Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Masoni - kim są naprawdę? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post 
Według definicji wolnomularstwa to ja jestem masonem. :-D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masoneria

Kod:
Wolnomularstwo nie jest jedną organizacją, lecz swoistym nurtem wyznającym pewne przekonania metafizyczne oraz dążącym do zmiany człowieka oraz społeczeństwa wg zasad uznawanych przez masonów za ważne.

A symbole masonerii to cyrkiel i węgielnica symbole nauki. Czyli masoni chcą zmieniać społeczeństwo z wyznaniowego na naukowe. Zupełnie tak samo jak ja. :D

Kod:
Wspólnym ideowym łącznikiem wszystkich organizacji masońskich jest przekonanie o konieczności pracy nad wewnętrznym rozwojem człowieka i społeczeństw

No właśnie nad tym pracuje.

Kod:
oraz imperatyw braterstwa - łączenia ponad podziałami (zwłaszcza religijnymi i politycznymi).

Ja nie patrze na wyznawaną religie ani na różnice narodowościowe tylko na człowieka. Wykapany mason jestem. 8)

Ale do żadnych masonów zapisany nie jestem. Mam tylko podobny światopogląd co masoni.


So mar 29, 2008 4:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Vacarius jednym z założeń masonów było przemienienie kulturalne społeczeństw tak, aby wyznawane idee były spójne z ich ideami. I udało im się to osiągnąć.Może nie jesteś masonem, ale już nowe młode pokolenia są "wyzwolone". To jest wpływ o który między innymi walczył Jan Paweł II i walczy o. Rydzyk, o formacje pokoleń. Kto wychowa dzieci ten będzie miał władzę nad światem. Wszyscy lgną tam gdzie im dobrze, gdzie znajdują podobnych sobie. Idą do źródeł by wspinać się coraz dalej w tym co kochają.

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N mar 30, 2008 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post 
Przemienianie kulturowe społeczeństw następuje samo za sprawa technologii.
Mozę masoński spisek polega na wynajdowaniu nowych technologi.

Internet to na pewno masoński wynalazek. :)
Bo internet to dopiero zaczął w astronomicznym tępię reformować kultury społeczeństw. :o

Niekiedy nawet ja nie nadążam a jestem otwarty na nowe technologie. Najwidoczniej czym człowiek starszy to tym bardziej zamknięty sie robi na technologie. Bo wole już np. pograć sobie w starą grę komputerową niż jakąś nową.


Pn mar 31, 2008 4:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Masoni - kim są naprawdę?
Nie sądzę, że Janusz Korwin Mikke jest masonem.
1. Sam temu zaprzeczał u Pospieszalskiego.
2. Razem z Michalkiewiczem ujawnia kolejne posuniecia masonerii.
3. Jest katolikiem, uczeszcza tylko na msze trydenckie (z tego co mi wiadomo), przyjmuje komunię.

No ale jeżeli już by był to raczejby się nie ujawnił ;) :P:P:P

Dam wam linka do czatu z JKMem na temat masonerii: łapcie http://korwin-mikke.pl/czat/zobacz/maso ... asoneria/8


Pt sie 19, 2011 2:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re:
Mieszek napisał(a):
Vacarius jednym z założeń masonów było przemienienie kulturalne społeczeństw tak, aby wyznawane idee były spójne z ich ideami. I udało im się to osiągnąć.Może nie jesteś masonem, ale już nowe młode pokolenia są "wyzwolone". To jest wpływ o który między innymi walczył Jan Paweł II i walczy o. Rydzyk, o formacje pokoleń. Kto wychowa dzieci ten będzie miał władzę nad światem. Wszyscy lgną tam gdzie im dobrze, gdzie znajdują podobnych sobie. Idą do źródeł by wspinać się coraz dalej w tym co kochają.


JP II był tolerancyjny i szanował inne światopoglądy, nie to co Rydzyk.

A z drugiej strony lubię sobie popatrzeć na biadolenie katolików że władza nad światem przestaje być już ich władzą. Rządziliście już 2000 lat. Zachodźże czarne słoneczko.


So sie 20, 2011 13:50
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Masoni - kim są naprawdę?
Polecam przeczytać "List do Brazylijskiego Masona" autorstwa Motta Marcelo Ramos, oraz zajrzec do wydawnictwa lashtal press.


Wt sie 23, 2011 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL