Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Sataniści-potępienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Mylisz się. Nie porównuję wszystkich czrześcijan do siebie... I nie powiesz mi chyba, że jeżeli katolki powie, że "Sataniści jedzą dziewice", to jest tolerancyjny, co?

Tylko zauważ, że to nie Ziuta z Pcimia Górnego twirdzi, ze satanizm to sekta, która jada koty, gwałci dziewice i profanuje kościoły. To nie ona wmawia wszystkim, że np. masoni to niebezpieczna sekta. To robią ludzie wyżej postawieni od zwykłago Kowalskiego w hierarchhi kościoła...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


N wrz 13, 2009 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 18:56
Posty: 14
Post 
Oczywiście stwierdzenie, że satanizm wywodzi się z chrześcijaństwa był skrótem myślowym, to tak gwoli wyjaśnienia. A co do tolerancji KK wobec innych religii czy czegokolwiek co mu się nie podoba to proszę o nie rozśmieszanie publiczności. Sporo lat temu oglądałem jakiś film wydawnictwa katolickiego, tytułu teraz nie pomnę, traktujący o sektach. Z wielkim zdziwieniem dowiedziałem się z niego, że jestem straszliwym satanistą i sekciarzem, który w wyniku spaczenia umysłu, będzie w przyszłości co najmniej socjopatą z radością gwałcącym i mordującym wszystko co się rusza i na drzewa nie ucieka. A wiecie dlaczego? Bo jestem miłośnikiem gier fabularnych. :D Film ten oglądałem podczas rekolekcji i ksiądz patrzył na mnie i moich znajomych nieco dziwnie jak rechotaliśmy słysząc kolejne "rewelacje". :D


N wrz 13, 2009 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Cytuj:
To robią ludzie wyżej postawieni od zwykłago Kowalskiego w hierarchhi kościoła...

możliwe, ale to nadal nie wszyscy lub większość chrześcijan.

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


N wrz 13, 2009 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Sareneth napisał(a):
Tylko zauważ, że to nie Ziuta z Pcimia Górnego twirdzi, ze satanizm to sekta, która jada koty, gwałci dziewice i profanuje kościoły. To nie ona wmawia wszystkim, że np. masoni to niebezpieczna sekta. To robią ludzie wyżej postawieni od zwykłago Kowalskiego w hierarchhi kościoła...


To znaczy kto? Personalnie poproszę.

Poza tym: satanizm ma różne wymiary i fakt, że jedni się wypierają drugich, jeszcze nie oznacza, że któraś z - powiedzmy - gałęzi traci prawo do określenia. Innymi słowy, są zapewne tacy, którzy zabijają koty (o jedzeniu nie słyszałam ;-) ) i profanują kościoły, i są tacy, którzy takimi działaniami się brzydzą.

Słowo "sekta" zazwyczaj jest obecnie stosowane w odniesieniu do grup, których wpływ na jednostkę jest silny i ograniczający jej wolną wolę i możliwości wyboru. Nie po prostu odłam. Nikt nie określa "sektą" prawosławnych czy luteran.

Cytuj:
Satanizm sam w sobie zakłada absolutną wolność jednostki, odrzucenie wiary w istoty wyższe jak Bóg (i także sam szatan Uśmiech... ), przyjmuje wiarę w magię i okultyzm jako coś czego nauka jeszcze nie wyjaśniła.
Co najśmieszniejsze - to jakby się uprzeć - bycie satanistą nie wyklucza się z byciem chrześcijaninem Suszę zęby


Przepraszam - ale chyba wyłącznie po rozszczepieniu osobowości. Chyba że jesteś w stanie RÓWNOCZEŚNIE odrzucać wiarę w istoty wyższe jak Bóg i wierzyć w Boga w Trójcy Jedynego. Pomijam już wszystko inne, jak choćby zupełnie inne centrum życia i jego zasady.

Zasady filozofii, której punkty były tu wielokrotnie podawane jako założenia satanizmu (na podstawie LaVey'a) są antytezami dla chrześcijaństwa, zresztą w ten sposób są konstruowane. Jako sprzeciw.

W moim najgłębszym przekonaniu są destrukcyjne dla życia człowieka i społeczeństwa, gdyż zrywają więzi międzyludzkie, niszczą bezinteresowność i odrzucają logikę daru. To, co sprawia, że człowiek staje się wprawdzie zależny od drugiego człowieka, ale także bezpieczny wśród ludzi. Niezależnie od tego, co się zdarzy.

I nie twierdzę, że człowiek wyznający taką filozofię nie ma żadnych więzi z innymi czy nikogo nie obdarowuje. Powiem więcej: to wszystko może wspaniale działać - do chwili, gdy pojawi się sytuacja krytyczna, przekraczająca granice kompensacji. Wtedy zawsze człowiekowi pozostaje tylko drugi człowiek. Tyle że on pojawi się tylko wtedy, gdy drugi będzie tak samo ważny jak ja. A to już kłóci się z podstawowym założeniem filozofii która JA stawia w centrum. Nie człowieka, tzn. nie człowieczeństwo. Konkretnego człowieka, wyznawcę filozofii.

Logika walki, hedonizm funkcjonują póki daje się walczyć i/lub zaspokajać swoje potrzeby. Jeśli ktoś traci tę sprawność, co mu pozostaje? Eutanazja?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 13, 2009 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
Cytuj:
A wiecie dlaczego? Bo jestem miłośnikiem gier fabularnych.

Takie ekscesy nie są tylko domeną Katolików, a wiekszości oderwanych od dzisiejszych realiów pseudo psycholożek.


N wrz 13, 2009 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 18:56
Posty: 14
Post 
Możliwe ale żadna pseudo psycholożka nie rozgłasza takich bzdur. A przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem, a ze strony KK to i owszem.


N wrz 13, 2009 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
r4dz10 napisał(a):
Cytuj:
To robią ludzie wyżej postawieni od zwykłago Kowalskiego w hierarchhi kościoła...

możliwe, ale to nadal nie wszyscy lub większość chrześcijan.
Oczywiście, że nie. Ale wiesz... Skoro władza Kościoła ustala, co jest dobre, a co złe, to czy nie crześcijanie (ogólnie) powinni wyznawać takie zasady?


Personalnie Jo_tko? CZy to czasem nie władza kościoła (papież etc.) ustala, dlaczego antykoncepcja jest zła, a Illuminaci i masoni to niebezpieczna sekta?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pn wrz 14, 2009 8:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
Silmeor napisał(a):
Możliwe ale żadna pseudo psycholożka nie rozgłasza takich bzdur. A przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem, a ze strony KK to i owszem.

Taa... to ja CI powiem, ze po raz pierwszy słyszę od Ciebie, zeby Kościół takie pierdy gadał. Do tej pory to byli Pro.F.Sjonaliści z psychologii socjologii i pedagoiki ktorzy naskakiwali na CDaction. Nie zauważyłęm by powoływali się na autorytet Kościoła
Superniania naskakująca na dragon balla także pozostała świecka w swoich głupotach


Pn wrz 14, 2009 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Sareneth

1. Nie rozmawiamy o antykoncepcji, więc nie zmieniaj tematu.

2. Poproszę o wypowiedzi owych "wyżej postawionych od zwykłego Kowalskiego", cokolwiek by to nie znaczyło, w których powiedziano, że:

a) satanizm to sekta, która jada koty, gwałci dziewice i profanuje kościoły
b) masoni to niebezpieczna sekta

Konkretnych, bo nie zamierzam tolerować po pierwsze uogólnień, po drugie pomówień. Jeśli ich nie możesz podać, wymagam odwołania stwierdzenia.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 14, 2009 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 18:56
Posty: 14
Post 
Ryszard Nowak z jakiegoś tam centrum o sektach.[/quote]

_________________
"człowiek stał się Człowiekiem przez akt nieposłuszeństwa i poznania. A więc wzorem dla niego powinien być Szatan - odwieczny buntownik, pierwszy wolnomyśliciel i pierwszy bojownik o emancypację światów"
M. Bakunin


Pn wrz 14, 2009 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
Cytuj:
Przepraszam - ale chyba wyłącznie po rozszczepieniu osobowości. Chyba że jesteś w stanie RÓWNOCZEŚNIE odrzucać wiarę w istoty wyższe jak Bóg i wierzyć w Boga w Trójcy Jedynego. Pomijam już wszystko inne, jak choćby zupełnie inne centrum życia i jego zasady.


Podstawowa zasada między Katolicyzmem a satanizmem (ale i także wieloma innymi ideologiami) nie polega na tezach, ale na formie. Satanizm nie ma jedynej słusznej doktryny i opiera się na luźnych założeniach gloryfikujących absolutną wolność jednostki. Katolicyzm, jak wiekszośc religii, jest strasznie sztywna i oparta na niepodważalnych dogmatach oraz jedynym słusznym nauczaniu Kościoła. Z wszelakich ideologii i filozofii wybierasz to co Ci odpowiada a to co nie pasuje - odrzucasz. Robiąc to samo z religia zostajesz potępiony.


Pn wrz 14, 2009 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Silmeor - to odpowiedź na moje pytanie? Domyślam się, że chodzi o tego Ryszarda Nowaka?

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rysz ... 30552.html

Jeszcze poproszę o informację, dlaczego miałabym określać go mianem "wyżej postawionego w hierarchii Kościoła od zwykłego Kowalskiego". Bo sama różnica nazwisk Nowak - Kowalski nie wystarczy...

Oraz o cytat w sprawie jadania kotów ;-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 15, 2009 7:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
jo_tka napisał(a):
Sareneth

1. Nie rozmawiamy o antykoncepcji, więc nie zmieniaj tematu.

2. Poproszę o wypowiedzi owych "wyżej postawionych od zwykłego Kowalskiego", cokolwiek by to nie znaczyło, w których powiedziano, że:

a) satanizm to sekta, która jada koty, gwałci dziewice i profanuje kościoły
b) masoni to niebezpieczna sekta

Konkretnych, bo nie zamierzam tolerować po pierwsze uogólnień, po drugie pomówień. Jeśli ich nie możesz podać, wymagam odwołania stwierdzenia.



Cytuj:
Pierwszą bullę przeciwko wolnomularstwu wydał papież Klemens XII. Uznał także, że katolik nie powinien zapisywać się do organizacji, której cele są niejasne. Od tamtej pory podobne akty prawne były wydawane przez różnych papieży aż do końca XIX wieku. Podkreślano w nich coraz mocniej rolę masonerii jako organizacji atakującej Kościół. W wielu z nich masoneria była określana mianem "sekty"
oraz
Cytuj:
Pius IX w czasie pielgrzymki do Polski w roku 1929 przestrzegał Polaków przed niebezpieczną sektą masońską, która szerzy swe przewrotne zasady i zgubne wpływy w świecie, jak również w Polsce usiłując w szczególności zniszczyć świętą i cenną spuściznę duchową i religijną. Ostatecznym celem masonów jest systematyczne usuwanie ducha chrystusowego z życia narodu.



Cytuj:
„Większość sekst satanistycznych stara się funkcjonować w ukryciu. Są nieznane społeczeństwu, a najwyżej tylko pośród ograniczonej ilości osób. Wolą dzielić się i utworzyć następne podgrupy, aniżeli tworzyć duże grupy,które chociaż byłyby silniejsze, to jednak byłyby również bardziej zagrożone ujawnieniem ich tajemnic i denuncjami” powiedział ksiądz Manuel Guerra. Według niego wzrost liczby sekt satanistycznych ma swoje korzenie „w głębokim kryzysie zasad i wartości zarówno religijnych, jak i etycznych. Kryzys ten jest pogłębiony jeszcze bardziej przez konsumpcjonizm i sekularyzacje promowane przez niektóre rządy Zachodnie”.

Podobne obawy dochodzą również z Włoch. Ksiądz Aldo Buonaiuto, dyrektor telefonu zaufania, poinformował w wywiadzie dla „Famiglia Cristiana” o wzroście liczby sekt satanistycznych, które utworzyły nawet „rynek konsekrowanych hostii”. Wytłumaczył on, że sekty te praktykują Czarne Msze, podczas których profanują ukradzione hostie i używają tortur, dewastują kościoły, a nawet niektóre z nich praktykują wampiryzm.

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Wt wrz 15, 2009 7:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ok. Wprawdzie o kotach nie było, ale odpuszczę ;-)

Więc po kolei. Organizacje masońskie wyznają filozofię sprzeczną z chrześcijaństwem, bez względu na to jak to zewnętrznie wygląda. Byłoby dziwne, gdyby papież przed przynależnością do nich nie ostrzegał.

Po drugie: istnieją grupy satanistyczne, które odprawiają czarne msze. Faktom raczej zaprzeczać nie należy, nawet jeśli inni sataniści kwestionują tę działalność. Faktem jest także handel konsekrowanymi hostiami, faktem są filmy, w których ktoś chwali się popełnieniem świętokradztwa. Nie znam "definicji" satanizmu, którą należałoby uznać za wiążącą, więc z mojego punktu widzenia jeśli ktoś określa się satanistą to należy to uznać, bez względu na to jak to rozumie.

Dla chrześcijaństwa taką cechą definiującą przynależność jest wiara w bóstwo Jezusa Chrystusa - w Boga w Trójcy Jedynego: Ojca, Syna Ducha Św. Odrzucenie tej podstawy powoduje, że człowiek chrześcijaninem nie jest, czegokolwiek by nie mówił. To właśnie dzieli chrześcijaństwo od judaizmu. Gdyby Jezus był tylko wielkim Rabbim nie byłoby chrześcijaństwa.

W końcu: obecnie używa się określenia sekta w różnych znaczeniach. Odłamu (jak niektórzy w tym wątku), niedużej grupy (religijnej lub parareligijnej) o dużej spoistości i wzajemnej zależności członków; w końcu sekty destrukcyjnej, niszczącej jednostki. Dzisiaj jest to określenie przez wielu traktowane jako obraźliwe. Jak było za czasów Piusa IX?

Ot i tyle...

PS. Satanistów wg LaVeya uważam za realnie bardziej szkodliwych społecznie, z powodów jak wyżej.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 15, 2009 8:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 18:56
Posty: 14
Post 
Dokładnie o tego Nowaka. A nie jest wyżej postawiony od przeciętnego katolika Kowalskiego? Mając poparcie hierarchów i rydzyjka? Poza tym właśnie owe rydzyjko i jego dyrektor wygadujący bzdury o sektach. I nie pytaj o cytaty bo nie podam ale lubię posłuchać sobie czasami Rozmów Niedokończonych i czasami zwijam się ze śmiechu a czasami gryzę kłykcie z wściekłości. :-D Oprócz tego osobisty przykład zakonnicy zachęcającej do zrywania plakatów reklamujących Klub RPG słowami :"To sataniści, chcą młodzież deprawować".

_________________
"człowiek stał się Człowiekiem przez akt nieposłuszeństwa i poznania. A więc wzorem dla niego powinien być Szatan - odwieczny buntownik, pierwszy wolnomyśliciel i pierwszy bojownik o emancypację światów"
M. Bakunin


Wt wrz 15, 2009 9:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL