Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 19:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
jo_tka napisał(a):

I rzeczywiście, uważam że lepiej powiedzieć wprost: "nie zastosuję tego sposobu bo zakazuje mi tego wiara" niż tłumaczyć, że można inaczej.


Innymi słowy: są sytuacje, gdy wierność zasadom jest ważniejsza niż życie. Można się z tym zgadzać albo nie, ale każdy ma prawo postępować w zgodzie z własnym sumieniem.


I to jest puenta tego problemu.
ŚJ nie zakazuje nic wiara . Mogą robić wszystko co chcą . Nie robią tego ponieważ uważają ze Biblia to słowo Boże i chcą się do tego słowa stosować.

Sam apostoł Paweł napisał :

'Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić"
A więc ŚJ mogą robić wszystko. Ale nie robią ponieważ maja pewne zasady które Bóg dał w Biblii.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt lip 27, 2010 10:55
Zobacz profil
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
formek1 napisał(a):
liam napisał(a):

Wiesz, każdej interpretacji można zarzucić że jest "po swojemu". To żaden argument. :)

A "po mojemu" powyższy tekst mówi wyłącznie o zabójstwie.

rozumiem że na wojnie to nie jest zabójstwo?

Nie wiem, ja się na temat wojny nie wypowiadałem, zastosowałeś tu typowo erystyczny relatywizm.

formek1 napisał(a):
Kontekst tych wersetów jasno mówi że Jezus nie pochwalał żadnej formy przemocy nie mówiąc o zabiciu kogoś.Niezależnie w jakich okolicznościach.
Nawet niezawinione i przypadkowe pozbawienie kogoś życia było karane. a co dopiero świadome zabicie na wojnie.

Nie jestem o tym przekonany. A wypędzenie kupców ze świątyni? A słowa o oddawaniu Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie? Kościół katolicki przez wieki nie widział sprzeczności pomiędzy Pismem Świętym a zabijaniem się na wojnach. Nie zgadzam się z tym, ale to moje prywatne zdanie.

Ja jestem z przekonania pacyfistą. W ogóle nie rozumiem przemocy. Ale nieszczególnie widzę podstawy do tego światopoglądu w Ewangelii. A przynajmniej nie wprost. Mam wrażenie że Jezus po prostu generalnie nie interesował się polityką i nie o tym nauczał. Raczej chodziło tu o pokazanie odmiennej roli Mesjasza: nie jako wyzwoliciela narodu izraelskiego spod rzymskiej okupacji, ale wyzwoliciela ludzkości od grzechu.


formek1 napisał(a):
liam napisał(a):
Powstrzymywać się od krwi znaczy powstrzymywać się od zabijania.

I znów kłania się kontekst .
Tam jest mowa o powstrzymywaniu się od krwi jako pokarmu.

To trzeba było podać ten kontekst o który Ci chodziło. Ale nawet zgodziwszy się z powyższym, nie widzę odniesienia do transfuzji: przetaczana krew nie jest pokarmem.


Wt lip 27, 2010 11:14

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
liam napisał(a):
Nawet niezawinione i przypadkowe pozbawienie kogoś życia było karane. a co dopiero świadome zabicie na wojnie.
Nie jestem o tym przekonany. A wypędzenie kupców ze świątyni? A słowa o oddawaniu Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie? Kościół katolicki przez wieki nie widział sprzeczności pomiędzy Pismem Świętym a zabijaniem się na wojnach. Nie zgadzam się z tym, ale to moje prywatne zdanie.

ja nie pisze o tym co uważa KK albo inny kościół tylko co mówił Jezus.
Oddawanie cesarzowi chodziło o podatki i wszystko inne co nie jest przeciwne prawu bożemu .
A zabijanie jest przeciw prawu bożemu.
Jezus nie stosował przemocy dla przemocy tylko powywracał stoły aby nie była bezczeszczona świątynia jego ojca.

Cytuj:
A przynajmniej nie wprost. Mam wrażenie że Jezus po prostu generalnie nie interesował się polityką i nie o tym nauczał.

Oczywiście masz racje .Jezus nie mieszał się do polityki i swoim uczniom tez tak nakazał.



formek1 napisał(a):

To trzeba było podać ten kontekst o który Ci chodziło. Ale nawet zgodziwszy się z powyższym, nie widzę odniesienia do transfuzji: przetaczana krew nie jest pokarmem.


1 wydawało mi się,że jak się ktoś (w tym wypadku Ty) wypowiada się na jakiś temat to ma tym cokolwiek pojęcie stąd nie podawałem kontekstu

2 Wbrew pozorom przez żyły można "karmić". Niektórzy nawet miesiącami w śpiączce są "karmieni
' w ten sposób.
Ale nie o to chodzi . Biblia jasno mówi co wolno robić z krwią. I od początku istnienia ludzi nie wolno jej było używać do niczego innego jak do składania ofiar za grzechy.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt lip 27, 2010 18:57
Zobacz profil
Post 
No cóż, skoro uważasz że transfuzja jest tożsama z odżywianiem dożylnym, to faktycznie nie bardzo mamy o czym rozmawiać. Uznaj że nie mam o niczym pojęcia i baw się dobrze. :)


Wt lip 27, 2010 19:01

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
Cytuj:
A zabijanie jest przeciw prawu bożemu.

to dlaczego prorok dawid zabijal, prowadzil przeciez wojny
albo Mojzesz, tez zabil,przypadkowo ale jednak zabil
Cytuj:
I od początku istnienia ludzi nie wolno jej było używać do niczego innego jak do składania ofiar za grzechy.

i jesli sie nie poda tej krwi i ktos umrze to to jest ofiara?
czy takie morderstwo na tle religijnym :?


Wt lip 27, 2010 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
biedronka25 napisał(a):
A zabijanie jest przeciw prawu bożemu.
to dlaczego prorok dawid zabijal, prowadzil przeciez wojny

jakiś przykład zabicia kogoś z własnej woli poproszę.

Cytuj:
albo Mojzesz, tez zabil,przypadkowo ale jednak zabil

przykład poproszę



Cytuj:
I od początku istnienia ludzi nie wolno jej było używać do niczego innego jak do składania ofiar za grzechy.

i jeśli się nie poda tej krwi i ktoś umrze to to jest ofiara?
czy takie morderstwo na tle religijnym :?

rozumujesz prawie jak Macierewicz.
ale w internecie można znaleźć definicje morderstwa i sobie przeczytać.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lip 28, 2010 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
Cytuj:
biedronka25 napisał(a):
A zabijanie jest przeciw prawu bożemu.
to dlaczego prorok dawid zabijal, prowadzil przeciez wojny

jakiś przykład zabicia kogoś z własnej woli poproszę.

:D ..czy ty wiesz jak wyglada wojna? Prorok Dawid wojny prowadzil (wybacz nie mam czasu szukac w pismie..wy jestescie w tym najlepsi, i nie mow ze nie wiessz ;-)
Cytuj:
Cytuj:
albo Mojzesz, tez zabil,przypadkowo ale jednak zabil

przykład poproszę

tym to mnie powaliles na kolana
jak uciekl z egiptu..po co uciekal? bo zabil czlowieka,
Cytuj:
rozumujesz prawie jak Macierewicz.
ale w internecie można znaleźć definicje morderstwa i sobie przeczytać.

nie denerwuj sie
zabicie kogos komu mozna pomoc a jednak sie nie pomaga, bo wg. was krwi nie mozna podac...to jest zabojstwo albo morderstwo


Śr lip 28, 2010 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
biedronka25 napisał(a):
:D ..czy ty wiesz jak wyglada wojna? Prorok Dawid wojny prowadzil (wybacz nie mam czasu szukac w pismie..wy jestescie w tym najlepsi, i nie mow ze nie wiessz ;-)

1 Chyba chciałaś napisać że ja jestem w tym najlepszy.
2 Skoro nie wiesz o czym piszesz po co zabierać głoś?


Cytuj:
Cytuj:
albo Mojzesz, tez zabil,przypadkowo ale jednak zabil

przykład poproszę

tym to mnie powaliles na kolana
jak uciekl z egiptu..po co uciekal? bo zabil czlowieka,

jak mylisz dlaczego uciekał?
Bo mu groziła kara.
czyli nie można zabijać bezkarnie.


Cytuj:
rozumujesz prawie jak Macierewicz.
ale w internecie można znaleźć definicje morderstwa i sobie przeczytać.
nie denerwuj sie

ja sie wogóle nie denerwuje.
Cytuj:
zabicie kogos komu mozna pomoc a jednak sie nie pomaga, bo wg. was krwi nie mozna podac...to jest zabojstwo albo morderstwo


1 cztyli jesli możesz komus pomóc a nie pomagasz to mordujesz?
Codziennie setki osób umiera. Możesz im pomóc ale nic nie robisz w tym kierunku .nawet sie nie zainteresowałas jak mozna komus pomóc.
czyli mordujesz?

2 Krew można podać , można ją pić , można gwałcić , można cudzołożyć.
Paweł napisał że wszystko wolno ale nie wszystko jest pozyteczne.
Tak jak Biblia mówi że chrześcijanin nie powinien zabijać(ale interpretacja ze na wojnie można zabić)
nie powinien kraść(interpretacja że jak ktoś głodny to można KRAŚĆ ), nie powinien cudzołożyć
(jak nie ma żony to już wszystko w porządku) ...tak tez mówi że mamy powstrzymywać się od krwi.(interpretacja że jak do transfuzji to nie trzeba się powstrzymywać) nie mówiąc o jedzeniu kaszanki czy czarniny. .
Ale to tylko wymysły aby nie stosować się do prawa bożego.

Prawo boże mówi :
macie powstrzymywać się od krwi.Kropka.
nic nie mówi o wyjątkach w tym powstrzymywaniu.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lip 28, 2010 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
Cytuj:
Chyba chciałaś napisać że ja jestem w tym najlepszy.

nie , wy czyli swiadkowie Jehowy,temat krwi to tylko wy no chyba ze nie wiem o innych ktorzy krwi rowniez podawac nie moga
Cytuj:
ak mylisz dlaczego uciekał?
Bo mu groziła kara.
czyli nie można zabijać bezkarnie.

a w obronie wlasnej mozna albo w obronie rodziny ,przyjaciol itd? czy mamy czekac az nas zabija? :?
Cytuj:
1 cztyli jesli możesz komus pomóc a nie pomagasz to mordujesz?
Codziennie setki osób umiera. Możesz im pomóc ale nic nie robisz w tym kierunku .nawet sie nie zainteresowałas jak mozna komus pomóc.
czyli mordujesz?

chyba nie rozumiesz
nie moge komus pomoc kto umiera na raka
ale jesli ktos potrzebuje krwi i moge ja podac ale nie podaje ..to jest zabojstwo i powinno byc karane
Bog zarzadal od Abrahama ofiary swojego syna, jednak go nie zabil, myslicie ze jestescie lepszymi slugami od Abrahama?
Cytuj:
Paweł napisał że wszystko wolno ale nie wszystko jest pozyteczne.

uratowanie komus zycia naprawde jest malo pozyteczne wg. ciebie :?
Cytuj:
Tak jak Biblia mówi że chrześcijanin nie powinien zabijać(ale interpretacja ze na wojnie można zabić)
nie powinien kraść(interpretacja że jak ktoś głodny to można KRAŚĆ ), nie powinien cudzołożyć
(jak nie ma żony to już wszystko w porządku) ...tak tez mówi że mamy powstrzymywać się od krwi.(interpretacja że jak do transfuzji to nie trzeba się powstrzymywać) nie mówiąc o jedzeniu kaszanki czy czarniny. .
Ale to tylko wymysły aby nie stosować się do prawa bożego.

na wojnie jak kogos zabijesz to jednego wroga mniej
jak cos ukradniesz to straty materialne
cudzolostwo straty psychiczne
nie podanie krwi..strata zycia, zabojstwo z wyrachowaniem
Cytuj:
Prawo boże mówi :
macie powstrzymywać się od krwi.Kropka.
nic nie mówi o wyjątkach w tym powstrzymywaniu.

chcesz powiedziec ,prawo Boze wg. interpretacji swiadkow
Wątpliwości budzi także kwestia zakazu transfuzji pełnej krwi, który wynika wg Świadków Jehowy z nakazu "powstrzymywania się od krwi" wyrażonego w Dziejach Apostolskich (Dz 15:22-29[79] i Rdz 9:4-5[80]). Zdaniem krytyków zapis ten odwołuje się do funkcjonującej już od setek lat nauki żydowskiej i odnosi się jedynie do spożywania krwi, gdzie transfuzja nią nie jest lecz jej przetoczeniem i nie jest trawiona przez biorcę, lecz ma funkcje transportowania różnych substancji. Zwraca się uwagę, że nauka z Dziejów Apostolskich dotyczy też tego, by nie gorszyć Żydów[81]. Zwraca się również uwagę, iż Świadkowie Jehowy traktują w tym miejscu wyrywkowo naukę z Księgi Kapłańskiej (Kpł 17:10-14), gdzie pomijają fakt, że karą za spożywanie krwi była taka sama nieczystość, jak np. czas menstruacyjny kobiety (Kpł 15:19-25) lub kontakt ze zmarłymi (Kpł 22:4-6), gdzie powinnością Żyda było obmycie się, by został oczyszczony (Kpł 17:15-16), jak i to, że te nauki odnoszą się tylko do Żydów (Pwt 14:21), a nie ludzi związanych prawem – noachidów[82][83][84]. Sami zaś żydzi przeciwstawiają sprawę spożywania krwi wobec transfuzji[85][86]. Zwraca się również uwagę, że Świadkowie zamienili na rzecz transfuzji żydowską naukę dotyczącą wykrwawiania zwierząt o której dziś prawie nie nauczają. Krytycy zarzucają także wielokrotne zmiany doktryny w tej kwestii, od zgadzania się na transfuzję, poprzez wykluczanie osób przyjmujących transfuzje, w tym również frakcje krwi, po zezwolenie na przyjmowanie frakcji krwi bez żadnych konsekwencji[87][88]. Krytycy zwracają uwagę, iż zakaz transfuzji również obejmuje niepełnoletnie dzieci Świadków Jehowy, które wg ich własnej nauki nie należą ani do organizacji, jako że nie przyjęły świadomie chrztu, ani nie są niejednokrotnie świadome podejmowanych za nie decyzji[89]. Zwraca się tu również uwagę, iż Towarzystwo Strażnica w przeszłości zakazywało także przyjmowania szczepionek jak i przeszczepów narządów, z czego się w końcu wycofało. Lekarze zwracają uwagę, że niejednokrotnie argumenty świadków obok wiedzy na temat transfuzji krwi opierają się na pseudonaukowych twierdzeniach czy też są tendencyjne[90].

Wątpliwości zasadności nauki i argumentacji Świadków Jehowy nie tylko wzbudza sprzeczność twierdzenia o "powstrzymywaniu się od krwi", której złamanie grozi wykluczeniem ze społeczności, a jednoczesnym zezwalaniu na transfuzję większości jej elementów[91][92] bez konsekwencji ze strony organizacji, ale i źródło na jakie się powołują gdyż przez setki lat żydzi nie nauczali o zwyczajnym zakazie spożywania krwi lecz o zakazie dotyczącym spożywania krwi z żywego zwierzęcia[93][94][95].
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiad ... _i_krytyka


Śr lip 28, 2010 16:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
biedronka25 napisał(a):
ak mylisz dlaczego uciekał?
Bo mu groziła kara.
czyli nie można zabijać bezkarnie.

a w obronie wlasnej mozna albo w obronie rodziny ,przyjaciol itd? czy mamy czekac az nas zabija? :?

To ty nie czytałaś co mówił Jezus?
mat 5:39
A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.

A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,


inaczej mówiąc.
Nie wojujcie tym co inni wojują.
Jeśli oni zabijają wy tego nie róbcie.

A Paweł mówi:
Nikomu złem za złe nie oddawajcie, starajcie się o to, co jest dobre w oczach wszystkich ludzi
Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.


Czyli :
Nie mścijcie się sami.
Zostawcie pomstę Bogu. nawet jeśli umrzecie stosując się do do prawa bożego to jest zmartwychwstanie.
No chyba że nie wierzysz ze w niebie jest dużo lepiej niż na ziemi.I trzeba zabijać innych aby ratować swoje nędzne życie tutaj na ziemi.


Cytuj:
1
chyba nie rozumiesz
nie moge komus pomoc kto umiera na raka
ale jesli ktos potrzebuje krwi i moge ja podac ale nie podaje ..to jest zabojstwo i powinno byc karane

niezłe.
To każdy kto ma trochę pieniędzy na koncie może te pieniądze przeznaczyć na ratowanie innych ludzi dla których brakuje pieniędzy na leczenie.
A więc należy mu zabrać jego oszczędności pod przymusem .
A kto nie che ich oddać oznacza że jest mordercą.
No bo może pomóc ale nie chce.


Cytuj:
Paweł napisał że wszystko wolno ale nie wszystko jest pozyteczne.
uratowanie komus zycia naprawde jest malo pozyteczne wg. ciebie :?

uratowanie życia jest bardzo pożyteczne.
Ale :
1 nie za wszelka cenę
2 krew nie ratuje życia.To tylko mit . takie hasło reklamowe jak: pij mleko będziesz wielki.
Wiadomo przecież że człowiek od pewnego wieku nie przyswaja mleka i jest mu ono do niczego nie potrzebne.
Dokładnie tak jest z krwią. krew nie ratuje życia wbrew hasłom reklamowym.



Cytuj:
chcesz powiedziec ,prawo Boze wg. interpretacji swiadkow

przytocz zatem ten fragment z "twojej "Biblii.
Ciekawe jak on brzmi.



co do jakiegos fragmentu który zacytowałaś.
Wątpliwości budzi także kwestia zakazu transfuzji pełnej krwi, który wynika wg Świadków Jehowy z nakazu "powstrzymywania się.....
Cytat ciekawy jednak bez sensu.
Nie znam osoby wykluczonej za transfuzję.
Żydzi jako wzór interpretacji Biblii i jej znajomości to już przesada do granic. To chyba oni nadal czekają na Mesjasza.
To jakoś z tym rozumieniem Biblii u nich nie za bardzo.
czy może Jezus jeszcze nie przyszedł na ziemię jako Mesjasz.

Co do samej transfuzji.
Nie ma obowiązku zostać ŚJ.
Każdy kto zostaje ŚJ świadomie i dobrowolnie wybuiera zasady które sa w Biblii.
więc również i z zasadą co do powstrzymywania się od krwi zgadza się.
Nikt na siłę nie musi tego robić aby zostać ŚJ.

Wbrew temu co myślisz ŚJ nie zostaje się od urodzenia.
Dopiero jak człowiek dorośnie i dojrzeje poczyta trochę Biblię ,ma wiedzę i rozumie co jest w Biblii może zostać ŚJ.
\

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lip 28, 2010 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
To ty nie czytałaś co mówił Jezus?
mat 5:39
A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.

A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,

inaczej mówiąc.
Cytuj:
Nie wojujcie tym co inni wojują.
Jeśli oni zabijają wy tego nie róbcie.

A Paweł mówi:
Nikomu złem za złe nie oddawajcie, starajcie się o to, co jest dobre w oczach wszystkich ludzi
Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.

Czyli :
Nie mścijcie się sami.
Zostawcie pomstę Bogu. nawet jeśli umrzecie stosując się do do prawa bożego to jest zmartwychwstanie.
No chyba że nie wierzysz ze w niebie jest dużo lepiej niż na ziemi.I trzeba zabijać innych aby ratować swoje nędzne życie tutaj na ziemi.

czytalam
czytalam i to
35 I rzekł do nich: «Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?» Oni odpowiedzieli: «Niczego». 36 «Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz! 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu». 38 Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy». Łk 22
Cytuj:
niezłe.
To każdy kto ma trochę pieniędzy na koncie może te pieniądze przeznaczyć na ratowanie innych ludzi dla których brakuje pieniędzy na leczenie.
A więc należy mu zabrać jego oszczędności pod przymusem .
A kto nie che ich oddać oznacza że jest mordercą.
No bo może pomóc ale nie chce.


mylisz pojecia..dziwne te twoje porownania
Cytuj:
Dokładnie tak jest z krwią. krew nie ratuje życia wbrew hasłom reklamowym.

a jednak wielu uratowala
Cytuj:
Żydzi jako wzór interpretacji Biblii i jej znajomości to już przesada do granic. To chyba oni nadal czekają na Mesjasza.

to ze nadal czekaja na Mesjasza ni jak ma sie do podawania krwi, bo pisma natchnione znaja lepiej niz wy i swoje prawo ktore dal im Bog scisle przestrzegaja
Cytuj:
Wbrew temu co myślisz ŚJ nie zostaje się od urodzenia.

a dzieci urodzone w rodzinie swadkow kim sa? :?


Cz lip 29, 2010 11:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
Tak dla porządku: tak dokładnie to tam tkwi czasownik rasah który NIGDY nie odnosił się do zabijania np. na wojnie. Najbliższe tłumaczenie to "nie morduj".

Izraelici nigdy nie rozumieli tego jako zakazu wojen. Co więcej, nie istniał u nich zakaz kary śmierci, która w końcu też jest zabójstwem.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lip 29, 2010 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
biedronka25 napisał(a):

niezłe.
To każdy kto ma trochę pieniędzy na koncie może te pieniądze przeznaczyć na ratowanie innych ludzi dla których brakuje pieniędzy na leczenie.
A więc należy mu zabrać jego oszczędności pod przymusem .
A kto nie che ich oddać oznacza że jest mordercą.
No bo może pomóc ale nie chce.


mylisz pojecia..dziwne te twoje porownania

dziwne ale logiczne .
nie pomaga to jest winien morderstwa ....według ciebie oczywiscie


Cytuj:
Dokładnie tak jest z krwią. krew nie ratuje życia wbrew hasłom reklamowym.
a jednak wielu uratowala

to ty tak twierdzisz.
nie wiemy czy gdyby jej nie podano a podano środki krwiozastępcze taki pacjent by nie przeżył.


Cytuj:
Żydzi jako wzór interpretacji Biblii i jej znajomości to już przesada do granic. To chyba oni nadal czekają na Mesjasza.

to ze nadal czekaja na Mesjasza ni jak ma sie do podawania krwi, bo pisma natchnione znaja lepiej niz wy

znają tyle że nie rozumieją, że Mesjasz juz dawno przyszedł.
Więc dziękuję za takie" znanie".
Tak to zna większość religii.
Nie kradnij a złodziei pełno, nie cudzołóż a ludzi żyjących bez ślubu tysiące.
Oni tez znają Biblie .tyle ze nie rozumieją.


Cytuj:
Wbrew temu co myślisz ŚJ nie zostaje się od urodzenia.
a dzieci urodzone w rodzinie swadkow kim sa? :?

Dopóki nie dorosną i same nie zdecydują, że chcą zostać ŚJ są dziećmi ŚJ.
ŚJ zostaje się po chrzcie . A chrzest może wziąć osoba dojrzała i rozumiejącą zasady na jakich opiera się wiara .
Taki człowiek musi tez stosować się do tych zasad.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz lip 29, 2010 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
Cytuj:
znają tyle że nie rozumieją, że Mesjasz juz dawno przyszedł.
Więc dziękuję za takie" znanie".
Tak to zna większość religii.
Nie kradnij a złodziei pełno, nie cudzołóż a ludzi żyjących bez ślubu tysiące.
Oni tez znają Biblie .tyle ze nie rozumieją.

wiekszosz ludzi rozumie co to cudzolostwo, nie kradnij, nawet im Biblia do tego nie potrzebna. Tylko ze czlowiek z natury jest grzeszny,a wy chcecie stworzyc spoleczenstwo bezgrzeszne :? , kazdego kto popelnil zly czyn, wyrzucacie,macie dobrze rozwinieta siatke szpiegowska,i az trudno mi uwierzyc ze wszyscy swiadkowie sa takimi swietymi co to nie grzesza
Cytuj:
Dopóki nie dorosną i same nie zdecydują, że chcą zostać ŚJ są dziećmi ŚJ.

to dlaczego w szkole nie moga rysowac choinki albo mikolaja? :?

fromek1 nigdy nie uwazalam swiadkow Jehowy za sekte, ale im wiecej z wami rozmawiam tym powazniejsze zaczynam miec watpliwosci, wszyscy mowicie tym samym glosem, jestescie pod wplywem jakiegos guru ktorego sluchacie co do joty nawet jesli jest to absurdalne
bo wyjasnij mi jak to mozliwe ze matka widzac swoje dziecko umierajace kategorycznie odmawia podania krwi (gdzie jest instynkt macierzynski tej matki? i czy ona normalnie funkcjonuje w spoleczenstwie kiedy jej dziecko umiera? )jak to nazwac jesli nie wplyw sekty?


Pt lip 30, 2010 6:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czemu ludzie wstępują do sekt ? Rozważanie
biedronka25 napisał(a):
wiekszosz ludzi rozumie co to cudzolostwo, nie kradnij, nawet im Biblia do tego nie potrzebna. Tylko ze czlowiek z natury jest grzeszny,

no tak to wyjaśnia wszystko .człowiek jest grzeszny wiec będzie robił co będzie chciał.
człowiek Rozumie że to złe ale nie do końca złe.
Większość ludzi nie ma [pojęcia że to jest złe. Wieksozsc ludzi czyta to ale myśli sobie .Nic się nie stanie.Tyle razy to robiłem i nadal wszystko w porządku.


Cytuj:
a wy chcecie stworzyc spoleczenstwo bezgrzeszne :?

nie wymyślaj .Najpierw poczytaj trochę oo ŚJ zanim napiszesz takie ....coś.
Cytuj:
, kazdego kto popelnil zly czyn, wyrzucacie,macie dobrze rozwinieta siatke szpiegowska,i az trudno mi uwierzyc ze wszyscy swiadkowie sa takimi swietymi co to nie grzesza

Nie chciałem używać takich słów ale muszę.
takich "........" dawno nie słyszałem .

Cytuj:
Dopóki nie dorosną i same nie zdecydują, że chcą zostać ŚJ są dziećmi ŚJ.
to dlaczego w szkole nie moga rysowac choinki albo mikolaja? :?


Każdy rodzic wychowuje swoje dzieci według swojego uznania.
Tak jak rodzice będący ateistami nie zyczą sobie aby ich dzieci brały udział w jakichś obrzędach religijnych tak rodzice katolicy nie życzą sobie żeby ich dzieci chodziły na modlitwy do meczetu czy na sale Królestwa tak rodzice ŚJ nie życzą sobie żeby ich dzieci brały udział w jakichś niebiblijnych zwyczajach i świętach.
To normalne i nie wiem co w tym dziwnego. Za moje dziecko ja odpowiadam i ja je wychowuje według moich zasad.
Cytuj:
fromek1 nigdy nie uwazalam swiadkow Jehowy za sekte, ale im wiecej z wami rozmawiam tym powazniejsze zaczynam miec watpliwosci, wszyscy mowicie tym samym glosem, jestescie pod wplywem jakiegos guru ktorego sluchacie co do joty nawet jesli jest to absurdalne

nie che byc niegrzeczny ale raczej katolicy maja guru .W Watykanie.
u ŚJ nie ma takiej osoby i nikt nikogo nie zmusza do bycia ŚJ.

Cytuj:
bo wyjasnij mi jak to mozliwe ze matka widzac swoje dziecko umierajace kategorycznie odmawia podania krwi (gdzie jest instynkt macierzynski tej matki? i czy ona normalnie funkcjonuje w spoleczenstwie kiedy jej dziecko umiera? )jak to nazwac jesli nie wplyw sekty?

Odmawia ponieważ krew nie ratuje życia.
to mit ,że krew ratuje życie.


Dla większości ludzi życie tutaj teraz na ziemi teraz to wszystko co mają, co będą mieli i na co mogą liczyć.
Dla ludzi wierzących w Boga to zycie to tylko namiastka życia które Bóg obiecał.
Więc nie zrobią wszystkiego przeciw swoim zasadom aby za wszelką cenę przeżyć.
Bo albo Bóg istnieje albo nie.
Jeśli istnieje to albo chcemy sie stosowac do jego zasad albo nie
Jesli chcemy to Biblia jest dla tych ludzi autorytetem .

Jesli Bóg istnieje i obiecał zmnartwychwstanie to nawert smierć nie jest końcem .
I dlatego to ŚJ ratując swoje życie nie zrobia tego zawsz elką cenę na przykald za cene innego zycia.

A zamiast krwi podają środki krwiozastępcze.
Bo
Krew nie ratuje życia . to tylko hasło reklamowe.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt lip 30, 2010 9:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL