Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 boję się Tarota 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re:
ddv163 napisał(a):
Ufff :)
Znam to uczucie ulgi.
Sam podobnie postąpiłem wówczas gdy "rzucałem" z radiestezją ( i kilkoma podobnymi formami okultyzmu)



Radiesteci nie są całkiem zgodni co do zasady działania wahadełka. Według jednej szkoły działają tu wewnętrzne siły psychiczne, jak na przykład jasnowidzenie. Z kolei radiesteci-fizycy na ogół tłumaczą ruchy wahadełka promieniowaniem. Wielu pisarzy nie zgadza się z wyjaśnieniami obydwu szkół i nazywa to wszystko szarlatanerią; wyrazicielem ich opinii jest D.H. Rawcliffe, który w książce Illusions and Delusions of the Supernatural and the Occult (Iluzje i złudzenia w zjawiskach nadprzyrodzonych i okultystycznych) napisał:
„Większość twierdzeń radiestetów działających w dziedzinie medycyny (...) to wierutne brednie. Zachwycają się zwłaszcza rzekomym związkiem barwy z rodzajem dolegliwości. Pewien znany różdżkarz pisze w swej książce La Radiesthesie, że określony odcień ciemnej zieleni pozostaje ‛w rezonansie’ z prątkiem Kocha, zarazkiem gruźlicy. Gdy hodowlę tych bakterii przykryje się materiałem o takim samym odcieniu zieleni, ‛ustaje cała złośliwość’ choroby. Co dziwniejsze, jeśli się stwierdzi u pacjenta ‛promieniowanie’ o długości fali 55 centymetrów i jeśli ‛w dodatku wahadełko wpada w rezonans z czernią, badany człowiek na pewno cierpi z powodu hemoroidów’. (...) Terapeuci opierający się na barwach ułożyli listę blisko stu chorób i dolegliwości rozpoznawalnych za pomocą wahadełka z odpowiednimi dla nich odcieniami kolorów. Zdaniem radiestetów można też postawić diagnozę na odległość. ‛Wszyscy stosujący metody radiestezyjne’ — czytamy w Journal of the Medical Society for the Study of Radiesthesia — ‚wiedzą, że krew, surowica albo pismo badanej osoby wciąż będą wykazywać wyłącznie jej cechy. Znamy to zjawisko, ale nie potrafimy go wyjaśnić’”.
Zarówno dzisiejsze sposoby posługiwania się wahadełkiem, jak i przyjęte w starożytności oraz w kręgach spirytystów metody używania go na podobieństwo tabliczki ouija, świadczą o tym, że jest ono przyrządem powszechnie stosowanym do wróżenia. Biblia zaś potępia wszelkie takie praktyki (Powt. Pr. 18:10; 1 Sam. 15:23).

Przebudźcie 1987 r. nr 5


So paź 14, 2017 11:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Regulamin
§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:

2. Poszczególne posty wyrażają poglądy i opinie ich autorów. Dla większej przejrzystości wypowiedzi wszelkie cytaty winny być używane w odpowiednim kodzie: „Quote”. Wypowiedź nie może się jednak ograniczać do podania cytatu. Każdy zamieszczony cytat powinien być skomentowany.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 14, 2017 12:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: boję się Tarota
medieval_man napisał(a):
Regulamin
§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:

2. Poszczególne posty wyrażają poglądy i opinie ich autorów. Dla większej przejrzystości wypowiedzi wszelkie cytaty winny być używane w odpowiednim kodzie: „Quote”. Wypowiedź nie może się jednak ograniczać do podania cytatu. Każdy zamieszczony cytat powinien być skomentowany.


Czy ja każdy cytat mam skomentować , czy inni ?


So paź 14, 2017 12:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Cytat jest tylko narzędziem. Skoro go wybrałeś, to umieszczasz go w całości swojej wypowiedzi, jako coś, co tę wypowiedź wspiera.
Nie wystarczy wklejenie cytatu, opatrzenie go odnośnikiem i napisanie: "co o tym sądzicie"? albo "to mi się podoba".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 14, 2017 12:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: boję się Tarota
Poniał


So paź 14, 2017 14:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL