Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 16:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Świadkowie Jehowy - suplement 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
SilverS napisał(a):
Wiara w bóstwo Jezusa zwanego Chrystusem nie jest wyznacznikiem CHRZEŚCIJAŃSTWA.
Jest.
SilverS napisał(a):
Na przykład pierwotni chrześcijanie nie wierzyli w bóstwo Jezusa -
Wierzyli-pisma z połowy I w n.e.:
Hbr 1:8-9 BT „Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.(9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.”

J 1:1 BT „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.”
SilverS napisał(a):
zaś na dzisiaj nie wierzą kub wierzą inaczej:
Chrystadelfianie, Kalwini (nie ma transsubstancjacji - czyli wcielenia w wafelek i wino), Metodyści, Unitarianie i jeszcze kilka innych pomniejszych schizm.
Za metodysci.pl
Jedynie Bogu w Trójcy Jedynemu należna jest cześć i chwała. Wszelkie inne kulty - natury, człowieka, wytworów jego rąk - nie powinny mieć miejsca w Kościele Jezusa Chrystusa.
Podobnie jest u kalwinów jako protestantów - jeszcze jest, bo nie wiadomo jak zmienią doktrynę w przyszlości.

Nie ma sensu z Tobą rozmawiać na forum. Jak będziesz miał wiedzę na przeciętnym poziomie gimnazjum to się odezwij.
:razz:


So paź 04, 2008 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
A tu coś o wiarygodności przekładu Pisma, gdzie ŚJ przekręcając tekst jak ognia unikają nazwania Jezusa Bogiem:

Biblia Tysiąclecia, 4ed. (1965/1984)
hbr 1:8-9 bt (8 ) Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.

Przekład Dosłowny (2002)
hbr 1:8-9 bpd (8 ) lecz o Synu: [Twój tron, o Boże, na wieki wieków, Berłem prawości berło Twojego Królestwa]. (9) [Ukochałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś bezprawie; Dlatego Twój Bóg namaścił Cię, o Boże, olejkiem radości jak żadnego z twoich towarzyszy].

Przekład Nowego Świata (1997)
hbr 1:8-9 ns (8 ) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem prostolinijności. (9) Umiłowałeś prawość, a znienawidziłeś bezprawie. Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem radosnego uniesienia bardziej niż twoich towarzyszy".

Od kiedy to Jehowa jest tronem Jezusa? Czyżby Jezus siedzial w niebie na Jehowie? :x

:razz:


So paź 04, 2008 18:44
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
On napisał(a):
SilverS napisał(a):
Wiara w bóstwo Jezusa zwanego Chrystusem nie jest wyznacznikiem CHRZEŚCIJAŃSTWA.
Jest.


tak.
to proszę przeprowadź wywód od jakiego słowa wywodzi się słowo chrześcijaństwo

SilverS napisał(a):
Na przykład pierwotni chrześcijanie nie wierzyli w bóstwo Jezusa -
Wierzyli-pisma z połowy I w n.e.:
Hbr 1:8-9 BT „Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.(9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.”

pomyłka

slowa z hebrajczyków to cytat z psalmów 45.
były kierowane prawdopodobnie do Salomona .
(5) Niech ci się szczęści! Wystąp w obronie prawa, łagodności i sprawiedliwości, A prawica twoja dokona cudownych czynów!(6) Strzały twoje są ostre, Ludy padają pod nogi twoje, Upadnie serce wrogów króla.(7) Tron twój, o Boże, trwa na wieki wieków; Berłem sprawiedliwym jest berło królestwa twego.(8)

czyli słowa te były kierowane do człowieka Salomona
a nie myślisz chyba, że Salomon był Bogiem.


Cytuj:
hbr 1:8-9 ns (8 ) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem prostolinijności.

Od kiedy to Jehowa jest tronem Jezusa? Czyżby Jezus siedzial w niebie na Jehowie?


no czepiasz się wymownie.
przeciez to tylko przenośnie.

. 21 Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie.
czyli Jezus siedzi na tronie Ojca?
nie, siedzi po prawicy.
Chyba słyszałes o tym że Jezus ma siedzieć po prawicy.

a gdyby tak cytować wersety to proszę.
Rz 1:4 Bw „który według ducha uświęcenia zostałustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym,

i takich weretów w którym Jezus mówi że jest synem, że jest niższy od Boga , że nie jest równy Ojcu sa dziesiątki.
wiec Jezus jest synem .w ten sposób wszystko można udowodnić


So paź 04, 2008 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
jafo napisał(a):
to proszę przeprowadź wywód od jakiego słowa wywodzi się słowo chrześcijaństwo
Chrześcijanie to ci, ktorzy przyjmują chrzest w imię Trójcy równorzędnych Osób Boskich
Mt 28:19 NS „Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego,”

Czy wy 'chrzcicie' w imię jakiego człowieka/anioła o imieniu Jezus i bezosobowej mocy zwanej u was duchem św.?

U was nie ma chrztu i dlatego nie jesteście chrześcijanami.
jafo napisał(a):
slowa z hebrajczyków to cytat z psalmów 45.
były kierowane prawdopodobnie do Salomona .
(5) Niech ci się szczęści! Wystąp w obronie prawa, łagodności i sprawiedliwości, A prawica twoja dokona cudownych czynów!(6) Strzały twoje są ostre, Ludy padają pod nogi twoje, Upadnie serce wrogów króla.(7) Tron twój, o Boże, trwa na wieki wieków; Berłem sprawiedliwym jest berło królestwa twego.(8)

czyli słowa te były kierowane do człowieka Salomona
a nie myślisz chyba, że Salomon był Bogiem.
Czy Salomon trwa na wieki wieków? - w.7a
Tron to duchowy Izrael.
jafo napisał(a):
Cytuj:
hbr 1:8-9 ns (8 ) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem prostolinijności.

Od kiedy to Jehowa jest tronem Jezusa? Czyżby Jezus siedzial w niebie na Jehowie?

no czepiasz się wymownie.
przeciez to tylko przenośnie.
Nie czepiam się lecz wykazuję kolejne wielkie krętactwo.
Wasze 'tłumaczenie' to jedno długie pasmo 'przenośni'.
jafo napisał(a):
. 21 Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie.
czyli Jezus siedzi na tronie Ojca?
nie, siedzi po prawicy.
Chyba słyszałes o tym że Jezus ma siedzieć po prawicy.
Czy uważasz, że Jehowa ma mały tron albo jest zbyt otyły i Jezus sie na nim nie zmieści wbrew zapisom Pisma?
Pismo swoje a wy wiecie lepiej niz Jehowa i apostołowie.
jafo napisał(a):
i takich weretów w którym Jezus mówi że jest synem, że jest niższy od Boga , że nie jest równy Ojcu sa dziesiątki.
wiec Jezus jest synem .
Oczywiście, że jest Synem. Poczytaj ze zrozumieniem chociażby J 1,1nn
jafo napisał(a):
w ten sposób wszystko można udowodnić
Ale dzięki łasce Bożej nie każdy jest tak naiwny aby przyjąć szatańskie kłamstwa Brooklynu.
:razz:


So paź 04, 2008 21:13
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
On napisał(a):
to proszę przeprowadź wywód od jakiego słowa wywodzi się słowo chrześcijaństwo

Chrześcijanie to ci, ktorzy przyjmują chrzest w imię Trójcy równorzędnych Osób Boskich
Mt 28:19 NS „Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego,”

Czy wy 'chrzcicie' w imię jakiego człowieka/anioła o imieniu Jezus i bezosobowej mocy zwanej u was duchem św.?

U was nie ma chrztu i dlatego nie jesteście chrześcijanami.


1 nie u was .Jestem tu sam
2chrzest jest we wszystkich religiach wywodzących się od Jezusa
3dowód mierny . Nie ma słowa Trójca ,nie ma słowa chrześcijanie , nie ma dowodu od jakiego słowa greckiego wywodzi się nazwa chrześcijaninie

s
Cytuj:
czyli słowa te były kierowane do człowieka Salomona
a nie myślisz chyba, że Salomon był Bogiem.

Czy Salomon trwa na wieki wieków? - w.7a
Tron to duchowy Izrael.

nie czytaj Biblii dosłownie .
i nie wymyślaj bzdur .
skąd bierzesz takie wymysły że tron to Izrael.?




Cytuj:


no czepiasz się wymownie.
przeciez to tylko przenośnie.


Nie czepiam się lecz wykazuję kolejne wielkie krętactwo.
Wasze 'tłumaczenie' to jedno długie pasmo 'przenośni'.
nie nasze lecz moje .
ty możesz wymyślać że tron to Izrael a ja nie mogę?





Cytuj:
Czy uważasz, że Jehowa ma mały tron albo jest zbyt otyły i Jezus sie na nim nie zmieści wbrew zapisom Pisma?

nie po prostu uważam że jak siedzi po prawicy to po prawicy.



Cytuj:
w ten sposób wszystko można udowodnić Ale dzięki łasce Bożej nie każdy jest tak naiwny aby przyjąć szatańskie kłamstwa Brooklynu.
:razz:


widzę ze juz chyba zdrowaśkę odmówiłeś i dostałeś oświecenie bo ostatni argument jest rewelacyjny.


N paź 05, 2008 0:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Obu panom proponuję ochłonięcie i zastanowienie się nad kulturą stosowanych argumentów...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N paź 05, 2008 11:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL