Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy to sekta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 02, 2008 22:17
Posty: 18
Post Czy to sekta
http://www.afterlife-knowledge.com.pl/

nie otrzymałem odpowiedzi więc pytam się w szerszym gronie

_________________
Pozdrowienia dla wszystkich


Pt sie 14, 2009 22:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Przenoszę do odpowiedniego działu.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 14, 2009 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Cytuj:
Mój trening (...) nauczył mnie wchodzić w poziomy świadomości Świata Niefizycznego.


Sektą samą w sobie nie musi to być, w każdy razie nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem, a nawet dotyczy wiele poważnych grzechów

Zacytowałem, a zapomniałem wspomnieć że zabawy w 'wchodzenie w świat niefizyczny' związane jest z okultyzmem - sferą grzechów ciężkich.

Ludzka ciekawość dotycząca 'życia po śmierci' wydaje się być uzasadniona, wskazane jednak byłoby nie zajmowaniem sobie głowy tym problemem.

Polecam bardzo ciekawy, acz mało znany film 'Linia życia' - w pośredni sposób pokazuje, że wyciąganie od Boga 'na siłę' odpowiedzi na pewne pytania nie prowadzi do niczego dobrego.

Faktem jest jednak, że duchy istnieją - gdybym pamiętam, poleciłbym ciekawą książkę w pełni zgodną z naukami Kościoła katolickiego, w której pewna kobieta opowiadała swoje przeżycia z duszami czyśćcowymi, które się jej ukazywały - jest to jednak zupełnie co innego niż okultystyczne 'medium' czy inne, wymuszane sposoby kontaktu z ludźmi już nieżyjącymi.


Pt sie 14, 2009 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
Cytuj:
zabawy w 'wchodzenie w świat niefizyczny' związane jest z okultyzmem


Zabawy w świat niefizyczny wiążą się głównie z zabawą w świadome sny oraz głęboką relaksację. Jednak niektórzy wolą to interpretować jako świat metafizyczny, astral czy inny śmieszny wymysł ;D

Zaś co do samej 'sekty' to raczej nic groźnego dla nas. Bardziej dla naszych pieniędzy jeśli się w to wciągniemy :) Chociaż nie nazwę ich bandą naciągaczy bo równie dobrze sami mogą wierzyć w te swoje astrale i nieświadomie przekazywać innym bzdurki :P


So sie 15, 2009 7:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Do autora: jeżeli jesteś katolikiem to powinieneś śmiać się z tego.
W katolicyzmie jest świętych obcowanie a nie zabawy psych-okultystyczne.
Niezależnie czy to sekta czy nie, nie masz tam czego szukać.
Lepiej poczytaj książki Antonego de Mello.

Mam pytanie do moderatora: koś napisał w tym topicu że można na siłe rozmawiać z ludźmi z nieba.
Czy to jest prawda ?
Przecież Bóg/niebo jest po 3 kroć święty więc człowiek nie da rady władać Bogiem.
Ą może Szatan ma dostęp do nieba i ludzie poprzez różne techniki kontaktują się z Szatanem a on albo przekazuje słowa od danego człowieka lub mówi sam od siebie pod pozorem jakiejś osoby zmarłej.
Jak to jest ?

_________________
1 KOR 13


So sie 15, 2009 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Każda próba kontaktowania się ze zmarłymi (medium, wywoływanie duchów etc.) kończy się tym, że ściągamy na siebie uwagę demonów i zmarli, z którymi ci ludzie 'zwykli' rozmawiać to demony za nich się podające, a znając możliwości szatana podszywające się pod zmarłych demony świetnie potrafią wczuć się w rolę naśladując głos, wygląd drugiej osoby, a także wszystko o niej wiedzą - wszystko to z dziedziny 'okultyzm'.


So sie 15, 2009 17:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL