Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 50  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 15, 2018 18:55
Posty: 3
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ja mam takie zdanie co do imienia Boga jak autor tego ciekawego filmu. Człowiek ten był świadkiem Jehowy przez 22 lata, w tym 16 lat starszym. (obecnie powrócił do Kościoła powszechnego)

https://www.youtube.com/watch?v=44gVDGiD4J0


Cz sty 18, 2018 8:47
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
@Capri
Jeśli jesteś świadkiem Jehowy to zapewne wiesz, że sfałszowaliście pismo święte w swoim kulawym przekładzie? Mianowicie bez ŻADNYCH podstaw naukowych i uwzględniając dostępne opracowania starożytnych manuskryptów, zwane krytykami, na które w przedmowie do waszej pseudo biblii się powołujecie, wprowadziliście do NT bezpodstawnie imię boże 237 razy. @Capri żebyś stał na głowie albo jeszcze na czym innym, NIE ZNAJDZIESZ ani 1 kartki starodruku w którym w NT jest Jehowa. Wszędzie jest grecki Kyrios lub Theos. Wymyśliliście bajeczkę o spisku Kościoła katolickiego i wykreśleniu w jakiś cudowny sposób z wszystkich (sic!) starodruków nowego testamentu imienia bożego. Dlatego nie mając naukowych podstaw wstawiliście nie wiadomo skąd imię boże do NT. Tyle w temacie...


Pt wrz 14, 2018 21:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 21, 2018 6:40
Posty: 13
Post Re: Świadkowie Jehowy
Betlejem napisał(a):
Człowiek ten był świadkiem Jehowy przez 22 lata, w tym 16 lat starszym. (obecnie powrócił do Kościoła powszechnego)


Z tego co ja wiem, to odciąć się od świadków Jehowych jest bardzo ciężko. Wchodząc w ich struktury później wyrwać się z tego to ciężki orzech do zgryzienia. Oni pomogą Ci w potrzebie, znajdą pracę, pożyczą pieniądze przez to jesteś z nimi uwiązany.

_________________
Pieśni Religijne - Polskie Kolędy - Modlitwy by Solveit - polecany serwis komputerowy Zefix https://zefix.pl/


Pt lis 23, 2018 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Świadkowie Jehowy
A ja mam takie pytanko - do jakiej grupy religii przydzielilibyście świadków i dlaczego? Zauważyłem, że katolicy i protestanci strasznie się obruszają, kiedy nazwie się ich chrześcijanami.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt mar 12, 2019 22:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadkowie Jehowy
ARHIZ napisał(a):
A ja mam takie pytanko - do jakiej grupy religii przydzielilibyście świadków i dlaczego? Zauważyłem, że katolicy i protestanci strasznie się obruszają, kiedy nazwie się ich chrześcijanami.

Chrześcijanin to wyznawca Chrystusa. Mesjasz gr. Christos, stąd chrześcijanie. ŚJ nie są wyznawcami Jezusa, więc tym samym nie są chrześcijanami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 12, 2019 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Świadkowie Jehowy
Sami uważają się za chrześcijan, mają także chrzest i uznają Biblię [swoją wersję] oraz przyjmują nauki Jezusa [we własnym rozumieniu].
Jeżeli nie są chrześcijanami, gdzie ich uplasować? Kim są? Do jakiej religii ich przydzielić? Do judaizmu?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr mar 13, 2019 0:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadkowie Jehowy
ARHIZ napisał(a):
Sami uważają się za chrześcijan, mają także chrzest i uznają Biblię [swoją wersję] oraz przyjmują nauki Jezusa [we własnym rozumieniu].
Jeżeli nie są chrześcijanami, gdzie ich uplasować? Kim są? Do jakiej religii ich przydzielić? Do judaizmu?

Chrześcijanin kieruje się przykazaniem miłości bliźniego, przy czym bliźni to każdy czlowiek i nie wyrzeka się członka swojego Kościoł, jeśli od niego odejdzie. ŚJ nie poznaje na ulicy nawet członka własnej rodziny, jeśli ten zmieni wiarę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr mar 13, 2019 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Świadkowie Jehowy
Świadkowie Jehowy - wbrew pozorom - są bliżej odłamu judaizmu niż chrześcijaństwa.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 13, 2019 8:59
Zobacz profil WWW
Post Re: Świadkowie Jehowy
ARHIZ napisał(a):
Jeżeli nie są chrześcijanami, gdzie ich uplasować?
Gdzieś koło Mormonów i scjentologów – kult kosmitów luźno inspirowany chrześcijaństwem. Chrześcijanie (nawet antytrynitarni) wierzą jednak w Boga absolutnego i transcendentnego.


Śr mar 13, 2019 9:03

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosiaa napisał(a):
Chrześcijanin to wyznawca Chrystusa. Mesjasz gr. Christos, stąd chrześcijanie. ŚJ nie są wyznawcami Jezusa, więc tym samym nie są chrześcijanami.

Większego skecza (z powagą: kłamstwa) nie widziałem. :o. Brak uzasadnienia jest tutaj bardzo wymowny. Skądinąd wiadomo, że chrześcijanami są tylko wyznawcy Trójcy (prawdopodobny determinant powyższego). Przy tak skonfigurowanej i rygorystycznej definicji zwyczajnie odpadam :-D. Dementi: ŚJ są wyznawcami Chrystusa, dlatego muszą być chrześcijanam.Imputowanie że jest inaczej, to jak negacja klasycznie pojmowanej prawdy.


Śr mar 13, 2019 9:18
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Paulito napisał(a):
ŚJ są wyznawcami Chrystusa, dlatego muszą być chrześcijanam.
Podobnie jak muzułmanie?


Śr mar 13, 2019 9:50

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Świadkowie Jehowy
zefciu napisał(a):
Paulito napisał(a):
ŚJ są wyznawcami Chrystusa, dlatego muszą być chrześcijanam.
Podobnie jak muzułmanie?
Podobnie? U nich akcent pada na Mahometa, a nie na Jezusa. Kusisz radykalizmem, choć droga która podążasz jest intelektualnie trafna, tzn: im więcej jednostek (konstruktów) pośredniczących w drodze do Boga, tym Chrystus (i chrześcijanin) umniejszony. Zapraszam do autorefleksji ;)


Śr mar 13, 2019 10:44
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Paulito napisał(a):
Podobnie?
No podobnie. Napisałeś wyżej, że samo wyznawanie Chrystusa wystarczy do bycia uznanym za chrześcijanina. Muzułmanie wyznają Chrystusa. Ergo – według kryterium, które wyżej podałeś – są chrześcijanami.
Cytuj:
U nich akcent pada na Mahometa, a nie na Jezusa.
Czyli teraz mamy doklejone nowe kryterium. Że musi na Jezusa „padać akcent”. Tylko co to znaczy, że „pada akcent”? U chrześcijan ten „akcent” jest bardzo silny – Chrystus jest transcendentnym Bogiem, współistotnym Ojcu. U ŚJ Chrystus to tylko potężny ufoludek, słabszy od innego ufoludka zwanego Jehową. Zatem ten „akcent” jest u nich słabiutki. Można argumentować, że Wam zatem bliżej do muzułmanów niż do chrześcijan.
Cytuj:
Kusisz radykalizmem
Nie, nie kuszę radykalizmem. Kuszę chrześcijańską teologią, która jest nieskończenie bardziej atrakcyjna, niż bajania o ufoludkach panów z Brooklynu.
Cytuj:
choć droga która podążasz jest intelektualnie trafna
Dziękuję.
Cytuj:
im więcej jednostek (konstruktów) pośredniczących w drodze do Boga, tym Chrystus (i chrześcijanin) umniejszony
No właśnie fakty pokazują coś innego. Zwróćmy uwagę, że Ojcowie Efezu przede wszystkim dlatego nadali Maryi tytuł Bogurodzicy, żeby podkreślić realność Wcielenia.


Śr mar 13, 2019 11:03

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Świadkowie Jehowy
zefciu napisał(a):
Napisałeś wyżej, że samo wyznawanie Chrystusa wystarczy do bycia uznanym za chrześcijanina. .
Nie użyłem słowa "samo", co diametralnie zmienia postać rzeczy. Moja wypowiedź odnosiła się do tezy Małgosi, która bezrefleksyjne wykluczyła ŚJ z kategorii "chrzescijan". Podglebiem do tej konkluzji było stwierdzenie, że ŚJ nie wyznają Jezusa, dlatego nie zasługują na to miano. Przy tak ogólnie skonfigurowanym zarzucie, moje ad vocem mogło pójść tylko w jednym kierunku. I poszło :). Natomiast Twoja metodologia porównywania ŚJ z muzułmanami, to jakieś wynaturzenie. Jakość i stopień tego pokrewieństwa bazuje na tym, co sam sprokurowałeś (jak wyżej).
.
Cytuj:
Czyli teraz mamy doklejone nowe kryterium. Że musi na Jezusa „padać akcent”. Tylko co to znaczy, że „pada akcent”? U chrześcijan ten „akcent” jest bardzo silny – Chrystus jest transcendentnym Bogiem, współistotnym Ojcu. U ŚJ Chrystus to tylko potężny ufoludek, słabszy od innego ufoludka zwanego Jehową. Zatem ten „akcent” jest u nich słabiutki. Można argumentować, że Wam zatem bliżej do muzułmanów niż do chrześcijan.
"Pada akcent" to znaczy że głównym obiektem kultycznym u muzułmanów jest Mahomet, a nie Jezus. W swoim wywodzie zaszeregowałeś Jezusa do kategorii (dogmatycznej) "transcendentny Bóg", co samo w sobie jest wynikiem wtórnej (do Pisma) refleksji teologicznej w obrębie chrześcijaństwa i nie stanowi kryterium explicite bycia chrześcijaninem. Ten dualizm ma na celu wykluczenie ŚJ z szeregów "chrześcijan", tylko dlatego, ze nie uznają soborowych decyzji za normatywy. Gdybym zastosował podobne kryteria, to mógłbym zakwalifikować KRK do religii pogańskich, ponieważ i tam i tu występuje "triada bóstw". Jeżeli jedynym celem jakiegokolwiek wywodu jest zdeprecjonowanie przeciwnika, to wskazanie punktow stycznych miedzy dwoma podmiotami, nie będzie stanowiło większego problemu. Pytanie tylko, jaka jest ich ilość i jakość.

Cytuj:
Nie, nie kuszę radykalizmem. Kuszę chrześcijańską teologią, która jest nieskończenie bardziej atrakcyjna, niż bajania o ufoludkach panów z Brooklynu.
"Chrześcijańska teologia" to parawan o nastawach ideologicznych, wprzęgnięty przez Ciebie w ramy jedynie słusznej optyki, która stanowi podstawę do bycia tym jedynym i właściwym chrześcijaninem. Kolos na glinianych nogach.

Cytuj:
No właśnie fakty pokazują coś innego. Zwróćmy uwagę, że Ojcowie Efezu przede wszystkim dlatego nadali Maryi tytuł Bogurodzicy, żeby podkreślić realność Wcielenia
Ja nie neguję tego, że intencje były szlachetne. Natomiast sam fakt, że Maryja została obdarzona takim statusem-konwencją (kult: cześć, modlitwa, nazewnictwo) zaburza (chcąc nie chcąc) bezpośrednią relację z Bogiem. W którymś z wątków czytałem, jak Marek Piotrowski tłumaczył, że słowo "modlitwa" może mieć dwa różne znaczenia, w zależności od tego do kogo ją skierujemy. Ten terminologiczny manewr porusza sie w konwencji, która standardowo zarezerwowana jest tylko dla Boga. Podobnych przykładów można by mnożyć. U ŚJ nie istnieją tak jaskrawe zapożyczenia, dlatego zarzuty o takim ciężarze gatunkowym nie maja racji bytu.


Śr mar 13, 2019 15:15
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
zefciu napisał(a):
No właśnie fakty pokazują coś innego. Zwróćmy uwagę, że Ojcowie Efezu przede wszystkim dlatego nadali Maryi tytuł Bogurodzicy, żeby podkreślić realność Wcielenia


Owszem. I dlatego uważam że protestanci nie wierzą we wszechmocnego Boga tylko bożka. Negując wieczne dziewictwo NMP negują wszechmoc Boga

Paulito napisał(a):
Chrześcijańska teologia" to parawan o nastawach ideologicznych, wprzęgnięty przez Ciebie w ramy jedynie słusznej optyki, która stanowi podstawę do bycia tym jedynym i właściwym chrześcijaninem. Kolos na glinianych nogach


Nie, nauczanie Apostołów i Jezusa zawarte w jego Kościele. My chrześcijanie wolimy wierzyć im, aniżeli guru waszej sekty

Cytuj:
Ja nie neguję tego, że intencje były szlachetne. Natomiast sam fakt, że Maryja została obdarzona takim statusem-konwencją (kult: cześć, modlitwa, nazewnictwo) zaburza (chcąc nie chcąc) bezpośrednią relację z Bogiem. W którymś z wątków czytałem, jak Marek Piotrowski tłumaczył, że słowo "modlitwa" może mieć dwa różne znaczenia, w zależności od tego do kogo ją skierujemy. Ten terminologiczny manewr porusza sie w konwencji, która standardowo zarezerwowana jest tylko dla Boga. Podobnych przykładów można by mnożyć. U ŚJ nie istnieją tak jaskrawe zapożyczenia, dlatego zarzuty o takim ciężarze gatunkowym nie maja racji bytu.


Jeszcze nam wyjaśnij jak to co napisałeś odnosi się do tego co napisał zefciu?


Śr mar 13, 2019 15:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL