Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nekromancja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 16:02
Posty: 16
Post Nekromancja
Parę miesięcy temu zaciekawiła mnie nekromancja. Zaczęłam szperać po internecie. Nie szukałam tego, by wykorzystać to w życiu - chciałam napisać fantastyczne opowiadanie i wykorzystać to. Nie znalazłam o nekromancji zbyt wiele. Rozmawiałam potem z moją mamą, przypadek. Była na jakimś wykładzie o egzorcyzmach i rozmawiałyśmy o opętaniu, okultyzmie, o wszelkich zagrożeniach zewsząd. Wtedy porzuciłam tą nekromancję, stwierdziłam, że może nawet taki kontakt ze sferą "magiczną" może nie być dobry. Teraz już nie wiem. Piszę owo opowiadanie i więcej o nekromancji szukać nie będę, ale ten temat rozwinę i nieco się w nim zagłębię. Zaczęłam szukać w internecie i natrafiłam na mnóstwo opowieści o opętaniach i problemach, które powodowały nawet przedmioty. Czy to będzie coś złego? Czy może coś mi się przez to stać? Na razie nie zrobiłam zbyt wiele, nie chcę się na nic narażać.


Wt gru 29, 2009 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Nekromancja
Zacznijmy może od Twojego wyznania :) Bo to najważniejsze na początek :-D

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Wt gru 29, 2009 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Nekromancja
W sumie jakie by nie było to wejście w tak ciężki okultyzm kończy się zawsze źle i wielkimi poranieniami.


Wt gru 29, 2009 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 16:02
Posty: 16
Post Re: Nekromancja
Jestem katoliczką. Moja cała rodzina jest katolicka, praktykująca. Dlatego właśnie zaczęłam się zastanawiać, czy coś mi grozi.


Śr gru 30, 2009 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Nekromancja
Poczekaj, ale na czym polega Twoje zaangażowanie? Na czytaniu o samym zjawisku? Na pewnej fascynacji nim?

Czytać i dowiadywać się możesz spokojnie. Pod warunkiem, że podchodzisz do tego poznawczo. Jeśli ma to być rodzaj fascynacji, zachęta do wejścia głębiej, prowokowanie wyobraźni to zostawiłabym wszystko razem z opowiadaniem.

Ty sama wiesz, jak jest. Jedyne co mnie lekko niepokoi, to wybór tematu opowiadania: dlaczego akurat ten temat? Co Cię w nim zafascynowało? (nie musisz mi odpowiadać, odpowiedz sobie).

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr gru 30, 2009 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 16:02
Posty: 16
Post Re: Nekromancja
Na czytaniu o tym. Właściwie to już nie czytam. Nie znalazłam wielu informacji, właściwie nic. Czy rozwijanie samej tematu, tj. wymyślanie samej różnych rzeczy dotyczących nekromancji może mi czymś zagrozić?


Śr gru 30, 2009 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Nekromancja
Itheanil napisał(a):
Na czytaniu o tym. Właściwie to już nie czytam. Nie znalazłam wielu informacji, właściwie nic. Czy rozwijanie samej tematu, tj. wymyślanie samej różnych rzeczy dotyczących nekromancji może mi czymś zagrozić?

Polecam przeczytać M. Valtortę "Poemat Boga-Człowieka" od tego czasu jak to przeczytałem byle grafomania nie jest tolerowana.
http://www.objawienia.pl/valtorta/spis-val.html
Na kartach tej książki jest wiele odpowiedzi też na twe pytania, a dokładnie nawet o nektromancję


Śr gru 30, 2009 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Nekromancja
Itheanil - nie wiem. Właściwie już Ci odpowiedziałam: po co to robisz? Co Cię w tym pociąga?
A co do "objawień" Marii Valtorty poczytaj tutaj: http://kosciol.wiara.pl/?grupa=6&art=10 ... 1035894726 Kościół wielokrotnie się wypowiadał o braku ich nadprzyrodzonego charakteru.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz gru 31, 2009 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Nekromancja
Warto Valtorte przeczytać samemu i przeżyć to samemu.
To w świetle Potera straszenie ludzi Valtortą jest sztuką makiaweliczną.
Ludzie powinni nauczyć się myśleć a nie tylko słuchać i być odbiornikami reklam


Cz gru 31, 2009 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Nekromancja
To nie jest wątek nt. rzekomych objawień. Opinia Kościoła jest w tej kwestii jasna. I tylko tyle.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sty 01, 2010 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Nekromancja
jo_tka napisał(a):
To nie jest wątek nt. rzekomych objawień. Opinia Kościoła jest w tej kwestii jasna. I tylko tyle.

A cóż ja innego piszę co ie jest zawarte w tym linku.
Dzieła Valtorty są bliższe i bezpieczniejsze dla ducha chrześcijańskiego niż pogański i okultystyczny Hary Poter.


So sty 02, 2010 0:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Nekromancja
Coś takiego jak przywoływanie duchów zmarłych ludzi nie istnieje. Istnieje natomiast przywoływanie demonicznych aniołów Lucyfera, którzy podając się za duchy zmarłych ludzi realizują plugawe plany swego pryncypała.


Wt sty 05, 2010 16:20
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N sty 10, 2010 22:57
Posty: 11
Post Re: Nekromancja
"A cóż ja innego piszę co ie jest zawarte w tym linku.
Dzieła Valtorty są bliższe i bezpieczniejsze dla ducha chrześcijańskiego niż pogański i okultystyczny Hary Poter."
:o lol!
Co to za bzdury ?:D


N sty 10, 2010 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Nekromancja
Meditate napisał(a):
"A cóż ja innego piszę co ie jest zawarte w tym linku.
Dzieła Valtorty są bliższe i bezpieczniejsze dla ducha chrześcijańskiego niż pogański i okultystyczny Hary Poter."
:o lol!
Co to za bzdury ?:D

Można jaśniej.


Pn sty 11, 2010 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Nekromancja
ludzi zawsze interesuja rozne rzeczy..a te o ktorych masa nie chce mowic sa najbardziej interesuja. Sam zrobilem male rozeznanie o nekromancji - materialy znalazlem na stronach anglojezycznych. Ogolnie chodzi o wrozbiarstwo przy uzyciu wiedzy / bytu zmarlych (ciezko mi to opisac) , przypowiadanie przyszlosci a raczej zapytania o nia. Oczywiscie wedle tego co czytalem to nekromanta moze tez posluzyc sie zmarlymi (mozna to czytac jako dusza, zla / dobra energia) do robienia jakis uslug dla niego. Aczkolwiek ozywianie zwlok to juz tylko wymysl na poczet bajek i fantasy. Bardzo ciekawe rzeczy

p.s: nie wiem czemu Harego Potera sie wyzywa od poganskiego ruchu czy tez okultystycznego - to tylko ksiazka, literatura


Śr sty 13, 2010 5:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL