Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 boję się Tarota 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Dowiedz się sam.
Na pewno nie za książki czy artykuły na temat rozeznawania duchowego czy za prace w zakresie egzorcyzmów.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 16, 2015 9:49
Zobacz profil WWW
Post Re: boję się Tarota
Dżagob napisał(a):
medieval_man napisał(a):
W dalszym ciągu nie rozumiesz, że czym innym są treści głoszone przez o. Posackiego, a czym innym jego osobiste problemy związane z życiem zakonnym z Towarzystwie Jezusowym.
To, że ktoś ma problemy z podporządkowaniem się przełożonym nie oznacza, że to, o czym mówi jest bez sensu.

To w takim razie za co Twoim zadaniem o. P wywalono z uczelni. Bo do września 2013 roku był profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii "Ignatianum" w Krakowie. A pod koniec października został dopiero zawieszony dostał zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

Za to z czym mężczyźni nader często miewają problem.


Pn lis 16, 2015 12:14

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: boję się Tarota
medieval_man napisał(a):
Dowiedz się sam.

?

medieval_man napisał(a):
Na pewno nie za książki czy artykuły na temat rozeznawania duchowego czy za prace w zakresie egzorcyzmów.

O. P w artykule "Światopoglądy orientalne w edukacji" napisał na przykład że "choroba wynika z grzechu" choć Pismo Święte mówi inaczej (J 9,3).

O. Wojciech Ziółko przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego wydał zakaz szerzenia jego wypowiedzi odnośnie opętań, demonów, demonologii, sposobach kuszenia ludzi przez szatana.


Wt lis 17, 2015 3:12
Zobacz profil
Post Re: boję się Tarota
Przełożony dał czas na refleksję co do stylu życia zakonnego oraz wierności przestrzegania reguł i ślubów.
Chyba nie tak trudno zrozumieć, ze nie chodzi o teść nauk, książek.


Wt lis 17, 2015 15:11

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: boję się Tarota
O. Posacki węszył wszędzie demona. Wypowiedzi jego są po prostu żenujące. Tworzą nową teologię, opartą czasem na egzorcyzmowych wyznaniach "ojca kłamstwa". Za nauczanie w Kościele odpowiada papież i biskupi, a nie polscy egzorcyści. To jakaś nowa "egzorcyzmoherezja" . Co nie oznacza, ze potrzeba egzorcystów nie jest wielka.


Śr lis 18, 2015 6:08
Zobacz profil
Post Re: boję się Tarota
Dżagob napisał(a):
O. Posacki węszył wszędzie demona. Wypowiedzi jego są po prostu żenujące. Tworzą nową teologię, opartą czasem na egzorcyzmowych wyznaniach "ojca kłamstwa". Za nauczanie w Kościele odpowiada papież i biskupi, a nie polscy egzorcyści. To jakaś nowa "egzorcyzmoherezja" . Co nie oznacza, ze potrzeba egzorcystów nie jest wielka.

I demon zadziałał najskuteczniejszym orężem - gdzie diabeł nie może tam babę pośle.


Śr lis 18, 2015 9:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Alus napisał(a):
I demon zadziałał najskuteczniejszym orężem - gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

Tak zgadujesz, czy masz jakieś poparcie na te słowa?
Bo ja nigdzie nic takiego nie wyczytałem

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 18, 2015 17:27
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Dżagob napisał(a):
O. Posacki węszył wszędzie demona. Wypowiedzi jego są po prostu żenujące. Tworzą nową teologię, opartą czasem na egzorcyzmowych wyznaniach "ojca kłamstwa". Za nauczanie w Kościele odpowiada papież i biskupi, a nie polscy egzorcyści. To jakaś nowa "egzorcyzmoherezja" . Co nie oznacza, ze potrzeba egzorcystów nie jest wielka.

Jednak większość teologów czy specjalistów nie uważa tekstów o. Posackiego za żenujące. Wręcz przeciwnie.
Jesteś w stanie podać jakiś konkretny przykład na krytykę nauczania o. Posackiego przez ekspertów? Czy tylko tworzysz jakieś mity?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 18, 2015 17:29
Zobacz profil WWW
Post Re: boję się Tarota
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
I demon zadziałał najskuteczniejszym orężem - gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

Tak zgadujesz, czy masz jakieś poparcie na te słowa?
Bo ja nigdzie nic takiego nie wyczytałem

Bo nie wyczytasz, nie jest to publiczna informacja.
Mówił dobrze poinformowany ksiądz w prywatnej rozmowie.


Cz lis 19, 2015 18:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Alus napisał(a):
Bo nie wyczytasz, nie jest to publiczna informacja.
Mówił dobrze poinformowany ksiądz w prywatnej rozmowie.

Musisz mieć niezłe kontakty, albo obracasz się w środowisku plotkarskim. Pozwól, że to zignoruję. http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,363,dezinformacja-oszczerstwo-i-plotka-to-grzech.htm

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 19, 2015 22:21
Zobacz profil WWW
Post Re: boję się Tarota
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Bo nie wyczytasz, nie jest to publiczna informacja.
Mówił dobrze poinformowany ksiądz w prywatnej rozmowie.

Musisz mieć niezłe kontakty, albo obracasz się w środowisku plotkarskim. Pozwól, że to zignoruję. http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,363,dezinformacja-oszczerstwo-i-plotka-to-grzech.htm

Nic nie wiesz o moim źródle informacji, ale zdecydowałeś, ze to plotkarze.....pogratulować obiektywizmu :brawo:
Co śmieszne, to stawiasz w kontrze zawieszonego księdza przeciw też księdzu, piastującemu odpowiedzialną funkcję w polskim Kościele.


Pt lis 20, 2015 10:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: boję się Tarota
Oczywiście, że nic nie wiem o Twoim źródle informacji.
Skoro jednak informacja nie jest jawna to jest plotką, a jeśli jest prawdziwa i władze TJ postanowiły jej nie upubliczniać to i my nie powinniśmy tego robić. Zwłaszcza jeśli nie możemy jej publicznie potwierdzić.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 20, 2015 14:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: boję się Tarota
medieval_man napisał(a):

Skoro jednak informacja nie jest jawna to jest plotką

W każdej plotce jest "ziarno" prawdy.


So lis 21, 2015 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2017 22:31
Posty: 20
Post Re: boję się Tarota
Strachem całkowicie nadajemy zwykłemu tak na prawdę narzędziowi "moc" .
Po co w ogóle ta cała otoczka dla kogoś te karty mogą być zwykłe dla kogoś kto im nada magii będą magiczne a dla kogoś kto mu nada strachu będą diabelskie a dla kogoś innego może to być zwykłe urojenie , więc to my tylko my tworzymy otoczkę w okół tych , że kart .
Ja szczerzę powiem bawiłem się tym i starałem się sprawdzić czy można odmienić to co dana wróżba ukazała i okazało się , że się udało wyszło źle a zrobiłem wszystko z wiarą , że będzie dobrze i wyszło dobrze tak , że moim zdaniem lepiej osobiście starać się kształtować dzień dzisiejszy w tu i teraz z optymizmem :) pozdrawiam .


N maja 14, 2017 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: boję się Tarota
adrian1111 napisał(a):
Strachem całkowicie nadajemy zwykłemu tak na prawdę narzędziowi "moc" .


Jasne, zgoda tak być może, jest to normalne z poziomu duchowego że strach przyciąga :roll:

adrian1111 napisał(a):
Po co w ogóle ta cała otoczka dla kogoś te karty mogą być zwykłe dla kogoś kto im nada magii będą magiczne a dla kogoś kto mu nada strachu będą diabelskie a dla kogoś innego może to być zwykłe urojenie , więc to my tylko my tworzymy otoczkę w okół tych , że kart .


No nie zgodzę się z tym, karty tarota mają raczej negatywny/demoniczny wpływ. Każdy kto ich używa głupieje bardzo szybko bądz ma problemy z logiką najprostszą, już nie mówiac o kręcących się wokół niego stworków :twisted: :brawo:

adrian1111 napisał(a):
Ja szczerzę powiem bawiłem się tym i starałem się sprawdzić czy można odmienić to co dana wróżba ukazała i okazało się , że się udało wyszło źle a zrobiłem wszystko z wiarą , że będzie dobrze i wyszło dobrze tak , że moim zdaniem lepiej osobiście starać się kształtować dzień dzisiejszy w tu i teraz z optymizmem pozdrawiam


Wbij sobie w brzuch noz z optymizmem, albo chodz po wodzie, pij trucizne, oswajaj jadowite dzikie weze skoro taki jesteś kozak :D


Pn maja 15, 2017 2:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL