niezbyt jasno
Russel sam powiedział, że jego wykładnie należy traktować jak Biblię, więc o co Ci chodzi? Z jakich źrodeł korzystał? Czy nie z angielskich, skoro sam przyznał, że nie zna greki? Tłumaczenie/wykłady po angoelsku angielskiego tekstu Biblii, to jest przekład z angielskiego na angielski.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 03, 2020 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Świadkowie Jehowy
Uważam taką linię obrony za nie do przyjęcia, zważywszy, że rozmawialiśmy konkretnie o PNŚ, z którym Russell minął się o 30 lat.


Wt mar 03, 2020 22:04
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
DżiVi napisał(a):
Uważam taką linię obrony za nie do przyjęcia, zważywszy, że rozmawialiśmy konkretnie o PNŚ, z którym Russell minął się o 30 lat.
Tylko że PNŚ powstały w kontekście obrony russelowskich twierdzeń. Fałszerstwa, których dokonali tłumacze PNŚ mają (co sam przyznajesz) na celu usunięcie utożsamienia Chrystusa z Bogiem Starego Testamentu. Gdyby nie błędy Russela, to by dzisiejsi ŚJ nie odczuwali potrzeby wprowadzania takich zmian.


Śr mar 04, 2020 7:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Świadkowie Jehowy
DżiVi
Cytuj:
Bez, bo to nie miejsce na to. Dotychczasowa dyskusja pokazuje, że wszystko tutaj można podważyć uciekając się do oskarżania o kłamstwo lub najgorsze możliwe intencje. Pasuję.
Gdzie tak robiłem? Czemu stosujesz krzywdzące uogolnienia?

Cytuj:
No właśnie, poważna biblistyka. Istnieje coś więcej, niż same rękopisy. Można się ślepo do nich ograniczyć, albo wziąć pod uwagę coś jeszcze, prawda?
Czytasz ze zrozumieniem? Czy ja twierdzę, że same rękopisy wystarczą? To jest podstawa, a nie wszystko.
Cytuj:
Przecież usunięcie tetragramu z ST w wielu przekładach nie wynika z rękopisów.
Mi chodzi o N.T., bo tam dokonali SJ ingerencji w natchniony tekst wbrew najstarszym rękopisom; wbrew cytatom N.T. z pism Ojców Kościoła z 2 i 3 wieku. Czemu Tetragram miałby być usuwany z N.T.? Przecież Krk akceptuje S.T., a tam Tetragram jest, więc on nie znika z Biblii. Czemu to słowo Jehowa ma być takie ważne, skoro zbawienie jest przez Pana Jezusa i w Jego Imię oraz tylko tą Osobę i Imię głosił poganom św.Paweł? W centrum nauki pawłowej jest Pan Jezus a nie Jehowa.


Cytuj:
Na moment zapomnij, że w niektórych miejscach tytuł "Pan" zastąpiono imieniem Bożym i sprawdź resztę tekstu. Jego jakość potwierdza kwalifikacje tłumaczy.
:o O kwalifikacji tłumaczy świadczy dorobek naukowy.
Cytuj:
Tłumacz stara się jak najwierniej oddać tekst oryginału a nie dostępnej kopii, więc jeśli coś mocno wskazuje na jakąś różnicę między dostępną kopią a oryginałem, to można to umieścić w tekście głównym, ale z przypisem i tak jest w NWT2018.
Przecież nie mamy oryginału! Więc skąd oni wiedzą, że w N.T. był Tetragram? Takie radyklane ingerencje w tekst można uzasadniać w przypisach/glossach, a nie tekście głównym.


Cytuj:
3) Żadne inne imię Boga wyrażone w Biblii nie występuje w niej choć trochę w zbliżonej częstotliwości do JHWH i żadnemu Biblia nie przypisuje takiej roli, jak temu właśnie. Zgadzają się z tym nawet ci tłumacze, którzy je usuwają, bo usuwają tylko te.
To nie usdprawiedliwa SJ,aby wstawiać Jehowa wbrew najstarszym greckim rękopisom. Więcej szacunku do Słowa Bożego.
[b]Nie wiem, czy jesteś tego świadomy, ale twierdząc, że tekst N.T. został istotnie zmieniony kwestionujesz Jego wiarygodność oraz to, że Bóg czuwał nad Nim, aby był zachowany jako wiarygodny przekaz.
Wiarygodność najstarszych rękopisów to aksjomat; inaczej wszystko mozna zakwestionować. Z jednej strony twierdzicie: Czy nie wydaje się logiczne, że skoro Bóg natchnął pisarzy biblijnych, to zadbał również, by tekst tej Księgi pozostał niezmieniony? https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/py ... zmieniona/ Z drugiej strony ingerujecie w tekst i twierdzicie, że został zmieniony ( usunięto w wielu miejscach Tetragram). To sprzeczność - widzisz to?
Cytuj:
Co to znaczy "niezgodny z PNŚ"? Mam się wypowiedzieć za wszystkich, czy napisać, jak powinni się zachować? Odpowiedź w obu wypadkach będzie taka sama, ale ani nie chcę się wypowiadać za wszystkich, ani nie chcę mydlić oczu, że każdy zawsze reaguje dojrzale.
Niezgodny chocby ze wstawkami Jehowa.

Cytuj:
Bo ja się z takimi ludźmi stykam w realnym życiu, w realnych zborowych, czy rodzinnych sytuacjach, a nie na jakichś forach, gdzie wiadomo, że nie zajrzą tam starsi z komitetu i nie zweryfikują publicznie podawanych rewelacji.
Nie tylko Ty się z takimi ludzmi spotykasz; porozmawiaj z tymi, którzy zostali wykluczeni i przezyli traumę, a może dalej cierpią, bo organizacja naraża ich na ostracyzm.

.
Cytuj:
Nie ma możliwości wykluczenia kogoś ze zboru za same niezgadzanie się z jakimiś naukami.
Niestety jest. Porozmawiaj z wykluczonymi za to.
[
Cytuj:
Niektóre już podawałem, więc na kolejne jak widać szkoda klawiatury.
To nie są dowody, bo ich nie ma. Nigdzie w N.T. nie ma procesów potencjalnych odstepców - każdy poważny biblista Ci to powie. Starsi wcielają się w rolę Boga i sądzą ludzi, wbrew nauce Pana Jezusa. Pan Jezus nikim nie gardził i wobec nikogo nie stosował ostracyzmu.


Cytuj:
Przypuszczam, że nie znasz tylu faktów na ten temat, co ja ;)
I widzę,że pięknym za nadobne - co to potwierdza? Że ten problem był wszędzie, dopóki nie zaczęto o nim mówić. Była inna mentalność ludzi. SJ nie zgłaszali... a kto zgłaszał? "To nie możliwe, żeby ksiądz... żeby starszy... żeby wujek, sąsiad itp." Nie ominęło to też nas, pojawiły się także w zborach zwyrodniałe jednostki i na pewno poniosą odpowiednią karę, jak nie ludzką, to Bożą. I czy błąd australijskiego zboru SJ wpływa na całość?
Chyba nie rozumiesz problemu. Starsi ukrywali pedofilów i nie zgłaszali na policję. Nie wierzyli wielu ofiarom, bo ...nie mialły 2 świadków.


Cytuj:
Można źle pojąć kontekst. To po raz. Po dwa, nawet Kościół uczy, że JHWH i Jezus to nie to samo, mimo, że są sobie równi. Więc odniesienie do Joela, gdzie mowa o JHWH nie może być odniesieniem do Jezusa.
Piszecie nieprawdę w kwestii istnienia jakieś reguły językowej dot. obecności rodzajnika przed słowem Kyrios.
"Ale jest to słowo wiary, którą głosimy.
Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM,
i w sercu swoim uwierzysz,
że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia,
a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
Wszak mówi Pismo:
Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.
Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem.
Jeden jest bowiem Pan wszystkich.
On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.
Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli?
Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli?
Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił?
Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani?
Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!" (Rz 10,8-15)

Nie ma więc żadnych wątpliwości o kim jest mowa. Św. Paweł stwierdzając, że Jezus jest PANEM uzasadnia cytatami ze Starego Testamentu stosowanymi tam do Jahwe (Iz 28:16, Jl 3:5 por. Rz 10:11, 13). Błędne jest zatem powoływanie się na ten List, gdy chce sie wstawiać Jehowa.
Czy zanim ktoś chce zostać SJ informujecie go:1. o zakazie przetaczania krwi, a tym samym, iż może to oznazcać utratę życia jego lub czlonków jego rodziny? 2. O tym, że odejście z organizacjo oznacza ostarcyzm i zerwanie kontaktow z rodziną, jeśli ona pozostanie u SJ?


Śr mar 04, 2020 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Świadkowie Jehowy
Cytuj:
Przekład Nowego Świata jest oparty na aktualnych opracowaniach biblistów i uczonych oraz najbardziej wiarygodnych starożytnych manuskryptach.
Nieprawda. Gdyby PNŚ był opraty o najbardziej wiarygodne starozytne manuskrypty N.T. to nie powinien zawierać słowa Jehowa, bo go w nich nie ma.
Cytuj:
W niektórych przekładach dodano wersety lub sformułowania, które nie znajdują się w najstarszych dostępnych rękopisach biblijnych. Przekład Nowego Świata nie zawiera tych dodatków.
Nieprawda. Tym dodatkiem jest chocby słowo Jehowa. Ale nie tylko.
Mt 9:10 – „Później, gdy Jezus w domu półleżał przy stole, oto wielu poborców podatkowych oraz grzeszników przyszło i zaczęło się kłaść do posiłku z Jezusem i jego uczniami”
Termin „posiłku” dodano bez nawiasu. Nie ma go w przekładzie angielskim.
Mk 1:4 – „tak Jan, który chrzcił, wystąpił na pustkowiu, głosząc chrzest jako symbol skruchy ku przebaczeniu grzechów.
Dodano w języku polskim słowo „symbol” bez nawiasu. Termin ten ma znaczenie doktrynalne w Towarzystwie Strażnica, gdyż ono nazywa chrzest „symbolem”. To samo dotyczy tekstu Łk 3:3 Chcesz tego więcej?


Śr mar 04, 2020 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ponieważ , jak sama Moderacja to określiła, jest to ogólny wątek o ŚJ, pozwalam sobie podać link:
https://www.youtube.com/watch?v=GCXrNE6eWvI
Ten akurat jest specyficzny, bo pokazuje że do Światusów dołączyli rodzice. Jest wiele wcześniejszych odcinków, gdzie opisują jak doszło do ich 'przebudzenia", byli bowiem bardzo zaangażowanymi świadkami. Jak dla mnie jest to szczere świadectwo, przekazane od środka, tak funkcjonowania tej wspólnoty, jak i jej doktryny.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr mar 04, 2020 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Świadkowie Jehowy
Uważają , że Jezus nie jest Bogiem, chociaż w Biblii pisze wyraźnie że Jezus jest prawdziwym Bogiem 1J 5,20


Cz kwi 16, 2020 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2021 16:01
Posty: 1
Post Re: Świadkowie Jehowy
Mam ich spotkanie w pobliżu domu i ciągle trenują na mnie, jakbym im nie powiedział nie) na początku byłem zdenerwowany... Ale tak naprawdę jest mi ich żal ....


Cz kwi 22, 2021 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Świadkowie Jehowy
BrockKennedy, jeżeli jest ci ich szkoda to porozmawiaj z nimi dlaczego nie wierzą w Pismo Święte? A jeżeli ci odpowiedzą, że wierzą w Pismo Święte to weź do ręki Biblię Tysiąclecia i przeczytaj im 1 J 5,20, oraz 1 Sm rozdział 28. Zapytaj ich dlaczego nie wierzą że Jezus jest Bogiem skoro tak pisze w Biblii, zapytaj ich dlaczego w swojej biblii nowego świata zmienili fragment 1J 5,20 w taki sposób aby Jezus nie był Bogiem , a tylko synem Bożym, zapytaj ich ponownie dlaczego uważają , że Syn Boży nie jest Bogiem , przecież syn wielbłąda jest wielbłądem, syn człowieczy jest człowiekiem, syn słonia też jest słoniem, dlaczego więc uważają, że Syn Boży nie może być Bogiem? A kiedy już rozmowa nie będzie miała żadnego sensu, bo bez sensu będą zaprzeczać temu co pisze w Biblii to spróbuj ich zapytaç dlaczego świętego Bożego proroka Samuela nazywają demonem , bo według nich nie jest prawdą to co pisze w Biblii w pierwszej księdze Samuela w rozdziale 28, że to Samuel rozmawiał z Saulem , będą mówić że to demon rozmawiał z Saulem. Więc jak można się nad nimi litować skoro nie wierzą nawet w Pismo Święte i w swojej biblii nowego świata fragmenty te zmieniają, przekręcają, aby tylko zaprzeczyć lub nie wierzyć.


N mar 06, 2022 23:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ś.J wierzą w to co powiedział apostoł Paweł w 1 Koryntian 8:5

,,...dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy....,,

Dla nas , tak samo jak dla apostoła Pawła istnieje tylko jeden Bóg Ojciec Jehowa.
Jezus jest jego synem , a nie Bogiem Wszechmogącym. o tym mówi cała Biblia.


Śr lut 15, 2023 21:24
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
W jakim celu napisałeś powyższy post?


Śr lut 15, 2023 21:29

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Świadkowie Jehowy
Sam Jezus powiedział , że jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec Jehowa. Jana 17:1-3

,,...To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: "Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył
i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś.
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa
....,,

Jedyny prawdziwy Bóg Ojciec Jehowa posłał na ziemię swego syna Jezusa.


Śr lut 15, 2023 21:43
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Skoro powiedział, to powiedział, ale Ty w jakim celu kopiujesz i wklejasz te słowa?


Śr lut 15, 2023 22:09

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ś.J. wierzą w to co powiedział Jezus o swoim Bogu Ojcu Jehowie w Jana 20:17

,,...Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’”. ...,,

Jezus poszedł do nieba do swego Boga Ojca Jehowy i zasiadł po jego prawej stronie.
To była również informacja dla Tomasza.
Odtąd Tomasz uważał Boga Ojca Jehowę za swego Boga.


Cz lut 16, 2023 11:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL