Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kto zainspirował ksiegę Mormona ? 
Autor Wiadomość
Post Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
No właśnie. Jak myślicie. Czekam na opinie.


Cz sty 28, 2010 21:57

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Jestem posiadaczem owej książki. Przyznam szczerze, że nie czytałem, lecz tylko przeglądałem. Jest to współczesny apokryf łączący Ewangelię z opowieściami wyssanymi z palca o narodach w Ameryce, które nigdy nie istniały. Według mormonów, księga miała być zainspirowana przez niejakiego anioła Moroni.

Co chrześcijanin powinien sądzić o takich księgach i takich prorokach wiemy ze Słowa Bożego:

Ga 1:8
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

Jakiś czas temu mormoni kręcili się po moim mieście parami, podobnie jak świadkowie Jehowy. Sposób na zakończenie rozmowy był bardzo prosty - po powołaniu się przeze mnie na ten fragment Pisma, odchodzili.


Cz sty 28, 2010 23:13
Zobacz profil
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
meritus napisał(a):
Ga 1:8
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!


No właśnie- o ten cytat mi chodziło...Czy myślisz, że Paweł odważyłby się przekląć człowieka ?
Musiał wiedzieć, że ktos kto będzie to głosił juz został przeklęty...


Pt sty 29, 2010 0:52

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Grzech już jest przekleństwem... Wydaje mi się, że już odpowiedziałaś...


Pt sty 29, 2010 1:43
Zobacz profil
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Ha!

Czyli inne księgi zaprzeczające Ewangelii zostały zainspirowane przez ten sam byt ?


Pt sty 29, 2010 12:14

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Teresse napisał(a):
Ha!

Czyli inne księgi zaprzeczające Ewangelii zostały zainspirowane przez ten sam byt ?


Chytre zagranie ;)


Pt sty 29, 2010 12:25
Zobacz profil
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
SweetChild napisał(a):
Teresse napisał(a):
Ha!

Czyli inne księgi zaprzeczające Ewangelii zostały zainspirowane przez ten sam byt ?


Chytre zagranie ;)


:D


No ale jest tak czy nie?
Może ktoś mi pokaże błąd tego rozumowania?


Pt sty 29, 2010 16:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 03, 2010 21:27
Posty: 3
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Tak jak i z Koranem wątpię by było to z pobudzenia diabelskiego, sam Joseph Smith Jr. był fałszerzem, co udowodniono przy odczytywaniu hieroglifów (zresztą modlenie się o prawdziwość Księgi Mormona - Dziwactwo). Sama historia jest niezwykle interesująca (czego to się nie dowiemy po Jezusie w Japonii i Indiach...), ale to tylko fantasy powieściopisarza.

_________________
Ignis mea est Deus.


Cz lut 04, 2010 0:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Fałszerstwo, kłamstwo - w moim odczuciu te zjawiska implikują obecność diabła, zwłaszcza jeśli dotyczą orbity pierwszego przykazania. Szatan to ojciec kłamstwa, zabójca rodzaju ludzkiego, starożytny wąż, który pożera własny ogon - miejmy to zawsze na uwadze.


Cz lut 04, 2010 11:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Po owocach ich poznacie
Jakoś tak się dziwnie składa, że "odszczepieńcy" w rodzaju mormonów czy świadków Jehowy są dużo bardziej wierzący i praktykujący niż katolicy wierzący w "prawdziwe" objawienia, a nie ty "zmyślone" i "sfałszowane". Dziwne, nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt kwi 16, 2010 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 21:12
Posty: 12
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Wydaje mi się, że po prostu często są oni bardziej widoczni z powodu bycia właśnie "odszczepieńcami". Innym czynnikiem może być to, że są zobligowani do spełniania pewnych obowiązków względem swoich władz. Motywujące zapewne są także stopnie wtajemniczenia, które się otrzymuje.

Poza tym wielu ludzi, którzy bywają raz na rok w kościele deklaruje się jako katolicy, więc ciężko jest stwierdzić ilu jest tak naprawdę wierzących i praktykujących.

_________________
Lecz jak zawsze, tak i teraz, z całą swobodą i jawnością Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć.
Filipian 1:20b


Pt kwi 16, 2010 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Cytuj:
Joseph Smith Jr. był fałszerzem, co udowodniono przy odczytywaniu hieroglifów


Jakieś dokumenty na ten temat ? Jestem bardzo ciekaw.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 19, 2010 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Kto zainicjował? Sprawa prosta jak drut - diabeł.
"Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" Gal 1:9

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pn sty 03, 2011 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 23, 2008 14:56
Posty: 60
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Księgę Mormona "zainspirowała" ta sama osoba co Biblię. Moroni był tylko pośrednikiem, między Bogiem, a Smithem.
pozdrawiam.


Śr lut 02, 2011 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Kto zainspirował ksiegę Mormona ?
Cytuj:
Księgę Mormona "zainspirowała" ta sama osoba co Biblię. Moroni był tylko pośrednikiem, między Bogiem, a Smithem.
pozdrawiam.

A niby dlaczego? Objawienie zostało zamknięte wcześniej.


Pt lut 11, 2011 22:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL