Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Jechowi
zapomniliscie o masonach oni używają formę jehowa
Kiedyś znalazłem w internecie stronę z ilustracjami jak masoni chowają swoich zmarłych.
Zmarłego zawijano w materiał na którym była czaszka ze skrzyżowanymi piszczelami poniżej był napis Jehowa
http://www.jewishencyclopedia.com/view. ... 6&letter=J

http://www.youtube.com/watch?v=XYwcPSd1jR4
Masoni i Świadkowie Jehowy
http://davidicke.pl/forum/masoni-i-wiad ... t1997.html


Wolnomularstwo także i tutaj za wzorem żydowskim poszukuje „zgubionego słowa”. W symbolice masonerii szkockiej tak to wyglądało w XVIII w. według opisu ks. Barruela:

„Stopień („Wybranego”) ma dwie części; jedna stosuje się do zemsty Adonirama, który zwie się tutaj Hiramem; druga jest szukaniem słowa, albo raczej świętej nauki, którą ono wyraża, a która została zagubiona436. Tak samo i ryt Swedenborga poszukuje „zgubionego słowa”437. W stopniach różokrzyżowcowych masonerii szkockiej usiłowano przy pomocy tajemniczej, magicznej figury tzw. pentaculum również odnaleźć zgubione słowo. Po poszukiwaniach na wyższych stopniach wtajemniczenia okazywało się, że owo słowo zgubione — to Jehowa439. Już zresztą owa „Fama Fratemitatis”, od której wywodzą się różokrzyżowcy, kończyła się okrzykiem: „sub umbra alarum tuarum Jehova!” („pod twymi skrzydłami, Jehowa!”).

Nie ma, więc żadnego powodu by ufać zupełnie przypadkowemu imieniu Jehowa są za to poważne powody by podejrzewać, że to imię służy zniesławieniu Prawdziwego Boga lub czczeniu szatana pod tym imieniem.

http://superfakty.info/index.php?option ... &Itemid=15


Śr sie 10, 2011 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jechowi
dimko napisał(a):
Najpierw zapoznaj się z sytuacją historyczną, wejście do wioski obcego było zauważalne bardzo szybko w całej wsi. Nie było potrzeby chodzenia od drzwi do drzwi. I to jest w Piśmie Świętym. A nakaz pozostania w pierwszym gdzie ich przyjęto, był po to, się nie szwędali bez potrzeby.

bajki to możesz dzieciom opowiadać.
A nakaz pozostania w pierwszym gdzie ich przyjęto, był po to, się nie szwędali bez potrzeby
Rewelacja.
Rozumiem że Ty idziesz od domu do domu i tam gdzie cię przyjmują zostajesz?
Zgodnie z poleceniem Jezusa?


Pewnie świadkowie tez tak robią. Ale ze ciężko o takie domy co chcą ich przyjąć to idą dalej szukające tego co ich przyjmie.



Cytuj:
Oczywiście, że się gromadzę, raz dziennie, ze wspólnotą.

pytałem gdzie się gromadzisz?
Po domach?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr sie 10, 2011 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jechowi
Powie mi wpierw, dlaczego ŚJ Imię Jehowa tłumaczą - "Jestem Kim chcę być", albo Będę Kim chcę Być"


Śr sie 10, 2011 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jechowi
dimko napisał(a):
Powie mi wpierw, dlaczego ŚJ Imię Jehowa tłumaczą - "Jestem Kim chcę być", albo Będę Kim chcę Być"


A jak według Ciebie powinno być to tłumaczone?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr sie 10, 2011 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jechowi
było wcześniej;)


Śr sie 10, 2011 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jechowi
dimko napisał(a):
było wcześniej;)


Nie zauważyłem abyś wcześniej wyjaśniał jak ty uważasz.
Może zacytuj jeszcze raz co mówiłeś.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr sie 10, 2011 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jechowi
Ja nie mówiłem. To zbyt rozległy temat na tą dyskusję. Ale zaproś mnie na forum ŚJ, tam chętnie podyskutuję na ten temat. To jest portal: www.wiara.pl, znajdziesz tu bardzo dużo na ten temat. Jeżeli chcesz to mogę podesłać jeszcze całą masę linków.

PS. Cały czas ignorujesz moją prośbę o Strażnice z lat '70 i '80. Prawdę mówiąc nie dziwię się. Znajomi ŚJ gdy rozmawialiśmy o tym, sami nie wierzyli, że to ich pisma.


Śr sie 10, 2011 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Jechowi
Towarzystwo Strażnica znaczenie imienia Bożego tłumaczy na „Ten, który powoduje, że się staje”. Takie znaczenie Świadkowie wywodzą od czasownika hawah. Jednak drobna zmiana w imieniu może zmienić również jego znaczenie. Znamy to z przykładu Abram/Abraham czy Saraj/Sara.


Cz sie 11, 2011 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jechowi
dimko napisał(a):
Ja nie mówiłem. To zbyt rozległy temat na tą dyskusję. Ale zaproś mnie na forum ŚJ, tam chętnie podyskutuję na ten temat. To jest portal: http://www.wiara.pl, znajdziesz tu bardzo dużo na ten temat. Jeżeli chcesz to mogę podesłać jeszcze całą masę linków.


Mnie nie interesują linki tylko twoje zdanie. Nie jestem na żadnym forum ŚJ wiec nie mam cię gdzie zapraszać.
Albo z czymś się zgadzasz i masz swoje zdanie albo paplesz bez sensu nie mając pojęcia o czym.
Pytam jeszcze raz .
Jak według Ciebie powinno być tłumaczone imię boże.?
Czy nie masz o tym pojęcia i powtarzasz tylko jakieś bzdury, które usłyszałeś lub przeczytałeś ?

Cytuj:
PS. Cały czas ignorujesz moją prośbę o Strażnice z lat '70 i '80. Prawdę mówiąc nie dziwię się. Znajomi ŚJ gdy rozmawialiśmy o tym, sami nie wierzyli, że to ich pisma.


napisz do ŚJ i zamów sobie .jaki to problem.
Dlaczego ja mam płacić i ci dostarczać jakieś pisma.
Każdy to może zrobić.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sie 11, 2011 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 13:09
Posty: 24
Lokalizacja: Police, Zachodniopomorskie
Post Re: Jechowi
formek1 napisał(a):
Jak według Ciebie powinno być tłumaczone imię boże.?

Ja osobiście jestem zwolennikiem tłumaczenia funkcjonującego w Kościele rzymskokatolickim - a mianowicie: "Jestem, który Jestem" :)

Pozdrawiam


Cz sie 11, 2011 10:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jechowi
Tłumaczenie literowe jest dopuszczalne nie tylko: "Jestem, Który Jestem". Ale imię w starożytności było istotą człowieka. Dlatego o ile w świetle Starego Testamentu można jeszcze tłumaczyć różnie, to w świetle Nowego Testamentu już nie ma takiej wieloznaczności. Nie chcę tu rozwijać całej nauki, bo to jest zapisane już gdzie indziej.
Nie jest alfą , ani nawet omegą. Znam naukę ale sam mam problem ze zrozumieniem. Kiedy apostołowie mówią do Jezusa: Panie, pokaż nam Ojca. Jezus im odpowiada: kto Mnie widział, widział też Ojca. W innym miejscu: Ja jestem w Ojcu a Ojciec we mnie. Dlatego w świetle tych słów, Tłumaczenia, Będę Kim Będę, albo Będę Kim Chcę Być są według mnie niezasadne.

Rozmawiam co jakiś czas ze ŚJ i szanujemy się wzajemnie. Na ulicy przystaniemy i porozmawiamy na ogólne tematy. Raz na jakiś czas Spotkamy się przy stole z Pismem Św. DlLatego pytałem o strażnicę z tamtych lat, bo jak się okazuje, żaden ŚJ nie ma takich egzemplarzy. A nie wierzą mi na słowo (pewnie dlatego, że pamięć mam trochę kruchą), że inaczej wyglądała ich nauka przed kilkunastoma laty.

I z bólem przyznają mi rację. Chociaż wolałbym nie mieć racji. Znam wielu ŚJ, którzy długo nie wiedzieli, że ja też znam ŚJ. Od kiedy się dowiedzieli zachowują się zupełnie inaczej.


Cz sie 11, 2011 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jechowi
Kuba_Police napisał(a):
formek1 napisał(a):
Jak według Ciebie powinno być tłumaczone imię boże.?

Ja osobiście jestem zwolennikiem tłumaczenia funkcjonującego w Kościele rzymskokatolickim - a mianowicie: "Jestem, który Jestem" :)

Pozdrawiam


A masz jaka wiedzę na ten temat że jesteś zwolennikiem takiego tłumaczenia?
czy tylko tak sobie postanowiłeś?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sie 11, 2011 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 13:09
Posty: 24
Lokalizacja: Police, Zachodniopomorskie
Post Re: Jechowi
formek1 napisał(a):
A masz jaka wiedzę na ten temat że jesteś zwolennikiem takiego tłumaczenia?
czy tylko tak sobie postanowiłeś?


Niestety nie znam hebrajskiego (a szkoda) i moja wiedza opiera się niestety tylko na literaturze przedmiotu i na dyskusjach takich jak ta :(.


Cz sie 11, 2011 19:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jechowi
Kuba_Police napisał(a):
formek1 napisał(a):
A masz jaka wiedzę na ten temat że jesteś zwolennikiem takiego tłumaczenia?
czy tylko tak sobie postanowiłeś?


Niestety nie znam hebrajskiego (a szkoda) i moja wiedza opiera się niestety tylko na literaturze przedmiotu i na dyskusjach takich jak ta :(.


Większość własnie tak jak ty nie zna ani hebrajskiego czy greckiego ale oddaliby życie za to co gdzieś wyczytają.
A to nieraz wierutne bzdury.


Kłótnie jak wymawiać powinno się imię boże nie znając podstaw ukazują ignorancje dyskutujących.
A przecież nie potrzeba znać hebrajskiego wystarczy tylko trochę poszukać i logicznie pomyśleć.

prosty przykład.

יהוה
יהושפט
יהושע
יהורם

to są imiona pisane po hebrajsku

znajdź te imiona pisane po polsku a zrozumiesz jak powinno się pisać i wymawiać imię boże.

a tu masz link do zdjęć w rożnych kościołach na świecie z tym imieniem.
http://tetragram.pl/

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sie 11, 2011 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jechowi
Formek, myślałem, że przeszliśmy ten etap i rozmawiamy o Istocie Imienia które objawia Bóg.


pozdrawiam i na 10 dni znikam na wakacje:)


Cz sie 11, 2011 22:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL