Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Informacje o SJ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 18, 2007 20:31
Posty: 637
Post 
Swiadkowie Jehowy maja obowiazek nikogo nie sluchac, nie sluchac zadnych argumentow.

Nie ma plaszczyzny do dyskusji, nie ma dyskusji, nie ma tematu.

Miejsce na ekranie ma swoja wartosc.

_________________
---
teh podpiss


Pn sie 18, 2008 20:01
Zobacz profil
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Jeśli chodzi o świadków Jehowy to jak nieznosze tych twierdzeń, że oni to lepiej znają od nas (katolików) Pismo Święte ...

największa brednia jaką słyszałem, czy ktoś ci broni czytać Pismo Święte ?

o. John Bashobora, był zapytany kiedyś przez innowierce - skad ty znasz Pismo Święte ? (ze zdziwieniem)
- ks. John na to - a bo my katolicy, jesteśmy tymi, którzy Pismo Święte dali wam :D

a 2 tygodnie temu ksiądz ogłosił po Mszy, że byli u niego SJ i chcieli go nawracać :D ksiądz sie zdziwił :o bo nikt z parafian do niego tak nie przyszedł nigdy, a tu młode dziewczyny aż ze Śląska (moja parafia w diecezji przemyskiej) i że chcą porozmawiać o Pismie Świętym ... mówił, że po chwili dyskusji uciekły bo niesłuchały kontrargumentów księdza ... :lol:
i wracając do domu sąsiadka mówi do mamy, cytując tam kogoś - ciekawe czy ty byś poszła na drugi koniec Polski chodzić po domach i nawracać gdyby ci kazali ? :D
a przecież obowiązkiem każdego chrześcijanina jest apostolstwo - wszędzie, wśród każdego masz obowiązek głosić Ewangelię! (i wcale nie musisz jechać na drugi koniec Polski)


Pn sie 18, 2008 20:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
A jedyne "apostolstwo" jakie uprawiają katolicy w mojej okolicy (Podkarpacie) np. poprzez dzieci z ruchu światło - życie, jest podchodzenie do niewierzących/innowierców i twierdzenie że "Jezus cię kocha, bla bla bla". Apostolstwo pierwsza klasa!!

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Wt sie 19, 2008 10:04
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Jacson napisał(a):
Jeśli chodzi o świadków Jehowy to jak nieznosze tych twierdzeń, że oni to lepiej znają od nas (katolików) Pismo Święte ...

największa brednia jaką słyszałem, czy ktoś ci broni czytać Pismo Święte ?

o. John Bashobora, był zapytany kiedyś przez innowierce - skad ty znasz Pismo Święte ? (ze zdziwieniem)
- ks. John na to - a bo my katolicy, jesteśmy tymi, którzy Pismo Święte dali wam :D

a 2 tygodnie temu ksiądz ogłosił po Mszy, że byli u niego SJ i chcieli go nawracać :D ksiądz sie zdziwił :o bo nikt z parafian do niego tak nie przyszedł nigdy, a tu młode dziewczyny aż ze Śląska (moja parafia w diecezji przemyskiej) i że chcą porozmawiać o Pismie Świętym ... mówił, że po chwili dyskusji uciekły bo niesłuchały kontrargumentów księdza ... :lol:
i wracając do domu sąsiadka mówi do mamy, cytując tam kogoś - ciekawe czy ty byś poszła na drugi koniec Polski chodzić po domach i nawracać gdyby ci kazali ? :D
a przecież obowiązkiem każdego chrześcijanina jest apostolstwo - wszędzie, wśród każdego masz obowiązek głosić Ewangelię! (i wcale nie musisz jechać na drugi koniec Polski)



wreszcie jeden rozsądny głos .
można być muzułmaninem, katolikiem ,protestantem i nadal być człowiekiem.

otóż zgadzam się z tobą w pełni.
Można nie rozumieć ŚJ, można nie podzielać ich poglądów ale jedno przyznać trzeba :
tylko oni chodzą i nawracają tak jak Jezus i apostołowie .
tylko oni nie zabijają na wojnach
tylko oni czytają biblie

a czy do końca rozumieją.?

Biblia tak mówi:

Dz 5:38-39 BT „Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się,(39) a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem. Usłuchali go.”


Cz wrz 25, 2008 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Cytuj:
Można nie rozumieć ŚJ, można nie podzielać ich poglądów ale jedno przyznać trzeba :
tylko oni chodzą i nawracają tak jak Jezus i apostołowie .
tylko oni nie zabijają na wojnach
tylko oni czytają biblie

Kilka uwag skromnych.
1. Ja nie jestem świadkiem Jehowy, a Pismo Święte jako katolik czytam regularnie.
2. Dalej pacyfizm nie jest nakazem biblijnym, jest fragment, w którym jest mowa o tym jak żołnierze przyszli do Jana Chrzciciela i pytali co mają zrobić - Jan nie zabronił im służby wojskowej.
3. Świadkowie Jehowy wprawdzie chodzą po domach i stoją na dworcach, ale miałbym wątpliwości do tego określenia "jak Jezus i apostołowie", ponieważ uczą czegoś innego niż oni.


Cz wrz 25, 2008 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
1. a co akazał uczniom Jezus? "idzcie i głoście "przyblizyło sie królestwo niebios", forma tez podobna
2. Z informacji ze Jan czegoś nie zakazał nie wynika że na coś pozwalał. Zaś prawo miłości bliźniego zapewne zezwala na zabijanie wrogów ojczyzny nawet gdyby to byli wspołwyznawcy?
3. nie tylko ŚJ czytaja bibli, choć biorąc pod uwage odsetek wyznawców który to robi to zapewne są na czele


Cz wrz 25, 2008 22:16
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
meritus napisał(a):
Cytuj:
Można nie rozumieć ŚJ, można nie podzielać ich poglądów ale jedno przyznać trzeba :
tylko oni chodzą i nawracają tak jak Jezus i apostołowie .
tylko oni nie zabijają na wojnach
tylko oni czytają biblie

Kilka uwag skromnych.
1. Ja nie jestem świadkiem Jehowy, a Pismo Święte jako katolik czytam regularnie.
2. Dalej pacyfizm nie jest nakazem biblijnym, jest fragment, w którym jest mowa o tym jak żołnierze przyszli do Jana Chrzciciela i pytali co mają zrobić - Jan nie zabronił im służby wojskowej.
3. Świadkowie Jehowy wprawdzie chodzą po domach i stoją na dworcach, ale miałbym wątpliwości do tego określenia "jak Jezus i apostołowie", ponieważ uczą czegoś innego niż oni.


1 jeśli chodzi o czytanie pisałem o całości grupy.
pojedyncze osoby w rożnych religiach czytają Biblię.
natomiast ŚJ jako całość to czynią.

2 nie pisalem o pacyfizmie tylko o zabiajniu na wojnach.
Jan był przed Jezusem i przygotowywał tylko ludzi na przyjście Jezusa .
Dlatego celnikom i żołnierzom dał tylko pewne rady dotyczące postępowania wobec innych . Ale i tak jasno dał do zrozumienia:
Lk 3:14 Br "Pytali go też i żołnierze: A my co mamy robić? I odpowiedział im: Nikomu nie dokuczajcie, nikogo nie wykorzystujcie, lecz poprzestańcie na własnym żołdzie."

Jezus natomiast całkowicie zmienił do tego podejscie i zawarł nowe przymierze.
I powiedział :
Mt 7:12 Br "Tak więc to, co chcecie, by wam inni czynili, wy sami innym czyńcie. To jest bowiem Prawo i Prorocy."
myslisz ze ktos chce zzeby go zabili albo jego rodzinę?
Pokaz mi gdzie Jezus nakazał używanie przemocy?
Wręcz przeciwnie Jezus powiedział ;
Lk 6:29 BT "Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty."

3 katolicy nie robią nic w tym kierunku żeby głosić.
A czy Śj uczą czegoś innego? Tu pewnie można by dyskutować.
Ale i tak chodzi o postawę . Przynajmniej próbują ,a tego nie robi zadna inna religia na swiecie.


Cz wrz 25, 2008 22:29
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
arcana85 napisał(a):
2. Z informacji ze Jan czegoś nie zakazał nie wynika że na coś pozwalał. Zaś prawo miłości bliźniego zapewne zezwala na zabijanie wrogów ojczyzny nawet gdyby to byli wspołwyznawcy?

ale to już chyba inne prawo miłości niż Jezusowe prawo miłości.
Mt 5:39 BT "A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!"

.(17) Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi.(18) Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi.(19) Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go.(20) Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.”


Cz wrz 25, 2008 22:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL