Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1029 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna strona
 kilka pytań do Świadków J. 
Autor Wiadomość
Post kilka pytań do Świadków J.
1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

3. Jak ktokolwiek obecnie może zaliczać się do klasy „wielkiej rzeszy” opisanej w księdze Objawienia 7 rozdziale, skoro jest tam powiedziane, że klasa ta pojawi się w czasie „wielkiego ucisku”, który jeszcze nie nastał?

4. Gdzie Biblia naucza, że Bóg na wieki odrzucił Izraela, skoro w Liście do Rzymian apostoł Paweł napisał, że zatwardziałość na Izraela przyszła do czasu, aż poganie wejdą w pełni, a potem Bóg odwróci bezbożność od Izraela (Rzym 11,25-33)

5. Gdzie Biblia naucza, że Bóg musi usprawiedliwić się przed szatanem ze swojego prawa do panowania nad światem, skoro Biblia zapewnia, że Bóg nie będzie tłumaczył się ze swego postępowania prze swoim stworzeniem? (Rzym 9,19nn; Iz. 45,9; 29,16)

6. Gdzie Biblia naucza, że nie będzie takiego miejsca, w którym Bóg ukarze wiecznymi mękami tych, którzy sprzeciwiają się Bogu, skoro sam Bóg poprzez swojego Syna daje Objawienie w którym mówi, iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10)

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii ŚJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.


N wrz 21, 2008 9:36
Post 
czy nikt nie pokusi się o odpowiedz ?


Wt wrz 23, 2008 15:32

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
A czy są tu jacyś świadkowie Jehowy?? Ja chętnie bym na te pytania odpowiedział na podstawie mojej znajomości ich błędów doktrynalnych, ale jestem katolikiem :-)


Wt wrz 23, 2008 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Odnoście punktu 6 to sobie poczytaj ten wątek:
viewtopic.php?t=10855&start=390
Znajdziesz wiele argumentów przeciwko koncepcji ognistego piekła.


Wt wrz 23, 2008 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Jesli oczekujesz odpowiedzi typu:
w tym a tym wersecie jest napisane że "duch Samuela był naprawde demonem" "Bóg jest Trójca" "Maria byla niepookalanie poczęta" to sie nie doczekasz.
O pewnych rzeczach wnioskuje sie z bardziej ogólnych praw i innych wersetów.
Np:
Katolicy ze słów "łaskis pełna" wywodza niepokalane poczecie.
ŚJ z uzasadnionego innymi fragmentami ogólnej zasady że dusz jest śmiertelna czy innych wersetów (sam Saul do spółki z Samuelem wytępił media spirytystyczne) wnisokuja że był to demon.


Wt wrz 23, 2008 16:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post Re: kilka pytań do Świadków J.
20 Cze 2008 napisał(a):
1. Gdzie Biblia naucza, ...


pytania są tendencyjne. oto podobne ale z innej strony

1 gdzie biblia naucza o trójcy

2 gdzie biblia naucza ze pójdziemy do nieba

3 gdzie biblia naucza że jest czyściec

itd itd.

takich pytań można zadać dziesiątki.
istotne jest cel .
chęć dowiedzenia się czy chęć pokazania czyichś błędów.

ważne są pobudki ponieważ tylko określone osoby są w stanie pojąc różne nauki.
Dn 12:8-12 BT „Ja wprawdzie usłyszałem, lecz nie zrozumiałem; powiedziałem więc: Panie, jaki będzie ostateczny koniec tego?(9) On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu.(10) Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją.

jak widzisz są tacy co nie będą rozumieli pewnych spraw


Cz wrz 25, 2008 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 08, 2008 15:29
Posty: 1
Post 
Najważniejsze jest jednak 2 P 1,20 "Przede wszystkim pamiętajcie, że nie można dowolnie wyjaśniać żadnej wypowiedzi proroka w Piśmie. Bo nie z woli człowieka głoszone były niegdyś prorotctwa, lecz natchnieni Duchem Świętym przemawiali święci ludzie Boży"


Śr paź 08, 2008 17:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Moim zdaniem interpretacja Pisma Swietego wedlug SJ jest bledna i oderwana od rzeczywistosci.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Śr lis 12, 2008 1:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Dlaczego? Bo gryzie się z Twoim światopoglądem?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Śr lis 12, 2008 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
pytania są tendencyjne. oto podobne ale z innej strony


Tyle, że formalnie ŚJ wyraźnie twierdzą, że stosują zasadę " tylko Pismo ". KK natomiast wyraźnie mówi, że " nie tylko Pismo ". Jeżeli więc wyznają coś, czego nie ma w Biblii, nie mogą się tłumaczyć np. Tradycją ( jak KK ), bo wtedy zaprzeczają sami sobie.

Wiara ŚJ jest niezwykle silnie zmitologizowana, cała jest nakierowana na dokładne interpretowanie wszelkich zjawisk w świetle Pisma. Sednem natomiast wiary chrześcijańskiej jest CHRYSTUS, i głoszone przez Niego Królestwo Boże. Dlatego właśnie dla ŚJ jest istotną sprawą np. wyznaczenie dokładnej daty " końca świata ", co katolików w ogóle nie interesuje, bo nie tu leży istota rzeczy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lis 12, 2008 11:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Tess napisał(a):
Moim zdaniem interpretacja Pisma Swietego wedlug SJ jest bledna i oderwana od rzeczywistosci.

taaak
a katolicka interpretacja jest nie oderwana ?


Śr lis 12, 2008 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
Cytuj:
Tyle, że formalnie ŚJ wyraźnie twierdzą, że stosują zasadę " tylko Pismo ". KK natomiast wyraźnie mówi, że " nie tylko Pismo ". Jeżeli więc wyznają coś, czego nie ma w Biblii, nie mogą się tłumaczyć np. Tradycją ( jak KK ), bo wtedy zaprzeczają sami sobie.

Wiara ŚJ jest niezwykle silnie zmitologizowana, cała jest nakierowana na dokładne interpretowanie wszelkich zjawisk w świetle Pisma. Sednem natomiast wiary chrześcijańskiej jest CHRYSTUS, i głoszone przez Niego Królestwo Boże. Dlatego właśnie dla ŚJ jest istotną sprawą np. wyznaczenie dokładnej daty " końca świata ", co katolików w ogóle nie interesuje, bo nie tu leży istota rzeczy.


To może tu się dowiem, bo w temacie "Kościół akceptujący homoseksualizm" Monika75, nie raczyła mi udzielić odpowiedzi.

Które dokładnie nauki Chrystusa, piętnują homoseksualizm?


Śr lis 12, 2008 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Chybe te odnośnie sodomy i gomory. Tylko, że biblia nie opisuje dokładnie tajemniczego "grzechu sodomitów".

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Śr lis 12, 2008 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
O tamtych to wiem, ale chodziło mi o nauki Chrystusa.


Śr lis 12, 2008 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
Ciekawi mnie, czy świadkowie Jehowy też cierpią na homofobię? Swoją drogą to duża część KK chyba stara się przedstawić ŚJ z jak najgorszej strony.


Śr lis 12, 2008 20:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1029 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL