Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Uwaga, ostrzegam! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 9:23
Posty: 3
Post Uwaga, ostrzegam!
Witam wszystkich. Mam na imię Adam i chcę sie czymś podzilić. Jakiś czas temu wpadłem w problemy z alkoholem i marihuaną. Szukając pomocy trafiłem do instytucji zwanej "Reto". Reklamuje się ona jako "chrześcijański ośrodek". Po przybyciu na miejsce doznałem szoku. To miejsce nie jest ośrodkiem, tam nie ma żadnych tarapeutów, nie jest też "chrześcijanskie" Moim opiekunem na przykład był budowlaniec z zawodu. Jest to zwiedzona grupa religijna założona w latach 80'tych w Hiszpanii przez pochodzącego z U.S.A ex pastora o pseudonimie "Raymundo". W Reto panuje hierarchia: najniżej są nowi adepci zwani "chłopakami". Nie mogą ze sobą rozmawiać, kontakty z rodziną, jeżeli wogóle są (czasmi się im tego odmawia) są pod kontrolą liderów. Nad nimi są tzw. "odpowiedzialni" a jeszcze wyżej "liderzy", którzy wg. wierzeń grupy są "władzą ustanowioną przez Boga". Nad wszystkimi jest dyrektor. Jest on mało obecny w życiu grupy. Pojawia sie na niedzielnych spotkaniach religijnych, by z Biblią w ręku głosić nauki niekoniecznie zgodne ze Słowem Boga. Kiedy zorientowałem się, że nie uzyskam tam żadnej pomocy postanowiłem wyjechać, ale liderzy mi nie pozwolili. Zabrano mi pieniądze, które miałem na powrót. Poinformowano mnie, że jestem tzw. "opętusem", czyli mam demony. Oczywiście o egzorcyzmowaniu nie maja tam pojecia. Prawie każdy członek grupy dostaje pseudonim, często podkreślający jego wady. Ja, ze swoją otyłością byłem "Grubcio", był też człowiek zwany "Kanalia". Reto nie ma nic wspólnego z żadnym istniejącym kościołem ani wyznaniem, członkowie grupy uważają, że wszyscy z wyjątkiem ich samych są nieduchowi, zwiedzeni i "nieowocni". Udało mi sie opuścić Reto i uważam, że jest to sekta. Dzisiaj zależy mi na tym, aby każdy człowiek szukający pomocy w walce z nałogiem mógł trafic do prawdziwego ośrodka a nie do sekty, w której budowlaniec, ślusarz, czy inny mechanik uważający sie za "władzę ustanowioną przez Boga" będzie mu wmawiał opetanie. Polecam wszystkim reportaż na ich temat zrobiony przez "Superwizjer". Trzeba wejść w archiwum i iść do daty 18-01-2010. Możecie też przeczytać moją dyskusję o sekcie na forum narkotyki.pl (ogłoszenia, aktualności-ostrzegam). Proszę was o pomoc w nagłaśnianiu sprawy. Dla zainteresowanych podaję mój mail: yoonior4@gazeta.pl.


Cz kwi 07, 2011 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Uwaga, ostrzegam!
http://superwizjer.tvn.pl/40843,niepokojace-wyniki-dziennikarskiego-sledztwa-w-sprawie-chrzescijanskich-terapeutow-w-polsce,archiwum-detal.html
http://www.gorakalwaria.net/news-hiszpanski-guru-organizacji-zalozycielem-reto-jest-jezus,915.html

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz kwi 07, 2011 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Uwaga, ostrzegam!
mnie pomogły kudzu root ale miałem problem z alkoholem


Cz kwi 07, 2011 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 9:23
Posty: 3
Post :)
Elbrus, dzięki za umieszczenie linków:) Merkaba, nie wiem, co to "kudzu root".


Cz kwi 07, 2011 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 9:23
Posty: 3
Post Re: Uwaga, ostrzegam!
Troche szkoda, że nikt wiecej nie odpowiada na mój wpis. Po przerwie w emitowaniu swojej strony sekta "Reto" znowu kłamie na swój temat w necie. Ciekawe, ile osób tam juz trafiło wierząc, że to jest ośrodek? I CO Z NIMI BEDZIE DALEJ?


Cz lip 14, 2011 21:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL