Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Myślenie sekciarskie 
Autor Wiadomość
Post Re: Myślenie sekciarskie
Mylisz posiadanie przekonań z sekciarskością, a różnica jest spora.
Miec jakieś przekonania jest dobrze. I uważać że są dobre. I uważać że przeciwne są złe tez jest dobre (i logiczne).
Sekciarstwo zaczyna się tam, gdzie bronimy wszelkich zachowań grupy, nawet tych przeciwnych ideom które ona wyznaje.


Cz lis 25, 2010 14:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Myślenie sekciarskie
Cytuj:
Uważam że tzw myślenie sekciarskie często, lecz podkreślam nie zawsze charakteryzuje niektórych członków kościoła katolickiego.

Trudno się z taka opinią nie zgodzić. Pozostaje wiec, być uważnym i bronić się przed tymi, ktrzy manipulują tego typu myśleniem.

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Cz lis 25, 2010 14:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Myślenie sekciarskie
I kto top mówi :)


Cz lis 25, 2010 14:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 13:59
Posty: 14
Post Re: Myślenie sekciarskie
Marek mGb''Sekciarstwo zaczyna się tam, gdzie bronimy wszelkich zachowań grupy, nawet tych przeciwnych ideom które ona wyznaje.'' niektórzy katolicy tak robią np księża molestując dzieci co jest sprzeczne ideom które wyznaje kościół i często jest lekceważone bądź kary nie są surowe argumentem są wydarzenia które nas otaczają np znalazłam http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/oskarz ... 42967.html ale jest wiele innych przykładów sj czy jest to aluzja do mnie ?


Cz lis 25, 2010 14:51
Zobacz profil
Post Re: Myślenie sekciarskie
Nie spotkałem w życiu katolika który by usprawiedliwiał molestowanie dzieci.
BTW: czemu ciągle jest gadka o molestowaniu przez księży, skoro akurat księża molestują rzadziej niż reszta społeczeństwa (nie mówiąc już o "świadkach" u których jest to poważny problem) ?


Cz lis 25, 2010 16:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Myślenie sekciarskie
Cytuj:
sj czy jest to aluzja do mnie ?
Nie, nie robiłem w swoim wpisie do nikogo aluzji.

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Cz lis 25, 2010 16:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 13:59
Posty: 14
Post Re: Myślenie sekciarskie
wydaje mi się że dlatego że księza ,decyduja co jest grzeszne bądź nie według danej wiary nie powinna mieć na sumieniu molestowania dzieci, jest to osoba, którą większość katolików darzy zaufaniem odpuszcza grzechy, to zawód z którym wiąże się pewna odpowiedzialność taki jak prawnik nauczyciel


Cz lis 25, 2010 17:12
Zobacz profil
Post Re: Myślenie sekciarskie
Oczywiście (choć akurat raczej Ci księża nie decydują).
Wszyscy uczniowie Jezusa tez powinni być nienaganni, nieskłonni do zdrady czy ucieczki w razie aresztowania Mistrza.
Podobnie prawnicy powinni być wysoko moralni i prawdomówni, lekarze nieskorumpowani a nauczyciele odpowiadający za przyszłość narodu - mądrzy i empatyczni.
Politycy, a zwłaszcza prezydenci nie powinni być zbrodniarzami komunistycznymi a my wszyscy w ogóle OK.
Ale jesteśmy tu i jesteśmy jacy jesteśmy.

Kto molestuje dzieci tego trzeba ścigać - co do tego nie ma sporu.


Cz lis 25, 2010 17:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Myślenie sekciarskie
A nie się wydaje, że trochę zmieniamy watek. Tu piszemy o myśleniu sekciarskim. No własnie, takim jego przejawem jest "skakanie po tematach" :)

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Cz lis 25, 2010 18:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Myślenie sekciarskie
Piszę to w kontekście generalizowania. Jak jest duża kupa ludzi, to znajdziesz tam ludzi każdego rodzaju i tyle.
Problem jest, nie nalezy go lekceważyć, ale też nie przeceniać.
Załatwić i tyle.


Cz lis 25, 2010 18:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL