Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:33



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Zespoły muzyczne związane z ugrupowaniami wrogimi Kościołowi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post 
Ten temat jest strasznie śmiesnzy ;D
ja proponuję dodac jeszcze spis filmów, w tym wszystkie Romana Polańskeigo (pedofil)
Śmiech na sali.
a wiecie, że kościół przez wieki zakazywał (można było spłonąć na stosie) za używanie w muzyce interwału zwanego trytonem? Myślicie, że jak teraz ktoś go użyje, to z głosnika wyskoczy szatan? Wtajemniczonych pozdrawiam :)


Wt paź 06, 2009 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 18:52
Posty: 17
Post 
A jak dajmy na to piosenka 'Zjedz skręta' HG, albo 'Tylko jeden buch' Firmy brzmi w naszych głośnikach to co... Obrażamy przy tym Pana, bo o 'ziole' jest... Hahahaaaa!!! :lol:
Żal ludzie...


Wt paź 06, 2009 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
ziele_force napisał(a):
a wiecie, że kościół przez wieki zakazywał (można było spłonąć na stosie) za używanie w muzyce interwału zwanego trytonem?


Dowód poproszę. Źródło informacji.

Po pierwsze, na sam zakaz. Po drugie, na to że ktoś spłonął z tego powodu na stosie (albo przynajmniej realnie mu to groziło). Gdybologia stosowana mi nie wystarczy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt paź 06, 2009 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post 
za wikipedią: Tryton (muzyka)

Tryton - w muzyce odległość między dwoma dźwiękami (interwał), wynosząca trzy całe tony (stąd nazwa, łac. średniowieczne tritonus znaczy: złożony z trzech dźwięków) , w szeregu diatonicznym są to dźwięki f - h. W harmonii klasycznej tryton jest uważany za dysonans i wymaga rozwiązania na sekstę małą gdy trytonem jest kwarta zwiększona (f - h) lub tercję wielką gdy trytonem jest kwinta zmniejszona (h - f). Interwał trytonu w przewrocie (czyli gdy dźwięk niższy przeniesiemy oktawę w górę ponad wyższy dźwięk, który w wyniku tego staje się podstawą) jest również trytonem.

W muzyce średniowiecznej używanie kwinty zmniejszonej lub kwarty zwiększonej było zakazane, ponieważ interwały te wydawały się takimi dysonansami, że uznawano je za stworzone przez diabła, nazywając je z łaciny "diabolus in musica" (dosłownie "diabeł w muzyce").

Co do spłonięcia, rzeczywiscie ciężko jest coś znaleźć, także póki co się wycofuje. Fakt, faktem kościół cenzurował diabła w muzyce - bał się że mu wyskoczy z organów na mszy


Śr paź 07, 2009 6:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Haha, ale śmieszne.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 07, 2009 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post 
Cytuj:
Haha, ale śmieszne.

Też tak uważam :-D
Szczególnie Highway to Hell zespołu AntiChrist-DevilsChild
mój katecheta tego lubił słuchać, myślę, czy nie podać go do kurii


Śr paź 07, 2009 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Najwyraźniej temat się wyczerpał, skoro rozmówców nie stać już na rozmowę na poziomie

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz paź 08, 2009 21:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL