Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 15:36
Posty: 108
Post 
alp. piszesz bez sensu, ogólnie:
Chrześcijaństwo jest sektą? Kazda wiare mozna nazwac sekta bezpodstawnie :D
Ksieza maja za wiele przywilejów? Widze ze za duzo sie o Rydzyku nasluchales :D . I do kosciola nie chodzisz! bo ja zanam wielu ksiezy i wiem jacy sa i jak zyja! To skad to wiesz? Jaka sekte prezentujesz ze tylko ogólnikami piszesz?
Dzieci w szkołach są indoktrynowane na lekcjach religii? Nie przesada, a sam pewnie rzadko albo w ogóle nie chodziles! Nikt nikogo nie zmusza! [...]
Istnieje społeczna presja, aby dzieci były poddawane sakramentowi chrztu, komunii, mniej bierzmowania? [...] Jak niechcesz to nie muszisz! Znam takie osoby co sa w jehowych i nikt ich nie przeslasduje, wiec niepisz prosze cie takich wydumanych rzeczy.

_________________
.....oni wiedzieli tylko o męce, krzyżu i złożeniu do grobu, a nic nie wiedzieli o zmartwychwstaniu, zwycięstwie i życiu. Często się zdarza, że wiesz wiele o Twoich cierpieniach i porażkach a nie zdajesz sobie sprawy czego Bóg naprawdę dokonuje w Tobie.


N cze 05, 2005 16:33
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Chrześcijaństwo jest sektą? Kazda wiare mozna nazwac sekta bezpodstawnie


Akurat chrześcijaństwo można - jest sektą, stworzoną na podstawie judaizmu.

Cytuj:
Ksieza maja za wiele przywilejów? Widze ze zaduzo sie o Rydzyku nasluchales


Nie chodzi mi o Rydzyka. Księża są utrzymywani przez państwo, poza tym, o ile wiem, nie płacą podatków za prowadzenie działalności gospodarczej.

Cytuj:
bo ja zanam wielu ksiezy i wiem jaky sa i jak zyja!


Znasz prawdopodobnie tylko pionków, a nie księży wysoko w hierarchii.

Cytuj:
dzieci w szkołach są indoktrynowane na lekcjach religii? Nie przesada, a sam pewnie zadko albo wogóle nie chodziles!


Nie przesadzam, dzieci są automatycznie zapisywane na lekcje uczestników lekcji religii przy wstępowniu do szkoły podst., gimn., liceum. Muszą postarać się o zgodę rodziców, aby móc nie chodzić na te zajęcia.

Reszty nie jestem pewien.


N cze 05, 2005 16:59

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 15:36
Posty: 108
Post 
alp. i zonwu wpadles:
1. Akurat chrześcijaństwo można - jest sektą, stworzoną na podstawie judaizmu.- mozna? :o , ale nie musi :-D , to nie dowód
2. Nie chodzi mi o Rydzyka. Księża są utrzymywani przez państwo, poza tym, o ile wiem, nie płacą podatków za prowadzenie działalności gospodarczej. - Masz pretensje o to ze ksieza sa utrzymywani przez panstwo? To powiedzmi jak takie madre pytanie zadales, dlaczego sie nie czepiasz ze urzednicy i politycy siorpia w korycie za sto razy wieksze pieniadze niz te co dostaja ksieza? Czepiasz sie zarobków, co jest zecza normalna :o .
3.Znasz prawdopodobnie tylko pionków, a nie księży wysoko w hierarchii. - Dopiero teraz wyjasniasz ze chodzi ci tylko o garstke na najwyzszych stanowiskach - PISZESZ OGÓLNIE, CZEGO NIEMOZNA ROBIC BO NIE WSZYSCY KRADNA I OSZUKUJA JAK MYSLISZ.
4.o ile wiemnie płacą podatków za prowadzenie działalności gospodarczej. - O ILE WIESZ? nie snuj domyslów bez dowodów.
5.Nie przesadzam, dzieci są automatycznie zapisywane na lekcje uczestników lekcji religii przy wstępowniu do szkoły podst., gimn., liceum. Muszą postarać się o zgodę rodziców, aby móc nie chodzić na te zajęcia. - Jaki masz problem - idziesz do rodzica, on wyraza zgode i nie chodzisz!

_________________
.....oni wiedzieli tylko o męce, krzyżu i złożeniu do grobu, a nic nie wiedzieli o zmartwychwstaniu, zwycięstwie i życiu. Często się zdarza, że wiesz wiele o Twoich cierpieniach i porażkach a nie zdajesz sobie sprawy czego Bóg naprawdę dokonuje w Tobie.


N cze 05, 2005 17:26
Zobacz profil
Post 
alp. napisał(a):
Chrześcijaństwo jest sektą, powstałą na podłożu judaizmu, czemu zaprzeczyć się nie da.


Fakt. Chrześcijaństwo jest sektą w ujęciu etymologicznym, nie jest natomiast sektą w znaczeniu pejoratywnym- sekty destrukcyjnej.
Pisałam o tym już w innym wątku:

baranek napisał(a):
Co prawda w Biblii mówi się o "sekcie Nazarejczyków":

Dz 24,5 napisał(a):
człowiek ten jest przywódcą sekty nazarejczyków ( o św. Pawle)


jednak zwróć uwagę, iż dawniej słowo "sekta" nie miało pejoratywnego znaczenia Uśmiech...

Etymologicznie wyraz "sekta" wywodzi się od łacińskiego czasownika "sequor"- naśladować, iść, podążąć za kimś.
Istnieje również druga etymologia - od słowa"secare"- odcinać.
Etymologicznie więc sekta oznacza grupę , naukę. Idąc za nią, członek sekty dokonuje wyboru i oddziela się od społeczności, w której dotąd żył.
W łacinie klasycznej wyraz ten nie miał pejoratywnego znaczenia i oznaczał "dokonany wybór".

W sformułowaniu "sekta Nazarejczyków" jest jasno określone, za kim pądażali członkowie tej sekty- podążali oni za Jezusem z Nazaretu i słuchali Jego nauki Uśmiech... Często Jezus powołując Apostołów nie daje im czasu do namysłu- każe wszystko zostawić i pójść za Nim.


alp. napisał(a):
Jest wielkim plagiatorskim synkretyzmem, jego świętą księgą jest Biblia, w której nie ma ani jednego oryginalnego zdania.


A to stwierdzenie niestety jest bezpodstawnym zarzutem i wymaga dowodu.

Jeśli chodzi o lekcje religii, nie są obowiązkowe :) Jeżeli dziecko nie chce chodzić na religię, może chodzić na etykę. Na świadectwie jest ocena z religii/etyki- nie skreśla się zadnego z tych przedmiotów, a więc nie jest określone, na który z nich dziecko chodziło.


N cze 05, 2005 17:43
Post 
[...]

Cytuj:
Masz pretensje o to ze ksieza sa utrzymywani przez panstwo? To powiedz mi jak takie madre pytanie zadales, dlaczego sie nie czepiasz ze urzednicy i politycy siorpia w korycie za sto razy wieksze pieniadze niz te co dostaja ksieza? Czepiasz sie zarobków, co jest zecza normalna .


Urzędnicy wykonują pracę, za którą pobierają wynagrodzenie. Politycy również. Księża natomiast czerpią z pieniędzy podatników, nawet ateistów i innowierców. Jakim prawem? Niech katolicy samodzielnie wspomagają swoje struktury wyznaniowe, bez pośrednictwa państwa. [...]

Cytuj:
PISZESZ OGÓLNIE, CZEGO NIEMOZNA ROBIC BO NIE WSZYSCY KRADNA I OSZUKUJA JAK MYSLISZ.


Czy ja twierdze, że wszyscy oszukują? Twierdze, że żyją powyżej standardu krajowego, mimo, że żyją tylko z głoszenia swojej ideologii.

Cytuj:
O ILE WIESZ? nie snuj domyslów bez dowodów.


Udowodnij, że to nieprawda.

Cytuj:
Jaki masz problem - idziesz do rodzica, on wyraza zgode i nie chodzisz!


To nie powinno mieć miejsca w kraju, w którym gwarantuje się niezależność światologlądową od [nie jestem pewien] 15 roku życia.


N cze 05, 2005 17:44

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 15:36
Posty: 108
Post 
Cytat:
mozna? , ale nie musi , to nie dowód
[...] sam napisales ze "MOZNA"!!!!! PORÓWNAC. Sam nie wiesz co wczesniej napisales :-o

alp. napisał(a):
Urzędnicy wykonują pracę, za którą pobierają wynagrodzenie. Politycy również. Księża natomiast czerpią z pieniędzy podatników, nawet ateistów i innowierców. Jakim prawem? Niech katolicy samodzielnie wspomagają swoje struktury wyznaniowe, bez pośrednictwa państwa. [...]

Piszesz ze urzednicy wykonuja prace i za nie dostaja wynagrodzenie, a co Ksieza nie wykonuja pracy?!
Niech katolicy sami wspomagaja swoje struktury wyznaniowe? - LEPIEJ SIE DOWIEDZ ILE JEST KATOLIKÓW W POLSCE, DUUUUUZY PROCENT! A INNE SEKTY TO MALE GRUPKI, WIEC nie ma nawet o czym mówic jezeli chodzi o wspomoganie struktur wyznaniowych bo to bez sensu :D
alp' napisał(a):
Czy ja twierdze, że wszyscy oszukują?

- Piszesz tak ogólnikowo np: ksieza sa utrzymywani przez panstwo-, ze nie wiadomo ilu masz na mysli, kazdy ksiadz który by przeczytal twoje wczesniejsze wypowiedzi MÓGL BY POMYSLEC ZE TO O NIM PISZESZ :-o , tego nigdy sie nie robi!!

cichy napisał(a):
alp. napisał(a):
O ILE WIESZ? nie snuj domyslów bez dowodów.

Udowodnij, że to nieprawda.

-- sLUCHAJ MNIE NAPISALES:: 4.o ile wiemnie płacą podatków za prowadzenie działalności gospodarczej. --
Jak mozesz kogos oskarżac piszac w zdaniu "O ILE WIEM", najpierw stwierdz fakty i nigdy nie pisz " O ILE WIEM", bo to sie kupy nie trzyma!

_________________
.....oni wiedzieli tylko o męce, krzyżu i złożeniu do grobu, a nic nie wiedzieli o zmartwychwstaniu, zwycięstwie i życiu. Często się zdarza, że wiesz wiele o Twoich cierpieniach i porażkach a nie zdajesz sobie sprawy czego Bóg naprawdę dokonuje w Tobie.


N cze 05, 2005 18:02
Zobacz profil
Post 
Uprzejmie proszę rozmówców o powstrzymanie się od obraźliwych uwag oraz merytoryczną dyskusję.

Alp., księża utrzymują się z własnej pracy- np. pracując w szkołach jako katecheci , publikując artykuły w prasie, będąc przewodnikami ... oprócz tego muszą prowadzić kancelarię parafialną, a to też ogromna praca .

I niestety uogólniasz.. bo wielu żyje poniżej standardu krajowego ...

alp. napisał(a):
Cytuj:
O ILE WIESZ? nie snuj domyslów bez dowodów.


Udowodnij, że to nieprawda.


Zgodnie z regulaminem tego Forum, ciężar dowodzenia spoczywa na oskarżającym.

alp. napisał(a):
To nie powinno mieć miejsca w kraju, w którym gwarantuje się niezależność światologlądową od [nie jestem pewien] 15 roku życia.


A zatem się upewnij :? Bo w tym kraju do 18 roku życia jesteś wg prawa dzieckiem.
Chyba nie odmawiasz rodzicom prawa do podejmowania pewnych decyzji za dziecko ?? Biorąc pod uwagę, iż każdy rodzic pragnie dobra dziecka...

baranek napisał(a):
alp. napisał(a):
Jest wielkim plagiatorskim synkretyzmem, jego świętą księgą jest Biblia, w której nie ma ani jednego oryginalnego zdania.



color=blue]A to stwierdzenie niestety jest bezpodstawnym zarzutem i wymaga dowodu.[/color]


Nadal czekam na dowód.


N cze 05, 2005 18:06
Post 
Cytuj:
Alp., księża utrzymują się z własnej pracy- np. pracując w szkołach jako katecheci , publikując artykuły w prasie, będąc przewodnikami ... oprócz tego muszą prowadzić kancelarię parafialną, a to też ogromna praca .


Każda z wymienionych przez Ciebie prac ma na celu szerzenie ideologii chrześcijańskiej, więc jaki z tego pożytek dla obywatela, który jest antyklerykałem?

Cytuj:
I niestety uogólniasz.. bo wielu żyje poniżej standardu krajowego ...


Owszem, jest okreslona hierarchia, nie napisałem, że wszyscy żyją powyżej.

Cytuj:
A zatem się upewnij Bo w tym kraju do 18 roku życia jesteś wg prawa dzieckiem.
Chyba nie odmawiasz rodzicom prawa do podejmowania pewnych decyzji za dziecko Biorąc pod uwagę, iż każdy rodzic pragnie dobra dziecka...


Jednakże obywatel Polski może decydować samodzielnie o swoim światopoglądzie już wczesniej, nie pamiętam dokładnie. To jest zapisane w konstytucji RP.


Cytuj:
Nadal czekam na dowód.


"Pieśń nad pieśniami" jest utworem pochodzącym z Mezopotamii. Poza tym proszę się zapoznać z założeniami zoroastryzmu i innych religii przedchrześcijańskich. Są podobne a nawet tożsame.


N cze 05, 2005 18:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 17:03
Posty: 679
Post 
Szczerze mówiąc myślę, że z pewnym rodzajem poglądów nie warto dyskutowac. Rzeczywiście, najpierw trzeba poznać fakty, a potem się spierać o ich interpretację.

W sprawie Pieśni nad Pieśniami... Skoro ktoś twierdzi że to plagiat, powinien wskazać z jakiego konkretnie dzieła korzystali autorzy biblijni, a potem oba dzieła porównać. Tematyka miłości jest w literaturze tak powszechną, że na podstawie samej tematyki nie sposób mówić o kopiowaniu czyjegoś pomysłu.

Podobnie jest z oryginalnością chrześcijaństwa. W każdej religii jest odniesienie do Boga i nie sposób, żeby pewne intuicje nie były wspólne. Ale jedyną religią, której wpływy wyraźnie w chrześcijaństwie widać, jest judaizm. To chyba zresztą jest zrozumiałe...


N cze 05, 2005 18:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
W sprawie Pieśni nad Pieśniami... Skoro ktoś twierdzi że to plagiat, powinien wskazać z jakiego konkretnie dzieła korzystali autorzy biblijni, a potem oba dzieła porównać. Tematyka miłości jest w literaturze tak powszechną, że na podstawie samej tematyki nie sposób mówić o kopiowaniu czyjegoś pomysłu.


Zostałem poinformowany, że to jest sumeryjski utwór miłosny, skopiowany do Biblii. Dowody na to podam później. Co do innych tekstów - też.

Cytuj:
Podobnie jest z oryginalnością chrześcijaństwa. W każdej religii jest odniesienie do Boga i nie sposób, żeby pewne intuicje nie były wspólne. Ale jedyną religią, której wpływy wyraźnie w chrześcijaństwie widać, jest judaizm. To chyba zresztą jest zrozumiałe...


Tak, a na tej podstawie można napisać o chrześcijaństwie - nihil novi.[...]


N cze 05, 2005 19:10
Post 
Cytuj:
o tym że Biblia to synkretyczny plagiat można napisać tysiące stron, np Mitra, Dionizos uzdrawiali i wskrzeszali, uspokajali morze, zamieniali wodę w wino, grzech pierworodny jest u Mitry, w religiach helenistycznych chrzest, jedzenie ciała i picie krwi boga - histia i wino to Ozyrys, tekst na mszy katolickiej jest z jego kultu: Powedz siedmiokroć: ty jesteś winem, nie jesteś winem, lecz krwią Ozyrysa, trzewiami Jao - dziewicze poczęcie miał np Budda, Zarakusztra - gdy urodził się Kriszna zgładzono noworodków płci męskiej z rozkazu króla - zesztą nawet wiele pisarze NT zaczerpnęli z życiorysów propagowanych przez cesarzy, np gdy zmarł Cezar ziamia się otworzyła, zmarli powstali, zmartwych powstał np Apoloniusz, metafora z pasterzem i owcami jest np w Eposie o Bilgameszu, Budda też jest Prawdą, Kriszna też mówi że świat go nie rozpozna, itd

Biblia - to samo we wczesniejszej religii [...] w każdym razie tam są zdania z buddyzmu, taoizmu, zarakusztrianizmu, hinduizmu, religii misteryjnych, a najwięcej jest z tekstów mezopotamskich, żydzi tam trochę pobyli i jak to bywa z ewolucją: zabrali od mezopotamczyków opowieści z ich bardziej rozwiniętej kultury

konkrety: np wg Szumerów bóg ulepił człowieka z gliny i chuchnął w niego życie, Utnampisztim uniknał potopu budując arkę, gromadząc w niej zwierzęta, wypuszczał ptaki jak jego kalka - Noe, raj i grzech pierworodny jest w Legenda o Enkim i Ningursag, sama nazwa raju wywodzi się od szumeryjskiego edin - czyli równina, a stworzenie kobiety z żebra to żydowska pomyłka, bo u szumerów była nin-ti, żydzi wzieli ti za żebro a było życie w domyśle i tak zamiast dająca życie - czyli kobieta życi zrobili z żebra, ti było dwuznaczne


To wypowiedź mojego nauczyciela o zapożyczeniach biblijnych.


Pn cze 06, 2005 20:37
Post 
Jakiego przedmiotu uczy ten nauczyciel ??


Pn cze 06, 2005 21:11
Post 
Cytuj:
Jakiego przedmiotu uczy ten nauczyciel


To nie jest nauczyciel szkolny, tylko mój prywatny, uniwersalny nauczyciel.


Pn cze 06, 2005 21:13
Post 
Posty dotyczące problemu homoseksualizmu i parady homoseksualistów zostały przeniesione tutaj:
viewtopic.php?t=4076&postdays=0&postorder=asc&start=0


N cze 12, 2005 23:24

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
alp. napisał(a):
Cytuj:
o tym że Biblia to synkretyczny plagiat można napisać tysiące stron...


To wypowiedź mojego nauczyciela o zapożyczeniach biblijnych.


do poczytania - http://apologetyka.katolik.net.pl/index ... &Itemid=68

:)


N cze 12, 2005 23:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL