Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
Zefciu może pozwolisz wypowiedzieć się innym zamiast arbitralnie orzekać, że wszytko to bzdura i nie ma żadnych podstaw.
Może znajdzie się ktoś, kto ma jakieś przesłanki i rzuci inne światło na problem.
Jeśli nikt taki się nie znajdzie, to temat umrze śmiercią naturalną.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr paź 24, 2018 11:14
Zobacz profil
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
Padre77 napisał(a):
Zefciu może pozwolisz wypowiedzieć się innym
A czy ja komuś zabraniam się wypowiedzieć? Jeśli ktoś ma jakieś merytoryczne argumenty za istnieniem iluminatów, to niech je przedstawi. Na razie jednak, w tym długim wątku nikt tego nie uczynił. Mimo że faszysta zefciu nie był wtedy modem i nie mógł nikomu zabronić.


Śr paź 24, 2018 12:01

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
zefciu napisał(a):
masseur napisał(a):
Co wy o tym myślicie? Co myślicie o istnieniu Illuminati i o ich wpływie na światowych celebrytow? Tylko proszę o odpowiedzi z argumentacją. Nie piszcie nic w stylu "To bzdura."
Ale co tutaj poza „to bzdura” można napisać? Nie ma tutaj żadnych źródeł, żadnych merytorycznych przesłanek, niczego. Wszystkie te historie trzeba traktować jako zmyślone, bo nie ma żadnych podstaw, by uważać inaczej. Jeśli są – wskaż takie.

Jakiś czas temu ziemia była „płaska”, gdy ktoś powiedział, że jest okrągła można było jedynie powiedzieć „to bzdura”, a wszystkie historie związane z innym jej okrągłym kształtem, „płascy” uważali, że należy traktować jako zmyślone, bo nie mieli żadnych podstaw, by uważać inaczej. Jeżeli byłaby okrągła, to jak ludzie będący pod spodem byli by w stanie się jej trzymać? Żądali, by zaprzestać takich herezji i nawet nie chcieli by im wskazać argumenty. Dziś widzę mały postęp, można wskazać argumenty.


Śr paź 24, 2018 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
george45 napisał(a):
Jakiś czas temu ziemia była „płaska”, gdy ktoś powiedział, że jest okrągła można było jedynie powiedzieć „to bzdura”, a wszystkie historie związane z innym jej okrągłym kształtem, „płascy” uważali, że należy traktować jako zmyślone, bo nie mieli żadnych podstaw, by uważać inaczej.


Bezsensowne porównanie. Idea Ziemi-kuli pojawiła sie od razu z agumentami, które każdy "płaski" mógł sobie przeanalizować. Tu idea jest goła - nikt nie przedstawił argumentów za tym, by miała być prawdziwa.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr paź 24, 2018 12:15
Zobacz profil
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
george45 napisał(a):
Jakiś czas temu ziemia była „płaska”
Konkretnie kiedy?
Cytuj:
gdy ktoś powiedział, że jest okrągła można było jedynie powiedzieć „to bzdura”
Wskaż kto został w historii wyśmiany za ideę kulistej Ziemi?
Cytuj:
bo nie mieli żadnych podstaw, by uważać inaczej
Podstawy były od zawsze – nie trzeba żadnych specjalnych przyrządów, by dokonać obserwacji potwierdzających kulistość Ziemi.
Cytuj:
Żądali, by zaprzestać takich herezji i nawet nie chcieli by im wskazać argumenty.
Konkretnie kto poważny żądał, by zaprzestać takich herezji?


Śr paź 24, 2018 12:27
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
Zefciu, iluminaci istnieli, co prawda nie wiem czy dzisiaj istnieją...? Ale był to zakon założony w drugiej połowie XVIII wieku w Niemczech


Śr paź 24, 2018 13:48

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Jakiś czas temu ziemia była „płaska”
Konkretnie kiedy? […]

Zefciu, naprawdę nie znasz odpowiedzi na zadane pytania? Mam wrażenie, że się tylko droczysz, a wrażenie to opieram, no miedzy innymi na mianowaniu cię moderatorem. Piastując takie stanowisko nie sposób nie być absolwentem jakiejś szkoły (zakładam, że mogę się mylić).
No ale zakładając, że może coś poszło nie tak, proszę skup się, a przy małej podpowiedzi z mojej strony uzupełnisz wiedzę i zaspokoisz swą ciekawość. Oto kilka źródeł mówiących o tym, kto i kiedy uważał że ziemia nie jest okrągła:
„Dowody na kulistość Ziemi istniały od starożytności, jednakże nie wszyscy byli skłonni je uznać. Odmienny pogląd prezentował m.in. Laktancjusz, chrześcijański autor żyjący w IV wieku. Napisał on dzieło pod tytułem Divine institutiones. Nie zgadzał się z poglądami na kulistość Ziemi, jako że były one stworzone przez pogan. Jako argument podawał fakt, że kulistość Ziemi pociąga za sobą istnienie antypodów. Laktancjusz nie potrafił przyjąć myśli, że mogłyby one istnieć, gdyż zamieszkujący je ludzie musieliby żyć głową do dołu. Źródła wiedzy na kształt Ziemi upatrywał natomiast w Biblii. W jego opinii księga ta opisuje świat na podobieństwo tabernakulum albo Przybytku Przymierza.”
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat-tabernakulum
”Ziemię wyobrażano sobie jako płaską, okrągłą tarczę, otoczoną górami i kręgiem oceanu z cesarstwem chińskim w środku. Kartografia chińska stała na wysokim poziomie, znany był kompas, zasady niwelacji. Mapy rysowano w siatce kwadratów, ich treść była rysunkowa, ale zawierały informacje o wysokościach i odległościach. Najstarsze znane mapy chińskie pochodzą z VI w. p.n.e.”

”Najstarsze centra cywilizacyjne w kręgu kultury europejskiej powstały na Bliskim Wschodzie: w Egipcie, Asyrii, Babilonii, na Krecie, w Kartaginie i Fenicji. Choć rozwijały się niezależnie od siebie mają wiele cech wspólnych, takich jak ograniczona znajomość świata, czy mitologiczny charakter ogólnych pojęć i wyobrażeń o Ziemi i Wszechświecie, ukształtowany na podstawie bezpośrednich obserwacji otaczającego świata. Wyobrażenia te znalazły odbicie w prymitywnych mapach Ziemi, przedstawionej w postaci nieruchomej, płaskiej powierzchni, o kształcie prostokąta (Egipt) lub wydłużonej tarczy, w centrum której znajduje się dany kraj”

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_geografii
Myślę, że po przeczytaniu ze zrozumieniem, nie będziesz miał problemów z odpowiedzią na pozostałe swe pytania, choć uważam, że są rzeczy które poznaliśmy, poznamy, oraz te których człowiek nigdy nie pozna.

Ps
Postaraj się proszę, sam troszeczkę poszukać, a gdy naprawdę nie będziesz potrafił znaleźć, daj znać, postaram się pomóc.


Cz paź 25, 2018 7:45
Zobacz profil
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
george45 napisał(a):
Zefciu, naprawdę nie znasz odpowiedzi na zadane pytania?
No właśnie nie znam. Tzn. mamy pewne przesłanki za tym, że rzeczywiście pewne starożytne ludy były płaskoziemskie. Ale są to przesłanki dość niejasne, oparte na mitologii. Natomiast wszystkie ludy, które miały jakąkolwiek astronomię miały tę astronomię „kuloziemską”.
Cytuj:
Oto kilka źródeł mówiących o tym, kto i kiedy uważał że ziemia nie jest okrągła
A ja nie chcę źródeł mówiących, że ktoś kiedyś uważał. Nawet dzisiaj są wariaci, którzy tak uważają. Ja chcę źródła mówiące o tym, że gdzieś kiedyś był to pogląd dominujący w nauce i że osoby, które uważały, iż ziemia jest kulą były wyśmiewane.
Cytuj:
Dowody na kulistość Ziemi istniały od starożytności
No ciekawe. Bo Ty twierdziłeś, że nie istniały.

Cytuj:
Ziemię wyobrażano sobie jako płaską, okrągłą tarczę, otoczoną górami i kręgiem oceanu z cesarstwem chińskim w środku. Kartografia chińska stała na wysokim poziomie, znany był kompas, zasady niwelacji. Mapy rysowano w siatce kwadratów, ich treść była rysunkowa, ale zawierały informacje o wysokościach i odległościach. Najstarsze znane mapy chińskie pochodzą z VI w. p.n.e.”
No właśnie tutaj nie mamy żadnego dowodu, jakoby Chińczycy byli płaskoziemcami. W naszej cywilizacji również publikuje się płaskie mapy na siatce kwadratów, gdzie jakiś kontynent otoczony jest „kręgiem ocenu”.


Cz paź 25, 2018 8:09

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
Co prawda obiecałem, że pomogę, ale pod pewnym warunkiem. Dopełnij go, to naprawdę nie jest takie trudne.


Cz paź 25, 2018 9:02
Zobacz profil
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
george45 napisał(a):
Co prawda obiecałem, że pomogę, ale pod pewnym warunkiem. Dopełnij go, to naprawdę nie jest takie trudne.
Ale ja Ciebie o żadną pomoc nie prosiłem. To Twoim obowiązkiem jest przedstawić argumenty w dyskusji, a nie moim szukać ich z Twoją pomocą.


Cz paź 25, 2018 9:22

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
zefciu napisał(a):
Twoim obowiązkiem jest przedstawić argumenty w dyskusji, a nie moim szukać ich z Twoją pomocą.

Ja przedstawiłem, ty ich nie zrozumiałeś, bądź zrozumiałeś opacznie.
Prosiłbym byś wywiązał się ze swoich obowiązków i przedstawił dowody na to że:
1. Wszystkie ludy, które miały jakąkolwiek astronomię miały tę astronomię „kuloziemską”.
2. Twierdziłem, że nie istniały dowody w starożytności na kulistość ziemi.
3. Nie trzeba żadnych specjalnych przyrządów, by dokonać obserwacji potwierdzających kulistość Ziemi.
4. Kto nie wierzy, że ziemia jest okrągła jest wariatem.

Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź podpartą dowodami.


Cz paź 25, 2018 10:44
Zobacz profil
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
george45 napisał(a):
Prosiłbym byś wywiązał się ze swoich obowiązków i przedstawił dowody na to że:
1. Wszystkie ludy, które miały jakąkolwiek astronomię miały tę astronomię „kuloziemską”.
Mamy do czynienia ze zdaniem z kwantyfikatorem ogólnym. Trudno jest dowieść takiego zdania. Jeśli nie ma przykładu przeciwnego, przyjmujemy, że jest prawdziwe.
Cytuj:
2. Twierdziłem, że nie istniały dowody w starożytności na kulistość ziemi.

Proszę bardzo:
Cytuj:
uważali, że należy traktować jako zmyślone, bo nie mieli żadnych podstaw, by uważać inaczej

Cytuj:
3. Nie trzeba żadnych specjalnych przyrządów, by dokonać obserwacji potwierdzających kulistość Ziemi.
Wystarczy obserwować zachód Słońca. Albo statek znikający za horyzontem.
Cytuj:
4. Kto nie wierzy, że ziemia jest okrągła jest wariatem.
Istnieją przytłaczające dowody na to, że Ziemia jest zbliżona kształtem do kuli. Nie ma żadnych przesłanek za tym, że jest ona płaska. Jeśli ktoś zatem utrzymuje, że jest płaska ma jakiś problem z mechanizmami poznawczymi. Określenie „wariat” jest oczywiście nieformalne.


Cz paź 25, 2018 10:57

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
Ad. 1 Kłamałeś, sprostowałeś - na trudno dowieść – przeproś.
Ad. 2 Kłamiesz, pisałem że „płascy” - przeproś.
Ad. 3 W jaki sposób obserwacja zachodu słońca lub znikający statek za horyzontem świadczy o tym że ziemia jest kulą? Podaj dowód.
Ad. 4 To „nieformalna oczywistość” znajdująca się w twoim umyśle. Na forum napisałeś tych ludzi wariatami – przeproś.


Cz paź 25, 2018 11:33
Zobacz profil
Post Re: Illuminati, Lucyferianizm i Światowy spisek
george45 napisał(a):
Ad. 1 Kłamałeś, sprostowałeś - na trudno dowieść – przeproś.
Ad. 2 Kłamiesz, pisałem że „płascy” - przeproś.
Ad. 4 To „nieformalna oczywistość” znajdująca się w twoim umyśle. Na forum napisałeś tych ludzi wariatami – przeproś.
A to samo po polsku?

Cytuj:
Ad. 3 W jaki sposób obserwacja zachodu słońca lub znikający statek za horyzontem świadczy o tym że ziemia jest kulą? Podaj dowód.
Żaden płaskoziemski model nie wyjaśnia zachodów słońca. Fakt że obserwujemy coś, co jest zgodne z daną teorią, a nie ma teorii alternatwyne w naukach przyrodniczych nazywamy „dowodem”. Jest to coś innego, niż „dowód” w matematyce. Dowody w rozumieniu matematycznym są w naukach przyrodniczych niemożliwe.


Cz paź 25, 2018 11:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL