Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Kabała 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kabała
Tomek - bo nie będzie wolna? Jeśli będzie wolna, wybierze co zechce. Nie masz 100% pewności.
No, chyba że kabała zniewala... Ale to Ty sugerujesz, nie ja.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So wrz 11, 2010 18:42
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Kabała
jo_tka napisał(a):
Tomek - bo nie będzie wolna? Jeśli będzie wolna, wybierze co zechce. Nie masz 100% pewności.

Bo po pewnym stopniu, że tak powiem nawet "oświecenia" zrozumiem jak się sprawy mają i co jest czym. Dalej się nie będę wypowiadał bo jeszcze mnie oskarżycie o podważanie autorytetu Kościoła i ostrzeżenie lub bana dostane.
jo_tka napisał(a):
No, chyba że kabała zniewala... Ale to Ty sugerujesz, nie ja.

To nie ona tu zniewala.


So wrz 11, 2010 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 22, 2010 16:09
Posty: 121
Lokalizacja: Polska
Post Re: Kabała
Co za skrupulatne próby stawiania własnych tez na podstawie tez przedstawionych przez innych.


N wrz 12, 2010 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kabała
Czyli Twój wybór byłby taki, i spodziewasz się, że innych również. Mój wybór jest inny. Co więcej, inny wybór uważam za bezsensowny, choć wiem, że inni tak wybierają. Każdemu wolno wybierać głupio :-)

Nasze zdania są równocenne jeśli chodzi o ocenę działań innych.
I nic poza tym :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 12, 2010 20:26
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Kabała
jo_tka napisał(a):
Czyli Twój wybór byłby taki, i spodziewasz się, że innych również.

Nie, mój wybór był inny, bo zajmuje się ciemną stroną kabały. Lecz każdy "oświecony" kabalista, podążający po drzewie życia, gdy zostaje oświecony wiem, co jest co. Koniec sprzeczki bo widze że ty wiesz lepiej :)
jo_tka napisał(a):
Każdemu wolno wybierać głupio

Sugerujesz że inne religie (niż twoja) to "głupie" religie i kto je wyznaje jest głupcem?


N wrz 12, 2010 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kabała
Uważam wybór kabały zamiast chrześcijaństwa za głupi. Co więcej: uważam wybór czegokolwiek zamiast chrześcijaństwa (wybór odrzucający chrześcijaństwo) za głupi. Moim zdaniem nie warto.

Nie uważam, żeby inne religie były głupie. Nie uważam, żeby ludzie dokonujący takich czy innych wyborów byli głupi. Po prostu w tym momencie wybrali niemądrze, nawet jeśli wydawało im się to najbardziej logiczne. Nawet jeśli ich wybór rozumiem, bo często rozumiem.

I jak na razie to Ty się upierasz, że wiesz lepiej, co zrobi ogół. Ja tylko mówię, że opcje mogą być różne. Jak zawsze, gdy mamy do czynienia z wolnymi ludźmi. Ludzie nie są do końca obliczalni. Nigdy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 13, 2010 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Kabała
jo_tka napisał(a):
Hmmm

Dość wyraźnie chyba widać, że wypowiadam się o tym, co zostało opisane w Wikipedii. I to co zostało opisane jest moim zdaniem sprzeczne z chrześcijaństwem.

A co zrobimy z "korzeniam" chrześcijaństwa ? Czy te "korzenie" są rownież w mistyce ?


Pn wrz 13, 2010 20:57
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Kabała
jo_tka napisał(a):
Uważam wybór kabały zamiast chrześcijaństwa za głupi. Co więcej: uważam wybór czegokolwiek zamiast chrześcijaństwa (wybór odrzucający chrześcijaństwo) za głupi. Moim zdaniem nie warto.

Nie uważam, żeby inne religie były głupie.

Sama sobie teraz przeczysz.

Ja uważam wybór ... oj przepraszam to nie wybór, bo tu nikt w Polsce od urodzenia nie ma akurat niestety takiego wyboru religii.. no to... życie w wiarze Chrzescijańskiej za głupote i jest to moje prywatne zdanie, jako że uważam że wiara ta została zbudowana na kłamstwie i nawet głowy Kościoła to potwierdzały.

jo_tka napisał(a):
I jak na razie to Ty się upierasz, że wiesz lepiej, co zrobi ogół. Ja tylko mówię, że opcje mogą być różne. Jak zawsze, gdy mamy do czynienia z wolnymi ludźmi. Ludzie nie są do końca obliczalni. Nigdy.

Ile razy można ci tłumaczyć aż zrozumiesz :P oświecenie = zrozumienie. Pewien stopień w kabale = oświecenie a to = wiedza i zrozumienie a to = zrozumienie że Kościoł to.... i tutaj nie dokończę bo nie chce bana.


Wt wrz 14, 2010 0:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kabała
Nie, nie zaprzeczam sobie, tylko Ty nie rozumiesz.

A wypowiedź świadczy tyle, że nie jesteś zdolny przyjąć, że są ludzie myślący inaczej i wybierający inaczej. W sposób którego nie podzielasz, uważasz za nierozsądny, choć nawet wiesz z czego wynika. Zrozumienie czyjegoś wyboru nie oznacza, że uważam go za mądry.

Świadczy także, że nie znasz Kościoła. Ale to już szczegół.

I niby dlaczego w tym kraju nie ma wyboru? Ja wybrałam. Chrzest w dzieciństwie przy braku wychowania religijnego i wychowania w tradycji, w rodzinie w której nie ma i nie było żadnego nacisku na wiarę (wręcz przeciwnie), naprawdę nie ma znaczenia.

Ja wybrałam Boga, a może raczej Bóg wybrał mnie. I wiem Komu zaufałam. Reszta to konsekwencja lub nakładka. Mniej lub bardziej ważna.

Znam wielu ludzi którzy takiego wyboru dokonali. Również decydując się na chrzest w wieku dorosłym. Po przejściu przez różne doświadczenia i różne drogi. Więc nie mów mi, że chrześcijaństwa się nie wybiera, bo rzeczywistość temu przeczy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 14, 2010 16:11
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Kabała
Ciekawi mnie czy jest tu jakiś kabalista na tym forum? Jeśli tak to mam małą zagadke dla niego/jej. Oto ona :

1+1=3, 3/1=4 :)


Śr lut 09, 2011 20:53
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Kabała
Więc nikt nie da rady? Może jak dam podpowiedź. 1+1 oznacza unie dwóch. 3/1 oznacza trzy w jednym. To może troche wyjaśni bo dziwnie to napisałem. Ktoś chętny?


Wt lut 15, 2011 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Kabała
tomek92pl napisał(a):
Ktoś chętny?
Napisałeś, że masz zagadkę dla kabalistów.
"Mało tu ich", więc nie oczekuj szybkiej odpowiedzi.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lut 15, 2011 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Kabała
tomek92pl napisał(a):
Więc nikt nie da rady? Może jak dam podpowiedź. 1+1 oznacza unie dwóch. 3/1 oznacza trzy w jednym. To może troche wyjaśni bo dziwnie to napisałem. Ktoś chętny?


Tylko skąd masz pewność, że kabaliści chcieliby pisać na takie tematy na publicznym forum, które nie dotyczy kabały? To byłoby trochę jak szafowanie ich tradycją.


Śr lut 16, 2011 20:03
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Kabała
a.R.E.k. "Kabaliści" racja nie odpisali by... raczej, lecz osoby zaczynające z kabałą lub uważające się za kabalistów może i tu są, więc ciekawi mnie ich odpowiedź. Nawet jakby odpowiedzieli, jednym słowem, bo taka jest odpowiedź i tak nikt prócz kabalisty by powiązania nie widział.


Śr lut 16, 2011 20:08
Zobacz profil
Post Re: Kabała
Mi sie to kojarzy z tetragrammatonem, YHVH, aczkolwiek kabalistą nie jestem.
Zgadłem? :P


Śr lut 16, 2011 22:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL